Откриване на Родилно отделение в МБАЛ "СВ.ИВ.Рилски" Ст.Загора

  • 36 826
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
И на мен ми предстой раждане там. Нормалното е 500, секционо 1000лв. И аз не съм наясно защо , при условие, че касата плаща за клинична пътека раждане, трябва да си плащаме??
Но доколкото знам на практика 500 лв. ти вземат за избор на екип - така се води законния им начин да си вземат парите...
Нека ако някой е наясно да обясни...

# 46
  • Мнения: 876
Аз не съм си избирала екип. Мисля, че здравната каса е определила една сума, която превежда на всички болници, имащи договор с нея - частни и държавни. Тези 500 (1000)лв доплащаме, защото цената на раждането в частна клиника е по-висока предвид условията. А и нали е частна - трябва да печели от услугите, които предлага?
Това е моята логика, не съм експерт и съвсем не съм наясно със законовата уредба Peace.

# 47
  • Мнения: 177
Точно защото е частна цените са по-високи.Досега съм ходила 4-5 пъти по спешност,обръщат ми внимание и никой не ми е поискал пари.Миналата година влизах в държавната за биопсия,анестезиоложката най-нагло си поиска пари,защото"Лекарите не им пукало за тях".Отделен е въпроса,че лекарката не ми взе нищо,но пък и ми бяха сгрешили цитонамазките,та и не заслужаваха.
Ако не ни се дават пари,ще ходим в държавната в мизерията,където няма и грам топла вода.

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мами! Родих в "Иван Рилски" през май. Беше планирано секцио при д-р Пиперкова и д-р Янев. Всичко мина нормално, въпреки усложненията след упойката. Макар частна болница и там всеки доктор си гледа неговия пациент. Моят генеколог, д-р Янев, мина само веднъж след операцията и като се увери, че всичко е наред повече не се поуви. Д-р Саркисян и д-р Минчев, когато бяха дежурни, само ни се усмихваха от вратата и ни питаха как сме, но по-скоро всичко беше за да отбият номера. Само д-р Пиперкова постоянно тичаше и преглеждаше всички. След всичко това не се изненадвам, че не винаги е в настроение. Аз лично съм много доволна от акушерките, много внимателни и усмихнати. Същото мога да кажа и за екипа на санитарките, повечето са млади момичета и се стараеха да ни помогнат с каквото могат, което в нашето положение си беше много важно. За д-р Узунова и нейният екип от неонатологията също мога да кажа само добри думи.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
mmm_73 Думите ти ме успокоиха. Надявам се и при мен всичко да е наред.

# 50
  • Мнения: 0
ailan, желая ти всичко наистина да мине добре! В болницата наистина можеш да се почувстваш "бял човек".

# 51
  • Мнения: 9 481
В болницата наистина можеш да се почувстваш "бял човек".

Не съм съгласна с това! Да, персонала е "мил и любезен", ако "началството" е там..ела да видиш как е когато го няма.. ooooh!
За някои други неща няма да се повтарям..надявам се, просто аз да съм изключение... и доктора да се понаучи Tired

# 52
  • Мнения: 0
Сигурно е така MTV. Това си е напълно в нашенския манталитет, когато котката я няма мишките танцуват............. Явно трябва да минат доста години за да се научим на някои неща. Аз също не останах доволна от факта, че всеки лекар си гледа само неговия пациент и ако го попиташ нещо се прави на приятно разсеян. Дано в бъдеще нещата се оправят и няма повече недоволни, но кой знае..............

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Аз също не останах доволна от факта, че всеки лекар си гледа само неговия пациент и ако го попиташ нещо се прави на приятно разсеян. Дано в бъдеще нещата се оправят и няма повече недоволни, но кой знае..............
Е що така newsm78 newsm78 newsm78, нали си плащаш 1000 лв. на болницата, а не на конкретен лекар. Аз сега като ходя при д-р Бузалов и като родя, ако той е болен, или в отпуск, или го няма поради някакви причини, няма да получа внимание така ли??? Че то тогава да си раждам в държавното АГ...

# 54
  • Мнения: 876
Вярно е, че родих преди 1 г. и 4 м. и от тогава може нещата да се се променили (към лошо, за съжаление), но аз не останах с такова впечатление. Не съм избирала специално лекар, но от всички получих нужното внимание. Към персонала също нямам каквито и да е забележки. Но това наистина беше в самото начало, когато болницата току що беше започнала да работи.

# 55
  • Мнения: 9 481
Аз също не останах доволна от факта, че всеки лекар си гледа само неговия пациент и ако го попиташ нещо се прави на приятно разсеян. Дано в бъдеще нещата се оправят и няма повече недоволни, но кой знае..............
Е що така newsm78 newsm78 newsm78, нали си плащаш 1000 лв. на болницата, а не на конкретен лекар. Аз сега като ходя при д-р Бузалов и като родя, ако той е болен, или в отпуск, или го няма поради някакви причини, няма да получа внимание така ли??? Че то тогава да си раждам в държавното АГ...

Именно-аз също бях с "избор на екип"-прегледи получих само от моя  си гинеколог. Другите, поради едни други причини, само от вратата ме питаха "жива ли си"..
Лично аз не бих препоръчала болницата на никого..по-добре си дайте парите в Пловдив или Плевен (няма да споменавам конкретни клиники, за да не излезе като реклама за тях), а доктора Ви може да отиде и там  :peace
:

# 56
  • Мнения: 86
Здравейте момичета според мен е  напълно естествено в частна болница да струва повече от държавната най-малко заради вида на стаите,хигиената и вниманието на персонала в нея.Именно заради това тя може да си сложи каквито иска цени.Според мен те взимат пари и от държавата за да платят заплати на лекарите си но лекарите им като по-големи специалисти взимат и по-големи заплати,които плащат от тях си и съответно като са доволни от това пък се отнасят по-добре с пациентите и така се получава един затворен кръг.А и апаратура и ремонти и потдръжка всичко това струва пари.Проблема е че и в държавната ще ти ги вземат по незаконен път срещу което няма нито добра хигиена,нито добро отношение(освен от тези на които си платил),нито добре ремонтирани и потдържани стаи,нито добра храна и тук таме добри и усмихнати специалисти.А и ако не се лъжа относно раждането например в частните болници не се налага да си купуваш памперси и козметика,за разлика от държавните в които си носиш всичко и незнаеш дали използват точно твоето кремче например,или твоите мокри кърпи.Всичко това са си мои размишления не съм ползвала услугите на частни болници но сега имам планове да родя в Иван Рилски , дано да не остана разочарована и мнението ми остане същото.    bouquet

# 57
  • Мнения: 0
XORA  BQGAITE OT IVAN RILSKI AZ PREDI MESEC STANAX JERTVA NA LEKARSKATA IM NEKADARNOST O SEGA RAZBRAX 4E NE SAMO AZ SAM POSTRADALA.

# 58
  • Мнения: 280
Как да не знаеш в АГО на МБАЛ Стара Загора кои кърпи използват, нали кърпичките и кремчето стоят в леглото на бебето и ти им ги даваш когатоса в стаята?

# 59
  • Мнения: 838
да се запиша и аз в темата. ще раждам при д-р Бузалов там, надявам се всичко да мине ок.

Общи условия

Активация на акаунт