Сладкиш с ябълки и грис - подходящ по време на пости !!!

  • 75 083
  • 185
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
Аз тази година не постя, но пък този сладкиш ми се стори лесен за приготвяне и го спретнах тази вечер след работа.
Едва изчаках да истине - ако го направите не правете тази грешка като мен Rolling Eyes - сладкишът е много вкусен след като изстине добре Peace
                                  

                                  
Самият сладкиш не стои като кекс - в него няма яйца.Има вкус на ябълков щрудел ,но е доста по сочен  Heart Eyes
Чудесен начин да не изхвърлям вечно изоставащите ми ябълки Peace

Необходими продукти

1 килограм ябълки - аз използвах от жълтите (само тях ям Wink), но нищо не пречи да стане и с други ябълки
2 ч.ч захар - сложих малко по малко, че да не дебелея съвсем Rolling Eyes
1 ч.ч брашно
1ч.ч грис - пшеничен
1ч.л бакпулвер
1 ч.л канела - аз нямах и сложих подправка на Котъни за ябълков сладкиш .
3/4 ч.ч олио -  - на мен лично ми се стори мазничко и не сложих цялото количество мазнина.Сложих само 1/ 2 ч.ч олио.Ако искате да стой по сочно и мазничко сложете мазнина както си е по рецепта.
1ч.л настъргана лимонова кора
2 с.л лимонов сок
В два отделни съда се правят ябълкова и брашнена смес.
За ябълковата смес - ябълките се настъргват, смесват се с половината количество захар,кората от лимона и лимоновия сок.
За брашнената смес - смесваме брашното с бакпулвера, добавяме гриса,останалата захар, и канелата.
В тавичка застлана с хартия за печене редим от брашнената смес, от ябълковата, поръсваме с олио......пак брашнена смес, пак ябълки пак олио докато свършат продуктите.Най отгоре трябва да завършим с ябълкова смес и олио.Пече се около 45 мин на умерена фурна - при мен на 200 градуса.
Още топъл поръсваме сладкиша с пудра захар.
Източник - списание Меню

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 23:34 от Бъни

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Вкусно изглежда!

Пък и лесничко - тъкмо за нямащи време Hug

# 2
  • Мнения: 1 208
 Това е любимият ми сладкиш. При мен съотношението брашно-грис-захар е 1:1:1 и не слагам лимони. Правила съм го със всякакви видове ябълки и със дюли също. Понякога не съм слагала бакпулвер и пак е ставал. Другата ми разлика е в реденето. Първо намазвам тавичката с масло или олио. След това слагам половина брашнената смес. Поръсвам с малко олио пак. Слагам всичките ябълки и отгоре останалото брашно. Завършвам пак като поръсвам с малко олио. Това един и от най лесните сладкиши който знам. Обожавам го.

# 3
  • Мнения: 2 110
Е, това изглежда страхотно. Не съм вярвала ,че нещо постно може да е така привлекателно. Довечера ще го направя обезателно. Супер си Бъни !  bouquet  chef

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Изглежда фантастичен Hug
Вече съм режимна, но май ще го спретна този уикенд, само ябълки да купя

# 5
  • Мнения: 27
Бъни,благодаря за хубав сладкиш,ще направя задължително,само да попитам 1ч.ч канела не ли множко?  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 358
Бъни,благодаря за хубав сладкиш,ще направя задължително,само да попитам 1ч.ч канела не ли множко?  bouquet
Олееееееееее ooooh! ами така е като пиша рецепти каталясала.
Момичета количеството канела е 1 ч.л
Ще се върна да редактирам.Добре ,че забеляза.Благодаря ти  bouquet

# 7
  • Мнения: 31
Много вкусничко се получи сладкишчето, даже детето си облиза чинийката  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 358
Много вкусничко се получи сладкишчето, даже детето си облиза чинийката  Laughing
Еха Илианче много се радвам  Hug Hug Hug.
А това, че дечко е похапнал още повече ме зарадва Heart Eyes.И аз току що хапнах едно парченце - истинал и отлежал е още по хубав. Не,че снощи му простих де Mr. Green.
Сега се чудя и с круши да пробвам newsm78

# 9
  • Мнения: 9 973
през уикенда ще действам и аз

# 10
  • Мнения: 164
Здравейте, аз смятам довечера да пробвам сладкиша, благодаря за рецептата   bouquet
А в колко голяма тавичка го печете? Имам една тортена форма около 21-22 см е даметъра, дали ще е подходяща  newsm78
А малко орехчета ако сложа вътре дали ще е проблем  newsm78

# 11
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Бъни, грисът се слага в брашнената смес, нали? Аз да попитам защото не си го споменала към останалите продукти които се слагат там newsm78  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 358
Lindita   - гриса при брашното.Редактирах и умирам от срам  Embarassed Embarassed Embarassed.Вече ще пища рецепти на свежа глава Embarassed
viv-miv  - аз пекох във форма за торта с подвижно дъно застелена с хартия за печене. Диаметърът ще мога довечера да измеря и ще ти пиша Hug
Аз днес като си хапнах от сладкишчето точно за орехчета се сетих че можеше да сложа.Ако сложиш ще споделишх ли как е Praynig

# 13
  • Мнения: 7 474
Лесно и сигурна съм ще е вкусно   bouquet

# 14
  • Мнения: 164
Бъни, ще съм ти благодарна ако я измериш  Hug
Естествено, че ще пиша и за резултата после  Hug

# 15
  • Мнения: 115
Привлекателно изглежда  Peace  Някой знае ли как е "грис" на английски, че аз даже нe знам какво точно да търся...?  Blush

# 16
  • Мнения: 4 358
Мисля,че е това
SEMOLINA - http://en.wikipedia.org/wiki/Semolina
Изглежда поне при нас ето така в подобни пакени и се продава при брашната - http://catalog.etel.bg/product.php?company=26388&id=41627

# 17
  • Мнения: 115
Благодаря, Бъни!  Simple Smile

# 18
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
да попитам гриса така от пакета ли се слага направо или нещо да го накисна или сваря.Какви глупави въпроси задавам Embarassed

# 19
  • Мнения: 22 867
да попитам гриса така от пакета ли се слага направо или нещо да го накисна или сваря.Какви глупави въпроси задавам Embarassed

mdr, нищо не се прави, направо от пакета и смесваш с брашното и останалите сухи съставки.

# 20
  • Мнения: 4 358
viv-miv диаметърът на моята форма с подвижно дъно  е 28 см. в диаметър на дъното.
mdr Лабрекс вече ти е отговорила. Лабрекс  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 208
Бъни, не съм го правила с круши, но ако решиш да  пробваш вземи такива които са по твърди и не толкова добре узрели, за да могат да се настържат. После да споделиш как е на вкус. И друго се чудя - крушите вървят лис канела?

# 22
  • Мнения: 164
Бъни, преди малко си хапнах от сладкиша - невероятен е  Heart Eyes, ще си го правя редовно, благодаря ти за рецептата  Hug
sisku, и на теб ти благодаря  Hug Моят сладкиш излезе нещо средно между двете рецепти, сложих и орехчета в пълнежа и стана ммммм....

# 23
  • Мнения: 4 358
viv-miv много се радвам Hug.Мерси, че сподели  bouquet.
Орехите къде ги сложи - на едно място по средата или как newsm78.
sisku на крушите и аз си мислех,че канела много не върви.
Освен ванилия и някакъв ароматен алкохолец Mr. Green.
Ще видим.Ще експериментирам.

# 24
  • Мнения: 164
Бъни, орехите ги обърках с ябълковата смес  Wink

# 25
  • Мнения: X
Това е любимият ми сладкиш. При мен съотношението брашно-грис-захар е 1:1:1 и не слагам лимони. Правила съм го със всякакви видове ябълки ..............
И аз така го приготвям и също не слагам бакпулвер. Тъй като свекървата изкарва почти целите пости, а на мен ми е супер гадно като приготвя нещо за нас, а тя да не може да го опита и доста често й приготвям този, тъй като е постен.

# 26
  • Мнения: 362
Супер стана Peace

# 27
  • Мнения: 1 271
и моя стана
за другия път си мисля да разбъркам двете смеси, да не са на пластове, да видим дали ще е по-добре
  chef

# 28
  • Мнения: 362
Честно казано и аз си го помислих,но го направих по рецептата.Мисля,че и смесено трябва да стане Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 526
Бъни, много идеино. Аз съм правила само пай, но тази рецепта изглежда още по- лесна и вкусна. Още утре мисля да го направя и ще се похваля. Обожавам ябълки и канела.

# 30
  • Мнения: 3 830
Ммм, страхотно изглежда! Записвам си.   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 208
и моя стана
за другия път си мисля да разбъркам двете смеси, да не са на пластове, да видим дали ще е по-добре
  chef
Чесно казано, не мисля, че ще се получи добре. Или поне аз съм свикнала да има хубава златиста коричка отгоре, която в този случай няма как да се получи.

# 32
  • Мнения: 4 358
Hrismi, Kuneto - браво момичета Peace Peace Peace.
Радваме се,че и вие харесахте сладкишчето Hug.
Kuneto и аз съм на същото мнение като sisku за реденето на пластовете.Мисля, че идеята на това редене е, че всеки пласт брашно и грис отнема от влажността на ябълките.Ако се разбърка на едно знам ли newsm78.
Tali Dan - ще чакам и от теб отчет.Дано да харесате сладкишчето Hug
Estellia давай смело  Hug.Лесен е много Peace

# 33
  • Мнения: 1 271
сладкиша свърши, дори една съфорумка го опита и каза че бил чудесен  Embarassed
май ще правя пак като има кой да рендоса ябълки  Heart Eyes
и се съгласих с вашите коментари за пластовете
като беше топъл изглеждаше че е добре да е микс, после като изстина и поотлежа беше добре че е на пластове - хем има вид като торта   chef

# 34
  • Мнения: 4 358
kuneto много се радвам, че сподели  Hug.
А за рендосването на ябълките - мъж ми е черноработника hahaha

# 35
  • Мнения: 1 208
Аз ги режа в кухненският робот. Даже не си играя да ги стържа и през рендетат му, маи директтно в купата и с ножа Laughing.

# 36
  • Мнения: 465
Заложих го във фурната.  Peace Много обичам ябълки с канела, дано да стане хубаво  Heart Eyes

Ще се отчета малко по-късно с резултат.  Blush

Мерси за рецептата   bouquet

Редактирам: стана чудесно   bouquet

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 09:56 от Latea

# 37
  • Мнения: 7 418
   Записвам си рецептата!Звучи и изглежда многообещаващо! Crazy Grinning Hug

# 38
  • Мнения: 4 358
Latea първо прочетох че го правиш и чак после че вече е готов Hug.
Радвам се ,че и на теб ти хареса Flutter
Селма ще се радвам и ти да споделиш ако го направиш Hug - ще бъде признание за мен от такава кулинакра   bouquet.Всеизвесна си с любовта си към Мммммм сладко Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Здравейте! Благодаря за вкусната рецепта Hug Вече я правих два пъти.
   
Ако остане за следващия ден става още по вкусен Peace
Аз също не стържа ябълките а ги пускам в блендер, заедно с орехчета Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 358
Didorani   чудесно изглежда smile3501.Снимките ти са учесни - ммммм Heart Eyes
Убедихте ме за орехчетата.Другия път и аз ще сложа Peace

# 41
  • Мнения: 2 803
И аз да си запиша рецептата!  bouquet  chef

# 42
  • Мнения: 863
Това е любимият ми сладкиш. При мен съотношението брашно-грис-захар е 1:1:1 и не слагам лимони. Правила съм го със всякакви видове ябълки и със дюли също. Понякога не съм слагала бакпулвер и пак е ставал. Другата ми разлика е в реденето. Първо намазвам тавичката с масло или олио. След това слагам половина брашнената смес. Поръсвам с малко олио пак. Слагам всичките ябълки и отгоре останалото брашно. Завършвам пак като поръсвам с малко олио. Това един и от най лесните сладкиши който знам. Обожавам го.
Често го правя този сладкиш и е много вкусен.При мен рецептата е 1:1:1 брашно:захар:грис и ябълки по средата,много е вкусен и даже като престои един ден става още по-вкусен:)

# 43
  • Мнения: 9
Здравейте момичета.Редовно ви чета и реших и аз да ви напиша една рецепта за сладкиш с ябълки.Предварително се извинявам ако се повтарям и вече е  била пусната
Сладкиш с ябълки и грис:Продукти:
1ч.ч.кисело мляко
1ч.ч.захар
1/2ч.ч.олио
1ч.ч.брашно
1ч.ч.грис
1равна супена лъжица хлебна сода
Плънка:4-5 настъргани ябълки,1ч.ч.орехи смлени,1ч.л.канела,5-6с.л захар
Разбиваме си сместа и изсипваме половината от нея в намаслена и обрашненена тавичка,поставяме плънката и изсипваме другата половина от сместа.Печем в умерена фурна.Като изстине поръсваме с пудра захар.
                    Да ви е сладко и дано да ви хареса!
                                                                                                                                                                                                                               

# 44
  • Мнения: 2 166
А без хартия за печене на дъното на тавата дали няма да загори?

# 45
  • Мнения: 293
Много пъти съм правила този сладкиш и винаги е ставал много хубав.  Simple Smile И мен ме дразни обаче като няма хубава коричка. Затова последния път, докато си почиваше във фурната карамелизирах 3 с.л. мед, сложих 1ч. нарязани орехи и малко маргарин и залях топлия сладкиш. Вече само така ще го правя, стана страхотно. Заливката е от един сладкиш с карамелизирани орехи, който прочетох тук, само че аз я направих с мед, вместо със захар.

# 46
  • Мнения: 1 526
Направих го и аз, от кога се каня, но домашните я ябълките изяли, я милото взел гриста да си забърка храна за рибите  Mr. Green...

Стана много вкусен. Ябълките ги минах с блендера, няма кой да рендоства  Blush.
Обаче какво редих, струвах последният ред ми излезна брашнен. Ядосвах се докато се пече, но да ви кажа захарта се карамелизира и стана страхотна тънка, но хрупкава коричка!

Бъни, мерси за рецептата!

# 47
  • Мнения: 4 358
Фогата добра идея даваш Peace.
Tali Dan  Hug развам се, че и у вас се е харесал сладкиша.Този усмихнат юнак на ватара ти хапна ли си Wink

# 48
  • Мнения: 1 526
Хапна младежът, да. И сестра му и баща му. А майка им как се поду  Whistling, но много обичам ябълки с канела. Изстинал наистина е разкошен  Peace! И да не съм голословна, ето как изглежда с обърнат горен слой  Crazy:

# 49
  • Мнения: 1 951
Много вкусно иzглежда, и аz си zаписвам  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 126
Тъкмо изключих фурната,мисля че се получи добре Grinning Нямах лимонова кора и не сложих.Грис-ът ми беше малко,но смятам че не е фатално.Да е живо и здраво момичето дето рече че в робота меле ябълките,че щях да ги рендосвам до утре или пък хич нямаше и да се захвана Blush
Бъни,мерси за хубавата идея  bouquet
Утре ще споделя вкусови впечатления и снимков материал Peace Сега ще ида да отворя прозореца да се проветри,че да не го надушат хиените,че искам студен да го опитваме Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 358
Мале  ooooh! явно само аз съм идиотчето дето рендосване на ябълки не ме плаши Joy
Tali Dan много вкусен изглежда Peace.
Дес гледай да го опазиш.Утре ще  е разкошен като изстине Peace

# 52
  • Мнения: 2 126
Ето го,перфектен е Grinning

# 53
  • Мнения: 7 418
  Ох,ле-ле!!!!! #Crazy #Crazy #Crazy
  Бягам да стържа ябълките! Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 74
И аз го направих - таман го извадих от фурната - така хубаво мирише че едвам се сдържам ...   chef
Сложих и стафиди - върху ябълковата смес - да видим какво е станало

# 55
  • Мнения: 4 358
Дес newsm10.
Ох Селма и ти като мене не те плаши стъргането на ябълките Wink Hug. Като знам каква си майсторка няма начин да не ти се получи Peace
Сара потърпи малко Wink като изстине е върховен Peace
Браво момичета smile3501 чудесни сладкиши сте опекли Peace

# 56
  • Мнения: 7 418
  Бъни,миличка,благодаря ти за милите думи,и за тези, и за предишните! Hug
  Всъщност няма да стържа ябълките ,а ще ги сложа в блендера да ми ги накълца хубавко! Wink
  Имам въпросче само......
  В момента не разполагам с хартия за печене,мога ли да използвам фолио или да редя сладкиша направо върху намасленото и набрашненото дъно на тавичката? Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 4 358
Селма май фолиото не е добра идея. Не съм пробвала никога така newsm78
Намасли и набрашни хубаво тавичката Peace, даже вместо брашно съм чела ,че се посипва хубаво с грис.Аз така процедирам като нямам хартия за печене - мазнина и брашно PeaceИ успех Peace да се похвалиш Hug

# 58
  • Мнения: 7 418
  Май,ще набрашня тавичката,че грисът някак неприятно ми хрупка,когато го ползвам за тази цел. Laughing
  Мерси,Бъни!

# 59
  • София
  • Мнения: 74
Много вкусно! Чакането си струваше!
Обичам такива сладкиши – хем лесно да се правят, хем да са вкусни.

Аз намазах тавичката с олио и я набрашних – и нищо не е залепнало. А и ябълките не се стържат толкова трудно – не им се плашете. Освен стафидите както вече писах към ябълковата смес добавих и орехи, а най-отгоре поръсих със захар за карамелов ефект.
Благодаря Бъни!   bouquet

Няма да правя снимки, а и то да ви кажа не остана много са снимане …

# 60
  • Мнения: 4 358
Сара браво Peace.Много се радвам, че и у вас се харесва този сладкиш Hug
Тука така ме запалихте по орехите.100 % другия път така ще го приготвя сладкиша.

# 61
  • Мнения: 2 382
Тавата вече е празна и си облизваме пръстите.Много е вкусно, но изчакайте не само да изстине, а направо го оставете за следващия ден.След 12 ч. направо се топи в устата.
Сега да споделя и моите  наблюдения.Намазних тавата и започнах със сухата смес, защото нямах хартия за печене.Този слой не е прегарял, но като че ли се запече и  остана леко хрупкав.Следващия път ще опитам и да набрашя тавата или ще търся хартия за печене.
2 ч.ч.захар са страшно много.Имах кисели ябълки и въпреки това стана много сладко.Мисля да опитам с 1 ч.ч. и 3-4 с.л за ябълките.
И имам един въпрос относно бакпулвера.Така или иначе, не се получава голяма разлика в обема.Дали ще стане без бакпулвер, защото вкусът му се усещаше в долния пласт на сухата смес?
На колко реда разпределяте това количество суха смес? Започвам да се чудя дали не съм сложила по-дебели пластове.
Сладкишът е страхотен, а да не говорим , че става за 20 мин Laughing 
Бъни,  bouquet  bouquet  bouquet

# 62
  • Мнения: 7 418
  Моят в момента се пече......  smile3520 smile3520 smile3520

# 63
  • Мнения: 4 358
Леле какво направихте вие бе ooooh! много сте чевръсти бе момичета.
Шайн аз редих 2 пласта брашнена смес и два плядта ябълки - май така беше.
Не ми беше сладко Rolling Eyes пък уж не обичам доста сладки неща.Ама знам ли - въпрос на вкус newsm78.
Радвам се, че сте омели сладкиша - харесал се е значи Hug.
Селма мълчим и чакаме страхотни снимки от тебе Hug

# 64
  • Мнения: 7 418
   Готово!!!Хапнахме го още топъл,не издържахме! Crazy
   Страхотен е!Бъни,голямо благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet
   Сложих и малко индийско орехче.Друг път може би ще добавя и орехови ядки,макар че сладкишът и така е много хубав! Grinning
   Вместо лъжичка бакпулвер сложих 1 ч.л. сода бикарбонат загасена с лимонов сок(да не се чудя какво да правя с останалия бакпулвер,след като използвам само една лъжичка от пакетчето).

# 65
  • Мнения: 2 382
Селма , дано да оцелее малко и за утре Laughing.Тогава ще усетиш цялата му прелест.
 dohНе знам къде съм гледала, но аз сложих цяло пакетче бакпулвер, явно там ми е грешката.

# 66
  • Мнения: 7 418
  Може ли толкова да влоши вкуса едно цяло пакетче бакпулвер?Имаше ли проблем,аз не съм чела много назад.....

# 67
  • Мнения: 7 418
  А....Да споделя ,как редих сладкишчето.
 Върху намаргаринената и набрашнената тавичка общо 3 грисови,2 ябълкови слоя. Simple Smile
 Нямаше никакъв проблем с отлепването на сладкиша от тавичката.Излезе,като някакво сполучливо кексче. Peace

# 68
  • Мнения: 2 126
Aз сложих цяло пакетче бакпулвер на Йоткер(само такъв ползвам).Хич не съм обърнала внимание че трябва само една лъжичка Crazy Embarassed Изобщо не се усещаше,никакъв лош вкус няма.Аз си спомням едно време бакпулувера дето се продаваше с лимонтозу вътре беше ужасен и киселеше в кексовете.Да не би за такъв да става въпрос Thinking

# 69
  • Мнения: 610
Направих сладкиша и аз  Simple Smile
Много е вкусен , и малките и мъжа ми много го харесаха  Simple Smile
Ето и снимка-



Бъни, благодаря за рецептата   bouquet

# 70
  • Мнения: 4 358
Оле девойки #Crazy довършихте ме с тия снимки.Браво Peace.Личи си че почивни дни е имало и сладкишчето се радва на голям успех.Много ме радва това Hug.
Селмааааааааааа smile3501 smile3501 smile3501.Браво.Чудесен се е получил.То да ти кажа и аз едно парче вряло хапнах и смотах набързо, ама на другия ден беше мммммм разкош. Аз и затова писах търпете няма да съжалявате.И то кво лесно се прави ама се чака ooooh! язък не може без кусур hahaha
Близнаците smile3501 и на теб.А близначетата много сладички Hug пу,пу.Развам се много като се хареса нещо от дечица Hug

# 71
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Искам да попитам с какъв грис правите сладкиша - царевичен или пшеничен. Мисля да го направя още утре, но имам царевичен грис. Да купувам ли пшеничен или наличния ще ми свърши работа?

# 72
  • Мнения: 2 382
Аз използвам пшеничен грис.
Относно бакпулвера - силно казано е , че влоши вкуса, след като дори се скарахме за последното парче Party.Но определено усещах вкус на лимонтузу.Следващия път мисля, че ще се справя с този проблем.

# 73
  • Мнения: 7 418
  Бъни,със сигурност ще остане от сладкишчето и за утре.
  Вкъщи не сме много хора,иначе  щеше вече да е изчезнал! Laughing

# 74
  • Мнения: 2 126
Аз използвам пшеничен грис.
Относно бакпулвера - силно казано е , че влоши вкуса, след като дори се скарахме за последното парче Party.Но определено усещах вкус на лимонтузу.Следващия път мисля, че ще се справя с този проблем.
Вземи ако искаш този дето аз споменах бакпулвер.Няма изобщо лимонтозу в него Peace

# 75
  • Мнения: 4 358
За гриса да кажа - и аз използвах пшеничен.За царевичен грис не знам как ще е newsm78

# 76
  • Мнения: 7 418
  И аз-пшеничен. Peace
  Веднъж правих някакъв лимонов сладкиш с царевичен грис и... Confused Confused Confused  някак зрънцата на гриса си останаха твърди  и хрупаха най-безмилостно. #Crazy

# 77
  • Мнения: 4 358
Редактирах си поста и в рецептата - за гриса Пшеничен  Peace.След поста и на Селма да не вземе някой да се обърка.И на мен ми се струва, че с царевичен няма да се получи Rolling Eyes
Селма сега като ръфнем тортата сметановата на твоя Медовик се каня Wink

# 78
  • Мнения: 87
А не става ли сухо така с тази суха смес само,или може би се напоява от ябълките,но пък ако не са достатъчно сочни,знам ли.

# 79
  • Мнения: 4 358
А не става ли сухо така с тази суха смес само,или може би се напоява от ябълките,но пък ако не са достатъчно сочни,знам ли.
На мен не ми беше сухо.Никак даже.Виж на моята снимка в началото - точно така си изглеждаше.Снимката точно представя сладкиша при мен.Гледам на други момичета по като кекс е станало.При мен беше едно такова сочно.....лошо се изразих, но в никакъв случай не е сухо.То идеята на гриса е да попива течността от ябълките.Ти ще ги изцедиш преди да ги сложиш, но все пак си пускат сокче.
Според мен всичко е балансироно и незнам Rolling Eyesвъпрос на вкус.

# 80
  • Мнения: 2 382
При мен остана сух само долния слой, но това е от грешка в печенето.Останалата част беше изключително сочна и мека.Не съм изцеждала ябълките.

# 81
  • Мнения: 2 126
И аз не съм изцеждала ябълките,не обърнах внимание дали пише в рецептата.Но и следващият път бих направила същото.При мен имаше леко сухичко на 2-3 места най-отдолу.Обаче беше много вкусно и там Wink

# 82
  • Мнения: 7 418
   Аз не съм изцеждала ябълките.Сладкишът си беше много сочен,особено на 2-я ден! Grinning А веднага след изпичането имаше леко хрупкава коричка,която впоследствие беше размекнала. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 87
Сладкиша стана чудесен,но в интерес на истината бях малко предубедена към тази суха смес,но въпреки това реших да пробвам и съм очарована от резултата.

# 84
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Мили дами бързо помагайте.Почнах да го правя този сладкиш ама като се зачетох нещо не разбрах.Тая смес с брашното и др.неща не се ли бърка като тесто за кекс в смисъл с някаква течност.така суха ли се слага нещо аз не разбрах.

# 85
  • Мнения: 87
Да суха се слага,и аз вчера много и се чудех.

# 86
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
сложих го да се пече и не изчаках отговора че ябълките потъмняха от стоене.Голяма глупост направих от бързане забравих да слагам олио между блатовете и се усетих най-накрая.Размесих всичко пък каквото стане.Само най-отгоре сложих чиста ябълкова смес.За сега се пече ще видим резултата.

# 87
  • Мнения: 4 358
mdr дано се получи Rolling Eyes.Много си променила технологията, но все пак Hug.За брашнената смес момичетата са ти отговорили Peace - не се бърка като кекс с течност.Ръси се просто между ябълковата смес Peace
elij радвам се, че сте го харесали у дома шладкишчето Hug

# 88
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Записвам се да кажа,че дори и поразбъркани съставките сладкиша ми се получи супер.После ако мога ще кача една снимка.Разрязах го все още топъл ,но и така е перфектен.Ще видя утре как ще е след като престои.

# 89
  • Мнения: 4 358
mdr е браво smile3501.Герой си ти  Peace.Ще чакаме и снимчица Hug

# 90
  • Мнения: 7 418
забравих да слагам олио между блатовете и се усетих най-накрая.
    Ха-ха! Laughing Аз пък изобщо не съм разбрала,че олиото се слага между блатовете и го сложих с грисовата смес! Joy Как съм гледала рецептата,не знам! Embarassed
    Но сладкишът си беше превъзходен! Hug

# 91
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
И аз по това време правя подобен десерт с точени кори - ябълков щрудел.
Съставките са малко, направата е лесна:
2 ябълки
4-5 с.л. захар
1/2 1.л. канела
2 с.л. галета
50-80 грама натрошени орехи
пакет кори 400 гр.
олио (ако няма пости -  разтопено масло)

Става много вкусно и се опича бързо.

# 92
  • Мнения: 1 526
Бъни трябва да споделя нещо! Както знаеш миналият уикенд и в нашата къща ядохме този вкусен сладкиш.
Днес бяхме на пазар и мъж ми само като пита: "грис остана ли?... ябълки да вземем... как сме със захарта?..."
Викам айде кажи защо питаш? А той каза, че очаква пак да му направя от ябълковият сладкиш  Laughing!
Точи лиги цяла седмица  Laughing!

Малко офф топик- но искам да знаеш, че това ще е сладкиш който често ще поднасяме у нас  Peace!

# 93
  • Мнения: 4 358

Викам айде кажи защо питаш? А той каза, че очаква пак да му направя от ябълковият сладкиш  Laughing!
Точи лиги цяла седмица  Laughing!

Ами ще му правиш.Няма как Hug.Пък ако и него включиш в приготвянето цена няма да имаш.Ще те призная отвсякъде Peace.
Много се радвам, че така се харесва сладкиша у вас Hug.То е толкова лесен, че става за нула време Peace

# 94
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Майка ми правеше този сладкиш постоянно като бяхме малки - вкъщи имаше война кой да изяде повече Simple Smile и благодаря, че ме подсети - тичам да си купувам грис  Hug

# 95
  • Мнения: 4 358
Майка ми правеше този сладкиш постоянно като бяхме малки - вкъщи имаше война кой да изяде повече Simple Smile и благодаря, че ме подсети - тичам да си купувам грис  Hug
И ще се радваме тука на снимчица Hug

# 96
  • Мнения: 6 031
Благодаря на Бъни за рецептата.Сладкиша е много вкусен.

# 97
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Сладкиша е страхотен , стана ми един от любимите . Peace

# 98
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Момичета, вчера направих сладкиша - уж следвах рецептата, но стана малко сухичък, като цяло брашнената смес дойде доста повече от ябълките, и следващия път ще го направя с повече ябълки и повечко мазнинка

Но пък на вкус си е бомба - носих и на работата - колегите много го харесаха Peace

# 99
  • Мнения: 4 358
Брио може би заради по малкото ябълки така се е получило Rolling Eyes.
Моят хич не беше сух.Даже като гледах снимки на други момичета моя един такъв най сочен.Аз по сухичък го обичам.
Другия пък като правиш да си ги разменим а Wink Wink Wink.
Радвам се, че все пак се е харесал Hug

# 100
  • Мнения: 2 126
Аз снощи пак го спретнах.И щото ме мързеше да си препиша рецептата разчитах на паметта си.То уж помнех ама взех че оставих за последен слой от сухата смес Crazy Ми перфектно стана,като коричка.Даже пудра захар не слагах,няма нужда от толкова захар.Този път с лимон,че предният няма,е много е добър сладкиша Grinning
Между другото в сухата смес сложих половин чаша овесени трици Wink

# 101
  • Мнения: 923
Стархотна рецепта  Peace
Всички у дома много го харесаха, мъжо даже си развали диетата Hug

# 102
  • Мнения: 4 358
denigs   Hug ама това дето развалихме на мъжа ти диетата не е хубава работа Rolling Eyes
А това което предлага Дес за овесените трици Peace много добре ми звучи.Здравословно.Дес Hug

# 103
  • Мнения: 6 704
Бъни, от няколко дни съм му се заканила на твоя сладкиш и днес вече ще го направя. После ще споделя резултата и снимка ще приложа. Grinning

# 104
  • Мнения: 4 358
gloria_261   ще се радвам да ти хареса Hug и ще чакам снимки Peace

# 105
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Бъни, няма проблем, ще ги разменим следващия път  Peace Grinning

Аз също размених пластовете и завърших отгоре със сухата смес - стана едно такова хрупкавко, много апетитно Peace

Иначе,  планът ми е да го направя пак за Великден и този път с повече ябълки chef

# 106
  • Мнения: 6 704
Ето ме и мен с обещаната снимка:
Едно голямо  Hug за Бъни, защото сладкиша е страхотен, на всички у дома се хареса.А аз уж щях да съм на диета, амии отиде ми диетата на кино. От утре Wink
Искам да споделя с вас промените които направих, сложих чаша и половина захар и пак ми беше сладко, другия път ще го направя с една чаша захар, добавих ванилова захар, бялото брашно замених с типово и сложих и 3 лъжици овесени трици. На снимката се вижда, че съм поръсила и орехчета. Стана страхотна вкусотия, сочно и препеченко както го обичам, това е.

# 107
  • Мнения: 4 358
gloria_261 радвам се ,че ви е харесал.Чудесен е Peace а и доста по диетичен от моята калорична бомбичка Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 923
Бъни блгодаря за страхотната рецепта  bouquet  bouquet  bouquet
Пак го направих, този път с повече ябълки и стана още по- вкусен Peace

# 109
  • Мнения: 2 166
Момичета, грисът от какво поема? От олиото ли? Защото хич не ми се слага толкова олио... Confused

# 110
  • Мнения: 6 704
Захир, аз сложих на дъното на тавичката олио и между пластовете по 2, 3 супени лъжици олио т.е. не съм сложила както е в рецептата 3/4 ч.ч. олио и пак стана супер. Просто се старай да не е сухо между пластовете, имай предвид че и ябълките пускат сокче.Успех!

# 111
  • Мнения: 4 358
Захир Глория правилно ти е казала за олиото Hug.Гриса поема от сока на ябълките PeaceВ рецептата с червено съм дала промените които аз направих.За олиото сега се върнах да видя дали съм споменала, че не слагам цялото олио както е по рецепта - споменала съм го Wink.Така, че спокойно си сложи по малко олио Peace
denigs Peace Wink

# 112
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
сори, обърках темите...

# 113
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ей, Бъни страшна си! Тъкмо сина се пазареше за утре нещо сладко да му направя... Мисля да опитам. Дали няма да се проваля...? newsm78 И въпреки това ще опитам... Joy

# 114
  • Мнения: 923
mimi135 няма да се провалиш сладкиша е много лесен и невероятно вкусен  Grinning
Бъни   bouquet този сладкиш стана любим на цялото семейство, вече не си спомням колко пъти го правих   Joy Joy Joy

# 115
  • Мнения: 4 358
Бъни   bouquet този сладкиш стана любим на цялото семейство, вече не си спомням колко пъти го правих   Joy Joy Joy
Много се радвам Hug.
Мими давай смело.Няма къде да се сбърка Peace

# 116
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ето още един сладкиш, който сериозно ме заинтригува.  Peace

# 117
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
Бъни, най-накря направих сладкиша Simple Smile След двумесечно чакане за отговор в пощата  Wink и аз след едномесечно чудене  Wink
Стана чудесен  Hug
Направих го точно по рецептата, но наистина захарта е доста - чудя се следващия път по половин чаша захар да сложа в двете смеси или една в брашненета - какво ще ме посъветвате?
И още един въпрос - Като разпределяте смесите - ябълковата смес поглаждате ли я отгоре или така рошава я оставята? Аз я погладих.

# 118
  • Мнения: 4 358
dannyny  първо извинявай за късния отговор ама едва смогвам.
Чудесно се е получило Peace.Радвам се ,че сладкишчето се е харесало.
За захарта аз съм писала, че я намалям.Към една чаша и половина е достатъчно, може и по малко.Аз не обичам много да е сладко.
За заглаждането на ябълковата смес малко заглаждам да.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 338
Днес направих този сладкиш - стана супер Peace
Обаче на дъното на тавата остана част от брашняната част и не можах да разбера защо newsm78 някъде да не съм сбъркала?

# 120
  • Мнения: 4 358
IntRiGa_GirL на дъното на тавичката лично аз слагам хартия за печене.Някой момичета са намазвали тавичката с олио.
Да не би да си забравила това newsm78

# 121
  • Сливен
  • Мнения: 457
  Hug  сладкиша е страхотен   bouquet Хъни - Бъни   bouquet
благодарности,в нас много се хареса.направих го с без да правя промени в рецептата.не ми остана време да го обърна и така го хапнахме,че и неочаквани гости  имах  ,но следващият път.и така се вади много добре.не можах да го заснема в цяло състояние,ето и снимки на остатъка
http://milenadimitrowa.snimka.bg/other/laredut.516152.20212245
http://milenadimitrowa.snimka.bg/other/laredut.516152.20212266

# 122
  • Мнения: 4 358
Браво Милена Peace.Ох така ми се доядеееееееее.

# 123
  • Мнения: 5 001
Мтъъъй....Търсих си нещо сладичко да хапване и твойто сладкишче ми се пльосна само пред погледа  hahaha hahaha hahaha
Утре ще го метна аз.....Да видим какво ще се получи,че съм слаба в сладкишите нещо.... Embarassed....

Начи викаш и орехчета да сложа..... Crazy

# 124
  • Мнения: 164
Сладкишът е много вкусен, а и не е труден за изпълнение. Отдавна не съм го правила, другата седмица ще му е ред  Simple Smile
Хъни-Бъни, благодаря за рецептата   bouquet

# 125
  • Мнения: 5 001
МОМИЧЕТАААА......СПЕШНА ПОМОЩ ми трябва!!!!!!

Как да разбера,че сладкишчето се е опекло вече? С кексовете е ясно - клечка!
А тук? Как да процедирам?

Моля вииии...спешно е!

# 126
  • Мнения: 22 867
МОМИЧЕТАААА......СПЕШНА ПОМОЩ ми трябва!!!!!!

Как да разбера,че сладкишчето се е опекло вече? С кексовете е ясно - клечка!

Вече трябва а си го опекла, но - в моята печка го пека за 40 мин, при това на по-ниска температура - 160-170 град, отгоре се позачервява.

# 127
  • Мнения: 5 001
Момичета,благодаря ви!!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Късничко беше за информацията....Но да видим какво е станало в крайна сметка....
За сега така изглежда сладкишчето и е още горещо.....Според вас добре ли изглежда? И така ли трябва да е? Rolling Eyes



# 128
  • Мнения: 5 001
Ааааа....Момичетааа....Не можах да издържа и разрязах,за да опитам едно парченце...



Убийствен вкус и консистенция!!!!! Хъниииии....мерси миличка за рецептата!

# 129
  • Мнения: 2 126
Aaуууу перфектен,  bouquet
Пекла си го в тавичка с по-малък диаметър за да е толкова висок ли?

# 130
  • Мнения: 5 001
малко увеличих дозата ( Mr. Green Mr. Green Mr. Green).....Зат'ва е такъв височък.....Убийствен вкус 'начи.... Hug

# 131
  • Мнения: 4 358
Я какви страсти се вихрят тука за ябълковото сладкишче.
Мастерче бравос Peace.Чуден изглежда - мляс Heart EyesАма и ти като мене нетърпелива и топъл си го награбила Joy.Като изстине е по вкусен - остави едно парченце студеничко Heart Eyes
Лабрекс мерси  bouquet за жокерчето от приятел към Мастерче Hug.Голяма работа си и винаги навреме - аз с бебето трудно смогвам да огрея овреме Embarassed

# 132
  • Мнения: 5 001
Хъни...оставила съм бе.....Да пробваме и утре....Той големичък стана,та ще има и за утре....Много вкусен,,,,
Сложих орехчета и намалих и аз захарта....Абе много хубав стана.... Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 133
  • Мнения: 22 867

Лабрекс мерси  bouquet за жокерчето от приятел към Мастерче Hug.Голяма работа си и винаги навреме - аз с бебето трудно смогвам да огрея овреме Embarassed

Хъни - Бъни, малко след дъжд качулка бях аз, ама то Мастърчето оправно, я какъв сладкиш е спретнала, чуден! Heart Eyes  bouquet
Гледай бебчо, той е по-важен!  bouquet

# 134
  • Мнения: 107
Да споделя, че и аз направих сладкиша и сме възхитени от резултата.  Hug

Рецептата я намерих в гугъл - излиза на първо място като се търси "ябълки с грис".  Laughing
Дори не съм разглеждала други рецепти, тази ми грабна "погледа" с апетитната снимка още в началото.  Peace

Малко съкратих съставките - не съм слагала канела - не обичам и нямаме в къщи, пропуснах и ванилията. Въпреки това ароматът от самите ябълки е страхотен! Олио сложих много по-малко. Самите ябълки предварително ги бях нарязала на малки кубченца, не съм ги рендосвала.
Получи се страхотно!   chef

Благодаря за рецептата!   bouquet

# 135
  • Мнения: 4 358
Рефреш мерси за милите думи и се радвам, че ви е харесал сладкиша.
Казваш значи става и с нарязани ябълки newsm78.Че това рендосване направо ми е Mr. Green.Карам който хвана в къщи за тази цел ми ама не винаги ми се връзват на лакомията Mr. Green

# 136
  • Мнения: 923
Хъни - Бъни това стана любимия сладкиш у дома, благодаря ти още веднъж за рецептата  bouquet

# 137
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
 Един от любимите ми сладкиши. Баба ми го наричаше " мързелив щрудел ".  Laughing

# 138
  • Мнения: 433
Присъединявам се и аз към феновете!! Вече няколко пъти го правя, става страхотен!! Днес много ми се дояде, но се оказа, че нямам ябълки, а пък мъжът ми купил тиква-цигулка и сега го направих с тиква... дано е станал хубав, на миризма го докарва отвсякъде утре ще видим и на вкус как е!!

# 139
  • Мнения: 923
didanka и аз съм го правила с тиква , пак е много вкусен   bouquet

# 140
  • Мнения: 4 358
Тези дни отново правих сладкиша.
Тук е с нарязани ябълки а не рендосани

а тук го правих за 6 месеца на моето момченце малко поукрасен Heart Eyes и вътре с локум и стафиди Peace


# 141
  • Мнения: 7 418
Бъни,сладкишчето изглежда страхотно!  Grinning
Честита половин годинка на малчото ти! Да ти е жив и здрав!  bouquet  bouquet  bouquet

# 142
  • Мнения: 1 352
Много ме заинтригува тази рецепта. Тази седмица ще го направя, обожавам ябълко-канелени сладкиши.

# 143
  • Мнения: 168
Знам този сладкиш от доста години, но само майка ми го правеше. Сега като видях тук рецептата започнах аз да го правя и в къщи го оцениха много достойно. Мъжът ми даде идея вместо да редя ред ябълки, ред брашняна смес да разбъркам всичко заедно. Пробвах и се получи също много добре.

# 144
  • Мнения: 4 358
Мъжът ми даде идея вместо да редя ред ябълки, ред брашняна смес да разбъркам всичко заедно.
Да ти кажа и на мен ми хрумна ама кото беше за празника на малко реших да не рискувам Rolling Eyes.То и без това само това сладко ям напоследък.
Ще се пробва както казваш Peace
Селма Heart Eyesмерси Hug.И теб те чака това.Не се съмнявам какво ще спретнеш ти.

# 145
  • Мнения: 555
Страхотен и лесен сладкиш  Peace

# 146
  • Мнения: 49
И аз се присъединявам,чудесен,лесен и много вкусен сладкиш Peace

# 147
  • Мнения: 115
 Това ни е любимия сладкиш последните две години,правя го всяка седмица.
Но....последно време няма ябълки,или са много скъпи и не купувам.Тук прочитам,че става и с тиква,а такава имам в изобилие.Моля споделете има ли нещо по-специфично в приготвянето му с тиква и какво друго още мога да сложа освен локум  Praynig
    Не зная кой е автора на рецептата (оригиналната)    bouquet   bouquet   bouquet

# 148
  • Мнения: 4 358
    Не зная кой е автора на рецептата (оригиналната)    bouquet   bouquet   bouquet
Аз я знам от един стар бр. на списание Меню Peace
Малко по напред на тази страница съм писала, че съм правила сладкиша с локум и стафиди.
С тиква и аз се чудя.Имам доста замразена.
Дали ще се получи newsm78

# 149
  • Мнения: 234
бъни и ние я направихме много ни харесва на всички, особено на мен, че нали не можем други да ядем- броят се на пръсти

# 150
  • Мнения: 4 358
бъни и ние я направихме много ни харесва на всички, особено на мен, че нали не можем други да ядем- броят се на пръсти
Много се радвам Hug
Аз за 6 м. на малкия като торта я правих.Сега пак се замислям.
П.С-ти друга торта измисли ли Wink

# 151
  • Мнения: 234
бъни и ние я направихме много ни харесва на всички, особено на мен, че нали не можем други да ядем- броят се на пръсти
Много се радвам Hug
Аз за 6 м. на малкия като торта я правих.Сега пак се замислям.
П.С-ти друга торта измисли ли Wink

аз днес направих една, рецептата е друга от един манник от руски сайт, но е подобна с твоята, и тя е много хубава  Peace

за тортата има доста рецепти със соево мляко или оризово мляко, и се чудя за глазурата, блата не ми е проблем, извинете за спама

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 16:06 от lux

# 152
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Вчера и аз направих сладкиша и много ми хареса.Добавих му някои продукти от мен. WinkСмесих ябълките с круши.И върху първия пласт ябълкова смес ,сложих цели лешници.Преди печене поръсих със захар.Стана много добре. Peace

http://prikachi.com/images/800/3216800g.jpg
http://prikachi.com/images/799/3216799m.jpg

# 153
  • Мнения: 115
 Направих сладкиша с тиква.Преди това я задуших леко с малко олио.
Стана,но не е това,което очаквах,хареса ни,но с ябълка си е най-вкусно!
 
 
 

  Бъни,жива и здрава да си,че възроди тази рецепта   bouquet Правих го по твоята този път,че имам още три подобни  Peace

# 154
  • Мнения: 4 358
iva.а чудесно изглежда на снимката.Че и на пластове като торта Peace
А твоите рецепти подобните с какво се различават.
Че аз само постни сладкиши ям и.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 155
  • Мнения: 256
МММММММММ.Много вкусно изглежда този сладкиш.Още сега отивам да го направя

# 156
  • Мнения: 115
 
1.5 кг ябълки ( обелени и рендосани)
1ч.ч. брашно
1ч.ч. грис
1ч.ч. захар + още 5 л. за карамелизиране
1. бакпулвер
1 ч.л. канела
50гр. краве масло ( 1 кибритена кутийка)- разтопено


Тава тип/форма "електрическа тенджера" се слага на котлона с 5 л. захар и се прави карамел. След това се маха от котлона.
Всички сухи продукти се смесват.
Ябълките и сухите части се разделят на 3 равни части.
1/3 от ябълките се растилат на дъното. Над ябълките се слага 1/3 от сухата смес.
Редуват се.
Започва се с ябълки, но се завършва със сухата смес.
Полива се с маслото
пече се до зачервяване в умерена фурна!!!!


Това е едната рецепта,която се различава само с това,че се карамелизира захар на дъното.Получава се добре с аромат на карамел,но аз слагам по-малко захар,че много сладко става.
   Другата рецепта е с яйца в брашното и гриса,олио в тестото,но не я намирам  Tired тогава обаче се губи "постния " ефект.И тя става добра,малко по тежък се получава,но се харесва у нас.

   Третата е като твоята,но с повече ябълки,брашно и грис съответно и с 1 пакет бакпулувер.Макар аз на всички да слагам по един пакет  Peace

     И трите са хубави,но тази ,която си дала ти е най-добрата и като вкус и като пропорции   bouquet

# 157
  • Мнения: 11 818
Изключително приятен сладкиш! Правя го с различни плодове - ябълки, круши.. много се харесва с дюли (без канела, те са достатъчно ароматни сами по себе си)! Аз ползвам пълнозърнесто брашно (понякога смесено с типово) и кафява захар (меласа също). Ползвам олио от гроздови семки или зехтин, но в малки количества, случвало се е да забравя да сложа помежду пластовете и да капна само отгоре и пак става чудесно!

# 158
  • Мнения: 1 352
Цитат
Още топъл поръсваме сладкише с пудра захар.

Съжалявам, че го направих, хем знаех, защото захарта се разтопи. Следващия път ще изчакам да изстине и тогава ще поръся с пудра захар.

Значи още не съм го разрязала, спазих точно рецептата. Питам - нормално ли е да тежи толкова този сладкиш? От опит знам за тестото, че ако тежи, значи е глетаво.

# 159
  • Враца
  • Мнения: 94
Цитат
Значи още не съм го разрязала, спазих точно рецептата. Питам - нормално ли е да тежи толкова този сладкиш? От опит знам за тестото, че ако тежи, значи е глетаво.
Нормално е да -тук просто няма тесто във вида в който го познаваме Peace.В сладкиша има суха смес и ябълки ,всъщност те тежат.

# 160
  • Мнения: 4 358
Цитат
Значи още не съм го разрязала, спазих точно рецептата. Питам - нормално ли е да тежи толкова този сладкиш? От опит знам за тестото, че ако тежи, значи е глетаво.
Нормално е да -тук просто няма тесто във вида в който го познаваме Peace.В сладкиша има суха смес и ябълки ,всъщност те тежат.
Да така е.Все пак не е кекс това-не може при тези продукти да стане пухкаво и въздушно като тестото за кекс примерно с яйца и т.н.
Съвсем друг тип сладкиш е.
Колкото до пудрата захар ръси се хубаво-един,два пъти Laughing.Ако толкова искаш пък да е бял като поръсен със сняг изчакай да поистине Peace и тогава ръси.
По принцип в повечето сладкиши а и в бисквитки в рецептата още си пише така.Вкусове най различни Laughing

# 161
  • Мнения: 468
A дали ще се получи, ако смесим брашнената и ябълковата част, т.е. без редене на пластове? Играе ли роля за вкус, опичане? Иначе ясно - разрезът няма да е такъв ефектен.

И втори въпрос - като се извади сладкишът от формата с откопчаващо се дъно, стабилен ли стои, може ли да се транспортира? Или трябва внимателно да се борави с него, за да не се разпадне?
(А, хрумва ми току-що, че транспорт във формата също е възможен.)

# 162
  • Мнения: 468
Чаках неволята, помайвах се, мързя ме да прочета темата, и... вчера го спретнах по рецептата и инструкциите.

Сладкишът е супер - малкият разбойник и татко му мноого го оцениха.
И е толкова лесен! Чак ме е яд, че знаех за темата и рецептата от доста време, а чак сега - като се появи темата на стр. 1 - се наканих.

Много вкусен!!! Подходящ наистина и за рожденденска торта!

Бъни, много ти благодаря! Ще прегледам и другите ти “Любими“!

# 163
  • Мнения: 4 358
Ида радвам се Hug
Докато бях на диета заради малкия само този сладкиш ме спаси.Правих му за 6 месеца като торта.
Така ревах Sad, че не мога друга,но този сладкиш спаси положението Heart Eyes
Радвам се, че малчо си е хапнал HugДа му е сладко.

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте!  Hug

По рецепта пише, че се редуват: суха смес - ябълкова смес - поръсва се с олио.
Не е ли по-добре олиото да се сложи върху сухата смес?  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 00:28 от kzbsn

# 165
  • Мнения: 1 352
Аз го правих този сладкиш, но не ми се получи добре. На места останаха сухи участъци. Може би ако се сложи една чаша олио и се омеша всичко, ще стане по-добре.

# 166
  • Мнения: 468
Мариета, телепатия ще да е това днес.
Изровила си темата, а сладкишът е тъкмо сложен във фурната. Правя го за РДен на половинката, че обожава ябълкови. А този - особено любим, нали е домашен. И - познай какво - този път омешах съставките, за да видя дали ще се получи и по оооще по-мързелива схема  Grinning Ще пиша за резултата.


ПП хайде да се отчета - стана супер! най-голямото предимство - получи се супер форма. иначе с пластовете не се справях добре и отстрани сладкишът ставаше “рошав“, а и лееко пирамидест. Бъни, не се сърди, но започвам да го правя така винаги  Laughing

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 23:28 от Ида

# 167
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Малко късно ви откривам! В смисъл, за мен започна сезонът, в който фураната е табу! навън са 40°, как да включа фурна Sick
Сега си мисля, да я направя в суров вид,като приготвя грисът като грис-халва и после да добавя настърганите плодове и да оставя да се задушат в горещата смес! После ще доизкусуря и ще докладвам! Ще се постарая да не променям много съставките, за да не се промени вкусът, но брашното няма да го сложа. Мисля да наръся със сладка галета от бисквити!

# 168
  • Мнения: 468
Ако се решиш или, ако паднат температурите и го направиш, да знаеш - много лек сладкиш е! Само имай едно наум за захарта, в зависимост колко са ти сладки ябълките.

Пиши и за твоя вариант за десерт после - ако успееш да избегнеш фурната.

# 169
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Ида Hug, ами да, направих го както ви рекох вчера,т.е. сварих гриса със захар, добавих сурови смлени бадеми, сусам, кашу сурово,стафиди,кок. стърготини, но не сложих олио,че те, както знаете са доста мазни,после омесих. Отделно приготвих праскови нарязани, че ябълките са извън сезона, сложих и сливи сини, но от тези кръглите не продълговатите, поръсих с малко захар, направих желатин и ги сложих вътре, след като се охлади и залях. Стана вкусно, но е доста различно без ябълки Crossing Arms
Тук ще се разхлади чак през октомври!

# 170
  • Мнения: 5 059
Може би малко тъпичък въпрос, но от продуктите в първия пост какво количество излиза?

# 171
  • Мнения: 468
излиза количество за една стандартна кръгла форма с диам. 26 см.

danilu, беше ми интересно да прочета твоя вариант. мерси, че сподели!

ПП дано Бъни не се сърди, че ѝ пиша в темата така активно напоследък  Embarassed

# 172
  • Мнения: 1 526
Момичета дали ще стане ако заместя няколко ябълки с круши (това ми се намира)?

# 173
  • Мнения: 468
Да. Правила съм така, като не ми стигнаха ябълките. Получава се; преобладаваше при мен ябълковия вкус (ябълките ми бяха доста повече от крушите де).

# 174
  • Мнения: 4 358
Момичета дали ще стане ако заместя няколко ябълки с круши (това ми се намира)?
Виж тук вариация на този сладкиш за който съм пуснала темата.
Точно с круши и ябълки е Peace
http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/10/blog-post_16.html

# 175
  • Мнения: 5 059
Хиляди благодарности за рецептата   bouquet Превърна се в мои личен фаворит, а хич не съм по сладкишите. Аз, както някой по- горе беше писал, също смесвам ябълките със сухите съставки, а не редя. Страхотен е!  bouquet

# 176
  • Мнения: 4 358
също смесвам ябълките със сухите съставки, а не редя. Страхотен е!  bouquet
Ще вземете да ме накарата да пробвам така хептен мързеливо LaughingИ без това отдавна не съм го правила Wink

# 177
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Бъни, тази вечер го правих по мързеливият начин.

Резултатът е смайващ. Не се бави... Wink Laughing


Благодаря ви, момичета... Hug Heart Eyes  bouquet

# 178
  • Мнения: 1 526
Момичета дали ще стане ако заместя няколко ябълки с круши (това ми се намира)?
Виж тук вариация на този сладкиш за който съм пуснала темата.
Точно с круши и ябълки е Peace
http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/10/blog-post_16.html

Направих го така и се получи чудно! Вече е изяден  Flutter  Laughing! Мерси.

# 179
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
И аз днес го правих за първи път. Не го редих на пластове а смесих всичко заедно. Получи се супер, но не можем да го изчакаме да отлежи.
  bouquet на авторката

# 180
  • Мнения: 468
Бъни, осмели ли се да го омешаш?

Добавете джинджифил  Flutter

# 181
  • Мнения: 35
Да се включа и аз. Току-що го направих. Добавих и орехи. Захарта е по-малко от 1 ч.ч. Направих ябълките само на един пласт. Другият път мисля всичко да смеся. Даже се чудя дали да го поръсвам отгоре с пудра захар. И не вярвам да остане нещо до утре:)))

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
обичам бързите вкусни рецепти а ябълки и грис ми звучи перфектно
  bouquet

# 183
  • Мнения: 7 779
с по-меки круши става по-сочен.

# 184
  • Мнения: 468
Заради т.нар. “беби“ правих сладкиша без захар. Супер е! е, аз си ръсих пудра захар отгоре, но мъжът ми го хареса много и без захар.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Кекса е уникален,правих го с пропорциите от 1-вата страничка,изпекох го във форма за кекс в средата с дупка,но нещо 1кг ябълки ми дойдоха страшно много и не се изпече добре,въпреки,че правих нареждане на блатовете.Стана спластен и мокър,но пък много вкусен

Общи условия

Активация на акаунт