ЮНСКИ МАЙКИ 2009! Тема № 46

  • 13 334
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 187
Добро утро! Аз пак с въпрос започвам, ама ей сега ми се случи нещо много неприятно! Като се събуждате нали се протягате, стягате разни мускулчета, тази сутрин обаче ми се схвана левия пръсец. Такава болка не бях изпитвала от доста време. Свана се и не се отпуска! Доколкото си спомням това беше липса на магнезии. Притеснено ми е защото моят док още не ми дава да пия нито витамини, нито някакви препарати с желязо или магнезии! А сме на консултация чак на 3-ти. Чудя се дали да не отида при личната лекарка, че имам желание и за едни кръвни изследвания!
За обръщенията: Ами и ние сме без брак и определено не мога да се обърна и да кажа "мъжа ми". Първо защото това обръщение ми звучи доста собственически и второ е не ми се обръща езика! А и много мразя да чуя от някой наши приятели "жИната" или "мъжО", толкова грозно ми звучи, че предпочитам изобщо да не ги използвам. Ние си имаме обръщения помежду си: аз съм "пилето", а той"петела" (смешно е ама си свикнахме  Joy), а когато говоря за него винаги казвам Георги. Но ако трябва да съм честна, когато пиша за него тук във форума доста съм се зачудвала как да направя референция към него и това ми се стори най-безболезнено обръщение! Но пък трябва да добавя(пиятелят ми), че и то ми е доста несвойственно! Поради тази причина се старая да използвам обръщението "нашия татко", това ми звучи най-добре и правдоподобно! В крайна сметка според мен е въпрос на навик и всеки може да си решава сам! Аз принципно съм човек, който е много против свякакви такива масови схващания и винаги съм на ръб! С две думи стадото върви напред, аз винаги съм встрани! Simple Smile Това е една от причините да отказвам да правим свадба, не искам да съм част от стадото, чувствам се като в затвор.... Ама стига толкова, че да не засегна някой със свободолюбивото си чувство! Аз отивам да уча, че днес от 14 часа съм на изпит! Приятен ден на всички и в късния следобед ако имам време ще ви прочета, ако не то утре! Усмихнат ден и само положителни емоции!  bouquet

# 271
  • Мнения: 111
Jhe1 не се тревожи за крака така се схваща по някога след сън на мен ми се е случвало и повреме на сън но преди да забременея така че според мен излишно се тревожиш  Simple Smile Пожелавам ти успех на изпита и да се похвалиш като се върнеш  Hug
Добро утро на всички пожелавам ви един спокоен и усмихнат ден като слънцето което грее в момента   bouquet

# 272
  • Мнения: 753
Съвсем в началото на бременността имах малко схващания сутрин точно по левия прасец. Лекарят ми даде по едно на ден магнезий и майче месец пих. Оттогава не ми е давал Mg.
На мене пък ще ми идва аудиенция от свеки утре, та съм от отбора на Франческа...но аз гледам да не се връзвам Wink
Все се чуди как още не ми тежало ?! И се вторачва какво и колко яде дечко - а той е във фаза да не иска много, абе все същата си е от както се знаем. Какво съм щяла да правя с двете.... и т.н. То тя го казва, защото не си е гледала децата - оттам им идва проблемът на някои майки по мои наблюдения - след време искат да компенсират, но е късно, а и невъзможно. Особено в случай, че си свекърва - то и аз ще съм таква, но няма да имам такива угризения и мераци Simple Smile
Вчера засякох една готина майка от квартала с две мацки с 1г8мес разлика /голямото на 2г8мес. - каза, че по-луди от нейните нямало Simple Smile, а тя успявала и с двете и да работи /прави цигулки/, води ги с колата насам-натам, абе голяма гледка са трите мацки.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 08:59 от ayas

# 273
  • Мнения: 78
Добро утро и от мен..
Благодаря на Sv. и Aya за хубавите думи за моя роден град. И аз си го харесвам много. Вече се оправи времето и започнах раходките до Бачиново. Вчера наистина градът беше пълен с колички и аз се усетих как постоянно гледам марки и модели. Имам чуство, че има някакъв бейби бум в нашия град.  Дори си имаме заведение на площада, което неофициално е обявено за бар "Цица" Grinning и вчера беше фрашкано с майки. Много се радвам, че сме с юнски бебета и ще имаме време за разходки. Моите предишни деца са родени септември и ноември...
Хайде. аз отивам да чистя след майстори и след това да се насладя на слънчевия ден.
Пожелавам на всички лек и усмихнат уикенд Hug

# 274
  • Мнения: 13
Добро утро от мен  Hug


Специален поздрав за всички от ЮНСКАТА ТЕМА newsm76  - http://www.youtube.com/watch?v=0ltAGuuru7Q

ОБЯВЯВАМ ДАТА - 4 АПРИЛ ЗА СРЕЩА(СЪБОТА) ИМА ЛИ ЖЕЛАЕЩИ?

edno_momiche благодаря за поздрава, това е една от най-любимите ми песни.

За срещатата мисля, че и аз съм ЗА, но все пак като наближи ще мога да кажа със сигурност.

Аз вчера след лекцията, такъв тур му дръпнах, че още съм уморена. С нашия татко ходихме до Стройко, да поразгледаме, че тепърва ни предстои обзавеждане на цял апартамент и пренасяне, но май няма да стане преди Тео да се роди. Вечерта готвихме и правих торта и дори и след съня се съм ужасно уморена.

yaya86 оздравя ли?

От Теодор или Виктор - разбира се Теодор, все пак нашия бъдещ малък мъж ще се казва така. Хареса ни и на галено как ще може да му казваме.

За името Нора - имам страхотна приятелка Нора, която също е водолей като мен, и се разбираме прекрасно, така че много ми харесва това име Simple Smile

Хубав ден от мен  Hug

# 275
  • Мнения: 6
Добро утро,
За срещата и аз съм За, не можах да дойда на предните две, но този път ще се опитам да дойда.
За схващането на прасците и на мен ми се случва вече няколко пъти, но по време на сън, настина много боли, а пък аз пия магнезий...
Желая ви приятен ден!

# 276
  • Мнения: 255
the1, аз съм на магнезий от поне 2 месеца и пак имам схващания на прасеца при протягане. Моите схващания минават бързо, но ти по-добре се консултирай с лекар.
За обръщението "мъжа ми" - не ми звучи естествено, предполагам е въпрос на навик, но доката не получа халка той ням а привилегията да съм му жена (това в смисъл на съпруга) и обратното. Не знам дали стана ясно  Embarassed Иначе, вчера продавачката в магазина до нас като говореше нещо за Моя мъж ми стана много приятно  Laughing и до края на деня си го наричах с повод и без повод мъжа ми Simple Smile

# 277
  • Мнения: 96
the1, за схващането на прасеца, освен ако не си се преуморила от ходене или стоене права вчера или последните няколко дни, има голяма вероятност да е липса на магнезии, но най-добре лекар да ти направи консултация.
Докато се консултираш с лекар, може да увеличиш магнезия, чрез храната , виж какво намерих по въпроса:

Препоръчителната дневна доза за възрастни е 350 милиграма. Спортистите, бременните и кърмещите жени трябва да приемат повече – 400 милиграма.
Магнезий можете да намерите в следните храни:
Пшеничени кълнове – от 250 до 500 мг/ 100 г
Какао- 465 мг/100 г
Сушени плодове – от 130 до 250 мг/ 100 г
Натурален шоколад – 110 мг/100 г
Пълнозърнест хляб – 80 мг/100 г
Пресни плодове и зеленчуци – от 10 до 50 мг/100 г
Лесно се вижда, че най-много магнезий има в най-калоричните храни – сушените плодове, хляба и шоколада.
Ако погледнете малко по-внимателно обаче, ще видите, че в плодовете и зеленчуците, които съдържат още цял куп полезни съставки и е въпрос на редовна консумация да набавите необходимото количество магнезий.
Нали си спомняте правилото – десет на ден. С няколко филийки пълнозърнест хляб и мъничко шоколад (защото без хляб и шоколад не се живее) и дневната доза магнезий е на лице.
Другият начин за набавяне магнезий е минералната вода. В повечето от нашите марки има магнезий, само трябва да проверите в коя има най-много.
Третият начин за набавяне на магнезий са хранителните добавки, които обаче трябва да взимате след консултация с лекар.

По отношение на обръщенията към половинките, и според мен "приятелят ми", особено, когато двойката чака дете някак не звучи много добре. Признавам може би съм пристрастна в известна степен, защото съм омъжена, но от друга страна имам и доста ярък пример от една несемейна двойка, която чакаше дете. Въпросната дама от тази двойка ми беше шефка и вече бременна в 5 месец, когато и съобщих новината, че ще се омъжвам. Е няма такова отношение, което последва след това.  #2gunfire
Тя постоянно , още преди да кажа във фирмата за предстоящата сватба, твърдеше, че брака за нея е окови, че е свободолюбива и тн. Като разбра за мен, побесня и ми направи живота черен в работата, стараех се да проявявам разбиране към нея, все пак беше бременна и мислех, че всичко идва от бременността.
След като се върнах от отпуска и и показах снимки от сватбата , а тя много искаше да види снимките, побесня.  ooooh! А когато разбра, че съм бременна и аз, вече беше в 8 месец не искам да си спомням какво последва, никакво разбиране не прояви, въпреки че аз нито закъснявах за работа , ходех на прегледи от 7.30 ,не си тръгвах и по-рано, а не се чуствах добре. Тя непрекъснато ми измисляше тъпи задачи, които принципно се вършеха от стажантите.
 С цялото това дълго обяснение искам да кажа, че въпреки че е факрт че над 50% от децата се раждат в семейства, които нямат брак, общественото съзнание все още е настроено, да приема, че имали дете, трябва да има и брак.  ooooh!

Аз лично смятам, че с брак или без брак, най-важното е мъжа и жената да се подкрепят, обичат и уважават, и най-вече да гледат детето си с любов, а брака като институция е решение на двойката. Peace
Надявам се с мнението си да не засегна никой.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Здравейте момичета!Аз най-накрая реших да се включа при вас.Инъче съм ви голям фен и досега ви бях редовен гост-четях ви с профила на сестра ми/ghost13/,не съм изпускала нищо от темите които сте обсъждали.Но вече си направих моя регистрация и ми се иска да си контактуваме.
Да ви се представя-казвам се Нина на 29г и с мъжъ ми живеем в Пловдив. Чакаме си нашето съкровище-момиченце на 22.06-това ми е първа бременост/надявам се да ме включите в първата страница/.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 658
yaya, и аз си бях купила тази книжка миналата бременност, но след това ми беше напълно безполезна. Причината е, че аз избрах кърмене на поискване с късно захранване-след 6 месеца. Книгата е от старата схема на гледане на дете и ако смяташ да я следваш, да захраниш на 40 дена и то със сок, спокойно можеш да я следваш.
the1 аз също от една седмица получавам такива схаващания докато спя и се протегна, а съм на много високи дози магнезий, така че не смятам , че е от липсата му. Като го получиш, пробвай веднага, въпреки болката да направиш контрашпиц, веднага отпуска.  Peace

# 280
  • гр. София
  • Мнения: 143
Ninand, Добре дошла при нас! Hug Знаеш ли пола на бебето? Ако искаш да те включим в списъка със зодиите на мамитата кажи дата на раждане.

# 281
  • Мнения: 59
mgamisheva благодаря за загрижеността Simple Smile Не съм оздравяла , и все още съм си със запушения нос, но се надявам да се оправя тези дни Simple Smile
petia_tag , като прегледах книжката там лекрката е против ранното захранване и съветва ако може да е изцяло на кърма до 5-6 месец, водят я ново издание , та може и да си е променила мнението въпросната лекарка .... Simple Smile надявам се въпросната книга да ми помогне после при захранването , че това ми се струва мнооооого трудно.

мили майчета , които имате МОМЧЕТА , моля ви се  кажете толкова ли е по-трудно гледането на момче в началото от това на момиче , нещо последно време всеки ме плаши колко трудно се гледали момчетата ...

# 282
  • Мнения: 35
Добър ден момичета  Nature Sunny
за обръщенията - аз винаги като говоря за Пламен се обръщам с името му/немога да кажа "мъжа ми",а той като говори с някой за мен казва "жена ми" или "жената" Joy
за схващанията - и при мен се случват и то почти всяка сутрин. Вече не пия Магнезий,но дори и като го пиех пак ми се схващаше левия прасец. Много е неприятно, но както казва Петя само контрашпица помага/макар че доста боли/
Ninand, добре дошла  bouquet
mayjko, и моята док е на мнение, че може спокойно да се кара на плодове и зеленчуци.Тя е много против многото качване на килограми Peace Но пък само на ябълки ми се струва малко драстично.Според моята док детето си взима каквото и колкото му трябва от майката.

Ние отиваме до Стара Загора да разглеждаме колички,макар че вече съм си харесала,но може да харесам друг модел,които съм пропуснала Wink
Хубав ден на всички

# 283
  • Мнения: 79
Добро утро и от мен Hug
Аз да ви се похваля,че вчера моето бебче за първи път ме риташе толкова силно,
както си държах ръката на корема и получих едно много силно ритниче,чак се изплаших и си дръпнах ръката,
после още едно  Laughing
После ме беше страх да си сложа ръката на корема,да не ме ритне пак и след малко като му ударих един рев че ме е страх
от моето бебче Embarassed ,но за първи път ми се местеше и повдигаше корема

# 284
  • Мнения: 6
yaya86 , и на мен всички това ми казват, че момчетата се гледат по-трудно, защото по-бавно минават коликите, по-ревливи били, по-капризни и по-чувствителни...Не знам, ще видим. Аз имам наблюдения от две мои приятелки,  с които заедно си гледахме децата, наистина те не спяха по цяла нощ докато децата им не станаха на 3 години.
Но аз мисля, че това си зависи от самото дете и че предварително нищо не се знае. Но каквито такива, това ще са си нашите деца и ще си ги гледаме.

Общи условия

Активация на акаунт