За какво си струва да живеем днес

  • 3 615
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Темата не е философска. Нито коментарна. Дори не е дискусионна.
Преди много време открих за себе си една практика, която не осмисли повече живота ми, но даваше един по-положителен заряд на ежедневието ми. Всяка вечер събирах. Постъпки, жестове, преживявания, уроци - малките еднодневки, формиращи вярата и надеждата ни, малките добрини, правещи деня ни по-светъл, малките неща с големия смисъл. Тях ми се иска да споделяме тук. Да представяме всеки свой ден с неговите едно, пет, десет чудеса.
Днес аз събрах вече три. Едното получих в мило ЛС, другото открих в удовлетворението да си полезен за някого, третото намирам в желанието си да направя такава тема.
Вие сте. Какво осмисля този ваш ден?

# 1
  • Мнения: 606
Темата не е философска. Нито коментарна. Дори не е дискусионна.
Добре тогава. Няма да се изказвам.

# 2
  • Мнения: 274
Какво осмисля този ваш ден?



Чудна свирка от любим човек. Победа на любим отбор над вечен съперник. Нов рекорд на лежанка. Още една бира с момчетата в кръчмата. Такива неща.

# 3
  • Мнения: 15 619

Струва си да живея ако мога да усмихна някого, да се почувствам полезна, да усещам, че вървя по правилния за мен път.
Струва си да дишам заради всички мои близки човечета. За тях го правя, с любов.

# 4
  • Мнения: 2 759
Темата не е философска. Нито коментарна. Дори не е дискусионна.
Добре тогава. Няма да се изказвам.
                       И аз  Rolling Eyes.

# 5
  • Мнения: 4 965
Щом не е философска, за какви жестове, уроци и "малки неща" иде реч.
Давай за материалното...

# 6
  • Мнения: 166
Да окриваме смисъла в малките неща далеч не означава да издребняваме.

# 7
  • Мнения: 2 070
Абонамента за Вип Брадър онлайн за месец напред, още ми държи
Яна свали 40градусова температура
Горещата пилешка супа с чер пипер и лимон, която току що изядох
Бебето спи и мога да седна малко тук
Дъждът навън, който оправдава мързела и неизлизането ми

# 8
  • Мнения: 1 897
Заради вечерта, когато на прага ще ме посрещнат двама мъже-малък и голям. Единият ще ме посрещне с радостен възторг, размахал жизнерадостно ръце да ме прегърне, а другият с дълбок, пропит с  любов и нежност поглед.
Заради това си струва да живея. Не само днес.

# 9
  • Мнения: 274
Заради вечерта, когато на прага ще ме посрещнат двама мъже-малък и голям. Единият ще ме посрещне с радостен възторг, размахал жизнерадостно ръце да ме прегърне, а другият с дълбок, пропит с  любов и нежност поглед.
Заради това си струва да живея. Не само днес.

Е не ти ли писва всеки ден едно и също... ?

# 10
  • Мнения: 1 897
Е не ти ли писва всеки ден едно и също... ?
Засега не.
Сигурно съм скучновата, затова.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 274
Е не ти ли писва всеки ден едно и също... ?
Засега не.
Сигурно съм скучновата, затова.  Rolling Eyes

Е като ти писне, звънни некой път, нещо кафенце...

# 12
  • Мнения: 1 897
Е като ти писне, звънни некой път, нещо кафенце...

Дадено! Peace

# 13
  • Мнения: 4 420
Всеки ден е различен от предния .Малката изтърсва все по забавни ''бисери'' и пакости.Постоянно има какво да науча .....дори сега в майчинство .Усъвършенствам уменията си в кухнята  bowuu ,от което любимия мъж до мен е много доволен.
Скоро ще подновим работата по оформянето на двора.Желанието да го превърнем в малък рай обединява и сплотява семейството.А като видя резултата съм невероятно удовлетворена.
В по-далечен план да изуча и да дам истинско бъдеще на детето,да пътуваме със съпруга,да построим нашия малък рай у дома.
В по-близък план да се насладя на прегрътката на едно малко човече,да радвам съпруга си  ,да го подкрепям и да го обичам,хубавото хапване,хубавото вино,сексът,нова дрешка,приятелите,времето само за мен/фризьор,козметик,маникюр/рядко но все пак, бръмкането на котарака в скута ми докато пиша тук а малката спи.......

# 14
  • Мнения: 2 274
Заради момчетата ми  Hug!

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
- за да се видя остаряла с един ден;
- за да си видя децата пораснали с един ден;
- за да се чуя с нашите...
- за една семейна вечеря
и т.н.

# 16
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Заради семейството, приятелите, работата .... за тези неща живея всеки ден.

Днес поводът да се усмихна беше жест - кратко ЛС, в което се интересуваха как съм. Много мило ми стана.

# 17
  • Мнения: 1 210
Едно малко чудо е да се събуждам.
Всичко, което обичам е все същото, а всичко, което не познавам си умира да ме изненада.

# 18
  • Мнения: 4 585
Нищо не измислих.
Дори на манго-то ми, с което делим офис листата взеха да съхнат.
То, според човека, и манго-то му.

# 19
За какво ли на пьрво место за нас самите а после за децата ни за нашите родители ,приятели .Абе с една дума си струва да живееж ,каквото и да ни коства това.

# 20
  • Мнения: 166
Вълчак, полей го или му смени мястото на това манго. Не е заради човека /теб/, не можеш да ме убедиш в обратното. Прекалено скъп си ежедневно за близките си, какъв по-голям смисъл от това.

# 21
  • Мнения: 606
Да се усъвършенствам.
Като спре да ме мързи де.
И за семейството.
И за звукът от Аудито.
И за лежанката.
И да дращя поредната си глупост из форума.
И щото не ми се е догушкал букета достатъчно.

# 22
  • Мнения: 24
За какво си струва да живеем днес?
..........................

Егати въпроса и то точно в този форум!...За нашите деца, много ясно  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 606
И майките им. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Не знам. Не си задавам подобни въпроси.

# 25
  • Мнения: 2 133
Заради семейството.Винаги е на първо място Peace
Заради успехите на дъщеря ми!
Заради моите танци!
Заради проф. успеваемост на съпруга ми!
А днес точно и заради купените билети до Париж Whistling

# 26
  • Мнения: 130
Заради вечерта, когато на прага ще ме посрещнат двама мъже-малък и голям. Единият ще ме посрещне с радостен възторг, размахал жизнерадостно ръце да ме прегърне, а другият с дълбок, пропит с  любов и нежност поглед.
Заради това си струва да живея. Не само днес.
newsm10

# 27
  • Мнения: 776
Заради децата ми и не само моите. Струва си , заради усмивките на децата в ДГ, който виждам като водя малката и усмивките на децата в училище, като водя голямата.
Напъпилите и разлистени дървета навън. Обърнали ли сте внимание вече има едни такива малки, светлозелени листенца  Heart Eyes Природата около нас се събужда за нов живот, ето това засега ми стига Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 212
Вие сте. Какво осмисля този ваш ден?
Днешния ....
Успях да занеса две червени рози на гроба на един мой много скъп човек,
който не е сред нас вече 5 -та година  Flowers Rose
Поплаках си и си поговорих с него безмълвно .

# 29
  • Мнения: 371
добрите изследвания на сина ми
готината чанта,която ме извика от една витрина
шофьора на такси,които ме вози много, за малко пари
добрите момчета от куриерската фирма,които ми донесоха пратка от майка ми
няколко обаждания от важни за мен хора
изненадващото прибиране на мъжа ми следобед
добрите жени,които готвят и изнасят сготвеното в топлата витрина

# 30
  • Мнения: 1 629
хъм...днес, казваш...
- начуках канчето на колегата - администратор(соц чичко с претенции, че може и знае всичко)
- ядох чудна яхния със зелен лук

утре - ще видим

# 31
  • Мнения: 166
Добавям. Дъщеря ми, разбира се. Днес е с червена пола на волани, блуза в испански стил, препасана с червен колан. Гледам я в момента и няма по-красива гледка за мен, уверявам ви.

# 32
  • Мнения: 27 524
Днес... нищо... освен, че нахраних кварталните гълъби и разплетох от каишката краката на един кокер... това е  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 5 940
Всеки ден заради тях, заради мен, заради живеенето
Днес
добрите новини след операцията на близка и усмивката на мъжа й и едно съвсем тихо изречено от него към нея по телефона "целувам те", да не чуят другите, да не развалят магията
Иво целият в кал и щастлив
 риба във фолио, поднесена с подходящо питие
едно "излез малко на двора, зад ябълката има изненада"
хубаво приятелство, което започна тук

# 34
  • плевен
  • Мнения: 644
Много пъти съм се чудела има ли смисъл да живея и закакво в този труден свят  #2gunfire Но винаги си отговарям:"Да има-имам едно малко съкровище за което си струва и два живота да живееш да му се радваш да го гледаш как расте как се развива как казва мама и тата"и тогава си казваш:"Да трудно е но си струва да се бориш"

# 35
  • Мнения: 804
Днес живях за моите прекрасни момиченца-голямата ме зарадва с хвалби от учителката в училище и с голяма целувка,малката ме зарадва със звънливия си смях.И утре си струва да живея,защото денят ще е по добър от днешния,по усмихнат и прекрасен с моите деца.Всеки ден си струва да се живее,защото имам цел-да виждам повече и повече усмивки от децата си.

# 36
  • Мнения: 592
Живея, защото са ме родили и животът - този когото познаваме, трябва да се изживее така, че когато умреш и гробарят да плаче за теб! Нещо като джакпота от тотото ама на н-та степен. Всичко друго са екстри към базовия модел. Един мой познат и "учител" казваше - на този свят има две неща за които си струва да умреш - Родината и децата /семейството разбирайте/. И заради тях само дори си струва да живееш!

# 37
  • Мнения: 2 478
Никога не съм си мислила,че не си струва да го живея този живот.Да,понякога потъвам в рутината му,но като цяло се опитвам да го живея така,че като се обърна да изпитвам удовлетвореност.Ще видим някой ден.
Но откакто станах майка преди 2 години,си струва да живея всеки миг,заради него.За да го виждам всеки ден като се събужда,да обхваща врата ми с малките си ръчички,да ме търси ,когато ме изгуби от поглед и да ми показва,че аз съм най-важният човек в живота му.
Струва си да живея,за да мога да прегръщам мама и татко и да се опитам да им се отблагодаря,за всичко ,което са ми дали.
Струва си,за да виждам в погледа му гордостта,че точно аз съм до него,да го чувам как казва на приятели "моята жена е най-добрата майка и съпруга".
Струва си да живея за онези вечери с приятелки,в които забравяме,че вече сме пораснали и ни е забавно и смешно.
Струва си,защото като се погледна в огледалото се харесвам,усмихвам се и излизам с подобаващо самочувствие.

# 38
  • Мнения: 27 524

Всичко е супер написано. Но...

Темата не е философска. Нито коментарна. Дори не е дискусионна.
Какво осмисля този ваш ден?

 Simple Smile

# 39
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
http://www.vbox7.com/play:7a0f0add
Струва си..всяка една секунда,въпреки всички "змии и гущери",въпреки всичко...независимо от това,какво ти поднася съдбата..или малките човечета Grinning ,независимо от това,което виждаме по улиците всеки ден...Човек се ражда и умира,но между всичко това живее..заради любимите си хора!Знам,че темата не е философска ...но няма как... Wink

# 40
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
от сутринта....слънцето,което плахо наднича зад облаците...
сладкия портокал,който изядох...
кафето,с тръпчивия вкус на бадем...
двете малки сини очички,които току що се отвориха,за да ме потърсят в стаята...
целувката от любимия за довиждане...

# 41
  • Мнения: 166
Тази сутрин ме връхлетя един спомен. Направих си закуска от миналото. Като прибавих към нея и вкуса на турско кафе, споменът ме удари директно в петите. Не съм го оценявала по този начин преди. Явно наистина за всяко нещо си има време.
А денят едва сега започва.

# 42
  • Мнения: 919

Струва си да живея ако мога да усмихна някого, да се почувствам полезна, да усещам, че вървя по правилния за мен път.
Струва си да дишам заради всички мои близки човечета. За тях го правя, с любов.

Peace

# 43
  • Мнения: 1 470
И днес и вчера,и утре,винаги едни и същи ще са нещата заради които си струва да живееш-малките,простичките неща,които те правят щастлив-изгрева,спящите около теб деца,смехът им когато се събудят,подадената от приятел ръка,играта на кучетата в парка и мн.,мн. др....За това се чудя за какво все се опитваме да се надцакваме,материализирали сме живота си до такава степен,че сме се изгубили в него...Явно това е лошата част от човешката природа...

И макар тези дни да съм на ръба на нервен срив...Вчера се видях със стар приятел,част от моето най-обично минало"когато света ти е до коленете"...Почувствах се подобре...И когато се прибрах изпълних обещанието си към една съседка,да и помогна в ремонта...Децата тичаха около нас,събрахме се три семейства,ремонтирахме и сглобихме новата им спалня...След което по стар български обичай я поляхме...

Тези дни гонейки вятъра,пропусках подобни моменти...Но вчера се спрях...Те са по-ценни от всичко друго...

# 44
  • Мнения: 1 210
Днес ще живея заради слънцето, което цяла сутрин се опитва да пробие облаците, осветява ситния дъжд и го кара да блести.

# 45
  • Мнения: 1 817
Заради това да , че се чувстваш полезен, търсен и желан.
Заради любовта, заради топлото слънце, заради смеха на децата, целувките...заради очакването Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Днес - заради рождения ден на мама.
Засега толкова, по-късно се надявам на още поводи.

# 47
  • Мнения: 301
Днес, както и всеки ден в последните 3 години денят ми е по-хубав, заради очакването на вечерта - мойте очи в мъничко телце да ме посрещнат с радостни възгласи и дълги прегръдки и целувки - Мама си дойде!
А, че си струва да живея усещам, когато се почувствам обичана и когато обичам. И слънцето изгрява веднага иззад облаците.

# 48
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Както всеки ден-заради детето ми WinkЗа това, да се уча да виждам хубавите неща в живота,от колкото да забелязвам само лошите Peace

# 49
  • Мнения: 54
Заради децата, родителите, хубавите книги, интересните филми, заради идващата пролет-топлото слънце, току-що разцъфналите цветя и синьото небе, заради очакването за нещо хубаво.
,,За да те има, за да си потребен"

# 50
  • Мнения: 2 829
има дни--като вчерашния,например
когато се отчайвам, чувството на безпомощност ме е  обзело  и се замислям
защо ,струва ли си да живеем ...

заради децата ,заради съпруга ми се" взимам в ръце" винаги и то бързо
заради тях си струва

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 13:05 от *Мънки*

# 51
  • Мнения: 166
Днес ми предстои изключително важно решение. Прибавям го в списъка за деня.

# 52
  • Мнения: 502
   Заради идващата пролет,заради смеха  на децата,заради дъжда....Заради всичко на този свят,заради самия живот.

# 53
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Е, точно пък днес - няма за какво. Очертава се един безсмислен и скапан ден. Само си мисля как да го направя някак си малко по - поносим. cry

# 54
  • Мнения: 940
За повече усмивки всеки ден, да видя любимите ми хора...

# 55
  • Мнения: 147
Струва си , заради всяка минута живот ! Заради самия себе си , заради любимите хора ! За погледа на детето ми и за "Обичам те ,мамо " . Навън е мокро и тъмно , но на мен ми е пролетно ....Струва си , заради красивите неща , които всеки може да види ако поиска !


за песимистите :
книга "Нещата от живота " Пол Гимар
филм " Живота е прекрасен " Роберто Бенини

# 56
  • Мнения: 26
Заради децата си !За да им помагам и да ги подкрепям !

# 57
  • София
  • Мнения: 443
Дребните радости - хубава музика в колата, първи усмивки на малка муцунка, трапчинки по бузките на баткото, китайска манджа с гъби ушички. Вятъра в косите, синьото небе.

# 58
  • Мнения: 1 470
Днес,когато всичко се срина покрай мен,преди да потекът сълзи на безсилие,погледнах през масата,и срещнах топлият поглед на мойто мъжле...И знаех че не съм сама,и всичко ще се оправи...Заради тези моменти си заслужава да живееш...

На обяд средният ми син се прибра,и ми донесе бележника 6 по развитие на речта,беше направил страхотно съчинение...Беше щастлив...Аз горда...Вярвам че те ще направят мечтите си реалност,това върна и моята вяра в мен самата...За първи път през този ден се усмихнах...Заради това си заслужава да живееш...

# 59
  • Мнения: 9 448
Заслужава си да живея заради детето и мъжът ми Hug

# 60
  • Мнения: 19
За възможността някой ден да осъществим мечтите си  sun
Да срещаме гордите погледи на родителите си   newsm63
За любовта  newsm76

# 61
  • Мнения: 166
Среща с един истински приятел, който те познава и разбира по-добре от самата теб.


# 62
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
днес....
снощната любовна нощ....
сутрешните препечените филийки с портокалов сок...
едно малко бръмчащо човече около мен...
теменужения поглед на влюбения мъж...

# 63
  • София
  • Мнения: 406
Заради топината и обичта в погледа на любимия човек,
сладкото чувство след победа,
погледите на приятелите,изпълнени с доверие.

Общи условия

Активация на акаунт