Кога за последно подадохте ръка.....

  • 3 035
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 619
...........
Не го направих заради жената,а за себе си!Невероятно е усещането да се почувсташ полезен!Пожелавам ви и вие да го изпитвате всеки ден!
............защото удовлетворението и щастието са в даването, не във вземането, поне аз така мисля.
Подадената ръка даже не винаги има материален еквивалент.
Когато нямам к с какво друго, помагам с добра дума. На мен са ми помагали, без да искам помощ и повярвайте, такива жестове ме карат да вярвам във хората и да продължавам да уча синът си да подава ръка...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не го направих заради жената,а за себе си!Невероятно е усещането да се почувсташ полезен!Пожелавам ви и вие да го изпитвате всеки ден!
Това щях да напиша и аз. В повечето случаи, направеното добро носи много по- голямо удовлетворение на този, който е помогнал. Въпреки това, предпочитам у хората да има много повече, такъв точно егоизъм.

# 47
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
А гузните негонени бягат.

Бъркаш ми в здравето, честно.
Живей си в опиянението от собствената си првота,
и от това, че влезе в тема, в която не си канена,
за да разясниш, колко е ненужна.

# 48
  • Мнения: 1 470
На мен темата адски много ми харесва и ще си я чета при всяка нова публикация.Бях се отчаяла,че народа е оскотял,превъртял и лумпенизирал(тази така модерна дума  ooooh!)
Но сега ,като чета ми става едно хубаво на душата,защото на днешно време да си добър или да спазваш правилата едва ли не си будала!
 
Съжалявам за спама,но аз започвам да си мисля че точно в това е проблемът на тези теми-те доказват че за българина все още има надежда като човек,а това не се харесва на много хора... CrazyПричините няма да ги обяснвявам тук...

# 49
  • Мнения: 3 634
Много са странни хората, които мислят, че темата е за да се изтъкваме.  Naughty

Преди време возих в колата едно сляпо момче. Направи ми впечатление, че когато му отворих вратата, за да седне, той ме попита: "Бебе ли има в колата?". Синът ми беше на 2 месеца и не издаваше още никакъв звук. После с това момче си говорихме за много неща. Сега разбирам по-добре незрящите хора.

Преди няколко дни видях жена пред ДКЦ-то, която държеше рентгенови снимки и плачеше с глас. Не посмях да й подам дори чаша вода, заради една тема на Миошоната. Обаче като чета тази тема си казвам, че е трябвало да кажа нещо! А не просто всички да я отминаваме все едно не я забелязаме. Ако я бях прочела преди, сигурно щях да го направя!

# 50
  • Мнения: 984
А гузните негонени бягат.

Айде пък сега гузни! Shocked

Аз веднъж така ревях пред АГ-то, така ревях, че не знаех де да се дяна и, представете си, една възрастна циганка внимателно ме хвана за ръката и ми каза да не рева, ако детето ми е още живо.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 19:56 от Мишона

# 51
  • София
  • Мнения: 2 623
Всеки ден - и вчера, и днес и утре пак  Hug
Може да е прашинка, но ме кара да се чуствам жива.
Когато виждаш благодарността в очите на хората е
безценно. Понякога разни неблагодарници, за момент
ми резват ентусиазма, но бързо ми минава  Hug
Просто обичам да правя хората щастливи  Hug

# 52
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Винаги подавам ръка някоя баба или дядо - я от стълби да слезе, я от рейс. Уча сина си да бъде учтив към тях.
Помагам с торби, които направо им прекършват ръцете...като ги гледам така ми дожалява.... Confused
Говоря си с тях и мисля, от това най имат нужда...
Все се питам къде са им децата, внуците и т.н., и в същото време си казвам Аз дали ще мога да съм винаги до моите родители?!
Правя го хей така без да се усещам - просто го правя и после сякаш някак летя. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 634
Правя го хей така без да се усещам - просто го правя и после сякаш някак летя. Simple Smile

И тайно се надяваш някой да направи същото за твоите родители, ако ти не си в този момент до тях.  Hug

# 54
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Правя го хей така без да се усещам - просто го правя и после сякаш някак летя. Simple Smile

И тайно се надяваш някой да направи същото за твоите родители, ако ти не си в този момент до тях.  Hug

Може би имаш право. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз самата не помня нещо толкова значимо, че да го разказвам, но днес бях свидетел на случка, която ме трогна много.

В кварталния ни парк има въртележка. Държат я мъж и жена. Едно возене струва лев, три пъти - два лева. Реших да кача малкия, винаги го качвам за три пъти, за да му омръзне и да не пищи като го свалям. На въртележката имаше още едно детенце само. Повъртяха се те два пъти, и когато въртележката тръгна да намалява, отнякъде изскочиха три мургави дечица и взеха да питат дали е безплатно. Мъжът леко, се нацупи, но жената каза - "Качвайте се!" После се оказа, че с тях има още деца, тя накара мъжа да ги изчака всичките и когато се качиха 10 на брой пусна въртележката. Децата се оказаха от дом за сираци, бяха невероятно щастливи, а жената грееше и рече "Каква весела въртележка!!!". И раздаде близалки на всички както прави с децата които вози с пари. Аз само гледах и се радвах - на тяхната радост, на радостта на жената, и си мислех, колко всъщност е лесно да направиш някого щастлив макар и за малко. А едно момченце викаше "Лельооо, обичам те!"

# 56
  • Мнения: 179
Много хубава тема поздравления Hug.
Ние с мъжът ми всекидневно подаваме ръка. Такава ние работата, и сме много щастливи, че можем да помогнем..

# 57
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
......"Каква весела въртележка!!!". И раздаде близалки на всички както прави с децата които вози с пари. Аз само гледах и се радвах - на тяхната радост, на радостта на жената, и си мислех, колко всъщност е лесно да направиш някого щастлив макар и за малко. А едно момченце викаше "Лельооо, обичам те!"
Ама наистина весела! Heart Eyes
Прекрасна постъпка.Виж как се е получило, съвсем без да подозира е помогнала, зарадвала, накарала да се чувстват безгрижни точно такива, които наистина имат нужда от малко слънце в душата!
Знам я тази въртележка.Много са мили и двамата!

# 58
  • Мнения: 194
Наскоро, в магазина.

Един дядо, на видима възраст 80 плюс....., треперещ и едвам крепящ се на бастуна Sad

Напазарил си човека, с две торбички и моли магазинерката да остави едната в магазина докато се върне, че не можел да носи и двете.

Заведох го до тях.

# 59
  • London, baby
  • Мнения: 800
Не помня кога, но винаги когато мога.

Общи условия

Активация на акаунт