Д-р Данаил Илиев - Токуда

  • 55 803
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29
Пълен некадърник. Преди работеше в Шейново.

# 61
  • Мнения: 11
Най-добрият лекар

# 62
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте,

Някой може ли да ми пусне на лични тел. на д-р Илиев от АГ.
В края на януари ми правиха кюретаж и при хистологията установиха възпаление на лигавицата. Д-ра каза да се обадя, за да си запазя час като ми дойде и да отида на преглед. Е дойде ми, ама часове има чак за април, а дотогава какво да правя.
Бих искала да обсъдя с д-ра как да процедирам.

Мерси.

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте, подновявам темата въпреки предупреждението на сайта Simple Smile моя приятелка роди при д-р Илиев и е очарована. Затова зачетох тази тема Simple Smile аз засега съм се насочила към д-р Сигридов в св. Петка, но проучвам и д-р Илиев, тъй като искам да родя в Токуда и сега съм в дилема...да се следя при д-р Сигридов и живот и здраве да родя при д-р Илиев или да съм при д-р Илиев и за проследяването... В пета седмица съм, така че имам време да реша Simple Smile Ще се радвам, ако някой има впечатления и от двамата и ми даде съвет. Благодаря, момичета! Успех и здраве на всички!

# 64
  • Мнения: 1
д-р Илиев - НЕ!!! Чаровен и сладкодумен, но като специалист,  според мен нищо не струва.
Ако имате нормална бременост и всичко е нормално - Ок . Все пак едно време жените са раждали в къщи и  на полето без  помощта на лекари, но този прехвален “специалист” допусна елементарни грешки при мен.

# 65
  • Мнения: 1
НИКОГА ПИВЕЧЕ ПРИ ТОЗИ ДОКТОР ИЛИЕВ!!!!!!! Супер грубо и непрофесионално отношение! След прочетените суперлативи за него миналата година отидох при него на преглед и останах общо взето с добри впечатления. Реших, че ще ходя вече при него , беше ми писнало да обикалям при различни генеколози. Тази година отново отидох при него с оплаквания, направих си цитонамазка и микробиология , заради проблема, който имах. Наблюдавам и миома, заради което си направих и УЗИ. В момента на прегледа, думите му бяха - а, тук всичко е идеално гладко, няма никакви ранички. На узи-то ми каза че яйчниците ми са ок, функционират нормално. Попитах го изрично за миомата, исках да я снима, за да видя дали се е увеличила или не. Той каза - да сега ще ви кажа - ами тя е толкова нищожна, не е проблем. Имал съмнения за полип и трябвало да отида веднага след цикъл пак да ме види на УЗИ. Прегледа приключи, отидох при сестрата да си взема документите, оказа се че миомата не ми е снимана, след консултация между сестрата и него - явно беше забравил - ми се каза , че това не било важно, важен ми бил полипа - за който имаше СЪМНЕНИЯ че има такъв. Трябваше да се обадя за резултати на определена дата в 12 ч . на обяд.Да добавя , че това удоволствие ми струваше 150 лв.
 Когато се обадих във въпросния час, д-ра дори не ме попита за ЕГН или нещо друго, за да ми намери резултатите. Казах му - обажда се еди коя си, но не съм сигурна че ме чу добре и че по име може да ми намери резултатите - както и да е. Смънка ми на две натри че всичко ми било наред и ми казва - но за тази раничка трябва да дойдете - при което аз му казвам - нали ми казахте, че нямам ранички? И той се сконфузи и казва - е явно сестрата се е объркала и е писала, че имате.  ShockedВ същото време ми казва - ама аз в момента имам раждане - и продължава обаче да стои на телефона и да говори. Попитах го - мога ли другия месец да дойда за полипа, защото този няма да съм в София - отговорът беше - ами там, където ще бъдете има генеколози - идете там! Аз щях да ходя на планина и да бъда високо в планината по това време. Направо изумях от отношението му - направо си ми каза - не идвайте вече при мен на преглед ! В същото време ми казва - ами жената току що роди!  Shocked И така ми го казва, все едно аз имам някаква вина и какво го занимавам с глупости.
Аз не мога да разбера, как може да израждаш родилка и да си вдигаш телефона в същото време и да обясняваш резултати! Ами не вдигай телефона или кажи да се обадя по-късно, аз от къде да знам какво правиш в момента? И съм сигурна, че не гледаше никакви резултати, просто си говореше ей така наизуст и налучкваше нещата! Една приятелка ми вика - явно е толкова добър , че с едната ръка изражда, с другата говори по телефона!
Сега ще отида да си взема резултатите, и не съм сигурна, че ще отговарят на това, което той ми каза по телефона! Повече няма да стъпя при него, ще си търся друг генеколог !

# 66
  • Мнения: 1
Някой друг път ще ви разкажа в детайли за преживяното в Токуда, защото все още ми е трудно да говоря за този кошмар.
Накратко, след късен аборт по медицински предписания, трябваше да ида на контролен преглед при въпросния Илиев.
Още при самото ми влизане в кабинета много грозно впечатление ми направи шушукането между сестрата и въпросния доктор, от което чух само "това ли е тази дето..." и отговор "да, тя е", след което шушукането продължи в съседното помещение.Преглед не беше извършен, започнахме с разяснения по епикризата, в която пишеше абсолютно пълни глупости! 2 листа и нищо вярно в тях с изключение на името ми. Докато траеше шушукането в съседното помещение аз имах време да прегледам и прочета епикризата.Илиев седна при мен да ми "обясни" за епикризата, при което му посочих всяка една грешка. Завършихме със заключението от епикризата в което пишеше "Изход от заболяването: запазена бременност"
Пълен некадърник!
Ако имате проблемна или рискова бременност не ходете там. Там няма достатъчно компетентни лекари, които да ви помогнат. За жалост аз го разбрах по трудния начин.

# 67
  • Мнения: 11
Пиша това с ясната цел, че ако откажа дори едно момиче да роди при този ненормалник, всичко което преживях ще е имало смисъл.
Реших при първата ми бременност да се спра на Данаил Илиев, защото наивно повярвах във всичко, изписано в Нета за него. Ще направя анализ на всички качества, заради които го избрах.
"Чувство за хумор". Да повториш 3 пъти пред бъдещия баща, че НЕ Е ясно дали той е бащата. Накрая просто се засмяхме, за да престане да повтаря "смешката". Иначе темата на разговор беше минусовия ми резус фактор.
"Обяснява много добре." Факт, първия път, когато се чухме по телефона, за да ме зариби като клиент, той много подробно ми обясни как процедира. Раздели пациентите си на 2 групи, по ЗК и неосигурени. Понеже съм осигурена ме посъветва да ходя фиктивно при някой по ЗК, а при него да идвам всеки месец в частния му кабинет. До първата морфология се държа дружелюбно, когато видя, че вече съм му "в кърпа вързана" започнаха нелепиците. Да забравя какво ми е казал миналия път, да бърка кръвната ми група в документите, да се заяжда на тема каква професия работя, докато ме преглежда... Но най-фрапиращото за мен беше как малко преди КОЛЕДА ме разрева. Тогава бях към 7 месец и гинекологът ми по ЗК предположи хипотеза, че съм със сгрешен термин. Когато написах СМС на великия Илиев(за да не го притеснявам, веднъж му звъннах и ми се разкрещя да му пращам смс-и или Вайбър, тел в краен случай) за хипотезата на неговия колега, той ми звънна и започна арогантно да ми държи сметка защо вярвам на друг лекар. "Кво парайм сега, а!Кво предлагаш, а! Да раждаш веднага ли, аре почвай" Трябваше още тогава да го сменя, но реших че напрежението от сменяне на израждащ лекар в края на бременността може да е по-опасно, защото все пак това е ВЕЛИКИЯ Данаил Илиев.
"Придържане към желанията на раждащата и подръжник на естественото раждане." Каза ми че планът за раждане е за "един особен тип пациентки" и повече не отворихме темата. Оказа се обаче, че аз трябва да раждам точно, когато Данито ще излиза отпуска. Тогава изведнъж плодът ми стана огромен и ми бе поставен срок да родя до 38 г.с. иначе секцио. На следващата ни визита това той го беше забравил и вече с ясна дата за отпуската му ми каза, че ще си нося плода и че заради мен ските му били с 1 седмица по-кратки тази година, но ако все пак тръгна да раждам, докато го няма, ме пренасочи към колегата му д-р Кръстанова. Толкова ме е яд, че не стана така, че да родя при нея...
И отпуската свърши и 2 дни преди термина ми, мехурът мисе спука спонтанно и се запътих весело към Токуда, към днешна дата Аджибадем Сити Клиник. Уговорката с Илиев беше, да не му звъня аз, а колегите му, след като ме приемат. Е, приеха ме в неделя около полунощ и родих  на следващия ден към 20:00 часа. Хубавецът Дидо Илиев се появи чак към следобяда, след като се бях мъчила вече повече от 12 часа и то, само защото вече молех за окситоцин. Разреши системките, сложиха ми упойка и в крайна сметка след като обикалях 3 пъти отделението, за да слезе плода накрая родих с помощта на лактите на този специалист, което е единственото хубаво нещо, което той направи за нас. Отношението на подчинените му акушерки беше потресаващо. Нито ми мокриха устните с вода, както се хвалят на сайта, нито ме окуражаваха, нито слушаха лекаря какво им говори. Накрая дори ми развалиха момента, когато едната показала сина ми на мъжа ми, без да присъствам. Но не това е проблемът. Проблемът е, че Господа на гинеколозите си излизаше от родилната зала постоянно, за да си цъка в тела и дори, докато раждах гледаше ТВ, в резулат на което получих усложнения.
След тежкото раждане изпитвах 2 нощи адски болки в корема, а дежурните лекари(в чието число и гореспоменатия) не ми обърнаха особено внимание. Единствето лице, което все пак се смили над страданието ми и вместо да ми дава течен аналгин реши да провери какво ми е, установи задръжка на урина в пикочния ми мехур - 3 литра. Т.е. ако тя не беше се намесила навреме, можеше да ми се пръсне мехура. Това състояние ми бе причинено, поради лекарската небрежност на този набеден за специалист господинчо. Когато акушерките е трябвало да ми източат мехура преди раждане, те си клюкарстваха и си предаваха смяната, а веселия доктор отново беше извън родилна зала. След тази травма стоях в мизерната, нехигиенична Токуда (почистиха веднъж пода на стаята ми, след като вдигнах скандал) 7 дена, вместо 2, 5 от които с катетър, пълен урина, с кръв. Тази сладка картинка, която можеше да си остане за цял живот се допълваше от червените ми очи, защото не напъвах, както трябва. През цялото време бях подложена на адски психически и физически тормоз, защото всички бяха гузни, че ще ги съдя. Беше ми вменявано, че детето е голямо и за това съм пострадала. Детето ми се роди 3.5 кг. Данаил Илиев се опита да ме убеди колко ще е яко да се прибера вкъщи с новороденото и катетъра, пък после да дойда на контролен преглед. Когато не се навих  всеки ден ме лъжеха, че на следващия ще ме изпишат. Не бяха сигурни какво ми е точно и ме лекуваха по 2 метода. Бодяха ме и венозно и мускулно, докато кърмех. Милия, приветлив доктор Илиев се опита да ме изпише и по Вайбър. Когато му звъннах да попитам как така, ми се разкрещя защо му звъня в извънработно време. "Аз не съм робот, не мога да стоя нон стоп в болницата, мисля че ти обърнах достатъчно внимание. Теб НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЗДРАВЕТО И ДЕТЕТО ТИ, А САМО ЕПИКРИЗАТА!ИСКАШ ДА МЕ СЪДИШ!СЪДИ МЕ!" крещеше на ухото ми Дидо, докато детето ми стои до мен и плаче, защото междувременно го кърмех. С една дума само дето не ме напсува, не че наум не ме е псувал тогава. С някаква вътрешна сила и подкрепа на близките ми все пак успях да уринирам спонтанно и да ме изпишат. Вместо преповдигнатост, всички се бяха изпокрили в миши дупки и никой не искаше да ми подпише епикризата.
Към днешната дата вече съм що годе добре, въпреки че възстановяването бе трудно и болезнено. Искам да обощя и да повторя че дори една жена да откажа от Данаил Илиев и Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, то цялата ми драма е имала смисъл.  Това лице Данаил Илиев може би някога е бил добър лекар, преди да си повярва и да стане много търсен. Сега има хиляди пациентки баракуди като мен, 2 частни кабинета и дори да иска физически не може да огрее адекватно навсякъде. Всичко това е продиктуване от алчността и егото му. Той е добре прикрит циник, но в никакъв случай лекар в смисъла на човек, упражняващ хуманна професия!
П.С. Това е кратката версия, има още много какво да кажа за този сребролюбец, но едва ли на някого му се чете толкова дълга история.

# 68
  • София
  • Мнения: 218
Пиша това с ясната цел, че ако откажа дори едно момиче да роди при този ненормалник, всичко което преживях ще е имало смисъл.
Реших при първата ми бременност да се спра на Данаил Илиев, защото наивно повярвах във всичко, изписано в Нета за него. Ще направя анализ на всички качества, заради които го избрах.
"Чувство за хумор". Да повториш 3 пъти пред бъдещия баща, че НЕ Е ясно дали той е бащата. Накрая просто се засмяхме, за да престане да повтаря "смешката". Иначе темата на разговор беше минусовия ми резус фактор.
"Обяснява много добре." Факт, първия път, когато се чухме по телефона, за да ме зариби като клиент, той много подробно ми обясни как процедира. Раздели пациентите си на 2 групи, по ЗК и неосигурени. Понеже съм осигурена ме посъветва да ходя фиктивно при някой по ЗК, а при него да идвам всеки месец в частния му кабинет. До първата морфология се държа дружелюбно, когато видя, че вече съм му "в кърпа вързана" започнаха нелепиците. Да забравя какво ми е казал миналия път, да бърка кръвната ми група в документите, да се заяжда на тема каква професия работя, докато ме преглежда... Но най-фрапиращото за мен беше как малко преди КОЛЕДА ме разрева. Тогава бях към 7 месец и гинекологът ми по ЗК предположи хипотеза, че съм със сгрешен термин. Когато написах СМС на великия Илиев(за да не го притеснявам, веднъж му звъннах и ми се разкрещя да му пращам смс-и или Вайбър, тел в краен случай) за хипотезата на неговия колега, той ми звънна и започна арогантно да ми държи сметка защо вярвам на друг лекар. "Кво парайм сега, а!Кво предлагаш, а! Да раждаш веднага ли, аре почвай" Трябваше още тогава да го сменя, но реших че напрежението от сменяне на израждащ лекар в края на бременността може да е по-опасно, защото все пак това е ВЕЛИКИЯ Данаил Илиев.
"Придържане към желанията на раждащата и подръжник на естественото раждане." Каза ми че планът за раждане е за "един особен тип пациентки" и повече не отворихме темата. Оказа се обаче, че аз трябва да раждам точно, когато Данито ще излиза отпуска. Тогава изведнъж плодът ми стана огромен и ми бе поставен срок да родя до 38 г.с. иначе секцио. На следващата ни визита това той го беше забравил и вече с ясна дата за отпуската му ми каза, че ще си нося плода и че заради мен ските му били с 1 седмица по-кратки тази година, но ако все пак тръгна да раждам, докато го няма, ме пренасочи към колегата му д-р Кръстанова. Толкова ме е яд, че не стана така, че да родя при нея...
И отпуската свърши и 2 дни преди термина ми, мехурът мисе спука спонтанно и се запътих весело към Токуда, към днешна дата Аджибадем Сити Клиник. Уговорката с Илиев беше, да не му звъня аз, а колегите му, след като ме приемат. Е, приеха ме в неделя около полунощ и родих  на следващия ден към 20:00 часа. Хубавецът Дидо Илиев се появи чак към следобяда, след като се бях мъчила вече повече от 12 часа и то, само защото вече молех за окситоцин. Разреши системките, сложиха ми упойка и в крайна сметка след като обикалях 3 пъти отделението, за да слезе плода накрая родих с помощта на лактите на този специалист, което е единственото хубаво нещо, което той направи за нас. Отношението на подчинените му акушерки беше потресаващо. Нито ми мокриха устните с вода, както се хвалят на сайта, нито ме окуражаваха, нито слушаха лекаря какво им говори. Накрая дори ми развалиха момента, когато едната показала сина ми на мъжа ми, без да присъствам. Но не това е проблемът. Проблемът е, че Господа на гинеколозите си излизаше от родилната зала постоянно, за да си цъка в тела и дори, докато раждах гледаше ТВ, в резулат на което получих усложнения.
След тежкото раждане изпитвах 2 нощи адски болки в корема, а дежурните лекари(в чието число и гореспоменатия) не ми обърнаха особено внимание. Единствето лице, което все пак се смили над страданието ми и вместо да ми дава течен аналгин реши да провери какво ми е, установи задръжка на урина в пикочния ми мехур - 3 литра. Т.е. ако тя не беше се намесила навреме, можеше да ми се пръсне мехура. Това състояние ми бе причинено, поради лекарската небрежност на този набеден за специалист господинчо. Когато акушерките е трябвало да ми източат мехура преди раждане, те си клюкарстваха и си предаваха смяната, а веселия доктор отново беше извън родилна зала. След тази травма стоях в мизерната, нехигиенична Токуда (почистиха веднъж пода на стаята ми, след като вдигнах скандал) 7 дена, вместо 2, 5 от които с катетър, пълен урина, с кръв. Тази сладка картинка, която можеше да си остане за цял живот се допълваше от червените ми очи, защото не напъвах, както трябва. През цялото време бях подложена на адски психически и физически тормоз, защото всички бяха гузни, че ще ги съдя. Беше ми вменявано, че детето е голямо и за това съм пострадала. Детето ми се роди 3.5 кг. Данаил Илиев се опита да ме убеди колко ще е яко да се прибера вкъщи с новороденото и катетъра, пък после да дойда на контролен преглед. Когато не се навих  всеки ден ме лъжеха, че на следващия ще ме изпишат. Не бяха сигурни какво ми е точно и ме лекуваха по 2 метода. Бодяха ме и венозно и мускулно, докато кърмех. Милия, приветлив доктор Илиев се опита да ме изпише и по Вайбър. Когато му звъннах да попитам как така, ми се разкрещя защо му звъня в извънработно време. "Аз не съм робот, не мога да стоя нон стоп в болницата, мисля че ти обърнах достатъчно внимание. Теб НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЗДРАВЕТО И ДЕТЕТО ТИ, А САМО ЕПИКРИЗАТА!ИСКАШ ДА МЕ СЪДИШ!СЪДИ МЕ!" крещеше на ухото ми Дидо, докато детето ми стои до мен и плаче, защото междувременно го кърмех. С една дума само дето не ме напсува, не че наум не ме е псувал тогава. С някаква вътрешна сила и подкрепа на близките ми все пак успях да уринирам спонтанно и да ме изпишат. Вместо преповдигнатост, всички се бяха изпокрили в миши дупки и никой не искаше да ми подпише епикризата.
Към днешната дата вече съм що годе добре, въпреки че възстановяването бе трудно и болезнено. Искам да обощя и да повторя че дори една жена да откажа от Данаил Илиев и Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, то цялата ми драма е имала смисъл.  Това лице Данаил Илиев може би някога е бил добър лекар, преди да си повярва и да стане много търсен. Сега има хиляди пациентки баракуди като мен, 2 частни кабинета и дори да иска физически не може да огрее адекватно навсякъде. Всичко това е продиктуване от алчността и егото му. Той е добре прикрит циник, но в никакъв случай лекар в смисъла на човек, упражняващ хуманна професия!
П.С. Това е кратката версия, има още много какво да кажа за този сребролюбец, но едва ли на някого му се чете толкова дълга история.



Много съжалявам за преживяното! Аз също родих при него, но преди почти 6 години. Беше адекватен, но и аз имах лека бременност. Сега ходя на профилактични прегледи при него всяка година, защото е внимателен, не е груб. Но имам известни съмнения в компетентността му и мисля да го сменя. Избрах го навремето, защото прочетох, че е за естественото раждане, а Токуда избрах , заради добрата неонатология и гинекология.

# 69
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз смених него и Токуда в 8 месец и не съжалявам и за миг. Имах натрапчивото усещане, че не е моят лекар, и няколко случки ме накараха да взема решение за смяна. Исках да раждам в Токуда заради неонатологията, но в крайна сметка съм доволна от избора, който направих.
.
Mama_Souljah, съжалявам за това,през което си преминала!

# 70
  • Мнения: 11
И аз го избрах точно заради естественото раждане, а Токуда заради Неонатологията.  В последствие се запонах с няколко мацки, които са раждали наскоро секцио при него. Едната е искала нормално, но той й е казал, че плодът е спрял да расте и О!изненада, когато е извадил детето, то се е оказало с нормално тегло. Другата е от Бургас и не се е следила при него. Накрая е изявила желание да дойде да роди тук и той да води, но Илиев най-нагло й е казал, че е много зает откъм раждания този месец и ако толкова държи на него, да дойде за секцио. Даже леко е намекнал и на двете, че е трябвало да се следят при него. Неонатологията беше водещото и при мен, защото преди години ми спасиха племенницата там. Но да споделя състоянието й сега далеч не е същото. Ако не е Масларска са загинали. Старите специалисти ги няма вече. Само за скромния 7дневен престой объркаха на съседката ми по легло документите на детето й при изписване(дадоха й чужди епикризи) и поставиха грешна диагноза на детето й, което трябваше да носи някакви анатомични гащи за несъществуваща луксация, които разбира се ТРЯБВАШЕ да се закупят от тяхната аптека. Слава Богу бебчето е добре, не са й навредили. Аз също щях да си тръгна с чужди документи оттам.

# 71
  • Мнения: 11
Аз смених него и Токуда в 8 месец и не съжалявам и за миг. Имах натрапчивото усещане, че не е моят лекар, и няколко случки ме накараха да взема решение за смяна. Исках да раждам в Токуда заради неонатологията, но в крайна сметка съм доволна от избора, който направих.
.
Mama_Souljah, съжалявам за това,през което си преминала!

Такъв трябваше и да е моя избор. Много се колебаех дали да го сменя. Сгреших. За това сега пиша тези неща, за да наклоня везните при подобни, колебаещи се. А за тези, които се чудят дали да родят при него - аз имах супер лека и безоблачна бременност -песен и въпреки това за малко да ме осакати за цял живот. А представете си, ако бях с проблеми!!!

# 72
  • Мнения: X
Родих преди година и половина, но общо взето са ми същите впечатления като твоите. Лекар, който отдавна е забравил какво е професионализъм.  Дано бързо се възстановиш, включително и психически!

Последна редакция: сб, 15 юли 2017, 09:12 от Анонимен

# 73
  • Мнения: 19 689
Леле, разтреперих се Crazy

# 74
  • Мнения: 2 727
Много съжалявам за всичко, което се е случило, направо скандално.
Аз също родих при него преди повече от осем месеца, но нищо такова не преживях, даже напротив, безкрайно благодарна съм му. Състоянието на отделението също не беше такова, а неонатологията за мен е една от най-добрите.
Изводът е, ако човек има и най-малкото съмнение, дискомфрт в един лекар, да го сменя веднага.

Общи условия

Активация на акаунт