Хайде да броим калории

  • 176 812
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 288
   Привет, момичета! Аз нямам нови минусчета, през почивните дни калориите ми се въртяха около 1600-1700, като доста бяха от въглехидрати, пък аз така задържам, но не отслабвам. И движение нямаше почти никакво, че беше студено за дълги разходки.Започвам седмицата със товар от 62кг и се надявам до другия понеделник поне половинка да смъкна. Приятна и ползотворна седмичка! Hug
мекици 50гр
сметана 15гр
кис.мляко200гр
овесени ядки 15гр
фъстъци 20гр
2 яйца
400гр домати
50гр извара
  До тук-830ккал
вечерята ще бъде 100гр вегетарианска пица-350ккал
преди сън-50гр извара и домат- 80
Всичко- 1260ккал

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 17:42 от Циана

# 46
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Здравейте момичета   bouquet
Имам чувството че цяла вечност ,нямах нет- скапана работа. Калорийките си ги бройкам,уж в норма, но май и аз задържам. Винаги като стигна 60 кг. и кантара не мърда надолу дъъълго време и аз се отказвам  Embarassed Сега обаче няма да е така ,май ще включа в боя и велоаргометъра ,ама няма да е  и тази седмица ,че то човек веднъж спре ли да кара, само си търси оправдания  Mr. Green.
Няма да се откажа-този път наистина ще успея.
Всички ще УСПЕЕМ  Hug

# 47
  • Мнения: 288
   Добро утро, броящи момичета!  bouquet Мимоза, разбира се, че ще успеем, но колкото по-приближаваме до нормалното тегло, толкова по-бавно ще става. Трябва да увеличим движението и май въглехидратите да понамалим. Но не драстично, защото после ще ни се лепят по-бързо. Аз имам малко минусче от 100грама, ако така продължава, от 1-ви април ще направя 6 дена на Търмънд да пораздвижа малко метаболизма.
  За днес съм планувала:
1. кисело мляко с овесени ядки-350ккал
две кафета със сметана-80ккал
2.риба плакия-430ккал
3.извара 100гр-80ккал
   домат-200-80ккал
4.1яйце-80ккал
    100гр портокал-40
    10гр маслини-25ккал
5.1 яйце, няколко маслини-90ккал
Всичко-1255ккал

# 48
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Аз съм решила този път изобщо да не се съобразявам с въглехидратите , а само с калориите  Mr. Green, но въпреки това на теста в Здравея ми излиза ,че не поемам достатъчно такива. До сега съм 730 кал. -добреее Laughing
Нещо настинах и аз покрай малката и сега не ме държат краката, и лягам да почивам.

# 49
  • Мнения: 673
мимоза, нищо чудно, че не те държат краката. Малко ти е хапването и тялото няма енергия. Особено като си с вирус, хапвай повече, особено течности. Копривата е порастнала, пилешка супа, чайове с лимони, етц.
Аз като съм болна ям повече, направя едно яко кардио да се изпотя хубаво и съм готова  Peace

# 50
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Ох, дремнах и сега съм много по-добре. Наядох се добре- 300 гр. таратор, 50гр. месо, 2 филии хляб, лютеница ,маслини, шоколадец естествено Mr. Green и ми остават още към 100 кал. Смятам да са от ябълки. Пък така ме мързи за велото ама ще се напъна.  smile3506

# 51
  • Мнения: 288
 *mimoza* , дано днес си вече съвсем здрава! Hug Аз днес пак съм задържала, малко под 62кг съм.Днес преброих следното:
1. мляко 400гр с овесени трици 30гр
2.ябълка 300гр с белен слънчоглед суров 40гр
3.доматена супа с ориз300гр
хляб 40гр.
4. риба с доматен сос 200гр
5. яйце
извара 100гр
маслини 20гр
Всичко:1440ккал.

# 52
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Благодаря Цианка, наистина съм по -добре  Hug. Само носа ми е запушен, но нямам температура и се живее Grinning
Сутринта  отново не отчете кантара минуси и карах вело 12мин- 200кал. По принцип е доста малко- преди карах по 30 мин  ooooh! но не искам тялото да свикне с голям енергоразход и като спра дакарам да трябва да гладувам.Ще отчета утре как се  е отразила тази тактика на килограмите ми.
 Hug

# 53
  • Мнения: 97
Момичета, един съвет извън темата, но се надявам да ви е полезен. Още при първи симтоми на настинка и неразположение/но без температура/ веднага на сауна и цялостен масаж. На следващия ден си в старата идеална форма. Това го установих съвсем случайно, имах записани часове за тези процедури, а ми беше много зле/всички у дома се бяха изпонатръшкали от нещо, явно вирусно и аз бях тръгнала към леглото/, но се реших да си изкарам процедурите, за които масажистката ми потвърди, че наистина помагат в тази комбинация и на следващия ден наистина нямаше и помен от неразположението. Така помогнах и на домочадието, имаха си през цялото време болногледачка.

# 54
  • Мнения: 97
Пропуснах да пиша за калориите, редовно ви следя, но толкова отдавна броя, че вече всичко карам почти на око. Само продължавам да тегля храните, че ако има нещо в плюс или в минус, да коригирам нещата.

# 55
  • Мнения: 6 704
Да се запиша и аз в темата. Пробвах какви ли не диети и винаги ми прилошава и стигам почти до припадане.От няколко дни броя калориите/колкото мога/ и след 4 дни съм минус 1 килограм. Старая се да ям повече салати, печена риба, пилешко филе, не прекалявам с хляба и по един плод на ден. Това е засега от мен.

# 56
  • Мнения: 348
Момичета, аз бях споменала и отдавна се каня и ето, че сега ви пращам диетата, която ми направи диетолог 1.600 ккал. Ако спортувате половин час с велометъра - 260 ккал е всичко общо 1340 ккал на ден, с които със сигурност се отслабва.
Пропорция
Въглехидрати - 50%
Белтъчини - 22%
Мазнини - 28%

Пояснения, за да може да си правите менюто сами:

ВЪГЛЕХИДРАТИ
20 гр. хляб = 15 гр. препечена филийка = 15 грама корнфлейкс без захар и подобни
100 гр. варен картоф = 100 грама сварени макаронени или зърнени = 240 грама варен грах = 100 варени боб и леща = 40 грама хляб или кестени = 30 грама сурови ориз, брашно или макаронени

ПРОТЕИНИ
100 гр. телешко = 100 гр пиле, заек, агне, свинско = 150 гр. риба и морски храни = 80 грама колбаси = 80 сирене/кашкавал

ПЛОДОВЕ
200 гр. ябълка = 200 гр. портокал, круша, мандарина, слива, киви, кайсия и праскова = 300 гр. пъпеш, диня, ягоди, грейпфрут = 100 гр. череши

МАЗНИНИ
2 супени лъжици олио на ден = 2 супени лъжици майонеза = 20 гр. масло или маргарин

***ДИЕТАТА***

ЗАКУСКА
- Една чаша обезмаслено прясно мляко или обезмаслено кисело
- 20 гр. хляб

ВТОРА ЗАКУСКА
- 40 гр. хляб
- 40 гр. шунка или сирене/кашкавал

ОБЯД
- Една чиния салата или варени зеленчуци /бедни на въглехидрати/
- 100 гр. варен картоф или подобни
- 100 гр. телешко или подобни
- 200 гр. ябълка или подобни
- 20 гр. хляб или подобни

СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА
- 1 чаша обезмаслено прясно или кисело мляко
- 20 гр. хляб или подобни
- 40 гр. сирене/шунка или подобни

ВЕЧЕРЯ
- Една чиния салата или варени зеленчуци /бедни на въглехидрати/
- 100 гр. варен картоф или подобни
- 100 гр. телешко или подобни
- 200 гр. ябълка или подобни
- 20 гр. хляб или подобни

ПРЕДИ ЛЯГАНЕ
- 1 чаша прясно обезмаслено мляко или подобни
- 20 грама хляб или подобни /обикновени бисквити, парченце шоколад.../

За по лесно - въглехидратите на всяко ядене са една пълна кафена чашка.

Това е, приятен петък    bouquet

# 57
  • Мнения: 288
Привет, gloria_261 !  bouquet JUPETO , тъкмо щях да питам за тебе! Hug Много е полезна диетата, благодаря! Аз днес дотук съм 1130ккал- обичайните неща си хапвам: кисело мляко  и трици, кашкавал и маслини, пиле с картофи, яйце и домат. Преди лягане ще е портокал и извара. Днес съм с още 100гр надолу, бавничко става но никакво движение няма при мен, не спортувам, не се разхождам много, че още ме наболява леко навехнатия крак. Поне каланетика можеше да играя, но явно ме домързява много Sad. Надявам се като включа и спорт да тръгнат по-бързо нещата. Лека вечер и приятен уикенд на всички броящи, ще успеем!  bouquet

# 58
  • Мнения: 192
Здравейте бройкажиики. Реших и аз да се запиша при вас.  От днес и аз броя. Знам,че има резултат, но си трябва голямо броене и смятане. Дано да вляза бързо в ритъм а скоро и в дънките си от преди няколко години.

# 59
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Здравейте всички  Hug
Първо добре дошла на GLORIA Hug сигурна съм че ще станем "много и силни",защото истината за отслабването се крие при нас!
JUPEТО -диетката ,която си пуснала е истински пример за това , че можеш да си хапваш на корем  и да си отслабваш. Аз обаче мисля, че за 30 мин. на велото се горят 600кал. Поне моя така показва. Сега карам по 10 мин-200кал. Не знам кое е вярно .
Циана -аз като включих спорта (ко може 10 мин. вървене да се наречетака Embarassed) започнах пак да свалям  Laughing Не се притеснявай, идва пролет и с нея все повече разходки.
Vessit де да имаше къде да ида на сауна, но тук няма... Joy Но много бързо си стъпих на краката с Бисептол  Mr. Green
Днес преключих деня с 1600кал. Реших да са 100 повече, защото нещо ми се вие свят -не зная точно от какво- то при мен май си е перманентно.
Прегръщам ви   Hug

Общи условия

Активация на акаунт