Ще сложите ли българското знаме утре на прозореца или тераса си?

  • 3 889
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 837
В колата имам малък трикольор. Не съм го сложила от патриотично подбуди, но ми е приятно да спирам погледа си на лъва.

# 31
  • Мнения: 2 388
Не, няма да сложа.
Повечето ми съседи имат и го държат целогодишно.

# 32
  • Мнения: 2 478
Нямам,но утре ще купя някакво знаменце .Да ще го сложа.

# 33
  • Мнения: 284
Не,няма !

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много интересен феномен наблюдавам. Масово за българите всичко що има празник е фалшиво.
14 февруари  е фалшив и кичозен, а и кому е нужен един ден любов.
8 март е унизителен за жената, че тя да не е жена само един ден.
Коледа е комерсиален празник. И той. Като че ли не може и в други дни да се подаряват подаръци, а пък и дядо Коледа бил дядо КокаКола всъщност.
Великден и той пък един празник. Фалшив. Може ли само един ден да е велик.
"Прошка" е фалшив празник - разбира се, всички сме безгрешни или пък знаем кога да поискаме прошка, а не само в един ден.
Сега и 3 март. Разбира се, че е фалшив, не може да си патриот само един ден в годината.
...
Оказвам да бъда причислена в подобна схема.
Харесвам и почитам българските си празници - 3 март, 24 май, 6 май, 6 септември, 22 септември и донякъде дори 1 май. Като традиция уважавам 1 март, 8 март, Великден. За мен празник е и 15 септември.
Не отчитам и не празнувам онези, с които скоро съм се запознала и/или са внесени отвън - Коледа, всякакви пости и заговезни с прошки и без прошки, 14 февруари.

А тук не става дума дали харесваме или не трети март, а дали ще сложим знаме в домовете си.
Има огромна разлика и ми се струва, че НиноТино погрешно е свързала недоволството на някои.

# 35
  • Мнения: 4 892
Не, не е погрешно. Тука просто обобщих наблюденията си. Можеше и да е в темата за 8 март, несъмнено предстояща. Но малко ме възпламени изнамирането на някакъв фалш, който да се припише и на 3 март.
Иначе хубаво сте го казала.

# 36
  • Мнения: 4 187
Не, не сме си у дома просто.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 209
Но малко ме възпламени изнамирането на някакъв фалш, който да се припише и на 3 март.

Не, не, проблемът съвсем не е в Трети март.
Струва ми се, че на половината хора им е омръзнало да имат като повод за национална гордост само и единствено далечното си минало, а другата половина още не е разбрала това.

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Още вчера го провесихме от терасата- голям и красив е!  Grinning

# 39
  • Мнения: 2 821
Ние си го държим и без повод. Виж, не съм се замисляла имам ли парво да издигам националния флаг Thinking...Проявата на самоинициатива каква ли черта от характера ми идва да покаже Crazy

# 40
  • Мнения: 128
Няма да сложа бг знаме утре.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 430
Не,защото нямам такова!А и да имам не бих чакала точно 3-ти март за да покажа ,какъв родолюбец съм!

# 42
  • Мнения: 6 633
Не,защото нямам такова!А и да имам не бих чакала точно 3-ти март за да покажа ,какъв родолюбец съм!

NinoTino подобно отношение имате  предвид така ли  newsm78

# 43
  • Мнения: 4 892
Не,защото нямам такова!А и да имам не бих чакала точно 3-ти март за да покажа ,какъв родолюбец съм!

NinoTino подобно отношение имате  предвид така ли  newsm78

Именно.  Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 2 430
Оказвам да бъда причислена в подобна схема.
...

А тук не става дума дали харесваме или не трети март, а дали ще сложим знаме в домовете си.
Има огромна разлика и ми се струва, че НиноТино погрешно е свързала недоволството на някои.

Именно Wink
И за да отбележа  националният празник ще посетя Паметник"Плевенска  епопея"или т.нар. Панорама -(не харесвам тази дума),а няма да развявам трикольорчета,на които даже и герб няма ooooh!

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 17:37 от Madam Stasita

Общи условия

Активация на акаунт