Има ли забременели по естествен път с ИЯР?

  • 35 390
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 613
Baby,в клиника Малинов ги правят и двата хормона,а там може да се разчита на адекватни резултати!Аз не съм ги правила и не мога да те ориентирам дали има мерни единици,но мисля,че тук можеш да ги откриеш,ако ги няма на самото изследване!За цената знам,че са около 50лв. до 70лв. единия!

# 31
  • Мнения: 822
едно време когато мен ме занимаваха с тия глупости пращаха кръв в Германия и се чакаше по 2-3 мес. и струваше 180 лв. единия.
в някои случаи ПКЯ, резултатите са такива, че все едно има ИЯР, а това не е вярно, а точно обратното, за това броя на антралните фоликули е по- показателен.

# 32
  • Мнения: 106
Здравейте момичета,
днес се видях с лекарката, поради много високото ми FSH  ми назначи изследване на антимюлеров хормон и инхибин. И на следващия цикъл отново изследване на FSH. Такова нещо като броене на фоликули въобще не ми спомена. Това ли е най-точния метод? Скъпи не скъпи ще ги правим, няма начин. Освен всичко останало и спермограмата на мъжа е с много лоша морфология. Утре съм на консултация в Малинов, дано да успея да получа повече разяснения за възможностите в нашия  случай/ако въобще има такива/.

# 33
  • Поморие
  • Мнения: 85
vanass, след консултацията в Малинов сподели какво ти са ти казали .

# 34
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Бамба, Ира, ddnchv, много ви благодаря за информацията   bouquet

# 35
  • Мнения: 106
Здравейте отново,
galle74, д-р Персенска е категорична, че в моят случай единствения вариант е да ми вадят яйцеклетки на естествен цикъл, да се оплождат и да се замразяват и като се съберат да правим инвитро. Категорична е, че не може да има никаква стимулация. Та ще се моля и тези които отделя да са читави, което всъщност е най-големия проблем. започваме от другия цикъл. бях чела някъде тук във форума за нещо такова.Не ми изписа нищо за пиене. Някой пробвал ли е това? или да е чувал отзиви?
Момичета, дайте идеи с какво да ги подобря тези яйцеклетки , ама нещо "натурално".

# 36
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
vanass аз нищо не съм намерила до сега което да помага за качеството на яйцеклетките. След 1то неуспешно икси, моят лекар тогава ми предложи да пия DHEA. И дозите които той спомена тогава бяха страшно високи. Но за мен е противопоказно да го пия. Поинтересувай се и виж в зависимост от твоята здравна история и говори с твойта лекарка тя какво мисли. Нищо не вземай на своя глава, та ако ще и "натурално" да е. Това е важно  Peace Пишеш, че кръвните ти резултати са високи, но не казваш цифри  newsm78 Правиха ли ти УЗ, колко антрални фоликули имаш? По някога в случай на ПКЯ се получават аномалии в изследванията, най вече на АМХ.

# 37
  • Мнения: 106
Baby*, FSH ми е почти 30.
днес ми е 8 ден от цикъла, лекарката видя 2 фоликула, 14 и 16мм. стойностите на FSH са ми като в менопауза, а иначе цикъл си имам , редовен...никакви други симптоми....
Доколкото знам, поне досега не са ми казвали нямам ПКЯ. нямам и не съм имала никога кисти. абе до сега винаги на гинекологични прегледи са ми казвали че съм в идеално здраве. да ама не....

# 38
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Baby*, FSH ми е почти 30.
днес ми е 8 ден от цикъла, лекарката видя 2 фоликула, 14 и 16мм. стойностите на FSH са ми като в менопауза, а иначе цикъл си имам , редовен...никакви други симптоми....
Доколкото знам, поне досега не са ми казвали нямам ПКЯ. нямам и не съм имала никога кисти. абе до сега винаги на гинекологични прегледи са ми казвали че съм в идеално здраве. да ама не....

Да доста е височък. А Е2 колко ти е?

# 39
  • Мнения: 106
Е2 ми е 27 pg/ml. hLH 17.28

# 40
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Процеса на менопауза не започва да настъпва когато ти спре цикъла. Той започва години преди това. Първо има промяна в нивата на хормоните без даже ние да го знаем. Може да го усетим ако забележим, че цикъкла ни се е скасил от примерно 28-29 дни на 24-25 дни за последните 2-3 години. Идеята да събирате яйцеклетки и да пробвате на естествен цикъл ми е позната, защото аз имах такава идея когато моят лекар ми каза, че съм в границата на ИЯР. Шансовете пак са малки, но има  Peace Защо, ще ги замрмъзявате, защо не ги връщате веднага, както се казва на пресен цикъл? Питали я за това?

# 41
  • Мнения: 106
Baby*, аз от един месец съм във водовъртежа на тези проблеми, и още не съм съвсем светната така да се каже. преди една седмица си направих хормоните и тогава всичко ми се обърна. така че не съм много компетентна, и затова само слушах, не знаех и какво да питам. доколкото разбрах вероятността да правя по една яйцеклетка е малка, а камо ли по повече. идеята беше да се съберат повече ембриони/ако воъобще станат/ и тогава да ги сложат за по голяма вероятност, нещо такова. а ти какво имаш предвид, да я извадят , оплодят и веднага да ми я върнат ако стане ембрион, така ли  ? аз между другото не съм наясно и относно другата страна -финансовата- тоя вариант дето ми предлага- всяко едно вадене и оплождане като инвитро ли ще се заплаща? всъщност , то си е целия процес без трансфера.или греша?

# 42
  • София
  • Мнения: 23 170
Защо, ще ги замрмъзявате, защо не ги връщате веднага, както се казва на пресен цикъл? Питали я за това?
За да плати само веднъж за трансфер.

# 43
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Не е само това идеята, а и за да може да се върнат наведнъж и по този начин да се увеличи шанса за бременност. На мен също ми го предложи док, но през това време ми излезе заповедта от фонда. И аз реагирам много лошо на стимулации, правя по малко фоликули, но хормоните за сега са ми в норма. Само прогестерона ми е малко нисичък.

# 44
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Толкова ли е скъп само трансфера?  newsm78 Аз предполагах, че най-скъпа е пункцията newsm78 Но ако добавите и замразяването и съхраняването на ембрионите, знам ли, дали няма да излезе същото?  newsm78

Ок, чета и се чудя... не на това което пишете... чудя се, аз след изследванията ми преди 1то икси ('06) доки каза-лошо изглеждат нещата и при двама ви... при мен най-вече заради мн. ниският Инхибин Б и инсулиновата резистентност. При този опит който, едва не спряхме стимулацията... извадиха само 6 яйцекелтки, 4 зрели. Дозите ми бяха мн. високи. При 2ят друг протокол 16 яйцеклетки, 13 зрели. При 3ят опит 11 яйцеклетки 9 зрели, 8 почнали да се делят на др. ден. И 3те протокола бяха мн. различни, но имаше едно и също нещо еднакво-за стим. основно ползвах фолистим (същото като гонал). И сега се чудя имам ли ИЯР или  newsm78 Това само с 1 яйчник. От толкова четене, имам каша в главата. ИЯР се определя както от антралните фоликули, аз винаги съм имала поне 10-ина в този 1 яйчник, така и от кръвните. Бамба ти какво мислиш? Знам, че и ти много си се ровила?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт