Помощ! Не издържам вече!!

  • 2 579
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 981
Бебето ми е на пет седмици. От ден първи е на кърмене на поискване. През първите две седмици това означаваше 8-10 хранения (средно по 20тина минути, през около 3 часа) за 24 часа. Третата седмица храненията станаха 12: нощните през 3 часа, дневните през час, час и половина. Помислих си, ето я значи първата криза на растежа - и зачаках да се нормализират нещата. Четвъртата седмица обаче храненията все още бяха 12 за 24 часа. А от три дни насам стана нещо страшно - вече и нощните хранения са през час - час и половина. Яде по 16 пъти на денонощие! Не съм спала от 72 часа, не мога да мръдна от къщи, гърдите ме болят адски, не мога да свърша нищо в къщи - то какво да свърша, аз даже не мога да легна да поспя за повече от половин час, защото докато приключи едно хранене, и тя вече пак е започнала да си дъвче пръстчетата и върти глава да търси цица. Не мога да продължавам така! Ще откача с това непрекъснато ядене!

Днес за капак на всичко ми пратиха по пощата рекламна брошура на АМ, в която имаше примерна схема за хранене. За бебета на 1-2 месеца: 6 пъти дневно. Шест хранения на ден! Шест!!! С глас ревах като го прочетох. Страшно исках да кърмя и все още си повтарям, че си заслужава, но в действителност в момента се чувствам жестоко прецакана...

Моля ви, кажете ми, че този ужас ще свърши и ще й се нормализира хранителният режим по някое време. Вече съвсем губя надежда.

# 1
  • Мнения: 488
Успокой се ,мила!!!  Hug  Hug  Hug Hug
Ще се оправят нещата...
Детето е още малко,гърдата не е само храна.Тя му е всичко.Вярно,че е за сметка на твоите нерви...  ooooh! Но горе главата! Ще се оправят нещата!
Детето имма нужда от твоята близост-дай му я!
Опитай да кърмиш и легнала,така хем и бебето доволно и ти по ще си почиваш...
Къщната работа никога не свършва.А и тя в момента не е най-важното нещо!
Гледай си детето и се  наслаждавай на миговете с него...Времето лети бързо и няма връщане назад.КАто тръгне по гаджета и дискотеки-ще си шеташ.... колкото си искаш  Party
И хвърли тая брошура...На тази лудница само това ти трябва-още една "кушия"-да бъркаш АМ,да миеш шишета...ПОвярвай ми-цицата е единственото нещо,от което бебчето се нуждае!
 Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина ти е много тежко в момента - не си спала от много време, бебето е постоянно залепено за теб, а в добавка и гърдите те болят. Това би било кошмар за всеки.
Макар че може да е нормално бебето за няколко дни да суче на такъв ритъм, ако това продължава със седмици е добре да се види какво се случва. Твоето бебенце е на 5 седмици - какво беше наддаването за първия месец? Казваш, че гърдите те болят - разраняване има ли? Зърното с променена форма и цвят ли е, като го извадиш от устата на бебето?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 139
виж мила бебчето ти е малко и има нужда от повечко кърмения, но много добре те разбирам. и ние си имаме своите кризи ето вчера направо ме подлуди моят сладкиш. от сутринта като ми е виснала на цицата, че чак в 11 часа заспа като хората за 2 часа(това спане за нас е много), после като се събуди към 13 часа малко поигра и от 13:30 пак на цица, четох че бебето трябва да се държи докато само се пусне и така и пробвах настаних се удобно, но това нейното цокане продължи цял час на една гърда(зърната ми са вече толкова чувствителни и ме болят), през това време тя сладко си подремваше, а аз не мога страх ме е да не я затисна. така след това папкане имаше игра за около 30мин/40минути и отново започна да си лапа пръстчетата(сега обаче си мисля че това май не е показател за глад в нашия случай)от 15:30 до 17:30 си ми беше все качена на цицата, направо полудях и аз, а гърдите ги усещам празни. бях писала една темичка за лактационния чай на хип пия го от месец вече инещо и дали има ефект, може би да, но вчера реших да пия по един път на ден и ето ти проблем след обед гърдите ми празни( наливам се с течности целия ден) да ти кажа от 14:30 това детенце не заспа чак в 19:30 след като направихме освежителен душ(не и мия главичката често че се с много дълга коса и е кошмар всяка вечер да я суша)и я сложих отново на гърдата която какво ли пусна не зная, но я държах 20минути и после я прилъгах с АМ(а моето дяволче е много лошо, ако е будна не ще и да чуе за шишето с биберона мисли го за игра и започва да бута с език, а пък е гладна) и така успях да и дам поне 60мл. сигурно изядено мляко- е измъчвам се че прибягвам до изкуствено, но като няма кърма, стискам си гърдите и ако излезе една капчица е добре(това след рекордното цокане вчера след обяд) Embarassed
май и днешния ден се очертава като вчерашния но да видим. отново дремнахме 1час, но този път ще я подържа"гладна" още час и ако започне да нервничи ще я накърмя.

# 4
  • Мнения: 2 981
Благодаря ви, че се включихте, момичета! Нямам на кой да се оплача тук, добре, че сте вие.

hedra, тя наддава добре. Вдругиден сме на контролен преглед и ще видим колко точно е порастнала, но по моите измервания на тегло е наддала около 1.5 кг, на ръст около 4 см. Сменям добре напълнени памперси почти на всяко хранене, поне по 12 дневно. Струва ми се, че си усвоява добре всичко, което изяжда.

Гърдите ми не са разранени или поне аз не виждам да са. Ареолите са станали много чувствителни, може би заради честото захапване, но зърната не ме болят. Болят ме целите гърди, защото се препълват до пръсване вече.

Sorsha, опитвам се така да гледам на нещата, но понякога просто... Тя така и така си е залепена за мен и си я разнасям със себе си из къщи, докато си върша работата, но когато я кърмя не мога да правя абсолютно нищо друго - много лесно се разсейваме и двете. С храненето легнала - още ме е страх да го пробвам. Толкова съм уморена, че ако съм легнала, като нищо ще заспя и ще взема да направя нещо на детето, не дай боже.

# 5
  • Мнения: 9 487
Напълно те разбирам-всички сме минали през това Hug
Така или иначе бебето ще те буди за да се храни, а за да направиш дозата АМ ще ти отнеме повече време и нерви+ ревящо бебе докато му "сготвиш" Mr. Green
Мн по-лесно, по-добро и за двете ви, по-полезно...а бе отрицателни елементи нема в кърменето-така че-КЪРМИ Peace
Всичко ще си дойде на мястото-просто ви трябва малко време Wink
Успех! Не се предавай и дъъълго кърмене Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
Хранене по 6 пъти за денонощие на бебе на 1-2 м, когато е на АМ, може би изглежда нормално. Но бебе през първите няколко месеца има нужда от хранене не по-малко от 8 пъти дневно. обичайно е около 8-10 пъти за денонощие. Понякога тези цифри съвнем объркват майката. Но при вас положението наистина не изглежда розово. Колкото и често суче бебето, за майката е добре да остава някакво време за почивка.
Ако си от София, може да се обадиш в Кабинета по кърмене 0896418488, или да напишеш от кой квартал си, за да може да се свържеш с някоя опитна кърмачка наблизо. В страната също има с кого да се свъжеш.

# 7
  • Мнения: 857
И при нас имаше един такъв период, който отмина. Тогава си мислех, че кърменето ще ми скъси живота. Сега също го храня доста често, той просто обича да суче, да е близо до мен. Много ми е сладко да го гледам как се "бори" да захапе или да си играе. Не ми пречи - няма да е все сукалче я. Пък домакинската работа....ми докъдето стигне. И след 20 години ще я има, но бебето ти тогава няма да е бебе  Wink.

# 8
  • Мнения: 422
И аз ще ти кажа 4е това ще мине-и наистина работата няма край,а малкото слънце има нужда от теб-когато е жадно,когато е гладно,когато иска да го гушкаш и поглезиш за вси4ко;в момента ти си неговия свят HugПри нас малката все още су4е 4есто но нас и зъбки ни мъ4ат а това я успокоява най-добре-а и на мен също ми е хубаво да я гледам как се бори  за "хляба си" и после как се наслаждава на жадуваното мляко не се отказвай. Peace

# 9
  • Мнения: 2 376
И ние бяхме така. Блъсках се в стените, а не правех нищо друго освен да си държа бебето на ръце. Тя искаше само на ръце и постоянно да суче. Като се светнах,че може просто да сложа един матрак на пода и просто като се събудя да я слагам от другата страна, стана перфектно. После таткото се разсърди, че е изолиран и от 3тия месец взехме да спим тримата заедно. Сега я местя в нейното легло,което е слепено до нашето като  заспи и тя се довлича като се събуди  Heart Eyes. Резултатът е, че нашето бебе не реве, спокойно е и много се усмихва,  а къщната работа още ме чака  Crazy

# 10
  • Мнения: 285
Ох,милата! Представям си колко ти е трудно,но не се отказвай! Не,че няма да я изгледаш и с АМ,но...все пак кърмата ти е най-доброто за бебчо! Бъди силна и не се отчайвай! Аз кърмя легнала почти от самото раждане така и аз си почивам! Пробвай! Аз слагам възглавница под Хриси,но я слагам от дупето нагоре върху възглавницата( не знам дали стана ясно!)  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 110
През първите месеци след появата на бебето много майки стават жертва на умората и стреса .
Кърменето изтощава. Много майки се оплакват от постоянно чувство на отпадналост, умора, нисък жизнен тонус. Това е нормално, тъй като организмът на жената работи двойно, за да предостави необходимите хранителни вещества в кърмата. Като се добави и умората от постоянния ангажимент към бебето, нещата се утежняват още повече. Идеалният съвет би бил: балансирано хранене, съобразено с нарастналите нужди, и почивка винаги, когато е възможно.
Установяването на един хармоничен и пълноценен ритъм на кърмене изисква време и усилия. Не винаги нещата тръгват добре от самото начало. Налага се жената да бъде по-наблюдателна, по-търпелива, да следи как бебето реагира на кърменето, дали суче добре, дали млякото му стига.

# 12
  • Мнения: 2 981
Ох, каква благодат това да си поспи човек...
Снощи беба спа три часа наведнъж и сега се чувствам направо кукуряк.

Много ви благодаря на всички за подкрепата! Аз по принцип не се разкисвам така лесно, ама тоя тридневен маратон ме разби.
Днес вече се предадох и обявих извънредно положение. Пратих таткото да спи в хола, а в спалнята при мен взех бебето и цялата й периферналия: памперси, кърпички, подложки, и т.н., плюс вода и храна за мен. И така, цял ден вече лагеруваме на голямото легло. Всичко необходимо на една ръка разстояние, не ми се налага изобщо да ставам от леглото, мога да я храня и преобличам в просъница, вместо всеки път да се събуждам, ставам, вземам, нося... Определено има ефект. Дано да отмине този период скоро - толкова си беше хубаво като ядеше по 10 пъти дневно!

# 13
  • Мнения: 4 420
Минала съм през това и ще си позволя да ти дам няколко съвета -дано съм ти полезна.
Първо ще ти кажа че моето дете е кърмено  до година и един м. и в момента е почти на 2 и няма да излъжа ако кажа ,че НЕ Е БОЛЕДУВАЛО/ изключение лека хрема при пробиване на зъбки и толкоз/На тази възраст повечето не кърмени деца поне веднъж да не кажа и повече са вземали дори антибиотик.Да не говорим за големия разход....за мляко ,за шишета,за биби.стерилизатори,четки ,термоси за исварена вода ....и бог знае още какво.А ДА и колко време отива да миеш ,да изваряваш... ooooh! Ще си позволя да споделя ,че моя племенник ужасно се запече от  изкуствено мляко,защото по здравословни причини спряха кърмата на майката.Оправи се като почнах да давам от моята кърма -слава богу днес е едно здраво дете.Ето че не е толкова розово.
За съня:ЗАспи ли бебо лягай и ти.Да не ти пука за домакинството....ако се налага викни някой да помага от време на време.Нощем аз спях с детето и не ме е разсънвала докато се кърмим.Чак като заима зъби трябваше да внимавам ...но вие сте далеч.За нервите -разходки на вън много помага Peace
Трябва  да си по-борбена ,защото малчо разчита изцяло на теб  Hug.Ще има трудни моменти ,но те ще те направят по силна и малчо ще ти е благодарен.
Освен това най -бързо се връща фигурата с кърмене.При мен след 4 м не личеше че съм раждала.Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 116
Аз бих те посъветвала да се обадиш на телефона, който ти е написала viv4o, и да се видиш с консултант по кърмене. На място може да бъде направена някаква дребна корекция на кърменето ви- в позата, засукването, продължителността на кърмене. Умората не е незначителен проблем, но с помощ от специалист мисля, че нещата могат бързо да се променят към по-добро. Аз съм много благодарна на консултативния кабинет и на hedra, които ми помогнаха много със съвети и подкрепа в трудни моменти от нашето кърмене.  Hug

# 15
  • Мнения: 1 199
Аз само мога да те посъветвам да кърмиш в легнало положение, ще видиш че дори да я кърмиш в просъница, няма да я задушиш, това си е майчински инстинкт. И аз в началото ставах всеки път през нощта като искаше да яде, после обаче направо го сложих да спи в нашето легло и се родих. Престанах и памперси да сменям през нощта. Сега детето е на година и половина, креватчето му е долепено до нашето и сме махнали решетките от нашата страна. Като се събуди през нощта просто го взимам при мен, засуква и заспиваме и двамата Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 175
ох още една изморена мама. Аз мога да те успокоя че и ние сме били така и все още понякога цоцка през нощта през 30мин Grinning Ако даваш вода с шише или чай спри това може да е причина че се дърпа от гърдата.засега по остави домакинската работа поне тази която може да се отложи посвети се на детето си. при нас нещата почнаха да се нормализират към 4мес, за гърдите ще ти кажа само да предлагаш по често гърдата това е спасението. Остави се на детето да те води на неговия биологичен часовник. Детето надава страхотно няма от какво да се притесняваш.Ако искаш може да потърсиш мнение от специалисти като нашите консултанти във форума.Аз също кърмя легнала няма да смачкаш детето повярвай ми. Успех

# 17
  • Мнения: 636
Искрено ти съчувствам, то бива-бива майчина умора, но вашето май е прекалено. Също мисля, че трябва да се консултирате ако нещата не се нормализират съвсем скоро. Успех!

# 18
  • Мнения: 2 981
Хиляди благодарности на всички за съчувствието и съветите!

viv4o, аз не съм в България, затова не мога да използвам телефона за консултации, но ще си го запиша - може да потрябва като се приберем през лятото - благодаря!

Днес бяхме на консултация: бебка наистина е наддала 1.5 кг, в момента е 5,700, 60 см (тя се роди бая големичка). Педиатърката я прегледа много обстойно, да сме сигурни че яденето не е заради някакъв скрит проблем, провери как я държа и как захапва - всичко е наред. Нейният съвет беше да започнем да я разсейваме - разходки, баня, гушкане, даже биберон - и да се опитаме постепенно да върнем броя на храненията до 12. Според нея през каквито и кризи да минава бебето, 16 хранения на ден са прекалено много, ако продължават повече от 48 часа. Имам й доверие - тук много се държи на кърменето.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 116
Чудесно е, че си се консултирала с педиатърката! Много хубаво, че имаш с кого да се посъветваш на място!  Peace
Дано този период скоро да отшуми и да можеш повечко да си почиваш! Hug

# 20
  • Мнения: 134
Нека ви разкажа и моята история.Дъщеричката ми ще направи пет месеца на 22 март.Роди се със цезарово,две седмици по-рано и след жестока бременност.Нямаше никой близък около мен,но сестрите не ме оставяха нито за миг.и защо ли???бях единствената,която кърми бебенцето си!Подлудих всички,знаете как е след операцията,даваха ми я през пет мин......момиченцето ми ще бъде кърмено и това е.Точно се научи да суче и като се започнаха едни болки:от много мляко гърдите ми станаха твърди,зърната се нацепиха до кръв,отгоре на всичко раната от операцията се отвори и болки страхотни.Щом кърмех беше един рев,но като гледах миличкото ми как папка и намираш сили,нали си мама.То бяха мехлеми,изкуствени зърна..... всичко,всичко.Прави са като казват,че неволята учи.На всичко сама съм се научила и до ден днешен е така,дано съветите ми ти помогнат.
 До началото на четв. месец давах на поискване,но трябва да са минали поне два часа.Не я оставях да спи много през деня.Всяка вечер по едно и също време я измивам,нахранвам и лягаме....на лека светлина без шум.Щом се будеше през нощта колкото и да ми се късаше сърцето отивах ,погалвах я и отново в леглото.Чак ако неможех да я успокоя около час давах кърма....много беше трудно ,но да седмица свикна.Сега яде около пет пъти на ден,като наобяд давам по - малко пюренце с кърмата.Не забравяй,че ние сме тези,които трябва да научим децата си на всичко,но не насилвай,нека всичко е постепенно.
Не се предавай миличка,ако си постоянна,кърменето ще се превърне в още един красив миг с детенцето ти.Дано съм била от полза и успех!!

# 21
  • Мнения: 2 981
Докладвам как се развиха нещата. Бебка си оправи режима съвсем самичка! Не се наложи насила да разреждаме хранения или да я залъгваме с биберони. Просто в петък сутринта се събуди и започна да яде през три часа. Май е отшумяла кризата.

Още веднъж благодаря на всички!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 116
Е, това е супер новина! Много се радвам! Все така успешно да се гледате с бебка!  Hug

# 23
  • Мнения: 66
И аз ще ти кажа, че ще мине, този период е най-труден,потърся някой близък да ти помага с останалото.

# 24
  • Мнения: 175
А така няма да се отказваш.

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
ianajar, след раждането подобни състояния са често срещани, макар и да не са приятни. От време на време ти се струва, че нищо не е наред, не се справяш, уморена си и искаш само някак си да те оставят на мира.
Ти сега си се разстроила от брошурата за 6-те хранения с АМ, но ако беше на АМ, и бебето искаше повече хранения (защото те никак не се съобразяват, че на кутията пише 120 мл 6 пъти, а искат примерно 70-80 мл 10 пъти на денонощие Wink ), щеше да се дразниш от безкрайното миене на шишета, стерилизиране, а когато млякото е готово, но е  по-горещо от нужното и трябва да го охлаждаш, а бебето реве, щеше да изпаднеш в същото нервно състояние, ако някой ти каже, че просто си повдига блузата и кърми.
Когато щерка ми беше на 10-15 дни, бях се докарала до същото състояние, хем тя не искаше чак такова непрестанно сукане. Но лекарката настояваше да давам вода, беше горещ август и аз се шашках, че бебето не пие. Водата застояваше, а  вода със захар е благодатно място за развитие на микроби в тоз горещ август, и аз все преварявах нова и нова вода и естествено и шишетата - докато един ден забравих котлона включен и шишетата се стопили... Ако знаеш как се отчаях от тази гледка и какъв рев му хвърлих - горкото дете не пие вода, а некадърната му майка съсипа шишенцата... и рев, рев... Сега ми е смешно, та смешно, но тогава ми се струваше, че светът се свършил. Оправих се донякъде няколко дни по-късно, когато реших да излизаме на разходка и напрежението полека се намали.
Та аз си мисля, че просто напрежението ти идва в повече. Обади се на приятелки, излез някъде, има ли кой да ти помага, ама адекватно, не да ти се бърка, а да те облегчи?
Не зная къде си, в София вали сняг днес, но с малко оправяне на времето хуквай по разходки, ще се почувстваш по-добре.
Или най-малкото, пооплачи се тук да ти олекне, или се обади на някого, с когото ти е приятно да си говориш, и то не за кърмене и акита, а за нещо друго.
А това с непрестанното сукане ще отмине, не се тревожи!
За скока в растежа и другите неща вече са ти написали.
 Hug

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте!Моето бебе е на 6 дни и с всеки ден храненето ни става все по-дълго и по-трудно.Храня го 30 мин с непрекъснато пощипване,той пуска гърдата,но в мига,в който го оставя започва да реве и да си хапе ръчичките.Продължавам с храненето,но нещата се влошават с геометрична прогресия!Вече изобщо не се засища.Не знам какво да правя,а кръста ужасно ме боли от постоянната статична поза.

# 27
  • Мнения: 9 487
Честито бебче!  bouquet
Като за начало подлагай под бебето възглавница-по удобно е Wink /има и едни специално за кърмене...ако ти се дават пари../.
Храни се така, защото е още твърде малко, и мн бързо се изморява-споко всичко ще си дойде на мястото...повечко търпение Hug

# 28
  • Мнения: 2 616
Благодаря ви, че се включихте, момичета! Нямам на кой да се оплача тук, добре, че сте вие.

hedra, тя наддава добре. Вдругиден сме на контролен преглед и ще видим колко точно е порастнала, но по моите измервания на тегло е наддала около 1.5 кг, на ръст около 4 см. Сменям добре напълнени памперси почти на всяко хранене, поне по 12 дневно. Струва ми се, че си усвоява добре всичко, което изяжда.


Sorsha, опитвам се така да гледам на нещата, но понякога просто... Тя така и така си е залепена за мен и си я разнасям със себе си из къщи, докато си върша работата, но когато я кърмя не мога да правя абсолютно нищо друго - много лесно се разсейваме и двете. С храненето легнала - още ме е страх да го пробвам. Толкова съм уморена, че ако съм легнала, като нищо ще заспя и ще взема да направя нещо на детето, не дай боже.

Вие сте герои, браво - това са си цели 1,5кг, супер   bouquet

Тъй като малката е на 5 седмици, тоест сте в периода на коликите - възможно ли е това да е причината за честото сукане - кърмата и гушкането  на мама са идеалното болкоуспокояващо за детенце. Забелязваш ли да е по-нервна късния следобед, да плаче принизително и да си свива крачетата?
Предлагам ти следното ......
1.Опитай когато сте у дома да носиш малкото в слинг - така хем ще са ти свободни ръцете, хем то ще е допряно до кожата ти и това ще го успокоява. 
2.Разходките на навън на чист въздух и самото "друсане" на количката помагат на бебетата да се справят с коликите, така, че ...... излизайте  Heart Eyes
3. Изцеди малко кърма и я остави на таткото (или някоя от бабите), за да може те да нахранят малкото, а ти да пропуснеш едното хранене и да поспиш. Така когато събереш нови сили със сигурност всичко ще ти изглеждане далеч по-малко страшно и сложно. 
Първите 6 седмици са "труден" период за повечето майки - това е периодът на адаптация както на майката, така и на бебето, после всичко влиза в релси и или не ти прави впечатление, или наистина всичко става далеч по-лесно и приятно.   bouquet

P.S. Сега прочетох, че в София вали сняг  - още една причина да си вземеш слинг, с него разходките са по-приятни и комфортни (предвид почистените ни улици Simple Smile)

Здравейте!Моето бебе е на 6 дни и с всеки ден храненето ни става все по-дълго и по-трудно.Храня го 30 мин с непрекъснато пощипване,той пуска гърдата,но в мига,в който го оставя започва да реве и да си хапе ръчичките.Продължавам с храненето,но нещата се влошават с геометрична прогресия!Вече изобщо не се засища.Не знам какво да правя,а кръста ужасно ме боли от постоянната статична поза.

Тук въпросите са повече:
1. Колко се роди детенце?
2. Колко  ви изписаха?
3. Коя седмица е родено?
4.Имате (-хте) ли жълтеница, какво пише в епикризата ви за нивата на билерубина при изписването?
5.Когато детенце суче чуваш ли го да гълта, виждаш ли мускулите на челюстите му да мърдат (погледни дали ушичките му мърдат,  докато суче)?
6.След сукане зърната ти изглеждат ли деформирани, рагади, дискомфорт по време или след кърмене?
7.Изключително важно е ти да си настанена удобно и да си отпусната по време на кърмене. Ако се схванеш и не ти е удобно, смени позата, стани, разходи се, изпий чаша чай, вода - ако не си отпусната и не се чувстваш комфортно нивата ти на окситоцин ще спаднат и няма да отделяш необходимото количество мляко - всичко физико-химия  Peace

# 29
  • Мнения: 175
На 6дена бебче е напълно нормално да съче толкова често. с времето се оправят нещета но трябва упорство http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1956_0.html
http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1962_0.html
http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1961_0.html
сменяй позите докато намериш подходяща аз кърмех в началото легнала.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21140

# 30
  • Мнения: 69
I NIE BQHME taka  znam kakvo prejivqvqh #Cussing out dobre pone 4e beb4o naddava , pri men se okaza 4e nqmam dostatu4no karma - htqh da ti kaja no qvno ne tova e problem. htom ste vlezli v relsi zna4i vsi4ko e ok.no pravi pauza -ako mojeh de -pri karmeniqyta,uspeh

# 31
  • Мнения: 175
При новорпдените е така те сучат много често кърменията са 12-13 през 2часа най-много интервал след 2месеца горе долу нешата ще се нормализират и ще испиташ удоволствието да кърмиш помня как бях в началото толкова объркана и толкова притеснен направих куб грешки исках да кърмя поне до 5мес а сега не искам да спирам, макар че нощите са изморителни, желая ти успех и ко нещо те притеснява може да се обърнеш към консултантите ни.

Общи условия

Активация на акаунт