От кога на гърне?

  • 10 024
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 11
Моля споделете вашите мнения от кога да си сложа детенцето на гърне?Сега е на 6 месеца май е рано... newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 153
От 8 месец ходим на гърне. Нашата педиатърка ни препоръча да го сложим след като започне да стои стабилно в седнало положение. Peace

# 3
  • Мнения: 1 372
От шестия месец дъщеря ми е на гърне. Не е имало травми, ревове и проблеми. По-скоро го приема като нещо нормално и се радва даже като седне на гъренто. Голямата нужда се върши само в гърнето и като се позатопли времето ще пристъпим към отказване на памперса. Аз съм против дългата употреба на памперс поради хигиенни и здравословни съображения.

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тъкмо се зачудих защо не ми излиза в "Нови отговори...", пък то - нова тема било!

В случай, че авторката я мързи да чете другите теми - на 5 месеца, тогава вече стоеше стабилно седнал. Сега вече може да изкара с не повече от три памперса за денонощие.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 908
От 10 месечна ходи успешно на гърне,преди това не искаше.На 1г и 8 месеца махнахме дневният памперс.Беше единственото дете,в яслата,когато я пуснах(на 1г и 9 месеца) без памперс-другите по-големи от нея-им лепнали памперсите на дупетата Rolling EyesПризнавам,че положих направо огромни усилия да махнем памперса-цяло лято търках поне по 10 пъти напикан под ,понеже казах-без усилие  я се научи,я не-не вярвам на теориите,че детето в един момент свиквало само-ставало готово-моята мома ако я питаше и на 1г и 7 месеца си стоеше с памперса и си акаше в него-и не ми казваше въобще... Rolling Eyes,слагах я на гърне и си вършеше без проблем работата в него,но предпочиташе да я върши в памперса..Докато други майки предпочитат без усилия да махнат памперса например след 2г и половина-тогава уж детето свиквало вече....Ама тук вече опираме до това,колко усилия е готова някоя майка да вложи да научи детето по-рано да ходи успешно на гърне.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 23:20 от огън момиче

# 6
  • Мнения: 27 524
Не преди 18 месеца  Peace
В линковете на Никол има доста инфо  Peace

# 7
  • Мнения: 4 753
На 9-10 месеца някъде, но можеше й по-рано...

# 8
  • Мнения: 53
От около 5тия месец я слагам редовно.

# 9
  • Мнения: 202
По-добре изчакай детето да може да стои стабилно на гърнето.

# 10
  • Мнения: 101
Сега сме почти на 7 месеца и я слагам на гърне от 1 седмица. Слагам я за малко,колкото да свиква, а не да я мъча да ходи от сега в него Simple Smile Ще стигнем и до това, когато стане достатъчно стабилна, за да седи по-дълго самичка на гърнето.

# 11
  • Мнения: 9 776
Наистина до оня ден писахме в такава тема, и колко още има ooooh!...
Дъщеря ми като започна да стои седнала и я слагах, нямахме проблеми, свикна, до втората годинка вече беше без памперс. Бебето като започне да сяда също ще го слагам. По-лесно ще свикне отрано.

# 12
  • Мнения: 9 814
За мен от момента,, в който започне да седи стабилно.

# 13
  • Мнения: 4 433
На 7 месеца започнах да го слагам.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
От шестия месец дъщеря ми е на гърне. Не е имало травми, ревове и проблеми. По-скоро го приема като нещо нормално и се радва даже като седне на гъренто. Голямата нужда се върши само в гърнето и като се позатопли времето ще пристъпим към отказване на памперса. Аз съм против дългата употреба на памперс поради хигиенни и здравословни съображения.
И дъщеря ми е така,само че я сложих на гърне на 8м.

# 15
  • Мнения: 8 999
Аз започнах да слагам моите деца в края на 7мия месец /когато можеха вече стабилно да седят/ - след сън и след ядене. Наакани памперси не съм сменяла от този момент нататък. Но продължиха да си пишкат в памперсите докъм 2 г. през деня. От края на 1вата година нощният памперс оставаше сух.

# 16
  • Мнения: 498
И двете от момента ,в който можеха да седят седнали стабилно.

# 17
  • Мнения: 4 017
Дъщеря ми е на 1 г и 1 м. и отскоро я слагам да сяда, като преди годинката упорито се съпротивляваше да стои седнала на гърнето. Сега направо се учудих, че не го прави.
Вчера точно се зачетох да видя какво мисли по въпроса добрият стар д-р Спок. Учуди ме, че дори той разглежда възможността за начало на това приучване към 18тия месец. (наред с т.нар. ранно приучване преди годинката, както и това около годинката).
Късното приучване се разглежда като най-правилно в книгата "Изкуството да бъдеш родител."

За мен е важно детето да може да показва или казва, че иска да ползва гърнето, а останалото е просто случайност. Т.е ясно е, че като я сложа да седне на гърне веднага след като се събуди, ще се изпишка.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 09:26 от blueeyes

# 18
  • София
  • Мнения: 7 190
Изумена съм - каква е тази психоза да се учат децата на гърне от пеленачета?
Пък и винаги има някаква своеобразна майчинска гордост.
Аз лично не одобрявам.
Гърнетата най-често са обозначени с 18+!

# 19
  • Мнения: 9 973
на 7м.,а сега го издържам над него

# 20
  • Мнения: 121
започне ли да си стой стабилно без да се клатушка  baby_neutral вече може да се слага на гърне Peace

# 21
  • Мнения: 179
Ще започна първите опити тази пролет, когато ще бъде на 1.7 - 1.8 г.

# 22
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
От както започна да стои седнала я слагам на гърне Peace

# 23
  • Мнения: 374
Още не съм я слагала, смятам да започнем лятото, когато ще е на около година и половина.
Всяко изакване и изпишкване в гърнето в ранна бебешка възраст е случайност. Тогава те не могат да контролират нуждите си, нито да си казват за тях. Но това си е мое мнение и не ангажирам никого с него Peace

# 24
  • Мнения: 2 334
Слагах я няколко дни на 10 месеца като беше.Пишка без проблем но не иска да ака и затова реших да не я насилвам и лятото като е на година и половина тогава ще я уча.

# 25
  • Мнения: 1 629
Аз го слагам, когато го чуя да се пъне. Изаква се и е много доволен. Започнах от 7-8 месец, но не го слагам редовно!

# 26
  • Мнения: 302
Аз го слагам от 6м.Сега акането ни е задължително в гърнето сутрин след първото ядене.И аз незнам как свикна тъка но от доста време си ака по това време.За пишането го слагам на 40мин когато сме си вкъщи и имаме дни в който памперса остава сух от сутринта до вечерта.Той през нощта почти не пиша.Успех.

# 27
  • Мнения: 168
аз я слагам на гърне от 8 месец сега през деня като сме си в къщи не ползваме памперс само през нощта

# 28
  • Мнения: 5 026
Сложих го след 8м, но после се прецака цялата работа. Чак сега си казва.

Общи условия

Активация на акаунт