Операция на синус

  • 36 755
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 304
Здравейте,
Моля, ако някой си е правил операция на  синус да сподели. Може би ще ми се наложи да правя такава, заради някакво чуждо тяло(вероятно от пълнеж на зъб) в синуса. Интересува ме всичко - как минава, къде са добрите лекари, тежко ли е възстановяването, усложнения и т.н. Също дали правят ендоскопски такава операция някъде.

# 1
  • Мнения: 55
Здравей, дано инфото да ти е от полза (имах подобен проблем). Първо потърси зъболекар преди да отидеш при УНГ. Ще ти направят ренген и преглед. С тези изседвания отиваш на УНГ (моите фаворити са в ИСУЛ). Може да се разминеш и само с физиотерапия. При мен беше точно така. Стискам палци  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 304
Здравей, дано инфото да ти е от полза (имах подобен проблем). Първо потърси зъболекар преди да отидеш при УНГ. Ще ти направят ренген и преглед. С тези изседвания отиваш на УНГ (моите фаворити са в ИСУЛ). Може да се разминеш и само с физиотерапия. При мен беше точно така. Стискам палци  Peace

Имам направен скенер и УНГ казва, че е за операция. При теб има има ли чуждо тяло в синуса?

# 3
  • София
  • Мнения: 304
Моля ви, никой ли не е правил такава операция?

# 4
  • Мнения: 1 305
здравей, аз съм си правила такава операция преди ,но в пловдив.....имах киста в синуса ,благодарение на зъб,който с корена си беше пробил синуса ми....не е тежка операцията,с пълна упойка беше моята (това е страшното)...и след 2-3 дни всичко се забравя Wink

# 5
  • Мнения: 1 305
пък ако искаш подробности :разцепили са ми горе венеца ,стигат до синуса и правят малка дупка там,като отстраняват част от костта,чистят кистата,която се е образувала вътре ,на мен са ми отрязали и корена на зъба.....после си връщат отрязаната костица ня мястото (това малко не си го представям),някаква гъба слагат ,която се разнася с времето....ми това зная. Не е толкова страшно колкото звучи,но истината е ,че когато ме изписваха от болницата ми казаха ,че от другата страна имам наченки на същия проблем и е добре да ида.....ама и мен ме е страх Blush....то си е нормално.....

# 6
  • София
  • Мнения: 304
Това много страшно звучи. Не разбрах точно - коя костица са махнали и после пак са върнали на място? Каква гъба слагат? На мен ми казаха, че се правел някакъв отвор от синуса към носа - ти имаш ли такъв?

# 7
  • Мнения: 1 305
ХММММ...МИ АЗ ДОКОЛКОТО СЕ СЕЩАМ СИ МИСЛЯ ,ЧЕ МОЯ ОТВОР Е САМО В СИНУСА...правели дупка в коста и така работят и ти чистят синуса,а после си я връщали на мястото,поне така ми бещше обяснено...ти кога ще си правиш операцията? твоята от зъб ли е ?  и какво е това чуждо тяло? 

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 17:29 от Sserendipity

# 8
  • София
  • Мнения: 304
Незнам, засега се надявам, че може и да ми се размине операцията. При мен също най-вероятно е от зъб, но не е киста, а полип - разрасната лигавица. Чуждото тяло е от пълнеж на канали на зъб най-вероятно. Лошото е, че мен ме боли главата силно и предполагат, че е от това. Ти имаше ли болки?

# 9
  • Мнения: 1 305
имах много жестоки болки...точно в една точка между очите,също така неможех да понасям светлина...  и се подувах жестоко-тогава ме цепиха..което продължи доста време ,защото много ме беше страх да се оперирам....Също така сополките ми много миришеха на гной и бяха зелени и наистина гнусни

# 10
  • Мнения: 1 305
а ти имала ли си проблеми с този зъб? Правен ли ти е? Защото моят беше много работен,и канали му чистеха ,и втори и трети път.....но явно никой не ги беше почистил добре ,защото зъбът не ме болеше,понеже всичко си е отивало нагоре-по синуса

# 11
  • София
  • Мнения: 304
Да, и двата зъба 5-ти и 6-ти от тази страна са лекувани преди 10г. - вадени са им нервите. Корените и на двата са в синуса, но не ме болят. А как разбраха, че възпалението е точно от този зъб, на снимка виждаше ли се?

# 12
  • Мнения: 1 305
ДА. НА СНИМКА... Правех си и панорамна (на всички зъбки), и една само на зъба.   А мен преди да се наложи да ме оперират,зъбът ми беше с извадени нерви и почистен от около 6 години.  така че историята май е същата като твоята

# 13
  • София
  • Мнения: 304
И аз имам снимки на тези зъби, и панорамна също и казват, че може би е от 6-тия зъб. Преди 10 дена пак го отворих  да го лекуват. А ти какво направи с този зъб - лекува ли му пак каналите?

# 14
  • Мнения: 636
Момичета, действайте скорострелно по проблема, не отлагайте. От подобна котица, вкарана в синуса и ненавреме овладяно положение вчера на мой близък му правиха много тежка операция. Да не ви плаша, но даже набралото е станало като тумор, който ще продължават да махат с химиотерапия.Моля, Ви не отлагайте. Не е шега работа, защото сега сме пощуряли от притеснение...........

# 15
  • Мнения: 1 305

оххх...много се притеснявам,защото знам ,че си права Embarassed...така си е.
Iskrena,давай да ходим и двете,защото така като се ослушваме и няма да я докараме до никъде....аз и сега ,в момента поддържам температура около 37.37-2...и мисля ,че знам от какво е.... Rolling Eyes...ама страхът е голяма работа
































# 16
  • София
  • Мнения: 304
Ама ти нали вече си я правила операцията, защо пак ще правиш? От какво поддържаш температура?

# 17
  • София
  • Мнения: 304
Момичета, действайте скорострелно по проблема, не отлагайте. От подобна котица, вкарана в синуса и ненавреме овладяно положение вчера на мой близък му правиха много тежка операция. Да не ви плаша, но даже набралото е станало като тумор, който ще продължават да махат с химиотерапия.Моля, Ви не отлагайте. Не е шега работа, защото сега сме пощуряли от притеснение...........

mamadanii, Къде и кой ще го оперира твоя близък, и кой постави тази диагноза?

# 18
  • Мнения: 636
Той работи в Гърция и аз още през август когато беше тук го забелязах, че е подута бузата му. Той все отлагаше, че има работа  и по нова година вече имаше силни болки. Личния лекар го прати в Ст. Загора и там веднага насрочиха операция, но понеже е осигурен в Гърция отиде за бележка, с която уж тук ще мине по здр каса. Да ама нещо пак го хвана срах и остана там и понеже го боляло много започнаха изследванията в Солун, то не бяха стачки и проблеми докато насрочат дата.Слава богу мина, но е останало нещо, което не позволявало да се извади и затова сега химиотерапия.Нека да се поуспокоят пак ще питам, но проблема стана много сериозен.Така, че действайте.Тук бях проучила и втори вариант в София за д-р Станимиров от Стоматологичния, но той от страх не се нави.За този д-р чухме мн. добри отзиви.

# 19
  • Мнения: 1 305


Публикации: 156

Местожителство:
София


   
   
Re: Операция на синус
« #16 Петък, 20 Март 2009, 00:14 »
   Отговори с цитат
Ама ти нали вече си я правила операцията, защо пак ще правиш? От какво поддържаш температура?

да...но когато (предио 5 години),след операцията ме изписваха ,хрургът ми каза ,че и от другата страна (пак на 6ти зъб) се появява същото "нещо",само че в малка степен...да ида след известно време да се оперирам....Да,но моят зъболекар ми каза  да не ровя там ,където няма все още видим проблем....и действително ,след 5 години,нямам симптомите и усещанията ,които имах тогава....Но ми остана някакво притеснение...и от около месец взех да поддържам гадната температура 36,8-37,2,която непрекъснато се мени и ме влудява......знам колко е глупаво...обаче съм много бъзлива

# 20
  • София
  • Мнения: 304
След първата операция имаше ли температура? А този зъб прелекува ли го преди операцията, или само му отрязаха корените?

# 21
  • на Русе
  • Мнения: 358
Аз имах проблеми със синусите. Не беше от зъб, а от възпаление на лигавицата. Бяха ми сложили диагноза "доброкачествено туморно образование". Това "нещо" беше отишло в гърлото почти и през носа не дишах въобще. Ходих в ИСУЛ и там ми го "изтеглиха" през гърлото, с местна упойка, на всичкото отгоре ме гледаха и студенти - чувствах се като опитно зайче. След месец носа ми пак се запуши и отидох в Транспортна болница при проф Едрев. Той се изсмя на диагнозата, каза 4е това са полипи в следствие на възпаляване на лигавицата. Оказа се, че проблемът тръгва от някакъв максиларен синус /или нещо подобно - точно под окото е/ . Оперираха ме и се възстанових супер бързо. Доволна съм от цялото УНГ отделение. Така, че препоръчвам Едрев и всички в отделението му  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 304
slavip, как те оперираха в транспортна болница - дали през венеца и костта са ти чистили синуса, или полипите са били в носа- тогава знам, че е по-леко?

# 23
  • на Русе
  • Мнения: 358
През венеца и костта, незнам да ли ме се майтапеха, но казаха, че са ползвали и чук и длето.  Shocked Сега единствено ме боли бузата, когато е много студено, но не се подувам.

# 24
  • София
  • Мнения: 304
Кой доктор точно те оперира и колко време стоя в болницата?

# 25
  • Мнения: 1 305
След първата операция имаше ли температура? А този зъб прелекува ли го преди операцията, или само му отрязаха корените?

преди това ми го лекуваха...много пъти....и да ти кажа за температура незнам  след това ,но оклоо 2,3 дни след операцията ,да имах.  как си ти?  някакво развитие има ли при теб?   аз утре ще си правя панорамна снимка и ще споделя какво ме чака и мен Hug

# 26
  • на Русе
  • Мнения: 358
Кой доктор точно те оперира и колко време стоя в болницата?
Бяха екип - проф. Едрев и другия май Василев се казваше /висок мъж/. Иначе стоях в болницата два дни, но трябваше да са пет.

# 27
  • София
  • Мнения: 304
Кой доктор точно те оперира и колко време стоя в болницата?
Бяха екип - проф. Едрев и другия май Василев се казваше /висок мъж/. Иначе стоях в болницата два дни, но трябваше да са пет.

Защо толкова малко те държаха, а как са условията в транспортна болница - в смисъл голяма мизерия ли е? Не че има голямо значение, ама да знам, да съм подготвена. Операцията скоро ли беше?

# 28
  • на Русе
  • Мнения: 358
Ами аз така исках. Ина4е в сравнение с ИСУЛ е доста по-добре откъм обстановка. Даже имаше душове. Повечето пациенти бяха дечица и чистачките се стараеха. Операцията беше преди 3 години. Незнам дали сега е същото. Ти записа ли си час?

# 29
  • София
  • Мнения: 304
Ами аз така исках. Ина4е в сравнение с ИСУЛ е доста по-добре откъм обстановка. Даже имаше душове. Повечето пациенти бяха дечица и чистачките се стараеха. Операцията беше преди 3 години. Незнам дали сега е същото. Ти записа ли си час?

Ами не, защото последно ходих в Пирогов при доктор УНГ и той каза, че при мен има два проблема - освен полипа в синуса имам и невралгия (възпаление) на троичния нерв от тази страна. Аз съм със силни болки в главата отляво. Та докторът каза, че първо трябва да се оправи болката от невралгията, защото ако направя операцията на синуса сега, ще стане по-лошо. Даде ми хапчета, болкоуспокояващи и  трябва да взема направление от личната за физиотерапия, незнам къде ще ме прати, и първо да се спрат болките от нерва. Незнам, но засега ще пробвам това, пък после - сигурно след седмица-две ще ходя да видя за синуса.

# 30
  • Мнения: 1 305
Iskrena,mila,stiskam ti palci i budi spokina...... Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 304
Iskrena,mila,stiskam ti palci i budi spokina...... Hug

Благодаря ти. Дано нещата лека полека започнат да се оправят. С теб какво стана? Направи ли панорамната снимка?

# 32
  • Мнения: 1 305
не. снимах си само зъба и ми казаха ,че не е проблемен...Но работата е там ,че аз го усещам,боли ме и сега смятам да изчакам още малко ,да видя  какво ще стане с тази температура.

# 33
Къде е правена операцията моля къжете доволни ли сте>?

# 34
  • София
  • Мнения: 304
Аз още изчаквам и не съм направила операция. Проверила съм на две места - Окръжна болница при Меджидиев и Угринов, или ВМА при Тупаров. Правих и консултация при Станимиров от  стоматологичния факултет ЛЧХ. Ако някой има впечатления от тези доктори, моля да даде мнение.

# 35
и на мен ми предстои такажа операция незнам как да постъпя

# 36
  • Мнения: 2
zdravei iskrena sled kolko vreme se vuztanovqva 4ovek sled takava operaciq

# 37
  • Мнения: 2
ponedelnik e operaciqta i napravo 6tese poburkam

# 38
  • София
  • Мнения: 304
Здравей,
Аз лично не съм направила още операцията. Но знам, че ако се прави радикална операцията възстановяването е бавно - една седмица се стои в болница и после около месец е възстановяването, може и повече -  при различните хора е различно. При ендоскопската операция казват, че възстановяването е много по-бързо - в рамките на няколко дни.

# 39
  • София
  • Мнения: 304
Къде ще си правиш операцията, при кой доктор? Какъв точно ти е проблемът?

# 40
  • Мнения: 10
Момичета, на мен ми предстои операция на синусите. Откриха ми проблем с един зъб, над който се е образувала киста. Тя от своя страна е довела до киста и в синуса. Сега съм бременна и поради тази причина отложихме операцията , след като родя, живот и здраве.
Интересува ме, с каква упойка се чистят синусите и дали е болезнено? Питам, защото чух от две страни, че синусите се обезболяват много трудно и понякога по време на самата операция много боляло.

# 41
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравей Пияна Вишна,
моята операция я направиха под пълна упойка. Операцията беше на синуса под окото ми. По време на операцията не съм усетила нищо, след това болката беше поносима.
Лека бременност!

# 42
  • София
  • Мнения: 304
Не се тревожи за упойката, няма проблеми може и с местна упойка.

# 43
  • Мнения: 1 305
Хммм,дали може да се премине през тази операция само с местна упойка???  Чак толкова да си отваряме устата ми се вижда невъзможно newsm78. Когото излезнах от операцията,устата и от двете страни ми беше цепната...все пак за да се стигне до 6-ия (или 7-ия) зъб с инструменти трябва доста зеене.
 аз все си мисля ,че тогава ,ако си бях подложила тялото на сериозно прочистване,тази киста можеше и да се стопи някак си. Или това са само легенди?!?
 
 Хубава бременност,Пияна вишна,и изобщо не мисли операцията!

# 44
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!Днес след снимка на синусите,откриха наличие на киста на левия синус на дъщеря ми -на 10 и половина години е.Необичайното е,че е подута леко под дясното оченце,и сега съм в чуденка защо след като кистата е в ляво е подута от дясно.Специалистът УНГ ни успокои че във детска възраст било възможно такива фоликулярни кисти да са от растежа на зъбите,и трябвало да се наблюдава,за сега да не се предприемат други мерки.Но аз не съм спокойна и сега като Ви чета съм доста притеснена,какво да предприемем.Моля, ако някоя майка се е сблъсквала с проблема да споели.

# 45
  • Мнения: 1 305
че защо е подута от другата страна?!? newsm78 Това е странно...

# 46
  • Мнения: 15
Кой да ти обясни?Може и от ренгена да са сгрешили,така си мисля.Днес ще я водим при друг специалист УНГ.Не мога да повярвам,че гнойно възпаление и киста ще се оправят със марличка напоена със риванол,сложена в ухото и мехлемче за носа което ни предписаха.

# 47
  • Мнения: 1 305
jessi,какво стана ? Кака е малката?

# 48
  • Мнения: 10
Момичета, благодаря ви за отговорите и подкрепата!   bouquet

jessi, кажи като отидете при другия лекар,  какво ще ви каже той! Стискам палци  и без да те плаша, но и мен ме съмнява да се махне киста при препоръчания метод на лекря, при който сте били " с марличка напоена със риванол,сложена в ухото и мехлемче за носа което ни предписаха"   #Crazy

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте,
На мен съвсем скоро ми направиха операция (трепанация) на синуса. Не знам за какви местни упойки споменавате някои от предните мнения - това си е сериозна операция. Мен ме оперираха в Окръжна болница - д-р Катя Кирова и съм изключително доволна, много, много добър лекар, на всички я препоръчвам!
Да, кофти си беше операцията и после има голям оток, но е много важно да се почистят синусите при подобни проблеми, в противен случай рискувате гадостите вътре в синуса да се изродят в злокачествени, бях се задръстила с полипи именно от тия гадости - слава Богу при мен хистологията не показа нищо тревожно. Иначе всичко си беше с пълна упойка, без никакви проблеми. Гадно е после махането на тампоните, но е за няколко секунди само.
Иначе до колкото разбирам определено си трябва добър хирург - почистването на синуса се прави през отваряне през венеца. Всичко, което ровят там е доста деликатно, в момента съм все още със слаба чувствителност на част от лицето, защото има стресиран нерв от цялата интервенция, но до месец от операцията се очаква напълно да се възстанови (то вече се пооправи, а са минали по-малко от две седмици). Представете си, ако съвсем малко не е в час лекаря, какви усложнения би могло да има, включително и за очите важи. Изобщо внимавайте при избора на лекари, през двама лекари минах преди да стигна до д-р Кирова, които ми обясняваха, че нищо ми няма и ме тъпчеха с антибиотици и какво ли не още.

# 50
  • Мнения: 0
здравей, аз съм си правила такава операция преди ,но в пловдив.....имах киста в синуса ,благодарение на зъб,който с корена си беше пробил синуса ми....не е тежка операцията,с пълна упойка беше моята (това е страшното)...и след 2-3 дни всичко се забравя Wink
                                                     



А може ли да ми кажеш къде ти правиха операцията и кой?
 

# 51
  • Мнения: 1 305
здравей, аз съм си правила такава операция преди ,но в пловдив.....имах киста в синуса ,благодарение на зъб,който с корена си беше пробил синуса ми....не е тежка операцията,с пълна упойка беше моята (това е страшното)...и след 2-3 дни всичко се забравя Wink
                                                     



А може ли да ми кажеш къде ти правиха операцията и кой?
 
Здравей! Оперираха ме в Пловдив. На Пещерско шосе; на четвъртия етаж- ЛЦХ
Д-р Пенчева. Много бързо и безболезнено мина всичко. Не е толкова ужасяващо, колкото изглежда, уверявам те  Peace

# 52
  • Мнения: 1 369
Здравейте! И на мен ми предстои операция на синуса, заради чуждо тяло. Ориентирала съм се към Каспела (Пловдив) - Дойков и Крема. Мнения? И  въобще УНГ ли трябва да оперира, или ЛЧХ?

# 53
  • Мнения: 1
Това много страшно звучи. Не разбрах точно - коя костица са махнали и после пак са върнали на място? Каква гъба слагат? На мен ми казаха, че се правел някакъв отвор от синуса към носа - ти имаш ли такъв?
       Има2 вида такива операции- едната е през носа, т. е. с  ендоскоп. Лазер

# 54
  • Мнения: 1 763
Здравейте.При Ямр от преди 3 години имам описана малка 7мм киста с одонтогенна произход в основата на десен максиларен синус...ходих при двама зъболекари казаха че щом зъба не ме боли и не е работено по него никога,значи няма проблеми.. ходих при зъболекар хирург..той ме прати при лицево челюстен хирург...ходих при някакъв млад мъж в Пловдив но не му помня името...той ми каза,че нищо ми няма и че тази киста е случайна находка...изпрати ме при УНГ...който също каза,че няма нужда от никакво интервенция и да си отивам по живо по здраво...после отидох при друг зъболекар направих панорамна снимка на зъбите и там не се вижда никаква киста...няколко зъболекари гледаха снимката,гледаха и разчета от Ямр...и ме отпращаха да си отивам. ..та въпросът ми е може ли да има такава киста,а стане създава никакви проблеми и да е трябва да се оперира и премахва?Не съм я следила повече...на рентген на синусите ще се види ли?Имам от време на време ужасна болка между очите и около веждите по изразена от дясно...като отдясно усещам и болка в окото...не е всеки ден,не е постоянна,но е често...запушен нос и постоянно ми пари отвътре на върха на носа,като при настинка,ама това е постоянно...стичат ми се и секрети в гърлото...

Общи условия

Активация на акаунт