Течните каши на Нестле Алете

  • 3 982
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 14 491
съжалявам, че отварям тема специално за такова нещо, но може ли някой да ми каже как изглеждат?
днес купих 5 опаковки от това, което продавачката в магазина ми каза, че са течните каши на нестле алете, но няма никъде надпис на български и малко съм в чуденка. Това което купих са кутии като за натурален сок, от онези малките, грамажа е 200 г. имаше банан, грозде с мюсли, портокал и още нещо и ягоди с ванилия.

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, такива се, пият се, хубави са  Peace
2х200



# 2
  • Мнения: 14 491
а мога ли да ги топля?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ето тези открих в сайта на Нестле

. Незнам тези как са. Купувала съм от чужбина каши и малката много ги пиеше, обаче цената в БГ е доста висока в сравнение на тези извън  Rolling Eyes . Нали все пак имаме завод в БГ. Нашенските трябва да са по хубави, за тази цена  Rolling Eyes Не съм топлила, и незнам може ли? Блонди ......?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ще надничам да чета, за тези каши, че ги заглеждам от
доста време , а не съм ги пробвала още.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 098
Щом не е имало надпис на български, значи не си купила опаковката от две кутии, пакетирани заедно?  newsm78 По принцип не се водят течни каши, а млечна напитка. Подходяща е за закуска най-вече. Те са доста видове от 10-ия месец, като по-рано имаше и 3 вида от 6-ия месец (които е показала Miss Dior), но за момента не ги произвеждат или поне не ги внасят. Дъщеричката ми много ги харесва, често й купувам от тях.
Ако купуваш пак от тях, помоли продавачката да ти даде цялата опаковка, за да прочетеш етикета на български  Peace

# 6
  • Мнения: 14 491
и аз останах с впечатление от опаковката, че май никъде не пише каша (не знам немски ама все пак купувам и други немски детски храни и долу горе имам представа кое какво значи)
в магазина всичките бяха разопаковани - аз взех 5 опаковки т.е. 5 малки кутийки, не бяха в голяма опаковка по 2.
това, че е спрян вноса малко ме притесни защото дъщеря ми отказва да яде каша (и почти всичко друго) и иска само мляко, купих ги за да ги давам вместо кашата

# 7
  • Мнения: 79
Аз също ги търсих много време
и си купих в опаковка по две бисквити и ванилия.Малката обаче отказва категорично да ги яде.То ние сме скарани с яденето.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 098
Габриел, спокойно - само на тези от 6 мес. е спрян вносът, може би не съм се изразила добре! Аз когато започнах да купувам от тези "каши", писах до Нестле и оттам ми отговориха, че принципно не би трябвало търговците да ги продават поотделно. Но в Бг няма невъзможни неща!
За съжаление не можеш да заместиш кашата с тази млечна напитка, по-скоро се замества млякото  Peace Не е за наяждане, ако мога така да се изразя!

# 9
  • Мнения: 27 524
И на Нестле, и на Нестле Алет, и на Данон са хубави. Течни каши се водят, защото всички видове са със сереали вътре - било то ориз, пшеница или нещо друго. Доста по-калорични и гъсти са от обикновено мляко, освен може би плодовите, които са доста  Sick 
Могат да се топлят, разбира се, колкото се топли и обикновеното АМ  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 23 098
Блонди, в една тема се обсъждаха точно тези "каши" и момичетата, които знаят немски, казаха, че се превежда като млечна напитка. Както всъщност вече го и превеждат на етикета  Peace А че има сереали и може да се приеме като каша, съм съгласна разбира се. Лошото е, че пише, че се дава като закуска или десерт, с което си обяснявам, че не са за засищане  Wink
А и благодарение на теб разбрах за тези напитки, които доста време спасяваха положението  Hug

# 11
  • Мнения: 14 491
аз също искам да благодаря на Блонди, защото точно от нейните постове разбрах и аз за тези каши   bouquet

# 12
  • Мнения: 14 491
а това готова каша ли е? вече навсякъде намирам различни картинки Crazy
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=610

# 13
  • София
  • Мнения: 23 098
а това готова каша ли е? вече навсякъде намирам различни картинки Crazy
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=610
Да. 4 малки кофички от по 100 гр. Само дето моята дъщеричка не ги хареса и не повторих. Ако искаш да опиташ с подобни готови каши, то и Хип имат, Ганчев, Сънвал... (за тези със сигурност знам, може би има и други).

# 14
  • Мнения: 4 784
Малкия ги обожава тези кашички. Всеки ден за следобедна закуска ги пие. Могат да се затоплят, но той ги предпочита незатоплени.
а това готова каша ли е? вече навсякъде намирам различни картинки Crazy
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=610
Тези нещо не ги харесва.

# 15
  • Мнения: 781
Извинете ме, че се намесвам в темата, но колко време след отварянето на кутийката може да стои кашата сипана в шише (за през нощта имам предвид)
Никъде не намерих информация а и на опаковките нищо не пише, моят син им е абсолютен фен на тези кашички. Ежедневно си пийва по една или за закуска или за следобедна, но си ги консумира веднага след отварянето  Thinking

# 16
  • Мнения: 6 713
И аз съм взимала такива каши за бебка. Понякога като набързо трябва да й дам нещо, давам такава каша и по принцип ги пие. За престоя - давала съм я да речем в 15.00 и което не допие най-късно след 2-3 часа давам и остатъка. Не мисля, че има проблем. Но аз не ги топля, а ги давам на стайна температура. Което не изпие - хвърлям.

# 17
  • Мнения: 322
а това готова каша ли е? вече навсякъде намирам различни картинки Crazy
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=610
Дъщеря ми ги обожава, има с грис и ванилия и с бисквити, както и всички Пуделино, абе фенове сме им, лошото е, че има захар в тях, ама какво да се прави, понякога няма как да се избегне, а пък като се има впредвид колко сме претенциозни на храна, бяха си откритие и истинкски бонус за следобедна закуска и десерт. Иначе тя Калина както не яде никакви плодови пюрета, какво щях да и давам, незнам.

# 18
  • Мнения: 4 784
Сенди, ако питаш за течните, мисля че на опаковката си пише, да се консумират най-късно 24 часа след отварянето.

# 19
  • Мнения: 2 658
Ами сега четох в сайта им. Теzи течните, от 10ти месец в същност трябва да стават zа zаместване на цяло хранене. Не са zа между храненията или десерт, буквално пише "течно хранене" . Не можах обаче да видя в страницата им до кога са годни след отварянето  Peace Аz още не съм ги купувала. Българска страница нямат ли?
От другите, след 8ми месец вчера купих zа първи път. Хареса ги, но са наистина страшно сладки.. Не zнам, май си предпочитам йогуртите или де да zнам... Абе май ще ги давам само zа раzнообраzие.
П.С. Намерих българската страница. Но аz поне, тия от 10ти месец, не ги намирам в асортимента им  newsm78 Защо така..? Ето
http://www.nestle.bg/page.asp?id=45&pid=4
А ето и тукашната
http://www.babyservice.de/Alete/Produkte/ab%2010.Monat.htm?sid=f … 9bed-c8785cda1ec6
А, ама те са раzлични, тука е Алете, а в БГ само Нестле...

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 21:39 от Сова

# 20
  • Мнения: 83
ОТ КОЙ МЕСЕЦ ЗАПОЧВАТ КАШИТЕ Embarassed

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
много са им хубави кашите

# 22
  • Мнения: 4 784
Аз опитах веднъж от тази, която е с моркови и ябълки. Не беше много сладка. А на самата опаковка си пише - без захар.

# 23
  • Мнения: 6 713
ОТ КОЙ МЕСЕЦ ЗАПОЧВАТ КАШИТЕ Embarassed

Пише си на опаковката за кой месец са предназначени съответните продукти. Ни вие не сте ли малки още за захранване? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 15 227
ОТ КОЙ МЕСЕЦ ЗАПОЧВАТ КАШИТЕ Embarassed

Минимум 4 навършени-принципно, за начало на захранването.
По-добре-6 навършени.
Ако питаш за конкретните продукти-както ти е писала Лурдес-прочети на опаковката, виж добре и съдържанието.

# 25
  • Мнения: 781
Сенди, ако питаш за течните, мисля че на опаковката си пише, да се консумират най-късно 24 часа след отварянето.

Чудесно!
Благодаря ти Hug

# 26
  • Мнения: 552
Кашите на Нестле/не обаче Алет/ синът ми много обичаше да си ги пийва преди време,но им спряха вноса.Аз лично ги предпочитах пред Алетето,защото ванилията беше без глутен и бяха по-редки.Алет са определено по-гъсти и за съжаление са само с глутен.

Общи условия

Активация на акаунт