Замаскираните обяви за работа

  • 10 741
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 430
От 1седмица изпращам CV по обяви за работа от jobs.bg.
Пуснах си и CVто за фирма и позиция на която отговарям на всяко едно от изискванията (поне според мен). ))))
Но явно не и според въпросната фирма, която днес ми връща отговор, че не отговарям на изискванията им. ))
Интересно те ли са си сменили изискванията.....

# 91
  • Мнения: 171
Много пъти съм изпращала СV по обяви за работа от jobs.bg, но ефекта беше нулев...
Интересно ми е защо се публикуват тези обяви...като за всяко едно място всичко става с връзки и с пари.... newsm78...и колкото и каквито и документи да изпраща човек...пак няма да го вземат на работа...

# 92
  • Мнения: 1 404
Много пъти съм изпращала СV по обяви за работа от jobs.bg, но ефекта беше нулев...
Интересно ми е защо се публикуват тези обяви...като за всяко едно място всичко става с връзки и с пари.... newsm78...и колкото и каквито и документи да изпраща човек...пак няма да го вземат на работа...


Ами не е точно така...
Аз всичко, което съм работила и работя в момента, съм намерила оттам,  без грам връзки..

Друг работещ вариант е просто да си харесаш фирма, където искаш да работиш, отиваш на сайта им и там винаги има секция "Кариери" - пускаш си  CV-то директно там...

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 20:23 от аннтония

# 93
  • Мнения: 3 405
Интересно ми е защо се публикуват тези обяви...като за всяко едно място всичко става с връзки и с пари.... newsm78...и колкото и каквито и документи да изпраща човек...пак няма да го вземат на работа...

Не е за всяко едно място. Има и коректни обяви.

# 94
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Интересно ми е защо се публикуват тези обяви...като за всяко едно място всичко става с връзки и с пари.... newsm78...и колкото и каквито и документи да изпраща човек...пак няма да го вземат на работа...

Не е за всяко едно място. Има и коректни обяви.

Еее, стига с тези приказки за връзки. Тъкмо се "нахъсвам" тези дни да да си кача CV-то в  jobs, че ни предстои преструкториране в работата...

# 95
  • София
  • Мнения: 547
и аз цяла седмица само в сайтовете за работа ровя - ефекта е направо нулев Rolling Eyes
пращам ли пращам сивита..

# 96
  • Мнения: 32
Викач, ако не знаете, е PR. Или PR e викач, не става ясно:



А-ха  #Crazy #Crazy #Crazy
А аз мислех, че имам най-малката представа какво е ПР ....  newsm78 След като следвам за бакалавър по ПР  hahaha но ето че днес разбрах с какво всъщност ще се занимавам  Joy

# 97
  • Мнения: 171

Еее, стига с тези приказки за връзки. Тъкмо се "нахъсвам" тези дни да да си кача CV-то в  jobs, че ни предстои преструкториране в работата...

Няма лошо да си качиш СV-то...обаче, не се знае дали ще има някакъв резултат от това...
Но пробвай все пак...

# 98
  • Мнения: 6 206
А в българските курорти викачите приемат като лична обида фактът, че си българин.
Това вече е променено
Мисля, че кризата научи малко бизнеса на уважение към клиентите
Жалко, че поводът трябваше да е с негативни последици за всички
Днес за пореден път го усетих - фирма, на която преди години съм се молила за помощни материали и едва ли не съм пускала писмена молба, днес дойдоха, говориха половин час, при положение че точно преди година дори не си вдигаха телефона, а беше и цяло чудо тогава, че го намерих на централния офис, обещаха, че до седмица ще ми подменят всички помощни материали и ми оставиха един кашон подаръци.  Shocked

ИМа една много вярна приказка за ситуацията в момента - Внимавай как се държи с хората по пътя нагоре, защото ще ги срещнеш обратно по пътя на връщане.
Та така и с родните викачи.

# 99
  • Мнения: 3 405
Не само с викачите. И бившите работодатели са ми в тази графа на мен. Пак ще се срещнем.

Общи условия

Активация на акаунт