За агресията между децата в детските градини!?!

  • 7 305
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 896

                Ти какво очакваш от детето след като реакцията на майката е "започна веднага да му се кара"? И не се чуди защо детето няма притеснения да удря в присъствието на възрастни и деца.
               ...

Didia, а каква би трябвало да е реакцията на родителя?


Ами от карането няма много смисъл, особено пък в присъствието на непознати хора, помислете си вие как бихте се почувствали на мястото на детето. Според мен би трябвало да се поговори с него у дома, да се изслуша неговата гледна точка. Децата не се бият без причина, а ако ги обиждаме и ругаем пред непознати, естествено е да се агресират още повече.
Дете на възраст за детска градина не може да бъде държано еднолично отговорно за агресивното си поведение, защото тази агресия е породена от средата. Дали е в семейството или в детската градина, все някъде детето е било в атмосфера на насилие. Наказвайки го, просто вървим по пътя на най-малкото съпротивление, не отстраняваме причината за агресията.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 773
Не мисля, че агресията у детето се поражда само от семейната среда. Давам веднага пример с една моя позната. Жената е много спокойна, не удря, не се и кара сериозно за каквато и да е било пакост /нещо, което няма как да се случи при нас/. В резултат на това детето и е супер агресивно. Налита на бой, шамаросва децата, постоянно мрънка, крещи, абе ужас. Понеже сме съседки, се виждаме почти всеки ден, но ми е супер неприятно когато разревава детето ми без причина. Същото се отнася и за другата ми съседка. Нейното дете е на 3 1/2 /моето е на 2.4м/, когато сме на площадката, постоянно се кара на моето, бута я на пързалката , блъска я , просто думи нямам вече. Писна ми от такива хлапета!!! Писна ми , защото моето дете, въпреки, че му се карам, правя забележки и т.н. е кротка, добра, винаги си дава играчките на другите деца и накрая пак някой решава да я нагруби. Е как няма да искам да я науча да се бие. Не желая като тръгне на градина да я виждам всеки ден разплакана или одрана.

# 47
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
В Морската градина сме ,Ани а на 1.8и сме предимно на монетните клатушкащи се кончета и т.н Забелязала съм ,че понеже са с 2 седалки ,докато се кандилка това нещо се изреждат сумати деца -нали работи и нали има монети ,ама като свърши  -айде мамо да идем да видим патетата JoyРешихме да поскача в надуваемата къщичка (от 1 до 3 г)и тя тръгна на всяко дете да му вика здрасти ,но трудно се задържаше и си седна и тогава момченце с което се бяха возили на кончетата ,а майката беше от гореописаните измикеярки EmbarassedНо нейното дете хвана косата на Ани и дърпа ,но тя не плаче ,онова продължава да дърпа аз се обърнах към аниматора а той  Crossing Armsи гледам майката вика Браво там не си спомням името на детето и ,че  Embarassedкато я хванах за косата и й викам -Кажи му да пусне или ще ходиш на перукер newsm66Майка ми баща
ми и мъжа ми даже и не бяха видели как е детето ,а като ме видяха че ще се бия тогава се разбра че само аз съм я наблюдавала....а пръдлата ,детето й като видя ,че мамна вече не вика брсаво и се отказа ,отиде при мама ...Ако не бях с роднини ,щях да и отскубна косата  Rage

# 48
  • Мнения: 169
Здравейте,моето детенце е от тези които са ЛОШИТЕ ,ходи на градина от една седмица и това ,че е там не я е направило агресивна.Вкъщи никога никой не си е повишил тон или не е посегнал на нея или на когото и да е.Не гледа филмчета потелевизията и незнам ,защо е такава.Тя  е на 2 годинки и когато излезнем на вън всички деца се прибират.Умирам от срам и от страх да не направи нещо на някое детенце,говоря с нея непрекъсната,но тя не разбира и обяснява,че детенцето щяло да и вземе играчките и тя за това го бута,да се защити.Моя приятелка казва,че това е период от възраста на детето и ще премине,но аз смятам,че при твоя проблем на потърпевша трябва да поговориш първо с родителите,после с госпожата,която се грижи за тях,да обърне внимание на това детенце,да го наблюдава по обстойно и най накрая със самото детенце.Попитай го защо се държи така,какво става,защо посяга и т.н.Поговори и с твоето детенце и му обясни,че трябва да се защитава .ТОВА МИСЛЯ АЗ.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В Морската градина сме ,Ани а на 1.8и сме предимно на монетните клатушкащи се кончета и т.н Забелязала съм ,че понеже са с 2 седалки ,докато се кандилка това нещо се изреждат сумати деца -нали работи и нали има монети ,ама като свърши  -айде мамо да идем да видим патетата JoyРешихме да поскача в надуваемата къщичка (от 1 до 3 г)и тя тръгна на всяко дете да му вика здрасти ,но трудно се задържаше и си седна и тогава момченце с което се бяха возили на кончетата ,а майката беше от гореописаните измикеярки EmbarassedНо нейното дете хвана косата на Ани и дърпа ,но тя не плаче ,онова продължава да дърпа аз се обърнах към аниматора а той  Crossing Armsи гледам майката вика Браво там не си спомням името на детето и ,че  Embarassedкато я хванах за косата и й викам -Кажи му да пусне или ще ходиш на перукер newsm66Майка ми баща
ми и мъжа ми даже и не бяха видели как е детето ,а като ме видяха че ще се бия тогава се разбра че само аз съм я наблюдавала....а пръдлата ,детето й като видя ,че мамна вече не вика брсаво и се отказа ,отиде при мама ...Ако не бях с роднини ,щях да и отскубна косата  Rage
И гордееш ли се с това?

# 50
  • Мнения: 2 110
Ето един цитат :
Дали става въпрос за инстинкт? Или агресията е просто следствие от усещане за безпомощност? Дали агресията е присъща на децата от самото им раждане, или те се научават да се държат агресивно? Психологията няма категоричен отговор на тези въпроси. Според някои автори агресията е вродена част от детската индивидуалност. Други смятат, че родителите задават грешния поведенчески модел на децата си. Повечето психолози обаче са на мнение, че днес агресията не е индивидуална слабост и провал във възпитанието, а по-скоро следствие от културните и социалните обстоятелства, формиращи ежедневието ни. Понякога обяснението на детската агресия е по-лесно – те просто още не владеят социалните умения и самоконтрола, нужни, за да изразят себе си и да владеят поведението си.
Това е поправимо – нужните умения може да бъдат научени, но първо трябва да бъдат показани. Когато детето не може да намери правилните думи, за да изрази враждебните си чувства, или не е окуражавано да изразява себе си по принцип, то става раздразнително и огорчено. В други случаи детето не може да се справи с нарастващия гняв в себе си или в околните. И в двата случая децата се нуждаят да бъдат научени на приемливи и допустими начини за справяне с отрицателните си чувства и в същото време – на отстояване на позициите си, без това да вреди на околните. 

# 51
  • Мнения: 9 814
zuki10 smile3501 Бравооос!!!
И си мислиш, че си по-различна от цитирам "пръдлата"?!

# 52
  • Мнения: 169
лЕЛЕ СЕГА ТИ ПРОЧЕТОХ ПИСАНИЯТА МИЛИЧКА,.тИ ДАВАШ ЧУДЕСЕН ПРИМЕР НА ДЕТЕТО СИ КАК ТРЯБВА ДА СЕ ДЪРЖИ В ОБЩЕСТВОТО Sick Sick Sick SickМърла пръдла побоища и това ако е поведение на добре възпитаваща детето си майка ела ме убиииииии #2gunfire

# 53
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 Така възпитавам майките и се гордея защото в детето ми няма агресия и като е попаднало в ситуация в която майката насърчава агресията на детето си ,то тя е пръдла и измекярка -както бях писала си качва детето да се вози за чужда сметка ,а в Морската е скъпо ,та остава и да ми се скубе детето от лошо възпитани деца  newsm78е ,да гордея се от постъпката си и тя не е само една ,има и други пръдли изгорели Mr. Green

# 54
# 55
  • Мнения: 8 242
Синът ми е такъв. От бебе.
Постоянно налита да се удря, събаря, блъска..
Колкото повече забележки му правя, колкото повече му говоря, токлова повече се амбицира..
Нямам идея в градината как ще съжителства  Praynig Акъла ми не го побира  ooooh!

Той постоянно ми обещава, че няма да прави така.. До след 10 секунди..
Постоянно се извинява, гушка и целува този, който е наранил.. и после пак..

Знае, че не трябва.. и пак го прави..
Дали защото са му взели играчката.. и той си я е дръпнал по-силно обратно.. А той е силен много и обикновено от дърпането, другото дете е на земята  Rolling Eyes... или просто го събаря на земята "да се борят".. само дето не всички деца го възприемат като игра и започва едно лудо пискане.. а той си мисли, че пищят от кеф.. и става.. мармалад  ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 4 040
...и се гордея защото в детето ми няма агресия ...

Че смее ли детето! Като знае,че ще го хванеш за косата и ще го разнасяш насам-натам!  Whistling

# 57
  • Мнения: 8 242
Така възпитавам майките и се гордея защото в детето ми няма агресия ..
Много ти е малко детето да се гордееш с такива неща.. Не се знае като порастне на съзнателна възраст, откъде може да му избие..

# 58
  • Мнения: 301
duhi_puhi, синът ти е страшен сладур!  Hug
И моят син играеше така до един момент и после, дали от всичкото говорене или просто сам го проумя, игрите му се поуспокоиха. Сега даже той е в ролята на пострадалия в ДГ. Последното не е много успокойтелно, де.

# 59
  • Мнения: 9 814
Така възпитавам майките и се гордея защото в детето ми няма агресия и като е попаднало в ситуация в която майката насърчава агресията на детето си ,то тя е пръдла и измекярка -както бях писала си качва детето да се вози за чужда сметка ,а в Морската е скъпо ,та остава и да ми се скубе детето от лошо възпитани деца  newsm78е ,да гордея се от постъпката си и тя не е само една ,има и други пръдли изгорели Mr. Green

Мила zuki10, освен да възпитаваш пръдлите и измекярките, вземи се научи, че в българската граматика има пунктуация и се използват от време на време и главни букви.
А детето ти е все още твърде малко за да се хвалиш с неагресивното му поведение. Като се има предвид обаче, че майка му е заета със скубането, упс извинявай, възпитанието на разни хора из парковете и градинките, нищо чудно утре и твоето да почне така да възпитава другите деца.

Общи условия

Активация на акаунт