STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE

  • 17 493
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Моята дъщеря също е носител на тази бактерия,но когато направихме антибиограма,си показа със кои АБ може да се лекува,защо при вас не може със АБ newsm78,извинявам се но нещо не съм разбарла може би.

# 16
  • Мнения: 2 019
Здравейте на всички,днес излезе резултата от гърления секрет на сина ми и познайте и на мен не ми се вярваше,но пише нормална микрофлора Simple SmileНаправо не мога да си го обясня при положение,че не сме лекували бактерията,но нищо.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 19:54 от AMBER4

# 17
  • Мнения: 5 790
Браво, радвам се за вас!  Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Това е чудесна новина,много се радвам и дано никога повече нямате такива гадости.

# 19
  • софия
  • Мнения: 757
AMBER4, Ицко беше на 2 г. и 9 м. Доколкото си спомням , тя се поставяше до 3 год. На него му я сложиха първия ден след новогодишните празници, беше напълно здрав.
До тогава най- често хремите го удряха в ушие, намаляше слух и т.н.  ooooh!
И оттогава наистиан разреди боледуванията, дали защото беше изкарал все пак първата зима, не мога да си обясня.
Но е факт, че при наличието на бактерията, ние не я лекувахме, сополите - гъсти и зелени- си минаха сами.

# 20
  • Мнения: 3
Здравейте,отново вчера се консултирах с още един специалист по УНГ Професор Йовчев,в момента който погледна дъщеря ми каза че спешно трябва да извадим трета сливица.А също така звънях и на телефона на ваксината ПРЕВЕНАР от там ми казаха,че ваксината не се бие щом детето вече е болно от Стрептококи и,че единственото лечение е АБ.Защото на болното дете от СТРЕПТОКОКИ имунната системи е достатъчно слаба и ако се сложи ваксината може да има доста нежелани реакции.http://www.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0% … -pid30012945.html Това е сайта на ваксината и там може да питате за всичко което ви интересува за нея!!!!!!

# 21
  • Мнения: 2 587
сега прочетох,че бронховаксон също може да се дава за това,а по това време на годината дали може?

На Вики за тез гадинки точно Бронховаксом й изписаха,правиха и антибиограма.За ваксина и дума не може да става понеже е с алергия и в момента имунитета й е на нула.За ефект ще пиша след още две седмици.

# 22
  • Мнения: 1 984
калпава лаборатория. все пак направете превенар. ваксината ще предпази детето.

# 23
  • Мнения: 1 984
сега прочетох,че бронховаксон също може да се дава за това,а по това време на годината дали може?

На Вики за тез гадинки точно Бронховаксом й изписаха,правиха и антибиограма.За ваксина и дума не може да става понеже е с алергия и в момента имунитета й е на нула.За ефект ще пиша след още две седмици.
каква е алергията?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 161
Искам да ви попитам : Коя от ваксините PNEUMO23 или Превенар е срещу STREPTOCOCCUS PNEUMONIA?
Изчетох темата и тотално се обърках Blush

# 25
  • Мнения: 1 984
Искам да ви попитам : Коя от ваксините PNEUMO23 или Превенар е срещу STREPTOCOCCUS PNEUMONIA?
Изчетох темата и тотално се обърках Blush

и двете но са различни неща и възраст.
каква възраст ви интересува?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 161
3г. и 3мес.

# 27
  • Мнения: 1 984
превенар. до 6г пнеумо 23 е неефективна, а и след това се прави по специални показания.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 161
Много благодаря за отговора. Единствено за което се колебая е ,че : Превенар е срещу 7 причинителя а PNEUMO23 пази от 23  Thinking
Извинете ,че малко се отклонявам от темата  Peace

# 29
  • Мнения: 2 587
сега прочетох,че бронховаксон също може да се дава за това,а по това време на годината дали може?

На Вики за тез гадинки точно Бронховаксом й изписаха,правиха и антибиограма.За ваксина и дума не може да става понеже е с алергия и в момента имунитета й е на нула.За ефект ще пиша след още две седмици.
каква е алергията?

Поленова със сигурност,но може и към животни да има.Обривала се е от антибиотик с пеницилин,но не е сигурно дали е от алергична реакция.
Но относно нулевият имунитет - според доки лекарствата подтискат имунитета за да не реагира срещу полените,разпознавайки ги като "вредители"(не го обясних много като хората,но.... нещо такова)

Общи условия

Активация на акаунт