съпругат ми е алкохолик

  • 7 344
  • 47
  •   1
Отговори
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Здравейте чудех се дали да започна тази тема но нещата излизат вЕЧЕ извън контрол.Омъжена съм от 7 г.но се познаваме от 13г. имаме две деца.Съпругат ми пътуваше с корабите но от 1г. спря и така започнаха проблемите.Започна да употребява алкохол всеки ден а дори и в малки количества се напива и започва кошмара.Винаги ме е пренебрегвал заради братята си не обръща внимание на децата си .Дъщеря ми е в първи клас а той дори не знае дали може да чете.Хигиената му е под всяка критика не се къпе не се преоблича.Но най-лошото е че ме тормози психически и физически блъскал ме е удрял ме е не ме е пребивал но мисля че е въпрос на време.И когато го питам на другият ден защо ми посяга той казва че нищо не ми е направил ако трябва да ме бие нямало съм да мога да стана.Вечер когато се прибере пиян и с децата спим той влиза в стаята  и започват скандалите.Не желая да да имам интимни отношения с него а той започва да ме обвинява че си имам любовник .Аз му обеснявам причината че не може до вчера да ми крещи а сега иска секс но не разбира .Може много да ви обяснявам но това е достатъчно да добиете представа за живота ми .Аз съм на 30г. и пОЧТИ съм решила какво да правя но ме е страх от неизвестното а и децата как ще го приемат.Той не може да се промени за него няма проблем с алкохола.КАКВО ДА ПРАВЯ ПОМОГНЕТЕ МИ.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 035
Освен със съвет да се разделите няма да можем да ти помогнем. Пиянството е до гроб и щом става лош - поне аз бих избягала веднъж за винаги.

# 2
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29
Какво да правиш никой тук не може да ти каже. Съчуствам ти за положението, в което си, но мога да ти дам само съвет. Помисли дали това е живота, който искаш да живееш, помисли каква среда осигуряваш на децата си. Пожелавам ти сили и кураж да се пребориш с ужаса,в който /според мен/ живееш! Бъди силна!

# 3
  • Мнения: 1 848
Нещата които казваш за него са твърде тежки, последствията от алкохолизма му са необратими на този етап.
Опитаи да поговориш с него когато е трезвен, но щом се е стигнало до тук надали има връщане назад.
Явно не това е човека с които ще изживееш дните си, макар и че децата ти са от него.
По-добре гледаи напред и прекрати връзката си с този човек ако няма решение на проблема.

# 4
  • Мнения: 1 844
всеки сам избира какво да прави и как да живее.аз лично не бих търпяла такъв живот нито ден,никой човек не го заслужава.
защо да търпиш един мъж алкохолик,който те малтретира,не се грижи за децата си и общо взето се е превърнал в един мизерник?
вземай си децата и продължете живота без него.може и да те е страх от неизвестното,но съм сигурна,че определено ще е по-добро от настоящето ти.
успех! Peace

# 5
  • Мнения: 804
Съпругът ти, явно не е свикнал да е на сушата. Сигурно преживява някакъв стрес, но алкохолът не е  решение. За съжаление не мога да ти дам адекватен съвет. Хубаво е, ако можете да поговорите, да го убедиш да потърси помощ, но малко мъже признават, че имат проблем. Най-лесно е да спасиш себе си и децата, като се махнеш. Най-трудно е да се бориш, без да знаеш дали ще победиш.
Ние сме чужди хора и нашите съвети са валидни за това, което ние сме преживели или видели.
Решението е твое.

# 6
  • Мнения: 293
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжеляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!

# 7
  • Мнения: 3 453
По-лошо, от съпруг - алкохолик, е един ден децата ти да те обвинят за това, че навремето не си взела правилното решение и по този начин са израстнали в неподходяща среда.
Познавам такива порастнали деца. Нямаш представа колко е ясен споменът, как баща им нахлувал в стаята, докато спят с майка си и започвали скандалите.
И друго - едното, от тези деца, вече е мъж и е поел по пътя на баща си. Семеен е, има дете. Не обръща внимание на семейството си, тормози ги, системно се напива....
За съжаление, много често моделът на поведение се пренася. Майката и до сега не може да си прости, че навремето не е събрала нужната смелост и не се е откъснала навреме.  Tired
Надявам се да вземеш правилното решение - правилно за вас, тримата! Peace

# 8
  • Мнения: 804
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжаляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!
Ей, хора, семейство не се разваля така лесно. Не може да не се опиташ да помогнеш на човека до теб, не може да го оставиш да потъва.
Бил добър до вчера, защото пътувал, носил пари и не досаждал. Днес вече е лош.
Ами той може да има нужда от помощ. Кой ако не тя поне ще опита да го извади от дупката.
Една жена винаги има шанс да намери по-добър мъж, но той винаги ще бъде чуждия човек за децата и.

# 9
  • Мнения: 293
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжаляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!
Ей, хора, семейство не се разваля така лесно. Не може да не се опиташ да помогнеш на човека до теб, не може да го оставиш да потъва.
Бил добър до вчера, защото пътувал, носил пари и не досаждал. Днес вече е лош.
Ами той може да има нужда от помощ. Кой ако не тя поне ще опита да го извади от дупката.
Една жена винаги има шанс да намери по-добър мъж, но той винаги ще бъде чуждия човек за децата и.

Така е.От партньорска гледна точка.
Но всички знаем,че зависимите не осъзнават нуждата си от помощ и намеса...
В този ред на мисли....децата и тя ще страдат,а положението няма да се променя.
Да опита веднъж,дваж да... но да се примири с това положение -НЕ.

# 10
  • Мнения: 3 453
Бабилия,
има неща, които ме карат да си мисля, че каузата е изгубена.

.....не обръща внимание на децата си .Дъщеря ми е в първи клас а той дори не знае дали може да чете.
Този проблем може и да е следствие на алкохола, може и да не е. Работата му е била свързана с пътувания. Може би затова не се държи адекватно с децата си, но не виждам и да прави опити за сближаване.

Вечер когато се прибере пиян и с децата спим той влиза в стаята и започват скандалите.Не желая да да имам интимни отношения с него а той започва да ме обвинява че си имам любовник .
Колкото и да е зле, един баща винаги ще се съобрази с децата си и няма да позволи да ги стресира по този начин.  Confused
Пак ще се откъсна малко от конкретния случай. Дъщерята на моята позната ми е разказвала, как са дебнели тримата /тя, майка и и брат и/ на прозореца, за да видят, дали баща им се прибира пиян. Ако заподозрат, че е пил, веднага си лягали / в едно легло/ и загасяли осветлението. Момичето ми е разказвало, как със свито сърце се е молела на Господ баща и да не влезе в стаята... С часове не смеела да помръдне, нито да заспи...

Той не може да се промени за него няма проблем с алкохола.
Това е достатъчно основание тя да се изнесе заедно с децата!
Как се помага на човек, който не осъзнава, че има проблем?

# 11
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Обърни внимание на поведението на децата, когато се прибира баща им. Ако се умърлушат и притихнат и почнат да стрелкат погледи ту към него, ту към теб- това е. Багажа и да те няма.

# 12
  • Мнения: 804
AGAPH , за примирение и дума не може да става. Но да си тръгнеш без поне да си се опитал да промениш нещата не е редно.
Няма да навлизам в подробности (предимството на възрастта са "очните"), но е много тежко когато осъзнаеш, че не си направил необходимото, когато е можело да промениш нещата.  
В момента всичко е поправимо, след време ще бъде необратимо. Тогава на NARAIA ще и е далеч по-тежко.
Тези деца са създадени с любов, най-малкото което им дължат е да ги отгледат с любов.

Норе, мъжете се учат да бъдат бащи. За разлика от майките, които го усещат. Той не е живял с децата си, пътувал е през цялото време. Не искам да вярвам, че няма шанс.

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
Деградацията на един алкохолик е нещо ужасно.Не причинявай това на децата си и на теб самата.

# 14
AGAPH , за примирение и дума не може да става. Но да си тръгнеш без поне да си се опитал да промениш нещата не е редно.
Няма да навлизам в подробности (предимството на възрастта са "очните"), но е много тежко когато осъзнаеш, че не си направил необходимото, когато е можело да промениш нещата.  
В момента всичко е поправимо, след време ще бъде необратимо. Тогава на NARAIA ще и е далеч по-тежко.
Тези деца са създадени с любов, най-малкото което им дължат е да ги отгледат с любов.

Норе, мъжете се учат да бъдат бащи. За разлика от майките, които го усещат. Той не е живял с децата си, пътувал е през цялото време. Не искам да вярвам, че няма шанс.


Добре де, това си е лично мнение на AGAPH. Защо в два поредни поста тя бива опонирана?! Нека всеки си напише мнението, без да създава среда за спорове.
А по темата: явно пиенето не е единствения проблем. Имам псих. тормоз, а може би и икономически фактор. Аз мога да предложа на авторката да се разделят за месец-два, ако това е възможно и след това сами да си решите. Мисля, че лятната ваканция на децата е най-удачния период за това.
Успокой се, каквото и решение да вземеш, света не свършва с това  Hug

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 22:09 от linda_

# 15
  • Мнения: 804
Никой не оспорва AGAPH. Просто обменяме мисли.
Колкото до твоето предложение да се разделят за месец два, според мен това ще задълбочи проблема.
Самотата води до алкохолизъм, сам изоставен мъж е загубена кауза. Ще се пропие окончателно.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 016
Без да чета другите мнения от личен опит ти казвам, че алкохолизма не се лекува. Няма начин да убедиш този човек че не постъпва правилно и така наранява теб и децата си, а те повярвай ми ще помнят. Има вариант да пробваш да го убедиш да се лекува, а той ще ти казва, че не е болен.... Личното ми мнение е : не оставяй децата си да живеят с такъв човек!  no no

# 17
  • Мнения: 15 379
Бягай! С пълна сила!
Вземай си децата и започни начисто, защото ако не го зарежеш сега, ще съжаляваш за всичко, което ти предстои!

# 18
  • Мнения: 5 468
Самотата води до алкохолизъм, сам изоставен мъж е загубена кауза. Ще се пропие окончателно.
Тя не трябва да се жертва, за да спаси неговия животец, който той сам си е избрал да погубва. Тя има за какво да продължи... има две деца, които я обичат и разчитат на нея.
Знаеш много добре, че излекуван и полезен за семейството си алкохолик НЯМА.
Не си струва да живееш в ада на алкохола.... тогава го няма човека, който си обичал и си мислил, че ще ти бъде партньор. По-добре сам, отколкото зле придружен.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Имах 1 такъв на главата си  ooooh! . Е, до бой не се е стигало, обаче си имахме много проблеми заради алкохола. Аз такива неща много бързо ги решавам. Като видя, че няма изгледи към по добро, слагам чертата и това е. Така и направих. Вече 4-ти месец си гледам детенце спокойно, няма алкохолици покрай мен, пея си и си свиркам. И между другото - няма алкохолик, който да си признава, че има проблеми с алкохола, или поне от хората които аз познавам  Rolling Eyes Не съсипвай живота си единствено заради децата. Така може да съсипеш и техния. Едно дете винаги живее по добре с 1 родител, но в спокойна среда, от колкото с двама, но в непрекъснати скандали  Tired

# 20
  • Мнения: 776
Не можеш да помогнеш на някой , който не желае помощта ти!  Щом той дори не признава, че има проблем с алкохола, няма какво да говорим.
Моето мнение е, че тя трябва да го напусне, да пощади себе си и децата. Животът с алкохолик е мъчение и огромно изпитание за нервите и психиката на възрастен човек, а какво остава за невръстно детенце.
Съчувствам ти, миличка, не се подлагай на това мъчение, просто бягай  Hug

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Не подлагай себе си и децата на подобен тормоз  Peace Аз избягах веднъж от подобен ужас. Радвам се , че нямаше замесени деца. 5 години се надявах и борех за връзката ни. Резултата за него е , че е в супер тежко положение в момента. Не ми се мисли как би ми минал живота с него  Sick
Ако много държи на вас той ще се промени и ще ви намери.

# 22
  • Мнения: 4 785
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжеляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!

Това исках да напиша и аз! На 100%. Проблемите с алкохола нямат край - примери от живота бол. Ако децата сега ще страдат за него по някакъв начин, то като поотраснат и стават свидетели и съдници на пиянски свади и побойща - тва ще им натежи, най-малкото, в живота. Не се страхувай от бъдещето - бъди сигурна, че е по-хубаво - няма по-хубаво нещо от спокойствието!

# 23
  • Мнения: 1 199
Никой не оспорва AGAPH. Просто обменяме мисли.
Колкото до твоето предложение да се разделят за месец два, според мен това ще задълбочи проблема.
Самотата води до алкохолизъм, сам изоставен мъж е загубена кауза. Ще се пропие окончателно.

Всъщност се смята, че най-лошата услуга, която близките на алкохолика могат да му направят, е да се опитват да му правят живота по-лесен, да се отдава на алкохолизма безнаказано. В редките случаи, когато алкохолик е намирал сили да признае пред себе си зависимостта си и да се бори за да я преодолее, обикновено е когато му се случи нещо много трагично вследствие на алкохолизма като загуба на семейство например. Ето това може да го накара да се замисли, не необезпокояваното пиянство. Естествено че някои съвсем потъват, ама това и без това ще стане (алкохолизмът е прогресираща болест), само че така ще опропасти живота и на близките си.

# 24
  • Мнения: 1 669
Имахме подобен случай в семейството... Преди да се алкохолизира, мъжът беше перфектният баща и съпруг. Нежен, любвеобилен, изведнъж, или не толкова изведнъж нещата излязоха извън контрол. Биеше жена си, не се прибираше, продаде всичко, което можеше да се продаде - дори шейната на детето си. Разделяха се, събираха се, пак се разделяха... Докато не последва развод. Детето настояваше за това, защото не издържаше да гледа майка си с вечно насинени очи. Той никога не е преставал да бъде добър баща, въпреки състоянието си. Но животът е непредвидим...

# 25
  • Мнения: X
Няма лечение това, както са казали по-горе-излекуван наркоман и алкохолик НЯМА, колкото и да се твърди това..Имам пример в семейството / не е мъж ми де  Praynig / , ужас е, пълна деградация. НЕ осъзнават положението си / не ми се впуска в подробности, че.../, нито стресова ситуация ги преобръща . Ще става по-лошо и по-лошо, парите просто ще изчезват за пиене,а мръсотията ще стане неуправляема..
БЯГАЙ, МИЛА, БЯГАЙ..ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН Е ДА БЪДЕШ СИЛЕН ХАРАКТЕР!Не си съсипвай живота в постоянен стрес,мъка, сълзи, а най-вече този на децата! Няма изекуване от това, разбери! Просто го виждам всеки ден, но Слава Богу сме отделно!!

# 26
  • Мнения: 800
Ще повторя много от мненията, но и аз съм в същото положение - при мен решението е един месец срок, в който да ми докаже, че може да бъде бащата и съпругът когото съм харесвала и обичала и ако не стане - довиждане! Имам готовото споразумение за развод, което му връчих за подпис и сега чакам. Между другото довечера сме на преглед при доктор и това е което мога да направя за него. Децата са ми по-важни, тяхното спокойствие и щастие си заслужават да се боря. Давам шанс и след това край. Ти си знаеш най-добре дали трябва да дадеш последна възможност на брака си и на мъжа си - все пак най-добре за децата е да са с двамата си родители, но ако нещата продължават ..... действай! Няма нещо толкова трудно, та една майка да не се справи - така се убеждавам и аз!

# 27
  • BG
  • Мнения: 390
Мила, пробвай с тези капки против алкохолизъм. Мой познат след изпити опаковка и половина от тях изпитва отвръщение към алкохола. Четох някъде, че Чочо Попйорданов се е излекувал с тях.
http://www.kapkite.com/

Желая ти успех, трябва да се пребориш за семейството си, доколкото разбирам ти обичаш съпруга си. Помогни му, не го оставяй да се провали.

# 28
  • Мнения: 800
Тези капки са много спорни, в нета намерих повече отрицателни мнения отколкото положителни, а да дам 120 лева за да се убедя сама, ми се струва тъпо. Аз пробвах преди време капките на Бах, ефектът не дойде така както го исках, та се га не ми се рискува пак. Мисля си че човек трябва да иска да се лекува, за да се излекува.

# 29
  • Мнения: 668
Според мен преди да направиш каквато и да е крачка трябва да се опиташ да видиш дали е моментно.Може да с от стрес  или от това,че не е на работа .Пробвай първо да оправиш нещата.Не избързвай.

# 30
  • Мнения: 1 289
Хигиената му е под всяка критика не се къпе не се преоблича.

То това е напълно основателна причина да го напуснеш какво остава физически и психически тормоз?!

# 31
  • Мнения: 344
Бягай!!!!!!!!!!!!Нищо добро не те чака !!!!!!!!!Слагай край колкото се може по - скоро.Баща ми е такъв и не искам и да си спомням какво преживявахме аз , майка ми и сестра ми - то не бях абоища , панаири чудеса Sad.Няма оправия щом веднъж е посегнал към чашката.Заради теб и заради децата сложи край на този "брак".Шанс за него няма.

# 32
  • Мнения: 229
За да пие един човек  - има проблем , с който не може да се справи. Според мен говори с него, и пак говори, помъчи се да разбереш къде е проблема и защо го решава с алкохол.Говори с родителите му , опитай се да му помогнеш преди да решиш да се разделиш с него- това е най лесното.

# 33
  • Мнения: 308
   Аз съм съгласна с Бабилия. Трябва да се опиташ да му помогнеш. Щом това положение е от 1година и то след като вече не пътува, явно има връзка. Той има ли друга работа? Може да се чувства безполезен, ако не носи пари в къщи.

   Ако след като си положила усилия да разбереш от него как се чувства и каква е причината да пие толкова, той не намери сили да се поправи заради теб и децата се разделете.

   Все пак не сме се събрали, за да сме заедно само в хубавите моменти. На нас българите един от най-големите проблеми ни е, че не можем да комуникираме и споделяме. Това е лично мнение. Може да има нещо и той да не знае как да си излее мъката пред теб.

   И все пак ти познаваш половинката си най-добре. Ако мислиш, че с опитите си да му помогнеш ще стане още по-агресивен и опасен за теб и детето, просто не го прави.


   Лутам се от едната до другата крайност, но никой не го познава по-добре от теб и еднозначен отговор според мен няма. Може само да ти даваме насоки, но не и отговори и решение на проблема.

# 34
  • Мнения: 172
Най-накрая се реших и аз да пиша в темата.Аз също имам алкохолик в къщи.Не употребява алкохол цял месец,но малко, по-малко пак започва да пие.Ние имаме напредък и той е че алкохоликът осъзна ,че е такъв.И какво,пак започна да пие.Приемаше едни лекарства и беше добре,но като ги спря същата работа.Проблемът според мен е някъде в главиците на тези същества.Сега се чудя как да го запиша на психолог и да го навия да отиде.При нас картинката не е със скандали и побоища,а с едно пълно безразличие,никаква заинтересованост към семейство ,дом ,работа.По цял ден гледа филми,спи,няма работа.Не ме питайте как се издържаме,че е някакъв ужас това.Спи по цял ден,а нощем пие.Не всяка вечер де.Аз съм на ръба на психическите си сили.Не мога да го зарежа,защото няма къде да отида,пък и не знам защо все си мисля,че има надежда защото се обичаме.Ох,явно доста жени има с мъже алкохолици и лека ,по лека започваме и ние да изплуваме от сянката на срамът.Хайде да се подкрепим взаимно!Има някакъв шанс,според мен.

# 35
  • Мнения: 29
След като прочетох всички мнения по темата иска ми се да разкажа и моята история. Омъжих се по любов за едни прекрасен човек. Родиха ни се двама сина. Работеше, издържаше ни, нищо не ни липсваше.  В един момент разбрах, че е станал зависим от алкохола. Преди това уж с приятели, с колеги по чаша две. Започна да закъснява, защото първо се отбиваше в кварталната кръчма. След това наддигаше шишето уж, че зъб го боли. И така всяка вечер. След това започнаха скандалите, побоищата, едното ми дете даже от притеснение започна да се изпуска нощем в леглото. През нощта ме будеше да ме бие, че съм му скрила шишето, а естествено той си го криеше. Намирах бутилки на всевъзможни места. Майка ми ме предупреди да си стягам багажа навреме, за да не страдам, но аз не ще му помагам. Нищо подобно агонизирахме всички наред - аз, деца, сестра му, родителите му, майка ми и т.н. В един момент децата искат шоколадче, той се бърка в джоба и казва нямам, а за едно шишенце от тогава 1,20 лв ракията 200 мл. има. И света се обърна. Много бързо разви цироза. Аз неотлъчно до него ще помагам. Болници, лекари, безсънни нощи, не бях в състояние да работя. Изселихме се от мястото, където живеем, че уж нещата да потръгнат пак нищо подобно. Спряха развитието на болестта, с лекарства и диети, като трябваше да спре да пие. Уви! Не се уплаши беше на 32 години. Аз работех, за лекарствата да му осигуря. На него обаче не му пукаше за никого, най-вече за себе си. И накрая почина от цироза на 32 години остави две сирачета. Не ме питайте през какъв ад съм минала и съм си пропиляла 7 години от младините си. Единственото хубаво са децата ми.
Сега след толкова години вече имам втори прекрасен съпруг, който се грижи за мен за децата ми......И те са в спокойна среда без скандали и разправии. И са добре, синът ми спря да се изпуска нощем. Нямам думи, за да опиша още по-подробно, за да стане ясно на тези жени, които се надяват-да надеждата умира последна, но е безнадежно такова положение с алкохолик в къщи. Нито капки, нито каквото и да е помага. Истина е, че нито един алкохолик не си признава, че има проблем.
Моят съвет е следния: компромис с Вас самата и с децата си не правете, ако Вие търпите, нямате право да подлагате децата си на това. Ще го преживеят и ще Ви благодарят. Аз на майка си шапка свалям, че се е развела с баща ми по същите причини. И той умря доста по-късно от цироза.
Желая Ви късмет и сили в решението Ви.

# 36
  • Мнения: 1 199
Момичета, оставете тези капки. Обърнете се към организацията Анонимни алкохолици. Като начало почетете назад във форума им в дир.бг - Алкохолно зависими. Много информация ще намерите там.

# 37
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                 Покони най-близките роднини и приятели по някакъв повод и постави ясно проблема пред тях-без скито покрито.Нека да говори,ако иска.Постави усливия и срок.Прояви загриженост,но и твърдост.Постави срок и на себе си и действай.Ако има обич,да я покаже и докаже,иначе-да си върви сам по пътя.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 016
За да пие един човек  - има проблем , с който не може да се справи. Според мен говори с него, и пак говори, помъчи се да разбереш къде е проблема и защо го решава с алкохол.Говори с родителите му , опитай се да му помогнеш преди да решиш да се разделиш с него- това е най лесното.

Проблемът ще изчезне, дори и за 6 месеца, но изведнъж той пак ще се появи.... И пак ще започне същото нещо. Има два вида алкохолизъм... единия избива на агресия, а другия на "изливане" на проблема. Да ви кажа при първия има физически тормоз, но и психическата страна непрекъснато да слушаш едно и също докато поредната "криза" не отмине..... Аз си казах мнението вече... много ми е трудно да си споделя случките, но само ще кажа, че баща ми има осъзнат алкохолизъм... демек изпада в кризи през определени периоди.....

# 39
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Много благодаря на всички вас за това че ми помагате със съвет.Истината е че само потвърждавам решението да го напусна.той винаги е посягал към чашката  но просто когато е бил на кораба го е нямало много време и като се върне за малко при нас аз не обръщах внимание на пиянството му.Казах му че искам развод но той не ми вярва и сега е по-кротък от агънце но пак пие по чаша две а на него и това му е достатъчно.Но решението съм го взела .

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405


Вечер когато се прибере пиян и с децата спим той влиза в стаята и започват скандалите.Не желая да да имам интимни отношения с него а той започва да ме обвинява че си имам любовник .
Колкото и да е зле, един баща винаги ще се съобрази с децата си и няма да позволи да ги стресира по този начин.  Confused


Няма такъв филм ... алкохолика не може да осъзнае, какво причинява на близките си ...

# 41
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Няма такъв филм ... алкохолика не може да осъзнае, какво причинява на близките си ...

Това е. Не може и не иска.

# 42
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
                 Покони най-близките роднини и приятели по някакъв повод и постави ясно проблема пред тях-без скито покрито.Нека да говори,ако иска.Постави усливия и срок.Прояви загриженост,но и твърдост.Постави срок и на себе си и действай.Ако има обич,да я покаже и докаже,иначе-да си върви сам по пътя.
Нали се сещаш,че след като си тръгнат гостите,щом и е посягал,може да я смели от бой

# 43
  • Мнения: 15 379
Но решението съм го взела .
Действай! Толкова се радвам, че не търсиш извинения, за да останеш при него. И за теб, и за децата, решението, което си взела е единственото!
Желая ти късмет, решителност и сили, за да започнеш отначало  bouquet!

# 44
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Мила, момичетата със такива проблемни съпрузи са ти разказали техния опит.
Аз мога само да кажа, че не че той пътува е причината той да няма отношение кам децата си и да не знае даже във кой клас са децата и че мъничкото чете или неможе.
Това го казвам като жена която е със пътуващ мъж, на която познатите и са от същия бранш но всички бащи са си бащи на място-грижовни и мили.
Не бил се научил да да бъде със децата си, не бил се научил да бъде баща- хайде деее. Че то голямото на 13  а мъничкото на 7 годинки. Колко години ще се учи да е татко,а?
Хайде да не го съдя, че съм благ човек. Всеки един от нашите съпрузи е имал такъв страшен момент да си загуби работата а колко от нас жените също- Да не си топим мъката във алкохол и да си тормизим децата. Много ми е жал за дечицата защото имах такъв комшия който ги биеше и те бягаха у нас. Изтрая го жената 15 години но неможа повече, че децата едното заекваше а другото друго получи а тя самата вечно с посинена. И това да му помага да  да не го оставя във лош момент Sad

# 45
  • Мнения: X
какво стана с авторката и какво е развитието?

# 46
  • Мнения: 0
Здравей!
Наитина е сложно при положение,че имате и деца които са в доста крехка възраст.
Но въпреки че са деца и то малки,не си мисли,че не разбират  ситуацията в къщи.
Мисля,че сега те страдат повече,виждайки теб нещастна и плачеща,а баща си....знаеш.
По-добре ги отдели от него,защото според мен ако живеете още заедно,ще дойде момент в който децата ще пораснат и ще го намразят,защото той ще започне да тормози и тях рано или късно.
Не се измъчвай,не измъчвай и децата си.
Успех от мен и вдигни глава   bouquet

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
какво стана с авторката и какво е развитието?

Развела се е.
Прегледът на публикациите и разказва останалото.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт