Как да смъкна висока температура при малко дете

  • 10 675
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
За температурата - свещички парацетамол (панадол, ефералган за деца). Добре действат и лепенки Kool Patch, които се лепят на челото, охлаждат и свалят температурата.
Ако детето има треска, ръцете и краката са студени, НЕ се правят хладни компреси, обливания или лепенките, които съм споменала. След като отмине треската, тогава може постепенно да се започне с обтриване на ръцете и краката, но с хладка, а не студена вода. Температурата трябва да се сваля плавно.

# 16
  • Мнения: 1 243
Kool Patch на каква цена са има ли ефект от тях?

# 17
  • Мнения: 5 228
При детето ми определено има ефект. Представляват лепенки с гел, които имат охлаждащ ефект. Може да се използва и при главоболие, зъбобол и други болки. Две лепенки струват 2 лв. и нещо.

Ето тук има повече информация:
http://www.tehnocombg.com/products_04.html

Но все пак те са помощно средство, ефикасни са, но не изключват температуропонижаващите.

# 18
  • Мнения: 1 243
Фукла мерси много   bouquet  ще ги пробвам.

# 19
  • Мнения: 1 567
Давай антипиретиците със спринцовка. Първо така ще знаеш точното количество лекарство в мл, и второ децата по-кецно го приемат. Веднага след това предложи водичка.

Високата Т най-ефикасно се смъква, с хладък душ. Малко е гадно за детето, но пък за сметка на това има ефект. Аз така смъкнах Т на моето дете, когато вдигна 40.7. Водата да е хладка (близка то телесната Т), не студена.

Парацетамол, може да се дава на малко дете. Не си спомням точно схемата, но количеството лекарство се определя от кг на детето...

# 20
  • Мнения: 804
Зависи колко е малко детето-най-добре за висока Т да използваш свещички Ефералган,а също и течен аналгин.Може да се правят и компреси с оцет/навлажнени чаршафи и мокри чорапки/-това е в случай ,че Т е много висока.

# 21
  • Мнения: 2 110
Ако детето повръща му се дава компот от кайсии,на малки лъжички през няколко минути и ампули против повръщане. След време и има едни прахчета дехидратин.Докато повръща е добре температурата да се сваля със свещички  ефералган за деца, те са според килограмите. Аз също така слагам чорапи на краката,чорапи на ръчичките и кърпа на челото с вода и оцет. Ако температурата  стана много висока  детенцето се съблича  и се завива с мокър чаршаф пак с вода и оцет.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
Има свещички против повръщане Vomacur се казват.Понеже и моя син повръща много като е с температура,защото плаче неиска да пие АБ и като му го дам той се дави и го повръща, пък и храчките спомагат и те.Затова педиатърката му ги изписа.Пробвай. Thinking

# 23
  • Мнения: 804
И ние сме слагали  за повръщане свещички Вомакур,много са ефикасни-голямата ми дъщеря повръща ако и е силно зачервено гърлото и с бял език,не може да преглъща и започва да повръща.

# 24
  • Мнения: 723
ТЕЧЕН АНАЛГИН-колкото килограма е-толкова капки
равни количества оцет и вода на китките,сгъвките на ръчичките и крачетата-там

# 25
  • Мнения: 80
При нас като имаме температура мажем стапалата на крачетата с мед и правим разтвор от сапун и мажем цялото тяло плюс под мишниците слагаме нещо студено,но това е за кратко и след това пак се вдига,затова трябва да си имаш почти всички изброени по горе лекарства. Peace

# 26
  • Мнения: 4 335
От бабешките сьм правила и е имало ефект-натьркваш грьбчет сьс сьпонисана рька.
Иньче давам Нурофен,ако се налага редувам с Панадол.

Общи условия

Активация на акаунт