до каква възраст вечерята е без месо?

  • 2 393
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
здравейте,мами!
имам малък въпрос отново. newsm78до кога децата ви ядяха безмесни неща за вечеря? newsm78
на мен лекарите ми казват,че е по-добре цял живот на вечеря да се ядат постни  и по-леки неща,които обаче да са достатъчно полезни,така че на детето да не му липсват основни неща от менюто.чета разни книги за детското хранене,в тях пише същото.
в същия момент гледам че масово около мен майките си хранят децата с месо за вечеря и то още от много ранна възраст.
та затова се зачудих по въпроса.
аз лично на моето дете много рядко му давам месни неща вечер и само ако той изрично пожелае нещо подобно.иначе месото го давам само на обяд и то поне един ден в седмицата ни е изобщо без месо.детето се развива идеално за възрастта си,никога не е имал анемия и подобни проблеми.
но просто исках да питам и вас,вие как постъпвате?
а ще споделите ли какво е любимото меню за вечеря на вашето семейство(съвсем накратко,то иначе това си е цяла отделна тема)?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен няма никакво значение дали е на обяд или на вечеря. Аз от 10 мес го давам на вечеря защото ги засища повече и не се будят през нощта.

# 2
  • Мнения: 46 511
За първи път чувам това newsm78
От както съм захранила с месо, всяка вечер вечерята й го включва, с много много малки изключения.
Вечеря 3-4 часа преди сън, до 4 г. преди заспиване пиеше и мляко.

# 3
  • Мнения: 4 433
Ами от както започна с нас да вечеря,каквото и ние....към година и два,три месеца някъде..

# 4
  • Мнения: 707
И аз за първи път чувам подобно нещо. Като малко детето вечеряше каши, но сега вече яде филийки с колбас или кашкавал. Готвеното е само на обяд.

# 5
  • Мнения: 6 713
Ами според мен е логично, ако обядът е бил месно пюре, тогава безмесното пюре да е за вечеря и обратно.

# 6
  • Мнения: 9 973
от ДК,понякога има пил.или телешка супа

# 7
  • Мнения: 165
И аз така съм чела и гледам да го спазвам,разбира се има и изключения.Давам зеленчуци на пара,кисело мляко с обик.бисквити,постна супа напр.спаначна,филийка с кашкавал и отделно краставичка(купувам био),някаква постна манджа и т.н.

# 8
  • Мнения: 2 110
В момента в който педиатърката ми разреши да давам месо, тя това вечеря. Ако не и дам за вечеря парче пилешка пържола или рибка, не може да заспи.

# 9
  • Мнения: 543
По съвет на нашата педиатърка аз също не давам месо за вечеря. Давам някакво зеленчуково ядене - сварени картоф, морков и тиквички; ориз с тиквички или със спанак; кисело мляко с бисквити; супа от тиква с малко канела; каша "Лека нощ". Спорет нашата лекърка за вечеря е добре да се дава лесно смилаем въглехидрат. А месо давам на обяд всеки ден, веднъж седмично - риба.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Месото винаги давам вечер - засища я повече и не ми се буди нощем за хранене. По-добре 1 ядене ама да я засити, отколкото 2 дето само да и пълнят корема.

# 11
  • Мнения: 431
Вечерята му е супа от ДК- понякога е месна,понякога безмесна  Simple SmileНе намирам голяма разлика,педиатърката не ме е предупреждавала  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 587
Вечерята на дъщеря ми е супа - безмесна,много рядко супа-топчета,но то е защото тя не обича много месо,а не че някой ми е казал че не трябва.

# 13
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също още от годинката давам за вечеря супа, най често пилешка или с топчета, от ДК също супите са почти винаги с месо, рядко давам само зеленчуци, но изобщо не съм и чувала че вечер не било редно да се дава месо Rolling Eyes. Аз пък гледам да и давам повече неща с месо, едно че повече засищат, а иса по калорични, ние наблягаме на калоричните храни. Hug

# 14
  • Мнения: 2 334
За първи път чувам такова нещо.Иначе супата на вечеря е основно постна но понякога от ДК има и местна супа.Не съм се замисляла над този въпрос до сега  Thinking

# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Не, че ми е правило, но малкият обикновено вечеря нещо зеленчуково или каша. Понякога, ако готвеното е подходящо, дори и с месо - му давам и вечер. Не мисля, че някое леко месо - пие, риба ще затормози храносмилането му чак толкова. Това се отнася и за цялото семейство.

# 16
  • Мнения: 3
Мога да кажа само че моето  дете  е на 2 г.До ден  днешен нямам проблем със здравето на малката.Давала съм и това което и се яде<между другото тя се храни  предимно с месо.да чукна на дърво нямам проблеми,а и никога не сам и слагала режим на хранене.Как ще кажеш на детето няма да ядеш когато е гладно. Shocked Grinning Hug Flutter Crazy Party Stop

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не си ме разбрала изобщо.нямам предвид да държиш детето на диета или да не му даваш да яде ,когато е гладно.много съм далеч от подобни мисли. Stop Stop Stop
говоря за съвсем различно нещо:здравословно хранене,съобразено с вкусовете и желанията на детето!!! Peace

# 18
  • Мнения: 9
Здравейте,малкият ми син е на десет месеца и до сега не са ми казвали да не давам месо вечер.От осем месечна възраст сме на кухня,и не съм имала проблеми ако му дам месното ядене вечер.Според мен всичко опира до предпочитанията на детето към храната.Ние сме от "месоядните".

# 19
  • Мнения: 135
До ден днешен сме на безмесно ядене т.е супа Георги е вече на 1 г. и 3 месеца

# 20
  • Мнения: 9
До ден днешен сме на безмесно ядене т.е супа Георги е вече на 1 г. и 3 месеца
Всяко дете е различно,но е хубаво да го пробваш и с месна супа освен ако не е вегетарианче.С това не искам да убидя по никакъв начин хората които не ядат месо.

# 21
  • Мнения: 3
честит празник на всички именници!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 22
  • Мнения: 3
не си ме разбрала изобщо.нямам предвид да държиш детето на диета или да не му даваш да яде ,когато е гладно.много съм далеч от подобни мисли. Stop Stop Stop
говоря за съвсем различно нещо:здравословно хранене,съобразено с вкусовете и желанията на детето!!! Peace
ок извиняваи.Моето мнение е ,че детето наистина трябва да се храни  здравословно,НО за съжаление нямаме такава здравословна храна !1нито плодовете са плодове да не говорим за месото,зеленчуците и тн....................2 всяка маика си отглежда детето по различен начин,аз имах в предвид ,че неможеш да наложиш на детето си режим,че някои си там казал че вечерно време трябва на всяка цена да се яде лека храна,Да така е ама детето ти като не изка да яде това което му  предлагаш тогава какво правим  newsm78 WinkАз примерно никога не съм хранела детето си под часовник,ДОРИ И ДОКАТО КЪРМЕХ.При мен нямаше 2-3часа. Laughingкогато е изкала!Моето дете примерно нито зеленчуковите пюрета ги е яла нито месните,не ,че аз не съм и давала ,а тя не ги изкаше.Приготвяла съм и всичко сама ,до колкото съм успявала да го направя здравословно,......незнам.А и нищо не съм и пасирала,храната която съм приготвяла или е била намачквана със вилицата или съм я накъсвала(пр,месото)защото имах позната където от мн .пасирана в продължение храна,детето и на 2 и нещо,още не се беше научило да дъвче нормално за възраста си,то направо гълташе храната,УЖ ЗА ПО ЗДРАВОСЛОВНО ,А ТО КАКВО Naughtyтака че аз неизкам да оспорвам на никои кои как да си гледа детето.Всеки   да има щастието да си има пък кои как прецени така да го отглежда  bouquet

# 23
  • Мнения: 552
При Борис е малко по-различно от при другите деца.По ред причини вечерята му/или поне това което обикновено се дава за вечеря/ е около  17-17,30 часа/месно или безмесно ядене/,а последното му хранене/състоящо се от нещо млечно-каша,кис.мляко чисто или с плодове или с бисквитки ит.н./ е към 21-21,30ч.Но иначе не смятам,че едно леко дори и месно хранене би затормозило стомахчето му вечер.

# 24
  • Мнения: 239
Откакто малкият изкара варицела, за да го засиля започнах да му давам и на обяд,и на вечеря месо.Следвай детето,ако му харесва си му давай спокойно.

# 25
  • Мнения: 1 669
Храня малката от ДК. Ако супата е месна - давам за вечеря.

# 26
  • София
  • Мнения: 614
Количеството на месото в детските храни не е кой знае колко, че чак пък да му е тежко Thinking В крайна сметка не му даваш цяла пържола, а 30-40 гр., аз поне слагам по толкова, пък в ДК е още по-малко  Peace Не се замислям дали го давам на обяд, или за вечеря в супата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт