Помогнете ми да я намеря...

  • 12 796
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 965
...
И пак да поясня Тьрся информация за нея/сестрата/, за да знам при какви хора отивам,за да сьм и аз подготвена за евентуални изненади/за това сьм вьв форума, ако мястото ми не тук,заклю4ете темата и приключваме/.
Пьрво се учи след, това се ходи на изпит.

Добре, де.
Ама ти не даваш никакви данни за нея. Как очакваш някой да ти разкаже за човек, който споменаваш само по фалшиво име.
Или очакваш тя да чете форума и сама да се разпознае?

# 61
  • Мнения: 87
Които може да помогне да казва ще му дам данни/на лс/, но не мисля, че е редно да ги пусна в форума.

# 62
Добър вечер и от мен... Стана ми любопитно заглавието на темата ... и накратко - прочетох всичко до този момент. Стана ми ясно следното (предварително се извинявам на авторката - защото това което ще напиша едва ли ще й хареса) - сама казва че на 18 разбира че има сестра от втория брак на баща си, ако не греша - това са 19 години. Нали никой от "присъстващите" не мисли че другата (търсената сестра) не знае за съществуването на тази (авторката) - по простата причина, че само за издаването на лична карта (която всички навършили 16 имаме) - при такава объркана самоличност от към родословие, всяка една от страните става свидетел на такова "пояснение"...  Да си дойдем на думата - смея да предполагам, че бащата наскоро е починал ... , което само по себе си - обяснява интереса на авторката. В никой от провокиращите постове относно  "... потърси първо бащата - после сестрата..." - отговор не видях ...., тук става въпрос за "апетитен имот" ... - но, това мен или когото и да било съвсем не ни влиза в работата - както по-горе казах, стана ми интересно всичкия този коментар от тази ясна като бял ден тема ... За тези, които се съмняват - това с визуалната справка пред детето - да, съществува, - но, забележете - прилага се в особено комплицирани случаи - изглежда това е един от тях (причината е именно двойнството в имената - най-бързия начин да установиш самоличността на човека)... При положение че е налице информация като име, ЕГН (както вече някои посочиха), град ... при положение че толкова години от другата страна не е индикиран интерес ... - най-вече се чудя какво точно търси DJONA... Продължава да ми е любопитно - незнам, ще видим коментарите и на моя пост ... Още веднъж - Djona, извинявам се... но за мен така стоят нещата.

# 63
  • Мнения: 1 062
vovkata, това на карти Таро ли го разбра, или боб хвърли? Такава категоричност ...
Защо мислиш, че не може просто авторката да иска да види сестра си. А хората, които са изоставени, като деца, а по-късно издирват родителите си? И те сигурно първо ги чакат да умрат, а после търсят "апетитни имоти". Не, че нещо. Нямам сестра или брат. които да не познавам ( така си мисля поне ), родителите ми нямат предишни бракове. Но ако знаех, че имам сестра, някога все щях да пожелая да я видя. Има една поговорка "Кръвта, вода не става". Понякога, ако щеш вярвай, наистина е така.
И дори сестрата на авторката, да знае за ситуацията, защо авторката да няма право да я потърси, а задължително трябва да бъде потърсена? Интересно.

# 64
... м да ... интересно - Таро - не ги умея, на боб не хвърлям - просто чета - казах че предполагам - изводите са ясни - това не е филм. "Пълнолуние" - предполагам и ти следиш темата от самото начало - не в края? - Това са 19 години - никакъв интерес от двете страни ... Незнам дали кръвта вода става или не ... но все си мисля, че този период е достатъчно да осъзнаеш какво искаш... Пък и никъде в моя пост не намирам думи, с които упреквам Djona да търси или не своята "сестра". Казах просто - че от това, което намерих в темата - ми е много любопитно каква точно помощ търси Djona, ... но вероятно опита и сондирането на евентуална информация за обекта ще направят от темата "сапунка" - Определено ми става интересно.

# 65
  • Мнения: 133
Мога да се включа само за издаването на паспорти на деца. Сина ми когато беше на 4 години му преиздавахме паспорта тъй като дотогава беше със старите. Служителката която приема документите му отвори страниците с нашите данни на компютъра и го пита кой е това. Н колко е години, знае ли кога е роден. А баба и дядо как се казват

Щом и в Плевен, и във Враца е така... май ще се окаже, че е широка практика  #Crazy
Но като се замисля (може и да не съм права), как едно детенце - русичко, със сини очи, добре сложено, може да бъде свързано с акт за раждане и двама присъстващи родители - чернокоси, къдрокоси и с кестеняви очи (?). Учила съм биология - може да се случи - светло дете при тъмни родители. Но..........в случая става въпрос за издаването на документ, с който въпросното дете ще може да бъде гушнато и отведено хиляди километри надалеч....., Та в този ред на мисли, стигам до извода, че може и да е полезно да се попита детенцето: "А, мама къде е?, я щипни тати за нослето...", примерно.
(май нещо се пообърка темата - извинения към автора)

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 22:38 от STV

# 66
  • Мнения: 1 062
Възрастова граница, за това кога да потърсиш близък, аз не знам да има. Няма и общоприета, неписана, дори. Може на 20 г. да си готов, узрял и сигурен, че искаш, може и на 40г. Аз съм малко преди 30 г. , е ако бях в тази ситуация, не знам дали бих била готова на това, но знам че някога ще бъда. Кога точно, нямам представа. Винаги ще има хора с користни цели, но винаги ще има и хора, които правят дадено нещо с чувство и от чувства. И да, следя темата от началото, не знам дали всичко е истина, дали подбудите на авторката са чисти и безкористни, дали е пързалка темата. Но в крайна сметка, по-голяма вероятност има, това да е истина. А сценарии, като този, който си написала, може всеки да измисли.

# 67
  • Мнения: 133
Добър вечер и от мен... Стана ми любопитно заглавието на темата ... и накратко - прочетох всичко до този момент. Стана ми ясно следното (предварително се извинявам на авторката - защото това което ще напиша едва ли ще й хареса) - сама казва че на 18 разбира че има сестра от втория брак на баща си, ако не греша - това са 19 години. Нали никой от "присъстващите" не мисли че другата (търсената сестра) не знае за съществуването на тази (авторката) - по простата причина, че само за издаването на лична карта (която всички навършили 16 имаме) - при такава объркана самоличност от към родословие, всяка една от страните става свидетел на такова "пояснение"...  Да си дойдем на думата - смея да предполагам, че бащата наскоро е починал ... , което само по себе си - обяснява интереса на авторката. В никой от провокиращите постове относно  "... потърси първо бащата - после сестрата..." - отговор не видях ...., тук става въпрос за "апетитен имот" ... - но, това мен или когото и да било съвсем не ни влиза в работата - както по-горе казах, стана ми интересно всичкия този коментар от тази ясна като бял ден тема ... За тези, които се съмняват - това с визуалната справка пред детето - да, съществува, - но, забележете - прилага се в особено комплицирани случаи - изглежда това е един от тях (причината е именно двойнството в имената - най-бързия начин да установиш самоличността на човека)... При положение че е налице информация като име, ЕГН (както вече някои посочиха), град ... при положение че толкова години от другата страна не е индикиран интерес ... - най-вече се чудя какво точно търси DJONA... Продължава да ми е любопитно - незнам, ще видим коментарите и на моя пост ... Още веднъж - Djona, извинявам се... но за мен така стоят нещата.
Моля, ама наистина ми е интересно да науча, как всяка объркана самоличност от към родословие бива изглаждана или пояснявана при издаване на лична карта. От това, което е написано мога само да разчитам на Вашите специални знания и умения, които ще ме извадят от дълбоката дилема.

# 68
... Елементарно ... когато се появи личноста (както казах - в случая с Djona - основавам се на нейните думи - две еднакви имена) - има си система - та ... излиза това име - с повече от една самоличност - не мислиш ли че е нормално и би трябвало да се стигне до установяване на самоличност "STV" - или може би служителите са някакъв вид "врачки" ... - по повод сценария - не си дадох мнението за да се заяждаме ДАМИ - стана ми интересно, че всякакви мнения и препоръки се дават - чете се между редовете, както някой по-горе писа "... търси се под вола теле" - ей такива работи. Не винаги истината е толкова сложна... STV - каква е точно твоята дилема?

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 22:20 от vovkata

# 69
  • Мнения: 133
Ми, аз я казах по-горе. Това ми е дилемата, да не я повтарям. За "системата "БДС"" знам достатъчно. Другото не ми е ясно - при обърканата самоличност от към родословие - изправяте ли я?, какво правите - не вадите боб или кристална топка - това беше отречено (вярвам ви), та какво правите??? Идва Иван Иванов, Петър Петров, Илия Илиянов.......явно знаеш повече от мен. И като е толкова елементарно за теб- на мен не ми е елементарно и за това задавам въпрос с уважителната форма "моля" - как някой може да дойде само с две имена?! и при объркано родословие как се установява истината? Няма спор, предполагам, че не срещу името стои личността, а обратното. Не чакам отговор - няма да ми го дадеш в този форум, вярвам го.

# 70
... така е - това вече се превръща в "спам" не мислиш ли?

# 71
  • Мнения: 133
... така е - това вече се превръща в "спам" не мислиш ли?
Де да знаеше какво е спам, но задръж коментара за себе си, аз се оттеглям.

# 72
  • София
  • Мнения: 309
Много ме заинтригува темата ти.Преди 9 години на мен,брат ми и сестра ми се случи същото.Намери ни брат от първи брак на баща ми.Месец преди това баща ми почина-мъжа,който стоеше на вратата ни искаше да се запознае с него-също като теб!
Наистина беше като в сапунка,вярвам ти като казваш,че винаги си искала сестра и че няма нищо случайно на този свят.Баща ни също беше кръстил сина си от първия брак и моя брат абсолютно еднакво.
Дълги години не знаехме за него,по едно време в яда си когато се караха,майка ми споменаваше нещо за него и така разбрахме,че там някъде имаме брат.Но си мислехме,че той не знае за нас,че не е правилно да се бъркаме в живота му и т.н.Той каза същото за нас.
Ето-той ни намери."Отрязал" е главата на татко,има същата походка и пуши по същия начин,прави същите мимики и може да свири по специфичен начин като кукувица-точно като баща ни!Тогава си помислих,че Господ го е пратил да не ми липсва татко толкова много.
Брат ми се оказа прекрасен весел човек,отгледан с много обич,но единствено дете,и след като родителите му умират се чувства самотен и решава да ни потърси.Сега сме в прекрасни отношения-много се радвам,че се открихме!
И той,както те бяха посъветвали по-горе ни е намерил само по клюки и роднински истории.Съвета ми е да разпиташ в Костинброд,желая ти успех-кръвта вода не става!Дано сестра ти е хубав човек и тази опора,за която винаги си мечтала! Hug

# 73
  • Мнения: 217
Темата ме накара да се замисля newsm78
Имам такава дилема и то от много години,но разликата е в това ,че аз познавам "баща си"/по физиономия/,познавам и сестрите си/едната е осиновена другата е родна на баща ми от втората му жена/.
Изпитвала съм многократно желание да се свържа с тях,с него не.Няма какво да го питам или може би -Защо ме излъга ,когато еди какво си,защо аз ходех пеша ,а ти минаваше да закараш,голямата дъщеря всеки ден на училище ,а аз гледах след микробуса и не смеех да споделя на приятелките си.Или в по близък аспект-"Мамо аз имам ли дядо ?И рев вечер за дядо Хари-/така е прякора на човека,който изобщо не го е еня,че има дъщеря някъде там/ ,а внучката му не го познава ,но плаче за него,защото й е мъчно. Twisted Evil,или да седна във заведението му и да си поръчам кафе ,няма изобщо да разбере,че дава кафе на собствената си кръв.
Не ,не го искам него,но бих се запознала с момичетата.Те са вече на по 37 и 31 по мои сметки ,аз съм почти на 34 вече.Е,годините наистина с много ,но искам да знам те дали изобщо подозират за мен.Вероятно да ,и дали са си говорили ,имат ли желание да се срещнем.Все пак децата ни са първи братовчеди.Но не ми стиска това е истината.А времето си минаваи може да не се срещнем никога ,това е жалко наистина.
И направо се ужасявам от поста в,който се казва,че мацката са я търсили във връзка със смъртта на баща й.Брррррррррр
Много говорих и нищо не казах Tired е то един живот не се побира в три изречения -нали.Ох стана ми тъжно и самотно по това време на нощта.
Желая ти успех djona,ще следя темата ти. Peace

# 74
  • Мнения: 87
vovkata, а на теб хрумнали ти, че ако този биол. "татко", които се надявам да не е починал, защото искам и аз да му запаля свещ/от благоприличие че ме е сьздал/ си е оправил имотите/ако изобщо има такива/ чрез завещание, това значи, че аз ще пипна "апетитния имот" през крив макарон, ако пьк не е,когато той се гьтне/извинявам се за израза/,тя/сестрата/ ще се наложи да дойде пьрва при мен, за някое и друго подписче.В дьржавата си има закони и следователно на кой какво му се пада му се дава.
На вьпроса защо не тьрсиш баща си, неотговарям, ЗАЩОТО НЕ ТЬРСЯ НЕГО./това е друга тема/

Общи условия

Активация на акаунт