зачервяване след забелване

  • 13 795
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 31
здравейте, объщам се към майките на момченца. Преди месец доктора дръпна по-рязко кожичката на пенисчето на сина ми, но не докрая. Имаше леко зачервяване на главичката, но той каза, че било нормално само да измивам и ще мине. месец по-късно обаче зачервяането си остава. не е много, но все пак ме притеснява. случвало ли ви се е такова нещо и какво да правя.предварително ви благодаря

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
В тези случаи използвам гентамицин. Мажа няколко дни, докато изчезне зачервяването. За твое успокоение се консултирай с лекар. За мен не е нормално месец след забелването главичката още да е зачервена.

# 2
  • Мнения: 718
Затова, когато се касае за малки деца внимателно се преценява при кого да се водят на лекар - при грамотни лекари, а не привърженици на такива остарели, порочни насилствени практики.
Един от привържениците на незабелването, недърпането и т.н. е проф. Бранков, завеждащ детска хирургия в Пирогов, който любезно отговаря на въпроси тук, но понеже напоследък не е особено активен, можеш да се обърнеш към него  и тук за съвет как да процедираш, a това е много полезна негова статия. Мисля, че е по-разумно да се допиташ до него преди да прибегнеш до мехлеми, лекарства и пр.

# 3
  • Мнения: 735
В тези случаи използвам гентамицин. Мажа няколко дни, докато изчезне зачервяването. За твое успокоение се консултирай с лекар. За мен не е нормално месец след забелването главичката още да е зачервена.

Аз имам момченце и съм мазала с гентамицин.Нямаше проблеми.Но ти питай педиатъра си все пак. Hug

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
При Алек ползвах само марличка напоена с  риванол, зачервяването отмина за 24 ч  Peace

Иначе споделям горните постове  Peace заведи детенце на лекар

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
При Алек ползвах само марличка напоена с  риванол, зачервяването отмина за 24 ч  Peace

Иначе споделям горните постове  Peace заведи детенце на лекар



Аз действах по същия начин. С риванол, а когато го заведохме на лекар той го намаза с Дефламол.

# 6
  • Мнения: 1 310
Наистина е най-добре да се посъветваш с лекар. Peace
При нас, след забелването, също дълго време от едната страна беше червена бубата - там, където беше залепналата кожа. Урологът, специалист и привърженик на забелването, ни предписа Дипрогента. За около месец всичко отшумя.

# 7
  • Мнения: 1 558
Аз го мазах с Гентамицин и нямах проблеми Peace

# 8
  • Мнения: 439
Наистина споделям мнението на мамчетата, да се посъветваш с лекар, след като види детето.
Когато на нас ни направиха процедурата, мазахме с гентамицин, марличка с реванол за почистване и червеничко и чувствително си беше около седмица. После си го измивах, като го забелвах и не трепереше като преди.

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Посъветвай се с лекар за всеки случай.
На Алекс като му се беше раздразнила бубата и давахме да пие чай- разбирай да я кисне в лайка. Няма да навреди, опитай.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
питай лекар!!!
на моя син му отлепваха кожичката оперативно на 1,5г. и въпреки това заздравя за 5-6 дни,след хирургична интервенция.не може един месец да стои без промяна..
може да правиш компреси с лайка,да слагаш памук с риванол...и за още много неща се сещам,но по-добре идете на лекар!

# 11
  • Мнения: 2 447
Заведи детенце да го види педи.
На нас педи всеки път като дръпваше ни казваше да почистваме с калиев пермаганат и да мажем с гентамицин.Не сме имали проблеми.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 098
Най-добре да го види поне педиатър, дори детски уролог...все пак минало е доста време.....
Иначе на  Филип му се е случвало ачервяване, по съвет на педито ни, правихме няколко дни промивки с калиев перманганат и се успокой.... мисля, че няма с какво да му навреди така или иначе - в чашка вода се слагат няколко кристалчета така че водичката да стане мнооогооо бледо розова.....като се внимава хубаво да са се разтворили кристалчетата, че иначе горят и се топва пишата , като се отваря и така седи, олкото детето даде 1-2-3-5 мин. моят по 1-2- издържаше и почваше да рита....1-2 пъти дневно.... после затваряш хубаво пишата....

А колко ти е голямо детето - и защо изобщо е дърпал  доктора, при положение, че даже н е забелил до край.....???? да кажеш че е оставало само мъничко или нещо - ок..ама това - за чий дявол изобщо????

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
посъветвай се с детски уролог,при нас зачервяването отшумя за 2-3 дни,с пожелание бързо да се оправи малкият юнак.

# 14
  • Parsberg
  • Мнения: 435
мами защо всички сте си водели децата да ги забелват след като повечето професори казват че не е редно.Моят син е на 4г. и доц.Недкова от детс.клиника Плевен каза че не трябва да се забелва.И аз вече не знам какво да правя детето расте и се чудя дали не бъркам като чакам още.Какво да правя.

# 15
  • София
  • Мнения: 44 098
мами защо всички сте си водели децата да ги забелват след като повечето професори казват че не е редно.Моят син е на 4г. и доц.Недкова от детс.клиника Плевен каза че не трябва да се забелва.И аз вече не знам какво да правя детето расте и се чудя дали не бъркам като чакам още.Какво да правя.

напълно правилно ти е казала.....
моят лично му се е зачервявала не от забелване навремето.....
иначе на 3 го забели докторката, уж само да го види и дръпна...нито исках, нито очаквах...но тя каза - малко е има много смегма и наистина стана  с едно дръпване за 2 сек Wink но наистина беше почти готов така или иначе.....
мен лично обаче ако на 4 години не е забелена пишата бих го завела поне да го видят да няма наистина проблем....

# 16
  • Мнения: 9 776
Оф, и аз може да се каже, че нищо не правя. Трябва ли, не трябва ли, незнам. Като ходим на консултации, педиатърката и тя бута колкото мен. Всеки път казва, че е добре, не било зачервено. Нито знам как точно изглежда зачервено, но пък ми розовее в по-тъмно сякаш. Утре сме на консултация и ще взема да попитам по-сериозно.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
понеже аз доста изстрадах със забелването на сина ми,съвет от мен:не се занимавай с лекарки,които знаят колкото нас (не искам да обиждам твоята).най-добре иди не при уролог ,а при детски хирург.по повод забелването такъв лекар може да ти помогне най-добре.иначе си говорим наизуст,защото всичко е много индивидуално и без да се вижда само гадаем.мое мнение Peace

# 18
  • Мнения: 9 776
А каква е възможността това да се направи с лазер?

# 19
  • Мнения: 8 999
И аз мажех с Гентамицин или с Дефламол. Но по принцип да знаеш, че главичката и края на кожичката винаги са малко по-червени от външната кожа.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
за лазер не знам...на нас ни го правиха без лазер.голям ужас беше,но за една седмица ни се реши проблемът.
аз не те съветвам да ходиш да му правят оперция(малко силно казано,хирургична интервенция по-скоро),а просто да се посъветваш с детски хирург.той ще ти каже най-добре има ли зачервяване и какво,с какво да го мажеш,а ако има нужда от още забелване,когато дойде време(ако не се забели сама кожата),може и само с ръце да я дръпне.зависи от конкретния случай.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 098
А каква е възможността това да се направи с лазер?

т.е. обрязване ли???? защо????
то на 5 месеца наистина няма какво да пипаш.
Аз почнах изобщо да поотварям колкото да измия след 10-тия месец....без да дърпам, насилвам и т.н.....
Общо взето то само лека по-лека ще се отвори, проблем е обаче ако  на 3 годиники-4 няма почти никакво развитие на нещата....

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
аз не говоря за обрязване,а за отлепяне на кожичката по хирургичен път,което няма нищо общо с обрязването!!!
това се прави ако е много залепнала и има много смегма към 1,5г. или ако до 3-4 години няма никакво развитие.
ако се направи по-рано психологическият шок за детето е по-малък и се забравя.
само обаче ако се налага.
това може да прецени само хирург.
не агитирам никой да си го прави,само споделям опит.

# 23
  • Мнения: 755
Съветвам те ако те притеснява да се консултираш с уролог!
Още повече, ако към зачервеното място има и подуто /каза че не е забелено напълно/ и ако детенце има дискомфорт при уриниране. Дори и да няма гореизброените неща отоново подкрепям консултация с уролог. Peace
А що се отнася , защо е забелено или не , все пък това не е питането на авторката , но забелязвам отново персони , които искат да променят същността на темата... неуморими.. Tired Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 44 098
аз не говоря за обрязване,а за отлепяне на кожичката по хирургичен път,което няма нищо общо с обрязването!!!
това се прави ако е много залепнала и има много смегма към 1,5г. или ако до 3-4 години няма никакво развитие.
ако се направи по-рано психологическият шок за детето е по-малък и се забравя.
само обаче ако се налага.
това може да прецени само хирург.
не агитирам никой да си го прави,само споделям опит.

да обаче по-ранното отлепяне често крие риск за повторно залепяне на кожата, което може да доведе до доста  неприятни последици....ако се налага крайно да...но истината е, че са единици децата при които се налага такова нещо под 3-4 годинки, ако  е нямало насилствени опити за забелване и ако става въпрос за физиологична фимоза Wink А който е в София направо при д-р Оги да ходи - (Огнян Бранков) той поне със сигурност е против всякакво насилствено забелване и няма да имате кофти изненади при него Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 8 280
Кожичката на синът ми я дръпна детски уролог - Момчилов от Пирогов
Отдолу беше кърваво червено, каза да го мажем 2 пъти на ден с дефламол като свалим кожичката  надолу и по този начин се отстрани това което е в повече. за 10-12 дни се оправи цвета.

# 26
  • Мнения: 332
На моя момък му е отлепена до ръбчето на главичката и то при положение, че съм го водила на хирург. Явно аз не правя забелването както трябва щом пак му се е залепила кожичката (поне не е цялата). Абсолютно всяка вечер под душа го подръпвам, но не ще да се отдели от ръбчето.  Tired
Като го дръпна хирурга и пишонката му беше алено червена и трябваше да му я топя (забелена) в лайка и после се маже с Гентамицин.

# 27
  • Мнения: 153
Памук с риванол съм слагала на моя юнак и червеното изчезва.

# 28
  • Мнения: 9 776
Ходихме на консултация и докторката каза, че е добре. Засега освен при измиване да подръпвам леко, както досега, друго май няма да предприемам.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
А който е в София направо при д-р Оги да ходи - (Огнян Бранков) той поне със сигурност е против всякакво насилствено забелване и няма да имате кофти изненади при него Wink
да,точно така. Peace
ако имате проблем с това,там е добро място,където може да го решите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт