За езиковите ваканции?

  • 47 598
  • 207
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Аз също се интересувам от езиковите ваканции, но не виждам особена полза от посочения линк. Доколкото разбирам, фирмата не е българска. Проучвайки българските фирми, се спрях на няколко, които изглеждат най-опитни и вдъхващи доверие. Останах с впечатление, че трябва да си приготвя поне 1500 евро за всичко. Вие какво бихте избрали? Приемно семейство или общежитие?

Пробвала съм и двата варианта и аз съм за общежитие.
Детето беше много щастливо в семейството и семейството май не беше зле, но като се върна им казваше "мойто семейство", искаше да си качва краката на масата пред телевизора, да пие Кола на корем, да гледа кеч, защото в другото семейство така се правело. Като се върна не можех да позная детето си, 1 месец когато си на 10 години е ужасно много време и съвсем достатъчно да прихванеш лоши навици.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 355
Елина, явно че имаш опит в езиковите ваканции. Можеш ли да ми отговориш на въпросите?
1. Услугите на коя фирма си ползвала, ако не е тайна?
2. Виждам, че има значителна разлика в цените на различните пакети. Евтиното винаги ме притеснява и ме кара се съмнявам. Какво е по-добре да избера: по-скъп вариант предвид материалната база и допълните екскурзии или това ще е излишен харч. В смисъл евтините варианти достатъчно добри ли са?
Ох, обърках се. С една дума, кажи нещо повече, моля.

# 17
  • Мнения: 227
По-скъпото не ти гарантира по-високо ниво, абсолютно категорично (като имаш в предвид, че сме от хората, които предпочитат да си платят по-високата цена). На по-претенциозните лагери децата влизат в контакт с други деца една идея по-трудно, а ти търсиш точно обратното. Симпатизирам на лагерите с по-малко деца 30-50. Иначе критериите за сигурност на децата им са на по-високо ниво от нашите. Фирмата е Интеграл.

# 18
  • София
  • Мнения: 383
Голямата ми дъщеря ходи на езиков лагер в България миналото лято.
Тази година ще пътува от Интеграл до Великобритания, в едно градче много близо до Лондон.
Самия курс е към 1100 лири. Билетите сме ги взели още преди Нова Година и излезнаха по 90 Евро двупосочен билет. Ще има и джобни пари към 100 лири. Трябва допълнително застраховка, която не е много и едно капаро от 20-25 лири за щети, които се връщат накрая /ако няма повреди/. Сега с падането на лирата стана много изгодно.
На нас ще ни излезе повече, защото ще пътуваме с детето една седмица преди лагера и ще разгледаме Лондон, след което ще я оставим там.
Пътуваме края на юни, а тя се връща на 19 юли, така че чак тогава ще мога да напиша повече.

# 19
  • Мнения: 18
Коко миналата година беше в Германия. Още като се върна започна да се пазари да отиде пак тази година. Беше толкова щастлив, че е пътувал сам със самолет, дори си намерил багажа на лентата (не си мислете, че е лесно Laughing с тези еднакви куфари). Не знам дали това му подобри немския, ама и опита е достатъчен...

# 20
  • София
  • Мнения: 676
Аз днес записах детето на такъв лагер. Организират го от Британика. Тази година са на Катарино.
Малко ми е притеснено, защото тя е на 9 и половина. Ако някой може да сподели впечатления по-подробно!

# 21
  • Мнения: 413
знам, че съществува Асоциация на консултантите в чужбина - ПРОСПЕРА - на техния сайт има пълна информация за фирмите, които организират езикови ваканции в чужбина. Аз съм за подобни ваканции - децата са в езиковата среда, стават по-самостоятелни, виждат друга култура, други обичаи. Семейство или общежитие - въпрос на късмет. Има затворени колежи, които през ваканцията предлагат базата си за подобни ваканции. Има хубави езикови ваканции и в Малта - английски език на море - мисля, че е добър вариант

# 22
  • София
  • Мнения: 1 355
Искам да споделя едно свое неприятно чувство, което ме владее напоследък, като стане въпрос за езикови ваканции. Със съпруга ми решихме да изпратим сина ни в Малта през август. Намерихме подходящата за нас фирма. Сега обаче ме тормози този свински грип. Чудя се дали не излагам детето си на опасност? Какво ще кажете?

По отношение лагерите на Британика мога да кажа следното. Синът ми ходи на такъв лагер преди две или три години с тях в Пампорово. Много е доволен. Аз също останах доволна. Направи ми много добро впечатление желязната им организация.

# 23
  • Мнения: 40
  bodra,разкажи нещо за този летен курс в Малта ,аз също препоръчах Малта ?На коя фирма се спряхте?
За свинския грип тайничко и аз се притеснявам,но след месец пристигат вкъщи най-близките ни хора от Ню Йорк /днес ако сте чули има затворени училища там/ така ,че ще си ги нацелувам без въобще да ми пука за грипа.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 355
Ние се спряхме последно на предложението на Алианса. Не знам дали е най-доброто (със сигурност има много по-привлекателни), но синът ми ходи там седем години, това ще му е първи лагер извън България и ще ми е притеснено, ако го пусна със съвсем непознати хора. А Алианса поне осигуряват водач на групата (някой от преподавателите), когото познаваме (макар и по име). Но трябва да споделя, че тази история със свинския грип силно ме смущава. Изобщо не съм далеч от мисълта да отложим пътуването до Малта за догодина.

# 25
  • Мнения: 40
  Много добре сте постъпили.
Искам да кажа/от опит/само ,че когато групата е от българчета те си говорят на български/когато не са в час/,поговори с ръководителите да говорят с тях през цялото време на изучавания език.
И после да разказвате .Сигурна съм ,че ще е чудесно.

# 26
  • Мнения: 117
Аз днес записах детето на такъв лагер. Организират го от Британика. Тази година са на Катарино.
Малко ми е притеснено, защото тя е на 9 и половина. Ако някой може да сподели впечатления по-подробно!
Преди две години дъщеря ми беше на Белмекен с Британика. Беше много доволна от организацията, от заниманията и изобщо от всичко. И това при положение, че тя не ходи на английски в Британика и замина без да познава никого там. Ние също останахме доволни, че не сме си дали парите напразно и детето е прекарало добре. Замисляме се и за тази година да я изпратим с тях, стига да има смяна през август.

# 27
  • Мнения: 7
Аз съм била на такава ваканция 2 пъти . След 6-ти клас във Англия и след това след 7-ми във Малта . Беше незабравимо ... В Англия контролът беше 100% . Без алкохол ... вечерен час .. 20 часа английски на седмица .. и много екскурзии. Наистина започваш да говориш многоо по добре и по-скоро по свободно. В Малта беше друго : дискотеки без възрастово ограничение ...  много по леки упражнения и уроци . Често ходехме на плаж сами и естествено заедно с ръководители на екс. Не ни контролирха ... опражяхме се сами и беше голям купон  Simple Smile Simple Smile Simple Smile . В Англия бях в общежитие а във Малта в хотел с басеин в стая със сестра ми иии 2 други момичета - едното от Русия . При приемните семейства трябва да имаш късмет .Една българка от моя клас в Малта беше много недоволна от нейното от храната особено. Като цяло ти осатват много хубави моменти ии много приятели от чужбина с които о6те си пиша

# 28
  • Мнения: 7
ако ще пращате децата си в Малта трябва много да внимават. Наистина е опасно особено вечер . Казвам го от личен опит - не един инцидент имаше докато бях там . Но ако децата са разумниии няма проблем 6те си изкарат супер Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 320
Ако изберете Англия за езикова ваканция, търсете училище в което няма да има друго българче. Иначе се обезсмисля практикуването на език и се връщат без никакви резултати. Ние миналото лято открихме с дъщеря ми  такова училище в Уорминстън 200 км южно от Лондон.Доволни сме,защото не е имала с кой да говори на БГ. В стаята беше с момиче от Италия и друго от Истанбул. Имало много деца от Германия ,които се движели на групички и  си говорили само на немски.
Съученичка на дъщеря ми беше в друго училище с над 20 българчета- резултат от английския нулев.А инвестицията хич не е малка.

Общи условия

Активация на акаунт