Пиете ли алкохол?Това е една малка анкета.

  • 6 123
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Анкета подобна на тази за пушачите. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 11:18 от djordjinka

# 1
  • Мнения: 1 897
Малък аперитив и чаша вино или бира вечер броят ли се?

# 2
  • Мнения: 419
Една малка анкета подобна на тази за пушачите. Simple Smile
Да е малка, да е малка, колко да е малка, че не мога да я видя таз анкета  Shocked

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Пия- бира или вино почти всяка вечер.

# 4
  • Мнения: 1 243
Пия по купони, барове или празници - т.е. не много често!  Peace Нямам навика да сядам вечер с чашка. Бира изобщо не пия.

# 5
  • Мнения: 1 844
пия алкохол,но в доста умерени количества.случва се примерно веднъж седмицата,когато сме някъде на бар с приятелите,и то не повече от едно питие.
понякога и вкъщи вечер с мъжо пием по чаша вино.

# 6
  • София
  • Мнения: 280
Малък аперитив и чаша вино или бира вечер броят ли се?
Това е и моя въпрос  Mr. Green

# 7
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
По принцип не пия. Единственото което ме кефи е бейлис ,ама ми се събират  не повече от 80гр. за една година.
Дори и бира не пия, ако някой пита.

# 8
  • Мнения: 776
Една малка анкета подобна на тази за пушачите. Simple Smile
Да е малка, да е малка, колко да е малка, че не мога да я видя таз анкета  Shocked
Joy Joy Joy

Не пия изобщо! За цяла година ми се събират 2 /две/ глътки бира, защото ми харесва вкуса на бирата.

# 9
  • Мнения: 349
Ами всяка вечер с мъжлето по чашка - две.  Embarassed Но не се напиваме  Naughty Laughing

# 10
  • Мнения: 64
докато хапваме винце, после по едно Бейлис или Уиски

може в представите на пуританите да сме алкохолици но пък на нас си ни харесва Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 388
Една малка анкета подобна на тази за пушачите. Simple Smile
Да е малка, да е малка, колко да е малка, че не мога да я видя таз анкета  Shocked

Същественото е невидимо за очите. Laughing Явно и с анкетата е така. Simple Smile

Пия различно. Обикновено няколко пъти годишно по едно малко.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 283
Принципно не пия, но има няколко издънки напоследък.
С приятелки успях да изпия 1 л жива бира (може затова да е такова количеството - много студена и не горчива), което принципно ми е 1/2 от годишната дажба.
А от 3 вечери редовно пием с мъж ми вино и за това време успяхме да преполовим 1/2 от бутилка вино (0.7л)   Joy

# 13
  • Мнения: 148
Пия 1-2 пъти седмично.Обичам водка с кола,пийвам си я с кеф,след като съм приспала детето,отпуска ме страшно.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
пия и ракия, и бира...но друго не.

# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 506
Пия...... с отвращение.

# 16
  • Мнения: 940
Пия рядко--вино, уиски, водка, бира...Предпочитам водата пред всичко останало.

# 17
  • Мнения: 589
О, като чета отговорите досега-ми аз май съм върла пияница...Поне през вечер сядаме с милото на по малък бърбън-поемаме си съдоразширяващото, така да се каже...С вечерята почти винаги по чаша вино(аз) или бира(той).

# 18
  • по света
  • Мнения: 1 587
Чаша вино когато имаме гости.Веднъж на няколко месеца уиски по изключение с приятна компания.

# 19
  • Мнения: 1 677
Нещо не виждам анкетата....
Пия единствено вино, понякога веднъж - два пъти в седмицата вечер по чашка, друг път веднъж на два - три месеца. Така съм и с цигарите.

# 20
  • Мнения: 156
Само вино  Peace

# 21
  • Мнения: 164
Пия много рядко, чаша бира или червено вино.

# 22
  • Мнения: 1 233
Ами напоследък все по-рядко и все по-малко.... Joy

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Пия алкохол.
Анкета не видях.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
Пия глътки бира или чаша хубаво вино или малък Бейлис.Друго НЕ! Naughty
И аз да мрънкам:Къде е анкатата!? Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 447
Пия по купони, барове или празници - т.е. не много често!  Peace Нямам навика да сядам вечер с чашка. Бира изобщо не пия.
И при мен стоят така нещата. Wink

# 26
  • Мнения: 41
много добре ми действа една биричка вечер с милото, ако да речем нервите ми са опънати от децата, направо кротвам и ставам супер добричка Grinning

# 27
  • у дълбоката провинция
  • Мнения: 125
Пийвам когато съм в настроение,
а лятото биричка задължително! Embarassed

# 28
  • Мнения: 5 710
99.9% не.
рядко пия някой коктейл, или чаша червено вино.

# 29
  • Мнения: 2 000
Никога. Мъжо и той не пие. Алкохол ползвам само за готвене  Laughing

# 30
  • Мнения: 2 133
В момента си пийвам винце(червено) с телешко суджуче Peace

# 31
  • Мнения: 77
пия водка (danzka) с кола, лед и лимон. към веднъж месечно някъде. по около 300-350грама. отразява ми се за около 2 часа и после съм само на вода, докато не си тръгна от купона. след около месец - после пак. това ми е пиенето.

с.

# 32
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Преди да забременея всяка сьбота си пиивах по 2 водки с кола,а понякога и 3 Crazy
Но сега неЩо не ми се слажда,опитвала сьм ,но  Sick

# 33
  • Мнения: 2 196
Пия рядко, защото ми действа много странно алкохола.

# 34
  • Мнения: 606
Спирта го ползвам само за обезмасляване на сувенири педи печат.

# 35
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Да. И ми личи.

# 36
  • Мнения: 80
Ми че пийвам си по чашка- две биричка на вечеря почти всяка вечер.
А като изляза с компания се отпускам и повечко Blush

# 37
  • Мнения: 18
  Пия рядко, на празник я пия 50-ина гр. алкохол-я не.На месец по 1-2 пъти пия по чаша сухо бяло вино.

# 38
  • Мнения: 494
Пия си редовно ,много често без повод  Mr. Green.А когато има повод направо се уливам и после си нося послeдствията  .Последното ми смело напиване беше на Св. Валентин ,още ми държи и затова сега се наливам само с биричка.

# 39
  • Мнения: 133
пия всяка вечер по чаша вино 250мл, бяло или червено - зависи от сезона. по празниците си пийвам и водка или ракия зависи от мезето Grinning. а пък мъжа ми пие всяка вечер по 1.5л бира. не се оплаквам живеем си добре Simple Smile

# 40
  • Мнения: 215
Не, не пия - нищо, нито бира, нито вино.
Преди да забременея се е случвало да пийна малко вино, но по време на бременност тотално спрях,а сега нямам никакво желание и апетит към алкохола.
Съпругът ми и той не пие - случва се няколко пъти в годината по чаша вино или бира и толкова. В къщи дори нямаме алкохол. като ни подарят някоя бутилка, я препращам на нашите.

 

# 41
  • Мнения: 1 800
през студентските години пиех по много и от всичко, обаче дойде момент, в който загубих интерес и сигурно има десетина години откакто не съм пила алкохол. не ми липсва въобще, явно съм си изпила дажбата до живот Laughing

# 42
  • Мнения: 89
Пия водка с кола когато съм в компания на заведение или в къщи.Лятото - биричка край морето.

# 43
  • Мнения: 121
да по малко  Mr. Green,но на често  Joy

# 44
  • вкъщи
  • Мнения: 704
само малко вино. друг алкохол не мога да пия и пия само по празници  чудясе на някои как го смесват алкохола и пият толкова много -все едно че пият вода

# 45
  • София
  • Мнения: 2 623
Не, почти не пия !
Само когато се събираме в къщи или на кръчма
пия бяло вино. Твърд алкохол, само в коктейл,
например Мохито - обожавам го Simple Smile

# 46
  • Мнения: 536
Пия, но рядко и основно червено вино.

# 47
  • Мнения: 1 650
Не пия, не пуша, не се дрогирам.... WinkВ компания евентуално- чаша червено вино...

# 48
  • Мнения: 3 611
Пия ракия със салата.
Пия и бира с мезе.
Пия.. според настроението, случая и компанията.

П.С. Бтв де е анкетата?  newsm78

# 49
  • Мнения: 1 877
Допреди няколко месеца пиех всяка вечер домашна ракийка (много я обичам),сега съм на чаша бяло вино,колкото за компания на мъжо и другите от семейството

# 50
  • Мнения: 2 197
Пия ракия със салатата и вино или бира с вечерята всеки ден. Понякога и през деня пия бира или водка. Когато сме на купон, събиране или клуб пия много повече. Напивам се трудно - примерно след 500 г твърд алкохол, но пак според зависи от времето и мезето. Най-голямото изпито за една вечер количество ми е бутилка и половина водка, но от 16.00 до към 3 на другата сутрин. След това се качих на таксито, закарах си приятелката, с която бяхме заедно у дома, обадих се на гаджето и, че  тя ще спи в къщи и щастливо си легнах. Оттогава не пием водка Търговище, защото решихме, че от тази боли глава Laughing

# 51
  • Мнения: 323
Пия бира (лятото)и червено вино сега през зимата.Приятно ми е Simple Smile.А и правя компания на мъжа ми вечер.... ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 311
Пия много рядко,на празници  Mr. Green  или някое специално събитие  Peace

# 53
  • Мнения: 1 289
Ами снощи например пийнах порядъчно уиски в два нощни клуба. Важното е да не се пият боклуци и разбира се - да не се смесват, за да си добре на другия ден. Mr. Green

Иначе предпочитам твърдия алкохол. Повече от една бира не мога да изпия. И то лятно време.

# 54
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 396
Пия само в компания.
Ако братовчедка ми е на гости си пийваме по едно малко мартини с маслинка.
Със съпругът ми чаша бира или бяло вино за вечеря.

По-често пия бира лятото по капанчетата.
Не съм голям пияч, много бързо ми се доспива след 2-та чашка  Blush

# 55
  • Мнения: 0
От време на време. За последно съм се напивала преди 8 години. И никога не пия, когато съм сама.

# 56
  • Мнения: 27
Биричка - по малко и редовно.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 370
О,да Crazy Преди да забременея излизах много често и алкохола е част от купоните.Даже сега малко ми липсва сега Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 941
не пия никакъв алкохол от около 6г, просто един ден реших че ми е писнало сутрин да ме боли глава и да ми е гадно цял ден поради простата причина че вечерта съм пийрала алкохол,
И си казах точка. Взехме това решение с моя мъж, тогава още гадже, и така до сега не съм близнала и вече не ми се и пие. Някак отвикнах от този лош навик.

# 59
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Не,не пия.Много рядко

# 60
  • Popovo
  • Мнения: 219
Не непия от около 3 години.Само съругат ми изпива по 100г ракия вечер като аперитив.А като ни дойдат гости вади от 20 годишното вино и си пийва от него.

# 61
  • Мнения: 2 153
Пиеме си вечер със съпруга ми по едно малко!!!

# 62
  • Мнения: 721
преди пиех доста и нищо ми нямаше,продължавах със същото темпо но разбрах че твърдия алкохола вече не ми е приятел и го зарязах.сега пия биричка -супер е

# 63
  • Мнения: 2 161
Не пия алкохол.Понякога,когато сме навън,си поръчвам едно малко уиски и го ближа цяла вечер.Но то е защото ми писва да ме питат,защо не пия.

# 64
# 65
  • Мнения: 292
Изключително рядко...

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пием понякога със съпруга ми по едно питие, но скоро не се е случвало. Иначе на купони пия алкохол в граници разбира се.

# 67
Почти всяка вечер си пияваме по 1 малко за отпускане. Добре ми действа Grinning

# 68
  • Мнения: 2 153
Почти всяка вечер си пияваме по 1 малко за отпускане. Добре ми действа Grinning

Супер, и ние сме така! Когато е в граници и е с кеф всичко е ок!!!

# 69
  • Мнения: 1 335
99.9% не.
рядко пия някой коктейл, или чаша червено вино.

И аз така.

# 70
  • Мнения: 435
И аз рядко пия. Най-често някой коктейл или вермутче. За щастие и мъжът ми много рядко пие, най-често бира. Mr. Green

# 71
  • Мнения: 275
Не пия по принцип. По повод, с не особено желание, пия едно малко питие. Най-грозното е, че не съм ценител на хубавите алкохоли. За вина - да не говорим...

# 72
  • Мнения: 1 303
нищо алкохолно не пия

# 73
  • Мнения: 23
Не пия изобщо и понякога се дразня на себе си че в компания където всички пият аз изобщо не ми е вкусно Laughing

# 74
  • Русе
  • Мнения: 86
От както забременях с дъщеря ми не съм пила алкохол.
Преди винаги като излезем на заведение, дискотека пиех по стотина грама концентрат, но сега нямам никакво желание.
И си ми е по-добре на трезва глава.

# 75
  • Мнения: 2
Обожовам червено вино. Пия по 1-2 чаши вечер  Laughing

# 76
  • Мнения: 2 478
Не пия алкохол.Мноооого рядко пия чаша вино по време на вечеря.От 2 чаши съм се напивала и беше ужасно.

# 77
  • Мнения: 641
Пия да.Сега не защото съм бременна.
Обичам водка и бяло вино.По рядко бира.
Като родя и когато спра да кърмя пак започвам да правя компания на мъжа ми.

# 78
  • Мнения: 888
Не пия.Два-три пъти в годината,ако нещо много имам настроение, пийвам нещо и то слабоалкохолно-бира,Бейлис,най-много малка водка.

# 79
  • Мнения: 1 740
Пием понякога със съпруга ми по едно питие, но скоро не се е случвало. Иначе на купони пия алкохол в граници разбира се.
и аз така Peace

# 80
  • у нас
  • Мнения: 5 725
Не, по принцип не пия,само понякога на събиране Бейлис, но малко  Peace

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 723
Пийвам но рядко-чаша вино,биричка или сладички аперитивчета Laughing
Лятото вечер пийвам по една биричка в морската Laughing

# 82
  • Мнения: 2 803
Лятото - биричка, зимата - винце, но рядко. Не съм по алкохола.

# 83
  • у нас
  • Мнения: 1 870
у нас се пие почти всяка вечер- аз чаша вино- мъжо ракиджос
лятото и двамата много обичаме да пийваме биричка, а в големите жеги мента със спрайт Peace

# 84
  • Мнения: 59
Много рядко - ако се случи мастика, бяло вино или бърбън. Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 604
Аз пия всички видове алкохол почти. За съжаление от както съм семейна, съм се "поспряла". Иначе при поводи обичам:
джин с тоник, лед и лимон край басейна, мента със спрайт на плажа;
ракия със салата в заведение, бира с цаца и картофки по капанчетата, червено или бяло вино с приятели или в домашна обстановка; водка с червен вермут в нощен бар и т.н Mr. Green

# 86
  • Мнения: 315
лятото биричка а зимата по чаша вино,наздраве на всички

# 87
  • Мнения: 70
Да, пийвам си Laughing
Сега не, защото съм бременна (само от време на време по малко вино), но после пак ще се върна към старите навици. Mr. Green

# 88
  • Мнения: 90
Не, по принцип не пия,само понякога на събиране Бейлис, но малко  Peace
Peace

# 89
  • Мнения: 1 174
Сега не съм се и сещала за алкохол, за разлика от първата си бременност, но в нормално състояние пия. Само за удоволствие, обаче и най-вече за компания. Wink Сама и пълна чаша с вино не мога да изпия.

# 90
  • София
  • Мнения: 3 390
Допреди време пиех много рядко-малко мартини, вермут, чаша вино.
Напоследък пия по-често и основно уиски, ракия, водка.

# 91
  • Мнения: 1 289
Довечера ще употребя Wine Glass

# 92
  • София
  • Мнения: 1 626
Рядко и то нещо слабоалкохолно. Лигавя се общо взето.
Ликьор, чаша вино, която не изпивам цялата.

# 93
  • София
  • Мнения: 226
Пия алкохол и то с кеф. Това е едно от удоволствията в живота все пак. Пия почти всичко, но когато му е времето и мястото.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 826
Пия 2-3 пъти в месеца , но докрай   Mr. Green

# 95
  • Мнения: 6 620
Чаша бира вечер задължително.
Като съм на вън по- трърдо и повече  Mr. Green

# 96
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пия когато има повод. Онзи ден например злоупотребих с вино и вчера ми беше много зле Sick

# 97
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз пия 2-3 пъти в месеца, но се напивам може би веднъж годишно, не прекалявам. Лятото пия по-често по някоя биричка  за разхлаждане.

# 98
  • Мнения: 1 311
Предимно пийвам бяло или червено винце по 1 чашка, но не всяка вечер.

# 99
  • Мнения: 2 013
Мда,пия...  Whistling

# 100
  • Мнения: 63
пия с повод, и то нещо слабо - мартини, вермут, ликьор, ей такива нещица  Laughing
е случвало се е и без повод   Rolling Eyes

# 101
  • София
  • Мнения: 2 481
Пиех много бира,  всекидневно в продължение на месеци, много ми вървеше с цигарките...Странното е, че не напълнях. Сега спрях цигарите и съответно бирата, защото ме изкушава да пуша. Понякога ми се пуши, но определено не ми се пие, явно съм се наситила   Mr. Green

# 102
  • Мнения: 194
Пия,да.Обичам бира и бяло вино. Като по-малка пиех водка,а сега само да я надуша и ми става гадно.

# 103
  • Мнения: 129
само бира, почти всеки ден  Crazy

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 231
От време на време, и то, ако си имам компания. Не обичам да пия сама!

# 105
  • Мнения: 540
всяка вечер по една бира

# 106
  • Мнения: 7 723
Пия.
А къде е анкетата?

# 107
  • Мнения: 2 196
Пия.
А къде е анкетата?
Малко пиеш, за това не я виждаш. Mr. Green

# 108
Откакто родих не мога да близна нищо... освен вино и то досега се случи само веднъж на годишнината от сватбата, но моят рожден ден идва така че ще видим... може би пак винце

# 109
  • София
  • Мнения: 160
Откакто родих не мога да близна нищо... освен вино
Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 7 042
Пия.
А къде е анкетата?
Малко пиеш, за това не я виждаш. Mr. Green
hahaha

Пия да, бира, ракия, по-рядко винце и то бяло, но най-обичам мартини, бейлис, ликьорче и други леки дамски питиета.

# 111
  • Мнения: 51
Пия да,всяка вечер по няколко чаши шампамнско.

# 112
  • в баира
  • Мнения: 861
Всяка вечер ракийка до 100 мл за промиване на гърлото.  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 21
Пия- да. И то всяка вечер- ракийка, биричка, сега като се стопли- узо, джинче! Малко ми олеква така Laughing

# 114
  • Мнения: 1 495
Не пия нищичко.
Като не броим няколко капки вино на сватбата в църквата и няколкото пъти надигания погрешка. Шише с ракия примерно да го помисля за лимонада или чаша с бира, за чаша с газирана ябълка  Mr. Green.

# 115
  • Мнения: 212
Пийвам си.Вкъщи всяка вечер, по чаша червено вино или малко ракия.А петък или събота,когато излизаме с приятели му отпускам малко края и пия водка или ромче,лятото и бира Drunk

Да бе, къде е анкетата???

# 116
  • Мнения: 259
Всяка вечер правим салатката и пийваме по ракийка.Аз пия една,а после чашка вино.Като ритуал е у нас.

# 117
  • Мнения: 2
Момичета,  никога ли не ви е минавало през ума, че тези ежедневни ритуали може да са проблем?

# 118
  • Мнения: 259
битов алкохолизъм? Simple Smile

# 119
  • Мнения: 3 092
Пия по някоя бира през лятото и толкова .

Общи условия

Активация на акаунт