Трябва ли да гласуваме?

  • 3 156
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 857
Трябва да се гласува. Всеки е отговорен за мястото, в което живее и се развива. Ако това е начинът да се подобри - трябва да.

# 61
  • Мнения: 155
Абе хора, чета форума и гледам ами то над 70% май смятат че трябва да се гласува!  Sunglasses Ех, де да беше така и в действителност - 70% от българските граждани да гласуваха  Tired
Надявам се и това да стане  Wink

# 62
  • Мнения: 1
Но за жалост няма кои знае какви адекватни партии, които могат да разрешат проблемите. Даже те да са максимум две - НДСВ (благодарение на тях, и най вече на Паси и Кунева, влезнахме в ЕС и НАТО) и другата, в която вярвам, че биха променили нещо е "Зелените".  

# 63
  • Мнения: 155
Аз няма да коментирам партиите. Мисля, че не тука е мястото. Това е лично за всеки.  Wink

# 64
  • Мнения: 234
Абе хора, кой искате да стане политик????
Ако може да не е българин, че да не е с нашия манталитет ли?
Сакскобурготски може би, опитен политик, а?
Няма идеални хора, това е ясно. Но наглостта на управляващите е направоооо.....незнам точната дума, може би гнусна.
Не трябва да влизат във властта подобни хора.
Аз ще гласувам за Герб, не защото са идеални, не защото няма да са подкупни, а защото ми харесва начина им на говорене, вдъхват ми доверие някои техни членове и ми остава единствено да се надявам, че няма поне да са толкова нагли от предните.

# 65
  • Мнения: 27
Да, трябва да гласуваме.
Смятам, че гласуването трябва да стане задължително.
Освен това, нямам нищо против да се въведе и нещо като образователен ценз. Примерно, да имаш основно (или поне начално) образование, за да можеш да гласуваш.

# 66
Абе хора, кой искате да стане политик????
Ако може да не е българин, че да не е с нашия манталитет ли?
Сакскобурготски може би, опитен политик, а?
Няма идеални хора, това е ясно. Но наглостта на управляващите е направоооо.....незнам точната дума, може би гнусна.
Не трябва да влизат във властта подобни хора.
Аз ще гласувам за Герб, не защото са идеални, не защото няма да са подкупни, а защото ми харесва начина им на говорене, вдъхват ми доверие някои техни членове и ми остава единствено да се надявам, че няма поне да са толкова нагли от предните.


Първо никой не казва, че не трябва да е българин, второ - точно благодарение не лично на Симеон, но на хора като Милен Велчев и Николай Василев все още нямаме особен проблем с финансовата криза и сме с една от най-стабилните икономики в света, най вече измежду развиващите се страни!
Както са казали хората "Една птичка пролет не прави", така и един политик не може сам да постигне нищо! Точно за това ще гласувам за НДСВ, защото там има много квалифицирани кадри, които знаят какво вършат! А лично аз не съм привърженик специално на Сакскобургготски, но е факт, че в цяла Европа гледат на него с добро око!

# 67
  • Мнения: 1 840
Да, трябва да гласуваме.
Смятам, че гласуването трябва да стане задължително.
Освен това, нямам нищо против да се въведе и нещо като образователен ценз. Примерно, да имаш основно (или поне начално) образование, за да можеш да гласуваш.

Защо трябва да става задължително - къде отива демокрацията тогава, какво става с личната свобода? И щом сте толкова категорични, че трябва да се гласува, кажете поне и за кого да гласуваме. Кои са кадърните и кои са некадърните? Хайде, назовете ги, възползвайте се от свободата на словото, докато я има! За кого сте сигурни, че като получи властта, ще си спази предизборните обещания?

# 68
  • Мнения: 155
За кого ще гласувам ли? Мое право е да си го запазя за себе си  Rolling Eyes

# 69
Първо никой не казва, че не трябва да е българин, второ - точно благодарение не лично на Симеон, но на хора като Милен Велчев и Николай Василев все още нямаме особен проблем с финансовата криза и сме с една от най-стабилните икономики в света, най вече измежду развиващите се страни!
Както са казали хората "Една птичка пролет не прави", така и един политик не може сам да постигне нищо! Точно за това ще гласувам за НДСВ, защото там има много квалифицирани кадри, които знаят какво вършат! А лично аз не съм привърженик специално на Сакскобургготски, но е факт, че в цяла Европа гледат на него с добро око!
[/quote]



Напълно съм съгласна

# 70
  • Мнения: 1 840
За кого ще гласувам ли? Мое право е да си го запазя за себе си  Rolling Eyes

Мое право си е и да НЕ ходя да гласувам.

# 71
  • Мнения: 155
За кого ще гласувам ли? Мое право е да си го запазя за себе си  Rolling Eyes

Мое право си е и да НЕ ходя да гласувам.

Някой да е казал, че НЯМАШ право да не гласуваш?  newsm78

# 72
За кого ще гласувам ли? Мое право е да си го запазя за себе си  Rolling Eyes

Мое право си е и да НЕ ходя да гласувам.


И какво ще постигнеш с това?

# 73
  • Мнения: 27
Да, трябва да гласуваме.
Смятам, че гласуването трябва да стане задължително.
Освен това, нямам нищо против да се въведе и нещо като образователен ценз. Примерно, да имаш основно (или поне начално) образование, за да можеш да гласуваш.

Защо трябва да става задължително - къде отива демокрацията тогава, какво става с личната свобода? И щом сте толкова категорични, че трябва да се гласува, кажете поне и за кого да гласуваме. Кои са кадърните и кои са некадърните? Хайде, назовете ги, възползвайте се от свободата на словото, докато я има! За кого сте сигурни, че като получи властта, ще си спази предизборните обещания?

Не бих нарекла "недемократични" страни като Белгия и Австралия, например, където гласуването е задължително.

# 74


За кого ще гласувам ли? Мое право е да си го запазя за себе си  Rolling Eyes

Мое право си е и да НЕ ходя да гласувам.


И какво ще постигнеш с това?




Да и после се оплаквате от управляващите...

Общи условия

Активация на акаунт