Прекалено разумни ли сте, за да сте щастливи?

  • 3 333
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 212
Не.
Обаче има какво да желая и откъм разум , и от още щастие не се отказвам  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 335
И най-разумният си е малко прост.
Каква е връзката с щастието?!



Ето тук едно лекичко, занимателно четиво по въпроса с щастието и неговото място.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 783
Достатъчно смела съм, затова съм удоволетворена от живота си. Щастието е доста относително понятие за мен. Не е Разум - чувства антагонизмът на съдбата  ни.

# 48
  • Мнения: 2 448
Мислех, че темата е провокирана от тази мисъл, но дали е така, авторката да каже.

Повечето хора ще кажат, че искат да са щастливи, но често те жертват щастието си, заради желанието да са прави.

# 49
  • Мнения: X
Значи по-добре да седнем.

# 50
  • Мнения: 335

Седем-осем и...


# 51
  • Мнения: 648
   Според мен разумът и щастието не се противопоставят. Щастието не е ирационален процес, обратното е един голям мит.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Изобщо не съм разумна, следователно- следвам каквото там иска да го следвам- сърце, душа, емоция. Дали е правилно, какво се е случило, как е завършило или продължило- не държа сметка. Поне не се питам дали- или. Не разбирам само какво общо има щастието? То е състояние на духа, не на постъпките според мен.

# 53
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 683
Не, прекалено умна съм, за да съм щастлива (в много ситуации).
Иначе никак не съм разумна.

# 54
  • Мнения: 4 892
То е състояние на духа, не на постъпките според мен.

Е, все пак състоянието на духа се постига.
Макар, че може да има и перманентно и вродено състояние на духа, изразяващо щастие, но това не знам дали е за което говори Летящата.  Laughing

# 55
  • Мнения: 592
Както се казва - истината е винаги по средата!
Който каже че не е послушал сърцето си - нищо не е разбрал от живота! Този който казва че не е послушал разума си, вече може и да е писал в ДиС! Всичко друго е ала-бала и въпрос на собствена преценка за всеки конкретен случай.
Летяща - нищо не казваш!? Доволна ли си от отговорите?

# 56
  • Мнения: 6 592
Напоследък съм все по-разумна....,а едно време слушах предимно сърцето си.  Това не е ли признак,че остарявам....  Tired

# 57
  • Мнения: 1 072
Не е Разум - чувства антагонизмът на съдбата  ни.

Определено животът ни не преминава под този знак, но идват моменти, в които точно това е изборът на животът ти. Когато в частният ти случай разумът изключва щастието. И това са двете чудовища воюващи в душата. Едното подхранвано от мечтите, другото от страха.

Темата е за себеопознаване и себепризнание.

Щастлива съм въпреки нещастието.....

Нино, мисля, че си приличаме. Възможно е скоро да те обвинят в употреба на наркотици.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 09:04 от Летящата крава

# 58
  • Мнения: 2 401

Щастлива съм въпреки нещастието.....

Нино, мисля, че си приличаме. Възможно е скоро да те обвинят в употреба на наркотици.

Така и не призна какво взимаш.. Simple Smile  Сподели, моля те. 

# 59
  • Мнения: 742
Кокошката или яйцето  Mr. Green

Птеродактила, Рокс Grinning.

Прекалено съм глупава, за да съм щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт