МАРТенки сме най-добре, всяка гушка своетo дете!

  • 12 574
  • 202
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 18
Здравейте мацки!
 И на  нас педито ни каза като станем 4 кг тогава да излизаме на вън. Но ние с таткото решихме че ако има хубави и слънчеви дни ще го искарам на двора само.

Ядеме по един час  и след  45мин или час пищи че е гладен. Сега с друсане и рев искарахме 1и 20 мин и сега от умора ми спи на циците. Егати ужаса, а нощно време пък може по цяла нощ да откара ту на едната ту на дрегата с паузи от по 5 мин . Тази нощ цоко от 23ч до 3 през ноща и накрай заспа. Милото имам чувството че не му стига ядене и се тормози непрекъснато до суче.
Писах на Хедра и ще чакам да ми отговори дали това положение е нормално.
Аз вече съм зомби.

# 166
  • Мнения: 645
И аз се сетих да питам нещо, някой знае ли от къде мога да си купя чанта на бебето.
А и кой има играчка за сгъваема кошара която хем свети хем прожектира а и пее newsm78

# 167
  • Мнения: 698
здравейте мамчета.
Да се отчета набързо за Ангела. Тя значително е подобрена. Без кувиоз, но трябва още няколко дни да е на антибиотик. Видях я днес, беше в легълче и махаше с ръчички и главичка. Не влизах в стаята, а я видях отдалече,  че таткото е болен и да не внеса някой бацил при малчуганите.
Искам да ави питам дали при някоя от вас се е получил колит след раждането. Имам ужасни болки в целия корем, но не са менструални, а по-скоро като при колит, а и не кърмя, пия хапчета за спиране на кърмата и ми се струва, че не е от събирането на матката. Вчера ме гледаха на видеозон и всичко с матката си е наред и се чудя от къде тия болки освен от стомаха и червата. А и не зная как боли при свиването на матката. Моля ви ако някоя знае да ми отговори, че вече не зная какво да правя...

# 168
  • Мнения: 63
За излизането на нас ни се наложи да излизаме още на 4 ден. Беше хубаво време и не сме спряли оттогава. Само като е лошо времето си стоим вкъщи. Малко с кърменето е гадно защото трябва да я кърмя на 2 часа горе долу и затуй не са ни дълги разходките.
 
Дума ние пък се кърмим често но по много малко от 5 до 10 мин. За сега качваше грамчета. Дали и стига незнам , но е спокойна и спи или гледка през другото време. Опитай да го дохраниш след като е цокал и ако е спокоен след това. Но имай впредвид че колкото повече стои на гърдата толкова повече кърма ще произвеждаш и в един момент ще започне да му стиг. (надявам се)
Мери ако е от матката болката ,се засилва кръвта или изпадат съсиречета.

Тази седмица ли е великден?

# 169
  • София
  • Мнения: 459
Добър ден на всички и от нас!

veselina_s_p- не е лошо като идея разходката, но на нас педито ни каза да излизаме след като сложим ваксината (което ще е на 16 април). А и доколкото ми е известно и другите 2 мамита (Васида и Натси) също още не излизат, за Животинче незнам.

Ние също не сме излизали още. Вече много ми се иска, но все не ми допадаше времето, или нещо друго се случваше...
Но утре сме на контролен преглед в болницата, където последно беше Тошко, а в четвъртък сме при педиатърката и ще питам дали вече е достатъчно укрепнал да го извеждаме поне по малко...

Днес беше един от най-тежките ни дни до сега... Уж през нощта всичко беше прекрасно, хапна си младежа в 3 и в 6ч и до яденето в 9 беше спокоен, но после се почна едно пънене, пищене... в 3ч уж яде нормално, а в 4 пак търсеше да суче и си цокна още 15мин... Отиде ни хубавия режим на кино май...

Имам много важен въпрос, че вече луднах с тъпия ни счетоводител идиот - точно на 15-я ден ли превеждат болничните и нормално ли е да закъсняват с пняколко дена, ако всичко е наред? Представете си, още не е дошъл 45-дневния, а още 2 бр. имам още не внесени  #Cussing out не знам какво да правя вече, аман от нехранимайковци!!1
На мен 45 дневния ми доиде вчера newsm78

Аз също получих днес пари от НОИ, но странното е, че сумата е по-голяма, отколкото очаквах  Crazy Аз си мислех, че тези пари ги превеждат за текущия месец, т.е ако болничния почва от 12.02, през март да получа парите за половината февруари, а през април - парите за март... А така като гледам сумата - това са пари за месец и половина, т.е целия първи болничен... Та сега се чудя, като дойде време за последния - който май е за почти година, значи ли това, че ще ми преведат всички пари на куп? Не ми се струва логично...

kikoimery, много се радвам, че малката принцеса се подобрява бързо... Вярвам, че скоро ще се гушкате в къщи.  Hug


Честито бебче на annimm !   bouquet

# 170
  • София
  • Мнения: 673
Аз да питам мамите от София: има ли някоя от Левски В или околностите?

# 171
  • Мнения: 4 428
Животинче, последния болничен не е за почти година. Той допълва дните до 300 и няколко си, както си беше преди това. След това се водиш в отпуск по майчинство  Peace Най-вероятно ще изплащат парите месец за месец  Peace
Ще взема и аз да си проверя сметката дали и мен няма да ме зарадват  Grinning
Да, и аз имам вече парички  Grinning Мислех, че ще ги превеждат края на седмицата. Това, като гледам си ми е остатъка от болничния до средата на април. Така, че на мен си ми ги превеждат и болничните месец за месец  Peace

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 18:06 от veselina_s_p

# 172
  • Мнения: 422
glafira аз живея в Левски.

# 173
  • Мнения: 361
така, таткото се предаде без бой за разходките Joy Само сме с уговорката да е топличко. Така че от понеделник почваме и ние.
За болниния не ми се говори. На мен вчера са ми занесли този за 45 дни преди раждане. В нашата фирма ги носят на следващя месец. Незнам кота ще имам някакви парички.

# 174
  • Мнения: 107
Дез и аз се замислям за спирала,че презерватива и хапчетата не са удачен вариант според мен! Но тепърва ще проучвам въпроса! Но мисля,че единственият им недостатък е ако не ти я сложат правилно се появява лек или по-силен дискомфорт и трябва да ти я наместват!

# 175
  • Мнения: 1
здравейте мамчета.
Да се отчета набързо за Ангела. Тя значително е подобрена. Без кувиоз, но трябва още няколко дни да е на антибиотик. Видях я днес, беше в легълче и махаше с ръчички и главичка. Не влизах в стаята, а я видях отдалече,  че таткото е болен и да не внеса някой бацил при малчуганите.
Искам да ави питам дали при някоя от вас се е получил колит след раждането. Имам ужасни болки в целия корем, но не са менструални, а по-скоро като при колит, а и не кърмя, пия хапчета за спиране на кърмата и ми се струва, че не е от събирането на матката. Вчера ме гледаха на видеозон и всичко с матката си е наред и се чудя от къде тия болки освен от стомаха и червата. А и не зная как боли при свиването на матката. Моля ви ако някоя знае да ми отговори, че вече не зная какво да правя...
Колит си е отвсякъде!Адска гадост е,понякога ми се налага да спра на място и да се свия на две.Ще се оправи с времето,подходяща диета и мноого спокойствие(трудна работа).
Честита щерка на мама Аннимм!
Дез,много са недостатъците на спиралата,макар че някои жени се чувстват отлично.Не става ли с коитус интеруптус?
Да разкажа за моя юнак-за 1 седмица е наддал с 430 грама!Не знам как ще го вдигам като стане на годинка...Днес станахме на 12 дни и го изведохме на първата разходка в близкия парк(разкошно място,тихо,миришещо на всевъзможни пролетни цветя и със сладка детска железница.През цялото време спа доволен,но той и без това през деня нонстоп спи..Иначе коликите му са много мъчителни,направо ми къса сърцето!Колийф помага донякъде,но и ние гледаме да даваме само за вечерните и нощни хранения.
За кремовете против подсичане-много съм доволна от Себамед,но явно не при всички е така- май си остава метода проба-грешка.

# 176
  • Мнения: 4 428
Дез,много са недостатъците на спиралата,макар че някои жени се чувстват отлично.Не става ли с коитус интеруптус?

Това чудо какво е  newsm78
Я,разяснете,х който знае пове за спиралите - видове, плюсове и минуси. И аз си мисля да си сложа спирала, но въобще не съм в час с тях  Rolling Eyes Аз изкарах сума време на хапчета и не ми пречи. Но все пак са си хормони и искам малко почивка от тях  Rolling Eyes

# 177
  • Мнения: 3
kikoimeri , 10 дни след като се роди Натали... от вечерта ме почнаха страшни болки,точно като при колит,неможех дори да мръдна,едва станах за да взема да нахраня малката... и отидохме на спешен кабинет... казахаа,че е проблем със стомаха и дори ми препоръча да си направя цветна снимка.... препоръча ми диета за около 10 дни и така.. болките отшумяха.. !

  На всички нови мами... Честити бебоци,да са живи и здравиии !!!

# 178
  • Мнения: 36
Момичета, аз съм от априлките и Тай си я следим и ние. Виждам, че още не са ви известили, та:

Днес сутринта към 10 ч. ТАЙ е родила сладурче Ивон 3400 кг   
Тя е добре,възстановява се. Честито на мама Тай!
  baloni

# 179
  • Мнения: 10 028
Роня, не знам как е pre-cum на БГ, заради това не става коитус интеруптус. Прозрачната течност  може да съдържа сперма от предишна еякулация и е достатъчна за да забременееш.
Ето повече:
http://wiki.answers.com/Q/What_is_pre-cum

 Я! Честито бебче на Тай!   bouquet baloni

Общи условия

Активация на акаунт