Опасна козметика !?!

  • 10 531
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 650
Ползвам почти всичко на Мустела, май ще мина на Нивеа Сензитив.

# 31
  • Мнения: 2 447
Оо,то не бяха опасни шипета,пюрета сега козметика какво ли още ще стане опасно....
Аз лично не ползвам така или наче бебешка козметика.Ползвам кърпичките Евент и съм доволна.

# 32
  • Мнения: 718
Да не ми се смеете само но ще си взема зехтин -
Да ти кажа и някой да ми се смее - "дреме ми на шапката", който иска да си маже детето с вредности, чела съм подигравателни коментари,ч е децата не са салати и т.н., разсмиват ме...

"Не знам дали сте чели днешното издание на вестник "Телеграф" (16март2009),  в който е публикувана статия,в която  пише как в някои бебешки продукти се съдържат опасни химикали,доста вредни за нашите деца! В шампоаните,течните сапуни и мокрите кърпички на Jonson&Jonson;L'Oreal;Pampers;Mustela са изолирали формалдехид,който се иползва за балсамиране на трупове и съединението диоксан,за което се счита,че създава риск от развитие на рак.
 Моля,ви четете внимателно съставките на козметиката,която закупувате,за вашето детенце!
Особено опасен бил шампоана на Jonson,който така често и упорито  рекламират.В него Quaternium-15,от който освен че се  отделя невероятно количество формалдехид,е открит и D&C Orange4,който е от съставките,забранени да се използват около очите. Както и съставка,която носи риск от алергии и кожни реакции.
 Четете етикетите и купувайте продукти,които не съдържат Diasolidinyl urea,DMDM hydantolin,Imidazolidiny,Quaterium-15(те отделят формалдехид).
 Надявам се да съм била полезна с тази статийка!Успех!!! "

Това нещо според теб вярно ли е ? Тази козметика наистина ли съдържа тези неща ? Имаш ли идея коя козметика за деца е безопасна ? Или поне по-малко безопасна ?!

Да знам - от готовите напълно безопасна почти няма, но има поне малко безопасни, който тръси - намира: http://bebe.to/Kozmetika/kozmetika.html
Да, според мен е абсолютно вярно, вярно ще бъде и за всеки , който си направи труд да позадълбае малко по темата - здравето на децата е достатъчен стимул за това, поне за мен.

Та ето част от вредните съставки в козметиката, широкоразпространени са, повечето ще ви прозвучат познати, а с какво точно са вредни и какво причиняват оставам удоволствието на интересуващите се да потърсят из нета:

Минерално Масло (Mineral Oil) Парабени (Parabens - methyl, propyl, butyl, ethyl) Пропилен Гликол /; Бутилен гликол (Propylene / Butylene GLycol) Пaрфюм (Parfum, Perfume, Fragrance) Натриев лаурет сулфат или Амониев лаурет сулфат (Sodium laureth sulfate (SLES) Ammonium laureth sulfate (ALES) Фталати (Phtalates) Талк; Бентонит (Bentonite) Петролатум (само присъствието на "петрол" звучи достатъчно страховито, дори и човек да не е подготвен по темата) Нанозими
Формалдехид (добре прикрит под "полиетилен гликол" и имидазолидинил уреа)

Ето един сайт за проверка на безопасността на козметичните продукти: http://cosmeticdatabase.com/
Напишете "Mustela'' или "Johnson baby'' и се наслаждавайте на резултатите. Продуктите се категоризират като малко, средно и много опасни, съответно от 0-10.

Ето и една много полезна книжка, има много ифно за козметиката: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-345/id-22869/istinata-za-vredni … -anna-gipius.html

За потресените от статията  - приемете го като добра услуга, която някой е направил на децата ви.

Да разкрия ли и още една тайна, мноооого голяма и добре пазена - памперсите също са вредни и съдржат над 200 химикала и вредят на кожата на бебето, бъдейки изхвърлени пък - тровят природата в продължение на 500 години - докато се разградят, дано скоро има статия и затова  Peace.

# 33
Да вземем да се застреляме, да не се мъчим?
Не подхождайте толкова черногледо, моля.

# 34
  • Мнения: 1 322
Моето момченце получи обрив от Джонсън.

# 35
  • Мнения: 581
Лаурен, тази книжка която посочи съм е чела много е добра. Даже на скоро си взех и другите поредеци . за храненето и за дравето на бебето. А преди години  в един лрой на списание N Geogrdfic имаше една статия .  Отровите в телата ни. Много е хубава, който е намери да е прочете и там се споменава за детска козметика, както и за много други неща.

# 36
  • Мнения: 4 784
Отровно АМ, вредни шишета, отрови в храните, сега и в козметиката. Няма да се учудя, ако утре излезе информация за опасни дрешки! ooooh!

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Отровно АМ, вредни шишета, отрови в храните, сега и в козметиката. Няма да се учудя, ако утре излезе информация за опасни дрешки! ooooh!

Не си ли още? В действителност има вредни текстилни бои->има вредни дрешки.

# 38
  • Мнения: 408
Не се учудва Confused.Тя храна ни е отровна,та козметиката ли да не  е ок?От изброените ползвам само мокрите кърпи.Когато родих (по естествен път) се наложи майка да ми маже раните с антибиотици .След като излезна от банята и докато ида до спалнята пак се цапах,за то тя ме забърсваше с кърпичките.Един ден бяха останали 5-6 кърпички и чаках мъжът ми да донесе и казах да остави тези за бебо,а аз имах обикновени да вземе от тях.Опищях всички.Тогава реших че няма да тря детето си със спирт,като приятелите ми.По тази причина давам по 4-5 лв за пакет,за да е по -добро УЖ!Вече не знам......

# 39
  • Мнения: 2 110
 Гита Ог ,аз преписах всичко което пишеше на  шампоана Джонсън,и наистина го нямаше.Не ми се вярва да скрият нещото толкова важно. Иначе съм съгласна ,че Джонсън не е най-добрата козметика за бебета !

# 40
  • Мнения: 4 784
Отровно АМ, вредни шишета, отрови в храните, сега и в козметиката. Няма да се учудя, ако утре излезе информация за опасни дрешки! ooooh!

Не си ли още? В действителност има вредни текстилни бои->има вредни дрешки.
Така е, да. А и е пълно с изкуствени материи, също достатъчно вредни!

# 41
  • Мнения: 182
Аз от Джонсън въобще не бях доволна,още като намазах малката с олиото им и тя стана на червени петна,от тогава нищо не съм вземала на тази фирма!Ползвах обаче мокрите кърпички на памперс и сега пак купих!Оф то вече има ли нещо което да не химия  newsm78

# 42
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита Ог ,аз преписах всичко което пишеше на  шампоана Джонсън,и наистина го нямаше.Не ми се вярва да скрият нещото толкова важно.
Цитат
Наличието на двете вещества у нас

е установено в 17 от 28 тествани продукта, което прави общо 61%. Много от детските продукти съдържат тези и други токсични вещества, но те не са описани на опаковките, защото няма изискване от закона за етикетиране.

От статията. Синът на една приятелка преди беше страшно алергичен. Хапне ли нещо, което не е за него, директно астматични пристъпи правеше. Глутена беше също от изключените от менюто му неща. Майка му се беше засилила да му даде кокоски, защото на опаковката не пишеше, че има брашно. Добре, че решила все пак да звънне на производителя-имало глутен. Просто не били длъжно да го напишат, ако е в малки количества. Да, но не е ясно каква щеше да е реакцията на детето, ако беше яло.

# 43
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Глупости!
Спряха с шишетата, почнаха с козметиката... Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 1
Може ли някой да каже кои са тези лаборатории ,които са направили тези изследвания.Ако всичко е достоверно не е ли редно някой да застане зад тези думи?! #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт