Един спешен въпрос!!

  • 5 044
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Искам да попитам някой има ли задължения към Кредитреформ България  newsm78
Става въпрос за неплатени сметки към Глобул,Мтел и Вивател,
От Октомври месец 2008 имам неплатена сметка към 55 лв на Глобул.,получих писмо преди 2 седмици но в момента нямам възможност да платя
и вчера да вземе някаква лелка да звъни на съседката ми на домашния й телефон дори за който не знаех че го има  #Crazy и много се притесних ,неудобно ми стана пред жената  ooooh!
някой имал ли си е работа с тях и ако заплатя ,нещо друго като такса трябва ли да погасявам  Thinking
пишете ако знаете нещо по въпроса

# 1
  • Мнения: 6 029
Към Кредитреформ нямаш задължения. Имаш задължения към техен клиент. Това е фирма, занимаваща се със събиране на дългове. Ние работехме с нея, нямат грешка. Плати си дълговете. На тях не плащаш нищо. Плаща им този, който ги е наел.

# 2
  • Мнения: 22
хм значи само сметката трябва да си платя към тях?.....
или да е погася в Германос?  newsm78

# 3
  • Мнения: 6 029
Те уточняват към кой и какво ти е задължението, не са ли ти казали към кой е? Ако е към Глобул - плащаш на Глобул, разбира се.

# 4
  • Мнения: 22
ами не ,незнам все още,комшийката ми е записала номера и името й-да се обадя ,явно е някакъв телефон в офис защото никой не вдига.
притеснявам се само да не звънят пак на нея  Crossing Arms  само да се засрамявам пред хората ....

# 5
  • Мнения: 22
а пък задължения имам само на Глобул (за тази  сметка)

# 6
  • Мнения: 6 029
Ми... да си ги платила преди да се стигне до тук.

# 7
  • Мнения: 22
ами така е но не вярвах че чак ще ме притесняват ,просто нямах възможност да платя
а като знам че една приятелка има 400лв пак към тях и няма никакви такива търсения....
за това се очудих  Blush

# 8
  • Мнения: 2 070
Не се притеснявай, просто намери пари и отиди си плати сметката, където обикновено си я плащаш

# 9
  • Мнения: 22
ами това и смятам да направя още в сряда ,отивам до германос и това е,стига ми един път да се засрамявам пред хората
все пак ви бллагодаря за отговорите  bowuu
,малко се успокоих че не е толкова сериозно  Blush  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 17 546
ами това и смятам да направя още в сряда, отивам до германос и това е...
Германос работят и утре, и във вторник... те не почиват по тези празници.

# 11
  • Мнения: 274
Изобщо да не ти пука. Пълен ташак са. Спокойно можеш да се поебаваш с тях по телефона и когато ти е удобно, отиди и си плати, без да им даваш обяснения.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 997
Както по-горе са посочили, Кредитреформ са фирма за събиране на вземания. Единият вариант е Германос да работят с тях за събиране на вземанията и от Кредитреформ само да извършват обажданията, писмата и т.н. Другият вариант е Германос да са си продали вземането на Кредитреформ и тогава дължиш пари на последните. Обади се и питай на кого точно да платиш, за да не стане грешка. За предпочитане писмено да ти посочат сметка, по която да извършиш плащането. Такива фирми се използват, защото те имат ресурса да водят изпълнителни дела към длъжниците и целия антураж, необходим за събирането на вземане. Не ги подценявай, защото те се занимават само и единствено с това - да притесняват длъжниците, да ги юркат да плащат и евентуално да събират по съдебен ред.

# 13
  • Мнения: 17

и вчера да вземе някаква лелка да звъни на съседката ми на домашния й телефон дори за който не знаех че го има  #Crazy и много се притесних ,неудобно ми стана пред жената  ooooh!


Това явно е някаква стратегия на въпросното дружество,именно чрез неудобство да те накарат да си платиш сметката.Преди няколко години аз също имах неплатена сметка,но към Мтел и нарочно не я платих,мислех че няма да се занимават с мен за 30 лв.Тогава също се бяха обаждали на съседката на домашния телефон,въпреки че и ние имахме домашен.
От неудобство отидох да платя,за да не притесняват пак женицата.

# 14
  • Мнения: 274
Гугутки.  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 9 451
Цитат
Това явно е някаква стратегия на въпросното дружество,именно чрез неудобство да те накарат да си платиш сметката.Преди няколко години аз също имах неплатена сметка,но към Мтел и нарочно не я платих,мислех че няма да се занимават с мен за 30 лв.Тогава също се бяха обаждали на съседката на домашния телефон,въпреки че и ние имахме домашен.
От неудобство отидох да платя,за да не притесняват пак женицата.
 
 
Теб за 30 лв. са те търсили от Мтел,ами мен за 0,01ст!
Платих си я де,не ми се искаше да ме съдят Mr. Green

# 16
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Цитат
ак женицата.
 
 
Теб за 30 лв. са те търсили от Мтел,ами мен за 0,01ст!
Платих си я де,не ми се искаше да ме съдят Mr. Green
   айде стига  doh,ти сериозно ли?Направо ме уби.Тези са  смешни  hahaha за 1 стотинка. Към авторката-плати я, да не ти досаждат  повече и да те е срам от комшийката Wink

# 17
  • Мнения: 9 451
Цитат
  айде стига  ,ти сериозно ли?Направо ме уби.Тези са  смешни   за 1 стотинка. Към авторката-плати я, да не ти досаждат  повече и да те е срам от комшийката
  ThinkingКато се замисля 5 милиона абоната по една стотинка,то ще фалират мобилните оператори Mr. Green

# 18
  • Мнения: 940
Искам да попитам някой има ли задължения към Кредитреформ България  newsm78
Става въпрос за неплатени сметки към Глобул,Мтел и Вивател,
От Октомври месец 2008 имам неплатена сметка към 55 лв на Глобул.,получих писмо преди 2 седмици но в момента нямам възможност да платя
и вчера да вземе някаква лелка да звъни на съседката ми на домашния й телефон дори за който не знаех че го има  #Crazy и много се притесних ,неудобно ми стана пред жената  ooooh!
някой имал ли си е работа с тях и ако заплатя ,нещо друго като такса трябва ли да погасявам  Thinking
пишете ако знаете нещо по въпроса


Добре, че ме подсети--имам да платя една сметка 24 лева Simple Smile На мен една лелка ми беше оставила съобщение на телефона на наемателите ми.  #Crazy Не ги знам какви са, и как намират телефони, ама направо те хвърлят в кеча.
А аз дори не знаех, че имам да плащам....Трябва да отида тези дни, че пак ще звънят...

# 19
  • Мнения: 0
Изобщо да не ти пука. Пълен ташак са. Спокойно можеш да се поебаваш с тях по телефона и когато ти е удобно, отиди и си плати, без да им даваш обяснения.


Не знам като какъв точно се изявяваш и защо си решил, че точно тези които се обаждат са за "ебавка". Първо - този дето ти се обажда плаща обяда на детето си с това! Работа като всяка друга. Второ - научете се като подписвате договори да ги изпълнявате! От момента, в който не си плащаш навреме и имаш задължение компанията, на която дължиш пари има право да си ги търси както намери за добре. Няма да ви осведомявам как точно се намират телефоните, понеже ми се струва, че "ебаването" ви ми дойде в повече. Но аз лично с удоволствие бих се обадила на всичките ти съседи/приятели/неприятели/колеги и каквито още се сетиш, Марадона, и не за да те накарам да си платиш, а само за да се "поебавам" с тебе! Чудно ми е дали на вас ви е много приятно когато шефа ви не плати заплатата ви на време. Уж е записано в договора ама... Така е! Пак повтарям - докато не се научите да си плащате навреме...и на вас няма да ви плащат навреме!
Едит - емоционално състояние -  #Crazy Sick #2gunfire #Cussing out hahaha Naughty Crossing Arms ooooh! newsm78 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 20
  • Мнения: 24
Не е ли подсъдимо да съобщават на трети лица,че дължите пари?

# 21
  • Мнения: 106
Не е ли подсъдимо да съобщават на трети лица,че дължите пари?
не. специално кредитреформ е респектираща в много страни фирма. партньорите ни в германия във фирмата, в която работех преди, се опираха на тях при невъзможни взимания. успешно.
а преди няколко години мен също ме търсиха за неплатена дребна сума /50 лв примерно/ към кабелен оператор, от когото устно пред служителка се бях отказала, поради недоволство от услугата. изпратиха ми първо официално писмо, последвано след известно време с любезно обаждане. при повторно обаждане бяха попазнали на съпруга ми /неговорещ български/. служителката веднага превключила на неговия език. след като той й обясни популярно, че нямат основание за искане - липса на фактура, уведомление за плащане и т.н., служителката любезно се бе извинила за причиненото неудобство и историята приключи

# 22
  • Мнения: 274
Изобщо да не ти пука. Пълен ташак са. Спокойно можеш да се поебаваш с тях по телефона и когато ти е удобно, отиди и си плати, без да им даваш обяснения.


Не знам като какъв точно се изявяваш и защо си решил, че точно тези които се обаждат са за "ебавка". Първо - този дето ти се обажда плаща обяда на детето си с това! Работа като всяка друга. Второ - научете се като подписвате договори да ги изпълнявате! От момента, в който не си плащаш навреме и имаш задължение компанията, на която дължиш пари има право да си ги търси както намери за добре. Няма да ви осведомявам как точно се намират телефоните, понеже ми се струва, че "ебаването" ви ми дойде в повече. Но аз лично с удоволствие бих се обадила на всичките ти съседи/приятели/неприятели/колеги и каквито още се сетиш, Марадона, и не за да те накарам да си платиш, а само за да се "поебавам" с тебе! Чудно ми е дали на вас ви е много приятно когато шефа ви не плати заплатата ви на време. Уж е записано в договора ама... Така е! Пак повтарям - докато не се научите да си плащате навреме...и на вас няма да ви плащат навреме!
Едит - емоционално състояние -  #Crazy Sick #2gunfire #Cussing out hahaha Naughty Crossing Arms ooooh! newsm78 #2gunfire #2gunfire #2gunfire



Хаха. Ясно. Ти работиш в кол център. Няма лошо - работа като работа. Повярвай ми мила, мнооооого по в час съм точно с тези неща, от колкото можеш да си представиш. Не се ебавам. Както и да е. Желая ти успех и да си изпълняваш редовно таргета  Peace

А да - и да ми забавят от някъде парите дори с година, за мен не е фатално. Въпреки, че до сега не се е случвало, но не е невъзможно.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 606
Абсолютни.  Laughing
А към авторката - плати, когато имаш възможност. Просто се чуй с тях и им кажи  - ще платя след 1 месец напр. Недей да се притесняваш  толкова много.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 924
А мога ли да попитам съседката какво общо има с този дълг, та си позволяват да и звънят на нея. Аз пък ако съм на нейно място ще подам жалба в полицията за психически тормоз.

Да си гонят длъжника и да се занимават с него.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 606
Те всъщност на това разчитат в случая - че ще я злепоставят пред съседите  и ще си плати.

# 26
  • Мнения: 9 865
А тая фирма е толкова респектираща, че просто нямам думи...
Наскоро имахме случка с тях и платец... починал. Представяте ли
си ужаса, който близките му преживяха, когато месеци след смъртта
му (която беше дълга и мъчителна и той не си е ползвал телефона,
защото не можеше да говори) и след ЗАКРИВАНЕТО и изплащането
на сметките му в Мтел, се появи писмо от въпросната фирма за
вземания и давания, в което любезно се обръщаха към починалия
да се яви в офиса на фирмата, за да плати задължение от 5.14 ст.
Ако имате желание да коментирате това скудоумие, моля.
Мтел така и не можаха да дадат смислено обяснение за фала,
единственото, което могат в такива моменти е да вдигат рамене със
 "Случва се!".

# 27
  • Мнения: 106
м-тел или която и да е друга компания няма как да знаят дали някой е починал или не, ако наследниците на човека не отидат със смъртния акт да закрият или прехвърлят телефона.  включително данъчните служби към общините, което вече е малко парадоксално, защото общините закриват личните карти на покойните и т.н., а впоследствие им пускат съобщения за данъчни задължения

# 28
  • Мнения: 9 865
sofia68, ти нали прочете какво съм написала?! Или не си?!
Добре, не си, ето пак. Месеци след закриването на сметките
на починалия, разбира се, със смъртния акт, бях тям и видях
как служителката си го сканира и архивира. Не можеш да
закриеш сметка без да си платиш, та и сметката беше платена.
И изведнъж, о, Възкресение!

# 29
  • Мнения: 106
извинявай, 666*666! без коментар. очевидно великден е възможен. съжалявам за черния хумор, но такъв за съжаление се случва доста често - да връщат хората към мъката им.

# 30
  • Мнения: 9 865
извинявай, 666*666! без коментар. очевидно великден е възможен. съжалявам за черния хумор, но такъв за съжаление се случва доста често - да връщат хората към мъката им.
Няма за какво, случва се човек да изтърве между редовете.
Замислих се за какво пиша това. Ами пиша го, за да успокоя
авторката, че фирмата, която я притеснява е несериозна.
Разбира се, тя трябва да си плати задължението към оператора,
това не подлежи на съмнение. Просто ми се струва, че този тип
вземания са като някакво изхвърляне от страна фирмите, които
ги поръчват и то за някакви минимални суми. А отделно, че е крайно
несериозно да недоглеждаш и да работиш през пръсти, а да
имаш претенцията за сериозна фирма.
Когато става дума за вземание и умрелите от гробището вадим, а
услугата, която предлагаме... тя не е важна, важното е пари да падат.

# 31
  • Мнения: 34
м-тел или която и да е друга компания няма как да знаят дали някой е починал или не, ако наследниците на човека не отидат със смъртния акт да закрият или прехвърлят телефона.  включително данъчните служби към общините, което вече е малко парадоксално, защото общините закриват личните карти на покойните и т.н., а впоследствие им пускат съобщения за данъчни задължения

М-тел са.... Който им използва услугите ги знае де.  #Cussing out #2gunfire Twisted Evil

# 32
  • София
  • Мнения: 8 937
Аз ако съм някой темерут и не ми пука какво си мислят съседите (не че в момента ми пука), как ще пострадам от такова тел. обаждане? Да не говорим, че това е злоупотреба с лични данни както и да го погледнеш. Защото айде, моите данни ги има в договора, ама на съседката телефона откъде? Пък и да и казват какви са ми дълговете, също ми се струва незаконно. Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 0
Защото айде, моите данни ги има в договора, ама на съседката телефона откъде? Пък и да и казват какви са ми дълговете, също ми се струва незаконно. Crossing Arms

Домашните телефони ги има в телефонния указател. Не е необходима голяма философия, за да го намериш. Има и указател на м-тел... всичко си е абсолютно законно. И никъде в договора не си се подписала на "моля не съобщавайте на съседката като не си плащам".

Към Марадона - работила съм това да, но пък ти като си толкова "навътре" поне имай малко уважение  Sick но надали е възможно...

# 34
  • Мнения: 233
Авторката,

Прочети тези теми: http://www.cabletel.bg/forum/viewtopic.php?t=599


http://www.cabletel.bg/cabletel/forum/viewtopic.php?t=439&start=0

Кредитреформ въобще не се интересуват какви са ти отношенията с фирмата, на която дължиш пари. Ма мен ми искаха 300 лв за кабелна и интернет за месеците 7-12ти 2008 при положение че прекратих договора си още юни 2008 и на 30.06.2008 те даже си взеха модема.

Съвет за всички които получат честитка от въпросната Кредитреформ:
1) Нямам никакви правно- юридически отношения с тази фирма.
2) В писмото се упоменава договор между Кейбълтел (това беше моя случай) и Кредитреформ от дата еди-коя-си. Но къде е номера на този договор, искам да го видя.......
3)Пише, че дължа 300 лв, но не пише за кой период (не беше упоменато, аз сама го изчислих)??
4)Писмото е подписано от неизвестно лице, което няма никаква правна тежест. Всяко лице, подписващо се под документ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поставя 3те си имена под подписа. Не може фирмата да се подписала (както е в случая).

# 35
  • Мнения: 6 155
... че е крайно несериозно да недоглеждаш и да работиш през пръсти...

Определено!
Преди няколко дни получих писмо, адресирано до човек, който не живее на моя адрес и то със сигурност поне от 6г...може и повече. Е, толкова ли е сложно да му намерят актуалния адрес и там да си пращат кореспонденцията?!
Писах им на мейла, но отговор от "сериозната фирма" никакъв.  Tired

# 36
  • Мнения: 4
Абе и на мен ми се струва бошлав работа, но все пак ако сметката не е голяма я плати за да ти е спокойно Hug

# 37
  • Мнения: 233
По принцип изпращайки такова писмо всяка подобна организация е длъжна да те предупреди, че ако не платиш ще се стигне до съд и ако изгубиш делото ще се наложи да плащаш и адвокатски хонорари и разноски по делото- това е в реда на нещата. НО да пишат (поне в моето писмо имаше такъв абзац), че видиш ли, тяхната инфо система за нелоялни платци била международна и достъп до нея имали всички големи световни фирми, банки и т.н. и, че ще ти падне кредитния рейтинг и едва ли ни никъде по света няма да можеш да си намериш работа или да купиш нещо на лизинг или да си изтеглиш кредит...................... това вече е изнудване и е подсъдно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 38
  • Мнения: 12 672
Явно такава им е практиката, защото и аз от съседи получих информация. Без преди това да са ми пратили писмо по пощата.

# 39
  • Мнения: 1 317
Миналата година имахме закъсняла вноска към една от фирмите, които отпускат кредити. Голяма грешка, но тогава бяхме в сложна ситуация.
Та бяха залепили на вратата на входа един лист А4, сигнално електрикавозелено, с пълните ни имена, адреса ни, колко пари дължим, колко закъсняваме, какво ще ни се случи, ако не ги платим.  ooooh! Целият квартал ни гледаше като изкопаеми  Tired
Потънахме в земята тогава, по-късно видях тук тема, че това било честа практика.
Сега и обаждания на комшиите  Tired Явно целта им е наистина да се почустваш неудобно и да си платиш, независимо дали е 1 стотинка или 30-40 лева.

# 40
  • Мнения: 233
Аз още тогава имах подозрения, че са някакви мутри  Sick

# 41
  • Мнения: 274
Не са мутри, спокойно.

И мутрите имат такива фирми, но не работят случаи за по 20-30 лева.

# 42
  • Мнения: 233
Слава Богу, че нямам нищо общо с тях вече. Иначе нямаше да има място за мен на този Свят.   Mr. Green Mr. Green А като работа- само салфетки в някоя WC можех да продавам ама и за това не съм много сигурна...............с този лош имидж   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Мнения: 620
След като за пореден път платих сметка към 100 лв. на един от спряганите оператори, в която фигурираха над 50 есемеса /услуга, която просто не ползвам/, подкрепям с две ръце тактиката на Марадона. А който иска и с друго може да я подкрепи.

# 44
  • Мнения: 233
Но мен това, което най много ме учуди тогава беше, че Кейбълтел са ми надчислявали 6 месеца такси за нет и кабел. Това се оказа грешка в тяхната система. Както и да е. Странното за мен е че една фирма ще надчислява сметки в продължание на 6 месеца и нито ще ми се обади, нито ще спре услугата. Ако не си платя тока на 2рия месец ме отрязват.

# 45
  • Мнения: 12 672
С Кейбълтел имахме разговор на високо ниво. Дъщеря ми си е върнала уреда, платила и заявила, че повече не иска да ползва услугата. 
След 2 мес. ми се обаждат заплашително - че трябва да платя сметката и те не знаели дали могат да включат новия наемател.

# 46
  • Мнения: 233
Аз пък живея под наем и те ми казаха,когато искаха нустойки и 6 месечни такси за месеци след прекратяването на договора, че договора трябвало да е сключен от собственика на имота. Когато предявиха претенции по този договор аз им казах, че договора ми е нереален и невалиден тъй като аз не съм собственик. Направо си забиха автогол.  hahaha

PS никой не ме пита какъв ми е статуса в апартамента, когато подписвах договора- наемател ли съм, собственик ли..........  

# 47
  • Мнения: 1 217
Avichka, не така емоционално, с тази пяна на устата в тази жега ще вземеш да получиш сърцетуп. По свръхенергията и желанието, което блика от теб да притесняваш хората, дълбоко се съмнявам, че плащаш разговорите с обяда на детето си, освен ако не си садист.
Колкото до събирането на дългове-има си законови норми и прокуратура, не е нужно разни " безгрешни " събирачи да притесняват хората и да им лепят съобщения по вратите, да не говорим, че е и незаконно.
На мен ми се обаждаше преди време един муньо на мобилния, че имам неизплатена вноска по кредитна карта-31лв., просто тогава не бях теглила дълго време от нея и съм забравила да внеса редовната вноска, та от анонимен номер, та с един загадъчен глас, чудо голямо, пълен нещастник Laughing Отсвирих го за по-малко от минута и отидох да си платя вноската, когато ми беше удобно и на път-със съответните лихви естествено, но това аз си го преценявам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт