миома-пречи ли за забременяване

  • 18 114
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Така е, не е невъзможно да се износи бебе с миома. Моята след 4 м. спря да расте, само се разтягаше с нарастването на матката. Изкарах цялата бременност на магнезий и строги ограничения в движението и натоварването. Опасността за износването се състои в това, че миомата е част от маточния мускул и при напрягане би предизвикала контракции и не дай Боже преждевременно раждане. Затова се пият препарати и се пазиш максимално.
Когато спрях магнезия в началото на 9 м. ми се разказа играта от контракции и болчици. Въпреки това си износих и родих със секцио седмица преди термина.
Доколкото съм чела при миома близо до входа на матката има опасност да стане невъзможно нормално раждане, защото ако миомата нарастне, ще запуши донякъде изхода на бебето. Но това да ти е проблемът.

# 31
  • София
  • Мнения: 866
Здравейте!На мен също док ми каза,че имам миомен възел,но ще го наблюдаваме и сме щели да видим какво ще правим/и аз чакам одобрение от Фонда,като докато чакам ще правя разни изследвания/.При следващото ми посещение обаче,каза че трябва пак да го гледа въпросният възел,за да прецени дали ще пречи и ако се налага се "изтъргвал"/предполагам,че си има и научен термин за това/.По неясни за мен причини Embarassedсе държах абсолютно инфантилно и не зададох нито един въпрос докато бях в кабинета.Освен,че не зададох нито един въпрос,реших и,че следващият преглед ще си е най-обикновен-с ехографа.Да ама не-на листчето,което ми даде док/а аз го погледнах чак след няколко дни/ пише-9,10 или 11 ден от цикъла ХУЗК/или ХЧЗК не го разчитам добре/.Та,след като аз съм толкова застреляна/а лекарката ми е в отпуск и не знам кого да питам/ Embarassedдали има някой който е наясно какво ще ме правят?И аз съм в клиника Щерев и сега се чудя още повече Мерилин говори за коремна операция,а при мен за някакво си стържене.Много се ядосвам на себе си,но понеже док каза че по принцип не е проблем и аз си го приех тоооолкова спокойно,че чак" заспах" Laughing в кабинета.Успех на всички!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 894
"Стърженето" вероятно означава, че миомата ти е отвътре в маточната кухина. Коремна операция се прави, когато възелът е от външната страна и просто друг достъп до него няма.

# 33
  • София
  • Мнения: 866
Ами не знам,ама май затова ще прави въпросното ХУЗК или ХЧЗК,за да види къде точно е и дали ще пречи.

# 34
  • Поморие
  • Мнения: 186
Много ви благодаря момичета за отговорите.Така като чета май излиза,че при всеки е индивидуално.Аз все още се чудя,но възникна и друг въпрос.Тъй като ще правя процедура по Фонда,то тя трябва да бъде извършена до 6 месеца от датата на връчване на заповедта,т.е. в моя случай до началото на февруари.Аз споменах това на доц.Щерев,но не знам дали той обърна внимание.Въпросът ми е- ако направя операция дали ще мога да се възстановя и да направя ин витро до февруари.Някъде четох,че поне 6 месеца след операцията трябва да се пазя от бременност.

# 35
  • Мнения: 25
Мира, отдавна чета твоите публикации. Аз също съм оперирана от доц.Тюфекчиева. И на мен ме се очертава ин-витро. Коя клиника посощаваш ти и при кой лекар си? Ще се радвам да ми отговориш.

# 36
  • Мнения: 556
Аз съм в клиника "Малинов" - при д-р Персенска. Миомата ми е 1,5 см. за сега. След първото инвитро (на естествен цикъл) не порастна и слава богу. От както е откирта (през януари тази година) не е мръднала. Това ме обнадеждава, че няма да ми създава проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт