Смятате ли, че парите променят човек и ако да в каква посока?

  • 2 391
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Такъв въпрос ме терзае: Защо, щом парите развалят, всички искат да ги имат в големи количества?

# 16
  • Мнения: 984
Съгласна съм със Зефси - ако си гъз, с пари имаш още по-големи шансове да го покажеш подобаващо.

Флор, естествено е за човека да се стреми към саморазрушение в противовес на съзиданието на природата.

# 17
  • Мнения: 516
Въпросът беше риторичен, Мишон. Simple Smile
Имах предвид, че  никой няма гаранция да остане същия, ако се сдобие с пари.

# 18
  • Мнения: 274
Пари се печелят, но се и губят.
Т.е. загубата на пари също променя човека.

# 19
  • Мнения: 984
Марадон, ако си гъз, загубил парите си, пак си си гъз. Само дет ще опищиш орталъка и ще обвиняваш всички, без себе си.

# 20
  • Мнения: 619
Забавно е, повечето бедняци тук се изживяват като светци...аре, нямада ви казвам, какво е казал Тома Аквински по въпроса...

# 21
  • Мнения: 1 310
Парите променят човека външно. От клошар към добре облечен клошар.
Ако си боклук, парите ти дават добра възможност да го демонстрираш в обществото.
Много добре и точно казано.smile3501 smile3521

# 22
  • Мнения: 5 940
Не. Предполагам, че просто показват нещо от него, което винаги си е носел, но не е имал шанс да прояви. За добро или за лошо си зависи от човека.

# 23
  • Мнения: 5 710
Благодаря на авторката за този невероятно сложен и дълъг въпрос - да, смятам, че парите променят човек по разнопосочен начин.

# 24
  • Мнения: 1 517
да, смятам, че парите променят човек по разнопосочен начин.


Точно казано. Нормално е да се промени човек, изведнъж опаричил се. Зависи каква ще е промяната. Свестните хора (според мен) променят малко мирогледа си, приоритетите, понякога и стандарта на живот. Но не забравят кои са и от къде са дошли. Не се главозамайват и не си навирват носа пред "бедните" вече приятели и познати.

Има и друг аспект, свързан с парите. Когато хората променят отношението си към теб, след като ТИ си се сдобил с пари. Или започват да се присламчват към теб хора, които до скоро и здрасти не са ти казвали или пък се отдръпват (от завист или ниско самочуваствие предполагам).

# 25
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Естествено, че парите променят човек, но в никой случай не е задължително да е в негативна насока. Money
А що се отнася до твоята приятелка, не допускаш ли, че отношението и към теб може да се базира по - скоро на лични основания, отколкото на тези, свързани с материалното и състояние?  Thinking

# 26
  • Мнения: 2 757
Не. Предполагам, че просто показват нещо от него, което винаги си е носел, но не е имал шанс да прояви. За добро или за лошо си зависи от човека.

Точно същото мислех и аз да кажа

# 27
  • Мнения: 3 634
Парите не променят човека! Няма как цървула да стане маратонка и обратното!

# 28
  • Мнения: 2 018
Човек не се променял, а се преоткривал. В тази връзка и хората могат да го преоткрият. Всъщност винаги си е бил такъв. Зависи от самия човек в каква посока.

# 29
  • Мнения: 15 619
Не парите ще ме променят, а аз тях ще превръщам във всевъзможни нещица.... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт