Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик 5

  • 13 783
  • 288
  •   2
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 858
Нелка промяна ли има  newsm78  щото аз съм си записала сряда  Mr. Green  Може и аз да греша де  Whistling

# 46
  • Мнения: 1 938
Да, промяна има. Петя ще ви прати и sms!

# 47
  • Мнения: 77
Нина, благодаря ти за подробното описание! Само едно не ми стана ясно, ти защо даваш АМ, нали имаше много замразена кърма. Въпроса ми е защо не дохранваш с нея, а с АМ?
Ивче, на теб също благодаря, ще имам материал за четене!
Деска, нали ти казах ще пукне пролет и тогава! И ето днес е пролет, трябва да мислиш по-положително, по-пролетно, по-ведро.ПРедстави си разцъфнали ябълкови градини, слънчице, красота...Нищо че вали сняг. С теб сме Hug
Нелка, страхотен аватар!
Да се оправя времето и да тръгваме редовно по разходки, то вятър ли не беше, мъгла ли, сняг ли, дъжд ли...
Хайде лека ви нощ!

# 48
  • Мнения: 941
Някой ден ще гледаме внуци( Praynig), всичко ще ни е полезно
EEEeeeee  Close аман от баби-акълийки   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Деси , пролет пукна, ти си наред  Hug

Момичета ние в събота направихме 40 дена и водихме малкият на църква, за да ни четат "чистата молитва", а вчера (в неделя) правихме питата..
Божеееее толкова народ в къщи никога не е имало #Crazy
Аз си поканих само две дружки....плюс сестра ми и баба ми, а другото е заслуга на свекито  Rolling Eyes
Бе сервиз от 18 части не стигна - нали уж шведска маса, ама нали на всеки трябва персонална чинийка....
Накрая стана както в онази реклама "това е жена, а това е МИЯЛНА"  Mr. Green
Жената т.е. аз "скъсах конеца" след като изпратих всичките, нахраних, преобух и приспах малкият, а таткото и каката се отдадоха на шах..
Видях се с Нели, Нелчо, Катето, Ванчето и Петя за 2 часа и такааааа не ми стигнааааа  Hug
Снимки от питата по-късно  Peace

Ааааа пък и каката пък вчера докато течеше подготовката за голямото Гости  Mr. Green беше на Областно състезание по шах и както се изрази тя "скъсах ги, разбих ги" и...дойде си детето с първо място при момичетата за областа и сега е наред зонално , а дай боже след това и национално. Интересното е че е играла с по 2-3 годишни по-голями от нея и има едно равенство и останалото победи  Heart Eyes

Та да почерпя де и за малкият и за каката



# 49
  • Мнения: 3 483
Точно поради свекървински причини Laughing ник`ви пити вече Naughty У нас да не е хан!
Прощъпулници не съм правила, още никой не е кръстен - въобще вкъщи е ..... мани-мани

Деси, ти до сряда ще устискаш ли Laughing( Praynig)

Нелчо, дохранвах с АМ и все още сме на смесено, за да имам за повече време, чаках да започне захранването, защото новите храни се приемат по-добре с кърма. А и ми останаха само около 10-на литра Cry
Здраве да е - закаляването за мен е толкова важно , колкото кърменето. Мисля, че вече съм дала каквото съм дала от железния си организъм.пу-пу
Вие добре ли сте?

(другият уикенд заминавам за Хисаря да поплуваме малко и да си дръпна пак един воден масаж....оооооо, разкош)

# 50
  • Варна
  • Мнения: 858
Деси, ти до сряда ще устискаш ли Laughing( Praynig)

Нинче до тази или до другата сряда Joy  Joy  Joy Какво има в сряда, ще устискам и още как.....  hahaha

# 51
  • Мнения: 305
Малии Гери, тази питка е толкова апетитна че направо лигите ми потекоха! Да ти е  жив и здрав Дани!След около две седмици Живот и Здраве, и нас ни чака същото събитие и като си спомня питата на Личката си представям от сега какво ще е вкъщи! Но здраве да е!
Браво и за твоята разходка, време е вече да влезем в релси!

Нинка, Хисаря а? Благородно завиждам! Laughing

# 52
# 53
  • Мнения: 77
Иии Гери, разби ме с тази пита.Много вкусна изглежда.
Ние пък пита още не сме правили, след Великден. Аз съм щастлива, никой не ми се меси, каня който аз реша. Та това си е нашето дете и нашата къща.
Нинка, как го каза само 10ина литра. Това е огромно количество. Добре си се цедила.И аз замразявам, нямам представа точно колко имам, но 10литра ми изглеждат постижими от няколко жени заедно. Как пък така ти спря кърмата при такова свръхпроизводство? Ние сега пет дни  ще  изпиваме по едно шишенце от замразената кърма, защото й изтича годността и е грехота да я хвърлям. Митака се задоволява с 120мл. Фин момък! Аз вече цедя само, когато му давам от замразената кърма и така имам малко и занапред. Той ме изцоква.
Хисаря... имаше един период преди години и ходехме всеки месец. Масажи, кеф, с тангентора водния е супер.Само да се прави качествено от специалист, че си е  опасно малко. В кой хотел ще ходите?
А ние живи и здрави април отиваме в Сандански, малко релакс.... веселие, разнообразие.
Ивче, ама ти си цяла енциклопедия.Прочетох няколко твои поста, леле...малеее.Чак си правила труда да изчисляваш според процентното съдържание колко лъжички от едното и колко от другото получава. Явно си много търпелива.
Десинка, нали вече си по-добре от към настроение?
Зора, баткото как възприема бебчето?

# 54
  • Мнения: 529
Леле Гери с тая пита ме довърши(уж не съм пофтенлива,ама....)  Laughing
НИНА,браво да пийнеш едно и заради мен 
А за масиажите сподели в кой хотел ще ходиш. Аз ходих някога - преди 5г. в х-л Хисар на 10дневна антицелулитна програма. Скъсаха ми задника от мачкане,много боли....   но имаше ефикт де  Wink
Нелчо през април е най-хубаво в Сандански..... ех....  Grinning
 Как ми се ходи някъде.......ама няма  Cry
Ние се дохранваме яко,то от мен почти нищо не излиза,щом си цока по 120мл. допълнително.... ще давам още пък и една капка да е...  Tired
Аз пък на курс не съм ходила,откакто родих, може би вече не съм за тази тема....  Embarassed

# 55
  • Мнения: 3 483
Аугуста Peace  Огромните фоайета са ми слабост Mr. Green И басейнът е разкошен (закрития)

Нелчо, аз не кърмя от поне месец и половина, след поредица стачки просто ме побърка и един ден ми писна... Имам и други отговорности и нямам физ.възможност да кърмя бебе на 20 минути, когато му се прище... иначе все още имам кърма към 20-на мл вадя, но спирам, щото става порочен кръг. Спря да ми капе косата най-сетне, явно се нормализирам ooooh!
10-на литра не са нищо.... ще видиш.
Съветвам те да не даваш кърмата замразената, не бутай шишето , щото....нали знаеш. Няма й нищо на кърмата 5-6 месеца.
Сонче, за масажа...... hahaha зажадняла съм за антицелулитното мачкане на дупе от на мъжо ръцете Joy
ма пусти дяца, мира нямаме  (освен събота и неделя, каката като хукне у някоя баба)

# 56
  • Мнения: 305
Е Нинка, весело да си изкарате! Нали знаеш хапване , пийване, тези три работи! Laughing

Нелчо, Личката приема добре бебката! Все иска да я гушка, много е внимателен с нея! Понякога като я храня и решава, че трябва да скача по леглото, но бързо се разбира от дума!Иска да присъства на всичко, смяна на памперс, хранене! Държеше дори плота за преповиване да е на неговото легло!

Соня, то аз ако се гледа това не трябва изобщо да пиша тук! Аз така и нямах възможност да отида на курса! Embarassed

# 57
  • Варна
  • Мнения: 858
Нелчо настроението е на 6  Party
Ама Нинче не разбрах защо трябва да стискам до сряда  newsm78

# 58
  • Мнения: 0
Момичета, Здравейте! Аз съм Петя Генчева, работя в Комплекса за социални услуги, където се провежда курса за бременни и съм организатор и водещ на този курс заедно с акушерка. Всяка бъдеща и настояща мама или такава, която планува да става е добре  дошла на курса ни за бременни, но съвсем скоро ще започнем освен този и нов курс - по-скоро нова група с работно заглавие "Дискусионен клуб на съвременния родител", който ще бъде за настоящи мами, татковци, баби.... на деца от 1 ден до 18 години. Разбира се на едно място и по едно време няма да се обсъжда проблем с акото на кърмачето и захранването му заедно с любовните терзания на 16 годишен.
Ако ви е интересно давайте идеи за теми, които ви вълнуват, ще сме благодарни за насоките, както ще се радваме и на личното ви участие. Групата за родители ще се води от психолози и акушер.

# 59
  • Мнения: 0
Деска, а ти не стискай ами давай както го оттренирахме с Катя миналата седмица, иначе ще те върнем на поправителен!     smile3529
Шегичкааа, стискаме палци и ако ти трябва агитка под прозореца, само пусни една стрела   moresmile

Общи условия

Активация на акаунт