Ка се грижите за сухата кожа?

  • 9 480
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Имам суха кожа. Допреди да родя беше суха само на тялото, но вече 2 години ми е суха навсякъде. Дайте идеи как се справяте вие. КАкви продукти използвате за миене, къпане, за общо казано - мазане ( как звучи само...).

# 1
  • Мнения: 4 068
Записвам се да следя защото от тази зима съм със същия проблем. Кожата на тялото ми е изключително суха и на моменти след баня чак сърби. Мажа разни лосиони уж, но явно не съм попаднала на подходящия. Последно се чудех дали да си взема на Гарниер за екстремно суха кожа лосиона.

# 2
  • Мнения: 30
И аз съм със същия проблем суха кожа след баня та чак лющеста се ще следя и аз темата. За този лосион за тяло на Гарниер чух страхотни отзиви на скоро и мисля и аз да си го взема. Попивал много бързо изобщо не е мазен и кожата миришела невероятно ще го пробвам скоро и аз. Поне така съм решила че немога да я понасям и аз вече тая суха кожа. ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 388
Аз също съм с много суха кожа на тялото. На лицето не.

Ако става въпрос за червения изобщо не съм доволна. След няколко часа мога спокойно да "пиша" по кожата си. Смятай колко е ефективен.

За този лосион за тяло на Гарниер чух страхотни отзиви на скоро и мисля и аз да си го взема. Попивал много бързо изобщо не е мазен и кожата миришела невероятно ще го пробвам скоро и аз. Поне така съм решила че немога да я понасям и аз вече тая суха кожа. ooooh!

# 4
  • Мнения: 223
за лицето се справям с това засега- http://www.nivea.bg/products/show/12271 води се nivea visage for dry and sensitive skin, - тоник, дневен крем и много мек ексфолиант има от тази поредица който е като крем без абразивни 4астици. опаковките са в бяло и розаво.
а за тяло- само олиото за тяло ми действа най-продължително като време след като попие отколкото с разни млека или кремове. харесвам бебешното на джонсън за след къпане, както и тези на Casiopea ако ги знаете...

# 5
  • Мнения: 310
Аз имах ужасно суха кожа на лицето -  от октомври до май все си имах лишеи по лицето,  на моменти червени и много сърбящи. А през лятото просто не бяха червени, но си ги имаше. Беше ужасно! Помогнаха ми два продукта, които ползвам и до днес, напук на дерматолозите и козметиците, които твърдят че постоянната употреба на един и същ продукт води до алергизиране. Нищо подобно, поне при мен!  Това са алое активатор и крем с алое и прополис. Всеки ден си мажа лицето първо с активатора, той е с консистенция на лосион, и след това нанасям от крема. Ефекта се появи едва в края на зимата, но пък и до днес кожата ми е нормална и нямам вече подобен проблем.  Hug

# 6
  • Мнения: 97
Аз пък точно в червения лосион на Гарние за много суха кожа намерих спасение, а какво ли не бях пробвала преди това, даже и бебешко олио не помагаше. Ползвам го почти две години и горещо го препоръчвам. Изобщо не се колебайте!

# 7
  • Мнения: 144
Помогнаха ми два продукта, които ползвам и до днес,   Hug

може ли малко повече инфо за тези два продукта.

# 8
  • Мнения: 636
Записвам се да следя защото от тази зима съм със същия проблем. Кожата на тялото ми е изключително суха и на моменти след баня чак сърби. Мажа разни лосиони уж, но явно не съм попаднала на подходящия. Последно се чудех дали да си взема на Гарниер за екстремно суха кожа лосиона.

Аз го ползвам в момента и нямам забележки. Кожата ми е екстремно суха.

# 9
  • Мнения: 310
Помогнаха ми два продукта, които ползвам и до днес,   Hug

може ли малко повече инфо за тези два продукта.
Да, аз съм ги написал по-нагоре. Активатора е лосион, който е екстракт от чисто алое. Освен  гела от алое вера в него има и алантоин – органично вещество, подпомагащо растежа и обновяването на клетките. Активатора е отлично овлажняващо средство, защото в алоето се съдържат ензими, аминокиселини и полизахариди. Аз го ползвам и до ден днешен всеки ден - сутрин след като си почистя лицето първо нанасям активатора (направо от шишенцето върху лицето да не съсипвам материала по памуче) и след това нанасям крема от алое и прополис. Крема също е богат на алое вера, всъщност това е основната му съставка и освен това е добавен пчелен проолис, който допълнително действа стягащо на кожата. Понеже крема е гъст, може да се разреди малко с активатор. Но не е задължително. Даже така е по-подходящ за зимата, все пак има студ, вятър. Аз лично го разреждам много малко с активатор и добавям няколко капки масло от жожоба от аптеката. Става най-страхотния крем за лице и шия, а може и тялото да се маже с него.

# 10
  • Мнения: 144
извинчвам се , не се изразих правилно каква марка са на коя фирма това ме интресуваше.

# 11
  • Мнения: 186
Аз използвам лосиона на SVR-XERIALINE с урея.Това е френска медицинска козметика,подходяща за много суха и чувствителна кожа,вкл. и за бебета.Аз лично съм много доволна.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз сега се мажа с един стягащ крем за тяло за суха кожа на Колистар. Никак не е лош, но кожата на корема ми си остана белеща се, а си слагам крем по цялото тяло. Най-добре се получава като си направя внимателно пилинг с мокра хавлиена кърпа, после се намажа с олио за тяло и накрая с крема за тяло. Тогава нямам и помен от суха кожа горе-долу за 2 дни напред (къпя си се през тях и си слагам само крем след банята). Само че много време трябва за такива работи. А нямам... И за това търся най-ефикасните продукти, които не отнемат време.
Олио за тяло ползвах от на детето - Бебе кучоло, Себа мед. После ми подариха един Декубал. И още имам от него. Само че е с минерално масло и наистина кожата не се бели, но пък изглежда една изстрадала, прозрана, посърнала, с лош тен. И за това го спрях.

Някои пробвал ли е лосионът за тяло за суха кожа на Авен?
А на Нюкс?
Пробвали ли сте олио за душ?
Аз миналата година пробвах едно олио за душ на Себа мед. Но изхвърлих почти пълна опаковката. Не измиваше миризмата на некъпано от тялото, а кожата не се подобри... Може пък на друга марка да има хубаво олио  newsm78 Според мен някакъв измиващ продукт с масла би действал добре. Водата, когато е повече от 30-35 градуса измива естествените липиди от кожата, а в добавка и с обикновен душ гел или сапун положението сатва неконтролируемо... Хвърлила съм око на едно олио за душ на Колистар. Проблемът е, че не знам дали измива добре. НАмазва се преди баня и после се отмива само с вода... Странна работа.

# 13
  • Мнения: 310
извинчвам се , не се изразих правилно каква марка са на коя фирма това ме интресуваше.
Продуктите са на фирма Форевър Ливинг Продъктс

# 14
  • Мнения: 97
Не искам да оборвам качеството на продуктите на Форевър..., защото съм ползвала само един. Ще споделя нещо за цените. Поръчах си гела за пиене Алое-вера. Продажната цена беше последно преди около 2 месеца около 48 лв., а на мен ми го доставиха на дистрибуторски цени за 30 лв. Коментар не искам да правя.

# 15
  • Мнения: 5 782
Аз пък съм доволна от кремовете на Долива!

# 16
  • Мнения: 310
Не искам да оборвам качеството на продуктите на Форевър..., защото съм ползвала само един. Ще споделя нещо за цените. Поръчах си гела за пиене Алое-вера. Продажната цена беше последно преди около 2 месеца около 48 лв., а на мен ми го доставиха на дистрибуторски цени за 30 лв. Коментар не искам да правя.
Тук въобще не говорим за цени на продукти, а за самите продукти за суха кожа. Това, че някой ви е доставил нещо на супер евтина цена си е за негова сметка. Цената на въпросния гел е 48,60 а  дистрибуторската цена си е за дистрибуторите  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 97
Мисля че това дали написаното от мен е за тук решава модератора. Ако те е упълномощил да въвеждаш ред, можеш просто да изтриеш мнението ми.

# 18
  • Мнения: 3
Бебешко олио и някои доста хидратиращи лосиони от БЕД ХЕД БОДИ серията , тази с ягодката ... зависи в какво настроение съм Simple Smile

# 19
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За сега използвам крема на А-дерма за атопична кожа и един безсапунов сапун. Ама не му знам името!  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 97
Този безсапунов сапун предполагам е за честа употреба. Къде може да се намери : парфюмериен магазин, аптека, или в online-магазин? Откак започнах да тренирам всеки ден и съответно да се къпя много се притеснявам да не си доизсуша кожата Sad

# 21
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
От аптеката си го вземам, ама все му забравям името.

Мисля, че на СебаМед имаше също такъв.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз от Долива въобще не съм доволна. Но съм много капризна, така че може пък на хората да им харесват...
Безсапунов сапун имат Авен например (последно тях гледах), но не съм пробвала.

# 23
  • Мнения: 641
Ползвам един мъжки душ-гел на"Ейвън" и след баня се мажа с масажното масло на "Икаров" против стрии,кожата ми става страхотна.
Ползвам евтини неща,защото не винаги мога да си позволя скъпи.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 7 013
А има ли някой със суха и алергична кожа на лицето?
При мен проблемът е комбиниран и не мога да намеря подходяща козметика.
Или получвам уртикария, или кожата се лющи от сухота.
Скоро ми правиха тест с апаратура - не стига, че силно чувствителна, ами дехидратирана и с 0% омазняване.  Tired Никаква бяла козметика не ползвам.
АКо има някой като мен, моля да сподели опит!

# 25
  • Мнения: 3
Този безсапунов сапун предполагам е за честа употреба. Къде може да се намери : парфюмериен магазин, аптека, или в online-магазин? Откак започнах да тренирам всеки ден и съответно да се къпя много се притеснявам да не си доизсуша кожата Sad

Душ- гел,мус или крем- гел би било доста по- ефективно да запазиш влагата в кожата си.

# 26
  • Мнения: 97
roshavka, ами аз само душ - гел ползвам от няколко години. До скоро бях на "мед и мляко" на "Орифлейм", а сега ми подариха "Тесори дОриент"/извинявам се ако не съм го написала правилно на български/, това май е крем за душ и сега съм с него. Значи да си продължавам така без да се притеснявам. Благодаря Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3
roshavka, ами аз само душ - гел ползвам от няколко години. До скоро бях на "мед и мляко" на "Орифлейм", а сега ми подариха "Тесори дОриент"/извинявам се ако не съм го написала правилно на български/, това май е крем за душ и сега съм с него. Значи да си продължавам така без да се притеснявам. Благодаря Simple Smile

Аз съм с много бяла и чувствителна кожа, суха на моменти до белене. И аз от години използвам само крем и гел душове, за сапуните като продукт съм забравила защото ми опъват и отмиват прекалено агресивно суха и нежна кожа. Мисля, че е добре да продължиш така, новите гел душове измиват по- добре и от сапун според мен.  Peace

# 28
  • Мнения: 372
На мен в една аптека ми бяха дали мостри на гел за измиване на лице за суха и чувствителна кожа на въпросните SVR. Мисля,че се водеше хидратант за измиване на лице. Наистина си заслужаваха.Нека сподели мнение още някой,който ги е ползвал!       newsm80

# 29
  • Мнения: 0
А има ли някой със суха и алергична кожа на лицето?
При мен проблемът е комбиниран и не мога да намеря подходяща козметика.
Или получвам уртикария, или кожата се лющи от сухота.
Скоро ми правиха тест с апаратура - не стига, че силно чувствителна, ами дехидратирана и с 0% омазняване.  Tired Никаква бяла козметика не ползвам.
АКо има някой като мен, моля да сподели опит!
Моята кожа е суха,алергия имам към много съставки в кремовете.В момента ползвам нощния крем на Iwostin capillin(полски),тъй като имам и спукани капиляри Tired.През деня съм с колд крема на Авен.Положението е горе-долу добре,то аз съм тежък случай.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 956
Ползвам един мъжки душ-гел на"Ейвън" и след баня се мажа с масажното масло на "Икаров" против стрии,кожата ми става страхотна.
Ползвам евтини неща,защото не винаги мога да си позволя скъпи.
Абе то за позволяването... Аз дрехи по-скоро няма да си купя, а даже и бих стояла гладна, но за козметика всичко давам... Вече моето граничи с ненормалното, патологичното... А при толкова козметика на пазара положението става все по-критично. Лошото е, че повечето продукти са големи боклуци, дори да са скъпи и на известни марки...

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 7 013
Моята кожа е суха,алергия имам към много съставки в кремовете.В момента ползвам нощния крем на Iwostin capillin(полски),тъй като имам и спукани капиляри Tired.През деня съм с колд крема на Авен.Положението е горе-долу добре,то аз съм тежък случай.

To и аз съм тежък случай.
Ще взема да пробвам този колд крем на Авен.
Правили ли са ти изследване към кои съставки си алергична?

# 32
  • Мнения: 84
Моята кожа е суха,алергия имам към много съставки в кремовете.В момента ползвам нощния крем на Iwostin capillin(полски),тъй като имам и спукани капиляри Tired.През деня съм с колд крема на Авен.Положението е горе-долу добре,то аз съм тежък случай.

To и аз съм тежък случай.
Ще взема да пробвам този колд крем на Авен.
Правили ли са ти изследване към кои съставки си алергична?


Колд крема на Авен и аз го ползвам от началото на зимата и съм доволна.
Но за лосион за тяло все не мога да случа .Накупила съм все разни "рекламни"дето работа не ми вършат и вече ще се насоча към лосион от аптеката.Последно си взех на Гарние с уреа -на мен не ми действа много добре.
Обаче ще се мъча да изразходя това което имам и тогава да купувам нови че не ми е удобно да вземам друг лосион при положение че имам два не ползвани (Гарние и Нивеа)и един към края на Дов.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 11:32 от didiani

# 33
  • Мнения: 2 047
   Моята също беше много суха с червеникави петна от време на време и белене. Никога не ползвам сапун, това направо ще ме довърши. От два-три месеца ползвам на Биодерма, овлажняващ дневен крем и спря да се бели, петната и те не са излизали скоро.
Досега за себе си съм установила, че по-водните кремове ми действат по-добре, а от мазните кремове, след измиване кожата ми става още по-суха.

 Имаше един с уреа преди години го ползвах, също медицинска козметика, гледам че вече се продава и тук - Ексипиал, много добър, има и лосион за тяло. Голяма опаковка е - към 17 лв. в аптеките.

  Също ми беше попаднал един голям тестер на една немска фирма Frei - оле! това е най-подходящия крем за мен, който някога съм ползвала. За съжаление тук го няма.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 839
С хидратиращи кремове и серуми, 2- 3 пъти седмично маски за лице, веднъж месечно силно хидратиращи ароматерапии с етерични масла на лицето и околоочният контур.

# 35
  • Мнения: 215
и аз се записвам да следя темата Hug

след раждането ми стана супер суха кожата. Ползвала съм повечето мазила които се предлагат, но ефекта е 1-2 часа и после все едно не съм се мазала Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 1 956
С хидратиращи кремове и серуми, 2- 3 пъти седмично маски за лице, веднъж месечно силно хидратиращи ароматерапии с етерични масла на лицето и околоочният контур.
Iii, mnogo se radvam, che i Ilq se vkliuci.
Molq te, Ilq, daj nqkakvi konkretni primeri  Praynig

# 37
  • София
  • Мнения: 7 839
P-r-o-l-e-t , включвам се с повече инфо.  Hug

Дневната ми грижа е хидратираща, силно подхранващ серум на Kanebo, комбиниран с много богатия балсам- крем на Darphin, успокоява и възстановява суха, чувствителна кожа.
Нощната грижа е анти ейдж + хидратация. Използвам серум и крем на Shiseido, които стимулират регенерирането на клетките и обновяват кожата плюс хидратация.
Правя маска за лице 2- 3 седмично, използвам омекотяваща маска с етерични масла на Darphin.
Почистващите ми продукти са задължително без спирт, много нежни и щадящи кожата.
Веднъж месечно на козметик - страхотната ароматерапия с богати етерични масла на Mary Cohr. Препоръчвам я горещо.
За тяло съм се спряла на хидратиращ душ гел и от същата серия боди лосион на Klorane.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 956
Иля, благодаря ти! Има и други компетентни и експериментиращи с козметика във форума, но не знам защо ти си ми направила наи-силно впечатление.  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 754
От години пробвам какви ли не лосиони за тяло, тъй като кожата ми е суха и особено през зимата е просто ужасно. Накрая установих, че само масла ми помагат. Просто ако не е олио няма как достатъчно да овлажни прекалено сухата кожа, дори и тия специализираните серии за студените дни, пак никаква работа не вършат.

В момента ползвам бебешко олио и съм доволна. Не ползвам за къпане въобще сапун от много време, само душ гелове. На Cottage са доста мекички и подхранващи, след баня кожата ми е много приятна на допир, а не суха. 

За лицето, както по-горе са посочили никакви спиртове и дразнещи съставки. Аз основно се доверявам на козметичката, каквото препоръча, знае ми кожата и не желая да експериментирам. Да ви кажа наистина в магазините има всичко, но и да се купуват скъпи продукти, не е гаранция. Трябва да е подходящия и без съвет от специалист не бих пробвала какво да е, каквато и марка да е.       

# 40
  • София
  • Мнения: 160
Цитат
Някои пробвал ли е лосионът за тяло за суха кожа на Авен?
А на Нюкс?
Пробвали ли сте олио за душ?
Аз миналата година пробвах едно олио за душ на Себа мед. Но изхвърлих почти пълна опаковката. Не измиваше миризмата на некъпано от тялото, а кожата не се подобри... Може пък на друга марка да има хубаво олио  newsm78

Аз използвам олиото за душ на Eucerin и ми харесва как хидратира кожата. Не оставя мазен филтър след къпане,аз от това се опасявах, но не прави хубава пяна както душ геловете. Моята кожа на тялото е нормална,  с тенденция към изсушаване (като не използвам мляко за тяло или лосион един два дни).

# 41
  • Мнения: 84
Нахткерцен на Д-р Тайс - от тази серия има душ гел и крем, които съм ползвала, даже ги препоръчват за бебета също.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 632
Дъщеря ми е с атопичен дерматит и редуваме лосионите за тяло - Lipikar на La roshe и  12% Omega на Eucerin, които са за най-тежката фаза на суха кожа - лющене, сърбеж, зачервяване.На Bioderma също ми харесват. А за къпане - душ олиото на Еусерин е семеен продукт:), аз не държа да се пени, важното е ,че не ми опъва кожата след баня и екземите на детенце ги няма. В комбинация с антицелулитен продукт кожата става мека и гладка като бебешко дупе  Simple Smile А за лице може да пробваш нещо с Уреа.

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 17:17 от J e n i

# 43
  • Мнения: 97
just_femme, а къде мога да намеря въпросните мостри за миене на лице или ако не само мостри, то самия продукт. Предполагам в аптека за медицинска козметика, но не съм много сигурна, защото не бях чувала за тази марка. На мен козметичката ми забрани да ползвам сапун за лицето, а ексфолиант - само веднъж седмично когато ще си правя маска след това. Иначе ми каза само почистване с тоалетно мляко и след това тоник за вечерта, а за сутринта - само навлажняване с тоник. Вече месец се придържам към нейните съвети, макар че чувствам лицето си не добре почистено и ми е доста дисконфортно.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 632
vessit, провери в Санита до пощата, там има най-голямо разнообразие и почти винаги имат тестери.

# 45
  • Мнения: 140
6те се въzполzвам от темата zа да ви попитам дали може да ми препоръ4ате някаква маска zа лице zа суха и 4увствителна кожа
благодая предварително   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 1 956
6те се въzполzвам от темата zа да ви попитам дали може да ми препоръ4ате някаква маска zа лице zа суха и 4увствителна кожа
благодая предварително   bouquet
Имам хидратираща маска за суха и чувствителна кожа на Авен. Много е хубава. КАто се нанесе се усеща как кожата "пие". В нея има освен термална вода и растителни масла, но забравих какви... Доволна съм. Може и около очите да се слага. Може да се спи с нея. Като крем е - не седи като маска. После се попива със салфетка , ако нещо не е абсорбирано от кожата (което при мен не се е случвало). Естествено, аз въпреки това съм в търсене на още по-добра маска. Нали съм маниак...
Гледах го олиото на Юсерин наскоро, но Юсерин сякаш не са кой знае какво. Пробвала съм кремове за лице и за около очи, както и лосион за тяло - не ми допаднаха. Има по-ефтинки неща, които са по-приятни и с подобен ефект - Дав, Нивея, Палмолив - такива ми се виждат от качеството на Юсерин, само че миришат по-хубаво и опаковките са по-шарени.

# 47
  • Мнения: 140
благодаря ти 6те я пробвам таzи на Авен zву4и интересно а каква е цената горе долу

# 48
  • София
  • Мнения: 1 956
30-35 лв.

# 49
  • Мнения: 140
благодаря ти о6те веднъж определено 6те я пробвам   bouquet

# 50
  • Варна
  • Мнения: 632
P-r-o-l-e-t , не зная за кои лосиони говориш, ние ползваме лечебната серия, която дерматолог ни изписа. Не може да се сравняват с масовата козметика, не бих рискувала за детето си! А за какво ми е лосиона за тяло да е шарен  Shocked?

# 51
  • Мнения: 97
schön, аз пък съм много доволна от подхранващата маска с касис и йогурт на "Орифлейм". В най-скъпия вариант е 7.50 лв., но много често има промоции и е на половин цена. Сигурно и там, където живееш има каталожна търговия на "Орифлейм". Те имат и още една маска - хидратираща с морски водорасли, много освежава кожата, но аз я ползвам по-рядко само за разнообразяване и то през летните месеци. Тя е на същата цена.
J e n i, още сега отивам до Санита, тя ми е само на 2 мин. път и често си вземам от там медицинска козметика, но тая марка не я бях срещала. Пък може просто да не ми се е набила на очи, че имам приятелка представител на Лиерак, Нюкс и някои други и само нейните гледам.

# 52
  • София
  • Мнения: 358
Аз съм с мнооого суха кожа на тялото - бяла, леко се лющи на места, има грапавини и зачервявания. С каквото и да се къпя - дори само с вода - после пак ми опъва.
За мазане до сега не съм попаднала на нещо добро от масовата козметика - дори и да има ефект - той е за 2-4 часа.
Дерматолог ми предписа Акерат на Авен - мирише странно, попива бавно, но  хидратира невероятно. След 30 мин кожата става изключително мека, гладка и хидратирана и такава е поне 24 часа. За мен това е Лосионът.
За къпане ползвам А-дерма - някакъв душ гел с оризов екстракт (не си спомням точно името) - не е лош, но както казах аз и с вода да се изкъпя, после все едно съм гипсирана.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 483
Ето продуктите, от които съм доволна: кожата ми е много суха и чувствителна:

Лице:

   

Тяло:   

# 54
  • София
  • Мнения: 1 176
Този лосион предпочитам:

# 55
  • Мнения: 170
Аз пък съм ползвала олио за тяло от серията Decubal - медицинска козметика за много суха кожа. В опаковката има отделно ароматизатор - етерични масла от грейпфрут и не помня какво още, за тези, които са алергични към ароматизатори в козметиката. Ако искаш си го изсипваш във флакона, ако не искаш - може и без него. Особено лятото - след слънчева баня и душ - ефектът е страхотен. Имайки предвид, че съм с чувствителна кожа и ползвам слънцезащитен крем на Eucerin с фактор 25 (доколкото помня..), от който също съм много доволна, олиото ми действа много добре и ухае невероятно свежо. Знам, че има цяла серия - за лице, коса и тяло, обаче не във всички аптеки се намира, за съжаление....

# 56
  • София
  • Мнения: 204
И аз съм с ужасно суха и чувствителна кожа,с лишеи,петна,спукани капиляри,пъпки...абе,мъка Sad
Цял живот не се намери мазило за мен-то бяха скъпи,евтини,медицински...
На 07.05.съм на преглед и консултация при доц.Кадурина в ВМА,след това ще споделя
какво ми е назначила Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 358
И аз съм с ужасно суха и чувствителна кожа,с лишеи,петна,спукани капиляри,пъпки...абе,мъка Sad
Цял живот не се намери мазило за мен-то бяха скъпи,евтини,медицински...
На 07.05.съм на преглед и консултация при доц.Кадурина в ВМА,след това ще споделя
какво ми е назначила Peace
Тъкмо щях да пиша, че един дерматолог може много да помогне и да спести пари - докато изпробваш купища евтина и скъпа козметика, дерматологът ще насочи в правилната посока и за грижа и за козметика.
Та колкото и да си даваме съвети тук - май най-добре на доктор.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз продължавам с борбата. Няма подобрение. Последно си купих душ олиото на Юсерин и един флуид на SVR, но сега като погледнах ръцете си под пуловера - белят си се...  #2gunfire Да не говорим за лицето - бузите ми нощем ме опъват, някак не ми е комфортно (детето ме буди често)... А денем на климатик в работата и в колата си чувствам както казвате "гипсирано" лицето. Най-добре ми е с Фиброжен на Дарфен, но не ми попива напълно. Чак след час попива... Мия си лицето с Триксера на Авен - опъва ми. Имам и гел на SVR - не опъва, но не отмива фон дьо тена добре. Имам Пюр мелт клинсинг гел на Кларинс - хубаво разгримира, балансира, но леко ми опъва.
Пробвах Уреята на Юсерин - 10-те % - мнооого мазен, лепкав...

Общи условия

Активация на акаунт