Всеки ден с наслада си говорим за Елада - 19

  • 15 522
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 213
Еваки, ако родиш по това време може  с твоето момиченце да сме рожденички на един и същи ден  Wink  Hug

# 46
  • Мнения: 2 149
Аз родих секцио с пълна упойка,поради опасност за моя живот.Но слава богу всичко мина добре,Йоана се роди преждевременно,но напълно здрава и усъвършенствана,не се наложи да стои в кувиоз.Аз съм много доволна от Митера,там раждах Wink
Също съм на мнение,че не те прави майка как раждаш,а грижите,които полагаш Wink Въпреки,че аз не успях дори да кърмя,мисля,че денонощните грижи и любов,не ме правят по-малко пълноценна Heart Eyes

# 47
Здравейте момичета! Доста ви изпуснах,нова темичка сте отворили Simple Smile Честито на патерици на имениците! Пак на патерици Честит 8-ми Март на всички жени! От няколко дни вече сме в новия ни дом. Цялата лудница по преместването си заслужаваше. Все още подреждам и има доста неща да се правят,но не си давам много зор. Скоро мисля да спирам работа и да се отдам на спокойствие,че много се изморявам там. Бременните мами се надявам,че сте добре. Близо сте вече до финала Grinning малко ви завиждам. Аз съм в самото начало,а вече искам да си гушкам бебче. Виждам,че коментирате начина на раждане. По какъвто и начин да дойде бебчо едно единствено е важно-то и мама да са добре. Не помня дали съм споменавала,аз съм акушерка. След като завърших работих 1 година и после дойдох тук. Много си обичам работата и се надявам някой ден да мога да практикувам тук. Сега отивам да захващам вечерята. Приятна вечер на всички.

# 48
  • Мнения: 1 372
Не мога да смогна да ви чета.
Честно казано аз съм малко преднамерена към епидуралната упойка при нормално раждане.  Имам близък анестезиолог и той самия твърди, че е по- добре да се избегне тъй като води до последващи болки в областта на кръста и липса на усещане на напъните.  При моя престой в болницата имаше следния случай -  На съдедното легло докараха едно момиче което е раждало с вагинално раждане само че с епидурална упойка - раждането се е проточило, наложило се е второ обезболяване и накрая не е усещала напъните и не могла да избута детето и се наложило да го вадят с вакум. След раждането имаше повече болки в кръста отколкото където и да е другаде. И още като се видим, макар и след една година тя се оплаква от болки в кръста вследствие от упойката.

# 49
  • Мнения: 213
stroumfaki и neky, благодаря за споделеното за епидуралната  Peace Започвам да се замислям  Thinking
stroumfaki, ти без упойка ли ражда?

# 50
  • Мнения: 130
Аз раждах без никаква упойка, ама няма да разказвам, че да не плаша момичетата, на които им предстой Hug важно е всички да са живи и здрави, болките се забравят бързо. Само се надявам в гръцките болници отношението на лекарите да е по-добро, че като си спомня какво е в България, хем при акушер близък роднина.
Мойта тогавашна свекърва беше много суеверна и не ни даде нищо да купим предварително, тя щяла да купи като се роди бебето. Беше взела някакви ританки и пелени, ама нито прани, нито гладени, в пликчетата от магазина. Добре, че мойта беше лятно бебе.
И да ви кажа, радвайте се на децата докато са малки, че толкова бързо порастват и си хващат по пътя. просто докато се обърнеш и вече си ги загубил.

# 51
  • Мнения: 1
Еваки, ако родиш по това време може  с твоето момиченце да сме рожденички на един и същи ден  Wink  Hug
Е значи си зодия близнаци .Какво би казала за вашта зодия
MeryКаква беше причината да се роди малката преждевременно.Питам защото бяха ми казали че момиченцата се раждали преждевременно newsm78.Не ми се вярва много да е така но.......
stroumfakiБлагодаря ти за информацията .За упойките отзиви всякакви.Аз нямам намерение да раждам с упойка.Каквото ми е пис
ELPIDA-Ти в кой месец си?Е щом си и акушерка си наясно с нещата.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 20:04 от evaki

# 52
  • Мнения: 2 924
Живот и здраве да стигна до там, ако имам възможност бих родила по естествен път без упойка. По повод пълната и епидуралната упойка, докато бях в болницата слушах анестезиолога, който обясняваше на една родилка как при пълната упойка често освен родилката се упоява и бебето, което не е толкова добре. От друга страна една приятелка при епидуралната упойка и бяха засегнали някакъв нерв и си имаше проблеми седмици след това. Секциото според мен е необходимо тогава, когато е застрашен животът на бебето. Всичките лекарства след това с кърмата отиват при бебето. Това си е обаче личен избор. Мен също ме хваща страх, нормално е, но се надявам да се преборя със себе си и да родя нормално, стига да не ми се случи нещо непредвидено.

за какви лекарства става въпрос?
При секциото не се пият някакви по-различни лекарства от тези, които се дават на всяка родилка.
Операцията боли известно време, но другите  много важни части на тялото  са непокътнати:))
Разреза е много малък .
Кърмата си идва нормално.
Дъщеря ми беше едно много спокойно бебе- без колики, не разбрах кога и изникна първото зъбче, а и останалите след него.
Всички имунизации ги премина без да вдигне температура.
Сега  е ужасно палава, но е извинена, преминава първия си пубертет:)

Наистина всяка жена сама избира/ ако може/ как да роди.
Но искам да се знае и поради това пиша това, че секциото е също нормално раждане.
И бебето , родено чрез него е абсолютно нормално.

Аз родих с пълна упойка. Пак по мой избор. Не исках да знам подробности от " кухнята"Simple Smile
Не исках да видя как се ражда дъщеря ми, не исках нито баща и да гледа.
Мен не ме трогват тези мили вероятно, но кървави картини.
Не мисля, че тези сцени ще ме накарат да я обичам повече или ще привържа баща и към мен, гледайки ме как страдам заради него")))

Както и да е, раждайте така , както на вас ви харесва:)
И само помнете, не раждането е важно / то така или иначе е неизбежимо след 6 месец:)/, а живота - на вас , и на бебето


# 53
  • Мнения: 57
здравейте!! Grinning
 помните ли онзи психопат за които ви разказах?? Embarassed
 пак дойде. Shocked
звани по долната врата.ас слизам в балкона защото не чакам пациент и го виждам.пак влизам вътре но той не ме видя.
 не отворих вратата и той започна да звъни на други.
 някой му отваря и влиза в блока.
 идва пред моята врата и звъни...не отварям но гледам от \"матаки\"
след една минута отива нагоре на 1я етаж!!!
 още не е слязъл а не знам дали е влязъл някъде или чака по стълбите... newsm78
обадих на брат ми да дойде да ме вземе че малко ме е страх а и лампата в коридора е изгоряла и е тъмно!

# 54
  • Мнения: 1 372
 iou  стискам палци скоро да си тръгне и брат ти да те забере!
Аз раждах без упойка вагинално раждане. Имах едно чудесно раждане, нямаше непоносими болки и целия персонал беше адски любезен. Като се има впредвид че раждах в държавна болница и най-големия ми страх беше какво ще е отношението на персонала мога да кажа че всичко мина отлично. Аз също съм против присъствието на бащата вътре в родилна зала. Не смятам че това ще го сближи повече с мен или пък че ще ме заобича повече.

# 55
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много сте активни Wink днес.
Гледам за ражданията сте подхванали тема. Аз бях от тези дето много искат да родят нормално и без упойка. Стела обаче беше седалищно бебе и се наложи секцио. Направиха ми го с епидурална упойка. Аз бях противник на този начин, защото ме беше страх от упойките. Слава Богу, всичко мина идеално. Не съм сигурна, че при втора бременност не бих предпочела отново секцио.Нелепо е да се говори, че раждането те прави майка. Интересното при мен беше, че не мислех за самия акт. Всички ме питаха "хайде, не ти ли се ражда вече?" "страх ли те?" и т.н., а аз отговарях "и това ще стане" Wink. Бяхме си купили и подготвили всичко за бебето, вярно че сутринта преди да вляза в болницата, между контракциите гладех Laughing последните дрешки. И ние избирахме дати за "големият ден", но получих контракции и така Стела си го определи Wink.
Това за лекарствата и кърмата, също е преувеличено. Първо, защото не се дават някакви опасни медикаменти и второ, защото количествата, които преминават в кърмата са минимални Peace.
Иначе съм съгласна със казаното от познатия на stroumfaki, ако раждането е нормално, епидуралната упойка "пречи" на родилката да се напъва и в такъв случай гинекологът води раждането в пълния смисъл на думата. Тогава е много важно той да е добър специалист.

Лека вечер Hug!

# 56
  • Мнения: 83
Разбира се, че раждането и кърменето не те правят майка.

Просто ми направи впечатление в болницата това момиче, раждаше секцио защото я беше страх, искаше пълна упойка, защото я беше страх, аз лично не го разбирам. Мъж ми обаче казва, че било глупаво да се мъчиш при условие, че медицината е напреднала и може да не те боли..... няма той да ражда обаче newsm53

Аз съм повече от два месеца на легло и дрехите и бельото започнаха да не ми стават. Все си кървя и не ми се рискува да ходя до магазина. Да знаете някой хубав сайт за поръчка на дрехи за бременни?

# 57
  • Мнения: 213
Добро утро   bouquet
Еваки, аз съм родена в 7-ми месец, трябвало е да съм Лъв  Peace А и това е само слънчевият знак, нямам много общо с Близнаци - асцендентът ми е Козирог. Но времето през дните в края на май/началото на юни е винаги много хубаво и дъщеря ти ще черпи с кеф  Wink

И аз съм против присъствието на бащата, особено пък при секцио  Peace Възприемам го като операция, която е необходима, за да се появи бебето на бял свят. И все пак операция. Той пък ми каза, че ако искам да присъства на секцио, ще припадне за първи път през живота си  Blush

А модата за заснемане на раждането ми се вижда глупава  Whistling

Да ви разкажа моето раждане (когато майка ми е раждала  Wink) Винаги, когато приятел ме пита защо обичам футбол, го обяснявам с тази история  Wink През '84 на 30-и май е имало голям футболен финал по ТВ, стигнало се до дузпи, майка ми ритнала табуретката и й изтекли водите (преди това е прала и простирала тежки китеници  Confused). Миналата година по време на Европейското се разрових в нета да видя кой мач е предизвикал раждането, но се оказа, че през '84 този турнир се е провеждал през юни. Е, открих срещата - Рома и Ливърпул на финал на Шампионската лига на Стадио Олимпико /стадиона на Рома/. Ливърпул бие на дузпи с 4:2  Mr. Green

Хубав ден!  Hug

# 58
  • Мнения: 2 924
Мъж ми обаче казва, че било глупаво да се мъчиш при условие, че медицината е напреднала и може да не те боли.....


Все едно аз съм го казала:))

Не си купувай много дрехи специално за бременни.
Купи примерно два чифта панталони/ аз имах два чифта дънки/ и нека всички останали блузки и рокли са за небременни.
Така или иначе сега  е модерно талията да е веднага под бюста / не че не беше и преди 3 години, когато аз бях бременна:)/
Няма смисъл да се влагат пари в дрехи, които после ще са неизползваеми. Не купувай много дрехи и разни други неща за бебето.
Аз направих тази грешка и имам куп неща, които така си останаха.

Купи си удобно бельо- не стринг и подобни:)
Не се страхувай да се разхождаш, ако лекарят не ти го е забранил.
Движението е добре както за физическото, така и за психическото здраве на една бременна.
Кога е термина?
Аз родих на 28 май.
Избрах си деня, че беше неделя:)))
Щастливи са родените на в неделя:)


я вижте какво копнах от един форум.
Разни полезни линкчета.
Не съм проверила дали всички са действащи

Δήμοι

Γενική Γραμ  … #964;ων *

Γραφείο Ενη  … 13;.Ε.Δ

e-Οχήματα

Εθνικό Τυπο  … #949;ίο

Προκυρήξεις

Κέντρα Εξυπ  … 922;ΕΠ)

Ελληνική Κα  … #969;ση

Αρχή προστα  … #942;ρα

Αιτηση για  Προστασία από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα
 
κ σχετικος νομος

Τα δικαιώμα  … #943;τη

SafeLine

Συνήγορος τ  … #943;τη

Ινστιτούτο  … #964;ών

Ρυθμιστική  … #953;ας

ΕΕΤΤ

ΕΟΜΜΕΧ

Οργανισμός&nbs … #953;ών

Euro-info

Ευρωπαϊκό Κ  … #955;ιο

Ευρωπαική Έ  … #969;ση

Tράπεζες

Συγκοινωνίες

Ταχυδρομικ_ … #954;ες

Γενική Ταχυ  … #953;κή

Γενική Γραμ  … #943;ας

Εργασία: Προ&# … #951;ση

Εθνική Συνο  … #943;ου

Οργανισμός  … #943;ας

Ι.Κ.Α.

Δημόσιοι Ορ  … #943;ες

Ασφάλειες

Καιρός

Online μετατροπέας

Τραπεζικός  … #964;ής

Online μετατροπέας

Διαφορά ώρας κ.α.

