Пункция без упойка???

  • 14 837
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, на някоя правили ли са й пункция без упойка? На мен специално беше с пълна упойка. Сега на една позната са казали, че без упойка и тя много се е стреснала. Аз за пръв път чувам такова нещо. Дали тя не е разбрала.... Та за това питам - на някой случвало ли се е такова нещо и ако да боли ли много?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
Най-вероятно е разбрала правилно. За едно убождане не слагат упойка, боли си ,но е поносимо.

# 2
  • Мнения: 4 589
Зависи от това колко фоликула ще вадят. Знам че при ин-витро на ЕЦ не се прави.
Но нека и друг каже мнението си.

ето от един сайт какво пише

Изваждане на яйцеклетките, пункция на яйчниците

Тази процедура се извършва трансвагинално под ултразвуков контрол. Ние използваме локално обезболяване, мускулна премедикация и общо обезболяване, чрез венозна инжекция. Пункцията на яйчниците се извършва в присъствието на опитни анестезиолози. Жената остава под наблюдение в клиниката 1-2 часа след процедурата. За оплождане на получените по този начин яйцеклетки използваме семенна течност добита около това време. След оплождането ние проследяваме развитието на ембрионите в инкубатор и около 48-72 час след това, поставяме най-качествените от тях в матката.

# 3
  • Мнения: 40
Кажи на приятелката си да не се притеснява, някои клиники нямат практика да поставят упойка при пункция, но се използват обезболяващи и успокоителни, и наистина въобще не се усеща никаква болка. Пожелай й успех от мен Laughing

# 4
  • Мнения: 2 343
Слага се упойка ако искаш, поне в Надежда е така. Аз лично ще пойскам като правим. Знам, че не боли кой знае колко, но ако мръдна ... не ми се мисли.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много благодаря за бързите отговори. Надежда на Стаменов ли? Аз там правих инвитро и никой не ме е питал дали искам, сложиха ми пълна упойка. Явно правилно ме е преценил Стаменов, че съм невротичка и съм паника  Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 4 884
Нямам представа дали пункцията на яйцеклетки може да сравнява с това,но на мен ми правиха пункция на киста,която се извършва по същия начин-трансвагинално,под УЗ контрол.Бях с местна упойка,не усетих абсолютно нищо Peace

# 7
  • Мнения: 40
Мира, от успокоителните си  леко замаян и доста отпуснат, заради това и няма вероятност да мръднеш (аз също съм се опасявала от това), аз съм страхливичка, но в случая наистина не беше оправдано, казвам го от опит.

# 8
  • Мнения: 3 294
Без упойка може да се направи пункция само при инвитро на ЕЦ , когато се вади една яйцеклетка , но мисля че ако пациента желае пункцията да се извърши под упойка , няма да е проблем .  Peace

# 9
  • Мнения: 2 381
Упойка не се слага при наднормено тегло, независимо от броя на фоликулите.

# 10
  • Мнения: 851
Зависи от клиниката.
При първия ми опит не ми сложиха упойка, а бях с 16 фоликула и 10 извадени яйцеклетки.
Бях си сложила обезболяваща свещичка и имах мусколно поставена инжекция с ангетик.
В последствир разбрах, че това е гавра и изключително опасно, защото смо да мръдне пациентката и може да се получи кръвоизлив. Матката и яйчниците са снабдени със най-много кръвоносни съдове и дори еднократното помрадване би могло да доведе до изключително неприятни последствия.
В последствие и  при други етапи на процедурата постъпиха безобразно, така че явно си е от политиката на съответната клиника!

# 11
  • Мнения: 74
При мен бяха 20 фуликула и никой не ме пита дали искам или не, просто в клиника Надежда ( при д-р Стаменов) е с упойка пункцията! А при мен е имало и някакви усложнения по време на пункцията, така че неискам да си представя ако беше без упойка! Stop
Мисля,че ако пациентката иска могат да и поставят упойка! Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Аз правих инвитро при др.Владимиров-там слагат пълна упойка-венозно  Peace

# 13
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Савина, това се случва обикновено, когато има 1 фоликул или е ЕЦ. И в Надежда също го правят, но естествено със твое съгласие.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Niki1  това не е вярно. Аз съм с доста наднормено тегло и няколко пъти са ми слагали всякакви видове упойки - и пълна краткотрайна, и пълна с интубация, и спинална и никога не е имало проблем.

# 15
  • Мнения: 2 381
Niki1  това не е вярно. Аз съм с доста наднормено тегло и няколко пъти са ми слагали всякакви видове упойки - и пълна краткотрайна, и пълна с интубация, и спинална и никога не е имало проблем.

За аспирация на яйцеклетки в САЩ при наднормено тегло упойка не се слага.
Има причина на приятелката ти да е насрочена пункция без упойка.
Нечовешка е болката без упойка, но съм била свидетел на такъв случай  Peace

# 16
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

Нечовешка е болката без упойка, но съм била свидетел на такъв случай  Peace
Ами не е така. Аз имам приятелка, която прави няколко пункции на ЕЦ без упойка по неин избор. Всичко зависи от прага на търпимост на болка.
Аз лично обаче не бих се съгласила на пункция без упойка Peace

# 17
  • Мнения: 2 259
Упойка не се слага при наднормено тегло, независимо от броя на фоликулите.


Общо имам 4  пункции.Две от тях за аспириране на свободна течност в малкия таз,другите при инвитро.
Винаги с упойки и подробен разпит от анестезиолог.Килата ми  са над норма определено .
Но ,нека не забравяме къде живеем  и  на какво ниво ни е медицината в някой области.

# 18
  • Мнения: 1 951
При мене пункциите не бяха с пълна упойка, но ми сложиха нещо (веноzно) от което ми стана леко zамаяно.

Общи условия

Активация на акаунт