Простихте ли се днес?

  • 1 953
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 15 619
....И какво според вас е непростимо в отношенията ни с близките?
Това са въпросите.

# 1
  • Мнения: 398
 Много е хубаво , когато простиш на някой.Става ти едно леко и приятно.Едно невероятно облекчение.

 В същото време някак си не прием ,че трябва профилактично на определен ден да прощавам на ред.

 За жалост има хора на , които още не съм простила , а полагам много усилия за това.И по точно може би съм и простила , но не съм го забравила още.Но да простиш се изисква да имаш невероятно сърце и душа и да изхвърлиш негативизъма от себе си. Трудно е , но си заслужава да опитаме.

# 2
  • Мнения: 15 619
За мое си съжаление и аз не мога да се освобождавам лесно от обидата.......

# 3
  • Мнения: 194
За съжаление, не мога да простя на всички Rolling Eyes


# 4
  • Мнения: 2 478
Нямам какво да им прощавам и ми е лесно.Но би ми било трудно да простя предателство на моя близък човек и дори на ден като днешният пак не бих била сигурна,че ще го направя.Непростимо ми е,някой от семейството да се държи унизително и обидно към мен.

# 5
  • Мнения: 581
 Днес не възнамерявам да се прощавам с никой.Правя го когато вътрешно изпитам това чувство.Досега никой не е извършил спрямо мен нещо жестоко и непростимо.
 В отношенията с близките не бих простила голяма лъжа, психически и физически тормоз.

# 6
  • Мнения: 15 619
На мен ми е по-трудно да прощавам дреболиите. от тях е изтъкано ежедневието ни, затова може би... Thinking Thinking Thinking

# 7
  • Мнения: 323
Простила съм нещата,които могат да се простят.И на хората,които заслужават това.Винаги,когато чувствам,че трябва да простя или да поискам прошка го правя,без значение какъв ден е от годината.Има хора,с които насила мога да бъда учтива,но никога няма да им простя. newsm25

# 8
  • Мнения: 15 619
Не идва ли прошката съвсем естествено, ако усетиш, че човекът отсреща е искрен до дъното на душата си? Аз само тогава успявам да ликвидирам всяка лоша помисъл спрямо същия този човек.

# 9
  • Мнения: 1 447
Не идва ли прошката съвсем естествено, ако усетиш, че човекът отсреща е искрен до дъното на душата си? Аз само тогава успявам да ликвидирам всяка лоша помисъл спрямо същия този човек.
Напълно съм съгласна с теб Луна.Когато видя ,че човекът наистина е искрен съм готова да му простя.
А на днешният ден всеки може да каже,че прощава,а дали наистина вътре в себе си го чувства това е важното.

# 10
  • Мнения: 4 293
Не! На никой не съм искала прошка, нито пък на мен са ми искали. Този празник ми е безкрайно противен и не спазвам обичая. Когато има за какво, се извинявам на момента, не чакам определен ден в годината.
В отношенията с близките много неща мога да простя и съм прощавала. Важи и в обратен ред.

# 11
  • Мнения: 293
Старая се да не тая грешките на другите и болката от тях дълго в мен.Веднага щом усетя,че мога да простя го правя.Почти винаги.Така,че днес...поисках прошка на приятеля си,на свекърва си и на татко.  На тях нямам какво да дам,защото нямам за какво да им простя,мога само да им благодаря !

И аз мисля,че не трябва да чакаме определен ден за да простим нещо на някой....Това е нелепо.

# 12
  • Мнения: 64
не - безгрешна съм Simple Smile

# 13
  • Мнения: 370
Да, със свекито Laughing
За съжаление има хора,които са ми по близки,но с годините много сме се огарчавали и няма как да си простим.Може би някой ден...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Днес не.Не виждам смисъл в това един ден да е наречен за това и хоп-прошка.Прошката трябва да се иска и дава от сърце и да се почувства.

# 15
  • Мнения: 183
Не! На никой не съм искала прошка, нито пък на мен са ми искали. Този празник ми е безкрайно противен и не спазвам обичая. Когато има за какво, се извинявам на момента, не чакам определен ден в годината.
В отношенията с близките много неща мога да простя и съм прощавала. Важи и в обратен ред.
Моето мнение е същото Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 23 098
Прошка се иска на момента, а не един път в годината! Много глупав обичай, просто ми е непонятен!

# 17
  • Мнения: 5 940
Прошка се иска на момента, а не един път в годината! Много глупав обичай, просто ми е непонятен!
За мен това е ден, в който трябва да се осмисли прошката като чисто човешка ценност. Често е трудно и да се поиска, и да се даде. Липсва ни смиреност.
Не поисках.

# 18
  • Мнения: 15 619
Значи всеки от вас на мига, когато е сгрешил, поправя грешката. Peace
Е, аз в това отношение, съм далеч от идеала... Thinking
Блазе ви на дисциплината в това направление. Laughing Peace

# 19
  • Мнения: 15 619
Съгласна съм с valerie.
Липсва ни смиреност, щом си вярваме, че сме безгрешни и достатъчно умни...че не оставяме  след себе си болка...не вярвам да има такива личности. Ще ме прощавате! Peace

# 20
  • Мнения: 625
         Мисля, че има нужда от такъв ден , не защото точно днес трябва да простим и да поискаме прошка, но днес ще се сетим за това, ако все "забравяме".

    Четох някъде , че е достатъчно да искаш да простиш  истински , и това ще стане!

# 21
  • Мнения: 46
Простих на хората,които ми поискаха прошка,но ''забравих'' да се обадя на тези,които на мен трябва да простят Blush

# 22
  • Мнения: 2 388
Значи всеки от вас на мига, когато е сгрешил, поправя грешката. Peace
Е, аз в това отношение, съм далеч от идеала... Thinking
Блазе ви на дисциплината в това направление. Laughing Peace

Не съм чак толкова до добра в тази дисциплина, но се опитвам. Simple Smile
Когато сгреша, гледам да поискам извинение в най - кратък срок, защото докато чакам деня на прошката извинението ми вече може да не важи.

Много съжалявам, но не мога да усетя този празник с душата и сърцето си.
Днес направих баница и купих халва.

Поисках прошка от майка ми и приятелят ми. Беше някак на шега обаче, което е по-лошо, отколкото ако не бях поискала изобщо.
Той поиска от майка ми, защото е по-възрастна. От мен - не, защото съм била по-малка.
Други толкова близки роднини нямаме.

Дълго писание направих, но пък бях искрена.

# 23
  • Мнения: 46
Значи всеки от вас на мига, когато е сгрешил, поправя грешката. Peace
Е, аз в това отношение, съм далеч от идеала... Thinking
Блазе ви на дисциплината в това направление. Laughing Peace

Не съм чак толкова до добра в тази дисциплина, но се опитвам. Simple Smile
Когато сгреша, гледам да поискам извинение в най - кратък срок, защото докато чакам деня на прошката извинението ми вече може да не важи.

Много съжалявам, но не мога да усетя този празник с душата и сърцето си.
Днес направих баница и купих халва.

Поисках прошка от майка ми и приятелят ми. Беше някак на шега обаче, което е по-лошо, отколкото ако не бях поискала изобщо.
Той поиска от майка ми, защото е по-възрастна. От мен - не, защото съм била по-малка.
Други толкова близки роднини нямаме.

Дълго писание направих, но пък бях искрена.
Да,монахиньо,беше искренна.Аз все още обмислям на коко да се обадя Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 3 880
в един корейски филм го казаха много хубаво - да простиш означава да оставиш съвсем мъничко място на гнева в сърцето си.

само на 1 човек не мога още да простя. но се надявам този ден да настъпи, вътре в мен. (и разбира се няма да има нищо общо с дата, насрочена за това).

# 25
  • Мнения: 215
Според мен няма непростимо нещо, човек винаги може да прости. за мен да простиш означава да освободиш себе си и човека, на когото прощаваш. Да имате чисти взаимоотношения и те да не са изкривени от минали неприятни събития. Да се пречиститш, да забравиш, да премахнеш всички негативни емоции, свързани с човека.

Лично аз страшно лесно прощавам, лесно забравям лоши неща, простила съмна всички, и без да са искали прошка

Вярвам,че вярата има невероятно прочистваща сила и Бог може много дапомогне в това, човек да прости. Щом Бог прощава на нас и ни обиква такива, каквито сме, какво остава за нас.
Бъдете благословени!
И един поздра от мен в тази връзка: http://www.metacafe.com/watch/1322598/in_christ_alone_by_newsboys/

 

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 21:58 от Анастасия_Morskafeia

# 26
  • София
  • Мнения: 3 880
Според мен няма непростимо нещо...

наистина ли?

# 27
  • Мнения: 1 092
Аз също не разбирам много ,много този празник и традицията да се иска прошка.
Не ми е останало нищо за което  днес да прощавам.Бързо забравям, не знам означава ли ,че съм простила.Но не тая лоши чувства.
Гледам и аз да не съгрешавам много,а ако го правя на момента се иска прошка.

Поисках все пак, от родителите си,семейството.
И от мен поискаха.Простих.

# 28
  • Мнения: 2 757
Ако някой ме беше молил за прошка сигурно щях да му простя. Но такива нямаше  Peace Всъщност... не съм сигурна дали на всички за всичко бих простила в себе си, иначе външно може и да се насиля да кажа Прощавам. Освен това самата аз не съм много сигурна за себе си за какво трябва да искам прошка. Та този обичай ми е малко тегав  Embarassed

# 29
  • Мнения: 487
Много глупав обичай, просто ми е непонятен!

Защо да е глупав, аз винаги  ще си спомням този празник на село. За баницата, бялата халва, яйцата, сирената, рибата и после на вън огньовете. Беше много весело и си спомням с умиление за тези моменти. Та според мен традициите са хубаво нещо, част от бита на един народ.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 00:37 от kofa

# 30
  • космополитно
  • Мнения: 941
Днес не.Не виждам смисъл в това един ден да е наречен за това и хоп-прошка.Прошката трябва да се иска и дава от сърце и да се почувства.
Споделям това виждане! Всеки ден човек може да поиска прошка за свои грешки. Иначе в единствен ден е някакси неискрено и театрално! Но...  Naughty Мисля си, че някога в този ден хората са го чувствали  различно и за тях е било важно да се поиска и даде прошка- може би е било и начин да се припомни йерархичността в отношенията: младите искат прошка, а по-възрастните (и вероятно по-мъдрите) им я дават!

# 31
  • Мнения: 4 678
Не..и не мисля .. тва са пълни глупости Peace
..Лицемерие има достатъчно..а и на този ден...хайде няма нужда Wink

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 06:31 от Поци

# 32
# 33
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Не ,не съм простила Peace то първо някой трябва да си поиска прошката.пък и напълно споделям мнението на Inka

# 34
  • Мнения: 2 153
Ние се простихме с родители и кумуве!!! Това са традиции на които ние много държим!!! Grinning Grinning Незнам защо напоследък повечето хора го пренебрегват!!!

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И за мен са пълни глупости. Нооо свекървата много държеше да и се обадя и да и иоскам прошка пък и тя да ми дадяла... Не зная за какво да и искам прошка, но се обадих все пак за да има мир.

# 36
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Поисках прошка от родителите и свекърва ми, макар да не смятам, че има какво да си прощаваме. Един човек, на когото държах, би трябвало да ми поиска прошка, но не го направи. Не че съм очаквала де, но се замислих дали аз съм наранила или обидила някого. Хубаво нещо са традициите.

# 37
  • Мнения: 15 619
Поци, живо ме интересува какво означава точката.
 Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 153
Поисках прошка от родителите и свекърва ми, макар да не смятам, че има какво да си прощаваме. Един човек, на когото държах, би трябвало да ми поиска прошка, но не го направи. Не че съм очаквала де, но се замислих дали аз съм наранила или обидила някого. Хубаво нещо са традициите.

Винаги има за какво да те простят!!!! Така че съжалявай! За повечето неща дори и не подозираш, а може и никога да не разбереш
!!!

# 39
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Поисках прошка от родителите и свекърва ми, макар да не смятам, че има какво да си прощаваме. Един човек, на когото държах, би трябвало да ми поиска прошка, но не го направи. Не че съм очаквала де, но се замислих дали аз съм наранила или обидила някого. Хубаво нещо са традициите.

Винаги има за какво да те простят!!!! Така че съжалявай! За повечето неща дори и не подозираш, а може и никога да не разбереш
!!!
За кое по-точно да съжалявам? newsm78 Ако имаш предвид това : макар да не смятам, че има какво да си прощаваме - така е. Ако е имало недоразумения - винаги са се решавали на момента. В нашето семейство карес не се гони.

Общи условия

Активация на акаунт