Μεταφορές κ  … #943;ες

Επικοινωνίες

METRO

Γ.Γ.Δ.Ε

Για Δημότες

Σύλλογος Ελ  … #947;ων

Οδηγός Του Π&# … #943;τη

Γ.Σ.Ε.Ε

Λογιστική γ  … #957;ιά

Λογιστική γ  … ;ιά no1


Ασφαλιστικά Ταμεία

Διευθύνσεις

Ι.Κ.Α

Ο.Γ.Α

Ο.A.E.E.

O.A.E.E. - T.E.B.E.

Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. : Ασφαλιστικός Οργανισμός των Δημοσιογράφων

Μετοχικό Τα  … #955;ων

ΟΑΠ ΔΕΗ

Τ.Α.Ε.

Τ.Σ.Α

Τ.Σ.Α.Υ.

Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε.

Τ.Υ.Δ.Κ.Υ.

ΤΑΠ-ΟΤΕ

ΤΑΠΓΤΕ

TYΠET

Γ.Γ.Κ.Α.


Υπουργεία

Υπ.Απασχ.& Κο&# … ;σ.- Sitemap

Υπουργείο Α  … #956;ων

Υπουργείο Α  … #954;ής

Υπουργείο Α  … #958;ης

Υπουργείο Δ  … #958;ης

Υπουργείο Δ  … #957;ης

Υπουργείο Ε  … #957;ας

Υπουργείο Ε  … #964;ων

Υπουργείο Ε  … #943;ας

Υπουργείο Ε  … #954;ών

Υπουργείο Ε  … #963;ης

Υπουργείο Μ  … #954;ης

Υπουργείο Μ  … #953;ών

Υπουργείο Ο  … #954;ών

Υπουργείο Π  … #947;ων

Υπουργείο Τ  … #958;ης

Υπουργείο Γ  … #943;ας

Υπουργείο Τ  … #963;ης

Υπουργείο Υ  … #973;ης

Υπουργείο Α  … #943;ας


Νομαρχίες

Αθηνών
Θεσσαλονίκης
Δωδεκανήσου
Βοιωτίας
Πειραιά
Καβάλας
Αχαΐας
Κυκλάδων
Λευκάδας
Σάμου
Ιωαννίνων
Δράμας
Κέρκυρας
Λέσβου
Μαγνησίας
Ηλείας
Ξάνθης
Πιερίας
Αρκαδίας
Ζακύνθου
Μεσσηνίας
Αιτωλοακαρ_ … #943;ας
Τρικάλων
Λαρίσσης
Ανατολικής  … #954;ής
Λασιθίου


II) Eιδησεογραφικός τύπος

Ελευθεροτυπία

Guardian

Το Βήμα

Η Ναυτεμπορική

Daily Telegraph

express

Financial Times

New York Times

Αδέσμευτος  … #960;ος

Wall Street Journal

Απογευματινή

Έθνoς

Καθημερινή

Τα Νέα

Associated Press

Reuters

Αθηναϊκό Πρ  … #949;ων

Μακεδονικό  … #949;ων


III) Διάφορες σελίδες υγείας - ιατρικής

 
Νοσοκομεια1
Νοσοκομεια2

Γιατροί του &# … #956;ου

ActionAid Ελλάς

Εθελοντική  … #963;ία

Οδηγός Α' βο&# … #953;ών

http://www.stress.gr/

Διαταραχές  … #966;ής

Για τις γυναίκες του φόρουμ

Αντιμετώπι` … #964;ος

Θεραπεία με &# … #945;να
Θεραπεία με &# … #945;να

Δυσλεξία

Υγιεινή δια  … #969;ση

Καρδιά

Γυμναστική  … #943;τι

Kαλή υγεία

Θυρεοειδής  … #964;ου

Υγεία στο δι&# … #964;υο

Δυσλεξία

Ελληνική Ετ  … 913;ΚΑ)


IV) Oδηγός διασκέδασης

Latin clubs

Ψυρρή

Εστιατόρια

Nightzone.gr-Εστιατόρια

Nightzone.gr -Clubbing 

Nightzone.gr -Σινεμά

Οδηγος Θεσσ  … #954;ης

Οδηγός Ανατ  … #954;ής

Β.Προάστεια (κατά κύριο λόγο)

Διασκέδαση -&# … #966;ές


Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 09:35 от Хипатия

# 59
  • Мнения: 83

Имам още много време - 29 август.

Общи условия

Активация на акаунт