Аз съм щуро САМОКОВче,мамино сладко-солено картофче,пакости различни умея и палу

  • 12 358
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Добро утро и от нас Еве много хубаво си го написала.Дано днес във всяка къща има добра вест...

# 46
  • Мнения: 228
Добро утро:)))
да,много хубав ден е днес.Счита се,че днес зимата сваля зимната си премяна Joy Nature Snowman Nature Snowman Nature Snowman sun(бягай,бягай зимо проклета)-е да ама не:)
Аз много ценя този празник и търкалянето на питка,затова сега запретвам ръкави,а ще търкаляме у дома.За зелено,вече хапнахме в събота,нашата коприва я оставих в Самоков на нашите(вчера си отидохме вечерта и сутринта си тръгнахме),а аз днес ще си купя от пазара.
 И аз ви желая още поне по една блага вест във всеки дом! Hug Hug Hug  newsm30 Днес и през цялата година желая най-различни добри вести!
  Това ме подсети да поздравя Ели за нейната добра вест, с пожелание за много бъдещи успехи в реализацията,която сама избере!Радвам,че е вложила цялото си сърце в това което прави и за мен е повече от достоен за уважение не лекият и избор да бъде бизнес дама!А тогава,когато пожелае,може,а и съм сигурна,че ще бъде прекрасен представител и на най-благородната(но не много благодарна) професия - учител и че ще успее да прикове не само вниманието и уважението на децата ни,а и обичта им!
                                      Успех Ели,дерзай в попрището,което избереш!



Моята добра вест е,че днес Инето влезе без да плаче в детската ясла,а и е трети ден  за това трето тръгване на ясла(преди това ходи само 2 дни на 4 и 5 март и три дни през декември)!Много щастлива,че на детенце му харесва при децата!

# 47
  • Мнения: 3
знаетели от колко месеца е яслата,че ние сме решили да дадем НИКИ на ясла но не сам много запозната

# 48
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен днес е Благовец и какъв хубав пухкав сняг валииии-толкова не е валяло цяла зима колкото март месец.Ели ние продупчихме ушите на Лати когато стана на 1 годинка и не плака изобщо.А ги дупчихме във фризьорския салон Елеганс-момичетата бяха много мили и внимателни.И аз днес ще правя питка и ще я търкаляме в къщи.Пожелавам на всички повече благи вести през цялата година.Еве страхотна питка си ни направила и кафенце.

# 49
  • Мнения: 228
Ама ето тук пише,че Евето има имен ден



ЧЕСТИ ПРАЗНИК МИЛО МОМИЧЕ!КЪСМЕТЛИЙКА СИ,ЧЕ ИМАШ ИМЕН ДЕН  НА ТОЗИ ХУБАВ ПРАЗНИК!

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 09:21 от bravy

# 50
  • Мнения: 0
АНИ КАК ЧУДЕСНО МЕ ИЗНЕНАДА Hug
много се радвам че днес имам имен ден
 Joy newsm44 newsm44 newsm44
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕКРАСНИТЕ ДУМИ!!! smile3525 newsm81

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 09:28 от sweety11-eveto

# 51
  • Мнения: 0
НА ПРАЗНИК КАТО НА ПРАЗНИК!!!! ДА ВИ Е СЛАДКО!!!ПО-КЪСНО И НЕЩО АЛКОХОЛНО!!! Hug Hug Hug


# 52
  • Мнения: 577
Здравейте,

Честит имен ден на празнуващите.

Еве да си жива здрава и много обичана.

До колкото видях и Габи има имен ден. Пожелавам на малката принцеса безгрижно детство и мама и тати много да я слушат. Но най вече здраве.

А да питам защо се търкаля питка и сега като я направя има ли някакъв ритуал при търкалянето.

# 53
  • Мнения: 228
Питката се търкаля за здраве,това е наш,местен обичай Hug Hug HugВсички излизаме дружно на зелено-Ридо(заради идването на пролетта)и дечицата почват да тичат след питките.Аз съм чула,че ако остане здрава питката,годината ще ти е здрава!

А Габето видях,че утре е именничка Hug Hug Hug,но на нас не ни пречи и днес да я цункаме по муцунката Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 0
И ОТ НАС ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА!!!!И НА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО РАЗБИРАСЕ!!!!




НЕЗАВИСИМО ДАЛИ Е ДНЕС ИЛИ УТРЕ!!! Joy

# 55
  • Мнения: 18
Здравейте!



Днес е хубав празник и много хубави традиции сме съхранили в нашия край за този ден! На мен любимото ми е търкалянето на питки на Ридо и хапването след това - на зелената тревичка  Grinning, но тази година май ще го подминем...Здраве да е - щв търкаляме в хола  Laughing! И у дома свеки омеси питки още снощи / мен много не ме биба в месенето/ и си похапнахме още снощи докато са топли  newsm22

На всеки желая днес да получи свойта "БЛАГА ВЕСТ"  Hug и честито на именниците !!!

# 56
  • Мнения: 1 485
Здравейте от мен!
Честит празник на празнуващите!!!  bouquet  bouquet  bouquet

И аз щях дя питам за ритуала с търкалянето на питки,но Поли ме изпревари.
Този ритуал само тук май го има newsm78 Дори снощи ми казаха,че трябвало да дам на детето да носи в детската,ама
като не бях ги омесила Joy Joy Joy
Хайде,весел празник!!!

# 57
  • Мнения: 228
Хайде сега да ви пообъркам,,на много места в забраните за днешния ден фигурира месенето.
Ето тук и навсякъде пише,че трябва да има обреден хляб и момичета за първи път месят- http://kak-da.bg/viewpost.php?idto=869&title=%CA%EE%E3%E0%20 … 0%E3%EE%E2%E5%F6/

а ето тук и на още няколко места обратното- http://bgkulinar.net/calendar.php?calid=1852, че не се месело,за да не се свие змия върху питата в дома ви.

От друга страна се замислям по отношение на забраните за пипане на куки,игли и конци-как тогава се бодат ушите на дечицата:) newsm78
Явно трябва да се меси предната вечер,а който извършва перфорацията на ушенцата да му мисли,не дечицата ни Joy hahaha

# 58
  • Мнения: 0
 Joy Joy Joy Joy JoyАНИ НАИСТИНА МНОГО СТРАННО. newsm78
НО НИЕ СИ ЗНАЕМ.НЕКА ВЪВ ВСЕКИ ДЕН ИМА БЛАГА ВЕСТ И ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ЦЕЛИТЕ СЕМЕЙСТВА!
НИЕ ПОСЛЕ ЩЕ ХОДИМ ДО ЧЕРКВАТА ДА ЗАПАЛИМ ПО СВЕЩИЧКА И ЩЕ ТЪРКАЛЯМЕ ПИТКИ НО НЕ СЕ ЗНАЕ КЪДЕ МОЖЕ БИ ПО СТЪЛБИТЕ hahaha Joy

# 59
  • Мнения: 577
Имен ден празнуват Благовест, Благовеста, Благой, Блага, Благо, Евелина, Евангелина, Гавраил, Габриела, Гавраила и др.

Затова честитя на Габи. А какъв празник е утре.

Риба М ще купи, а зелено ще е маруля. И питка.

За гледащите 1001 нощи днес е последна серия на 2 сезон. Има 3 сезон който е с 24 серии най вероятно ще ги излъчат май месец

Общи условия

Активация на акаунт