ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 301
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 541
на децата само първото име е записано на първа страница нали , а на родителите трите имена ?
побут  Hug

# 211
  • София
  • Мнения: 4 035
на децата само първото име е записано на първа страница нали , а на родителите трите имена ?
побут  Hug
Да, а като влезеш от менюто горе в раздел "Деца" ти излизат децата с по 3 имена, ЕГН и дата на раждане. Все пак си проверявай данните, макара и да са прехвърлени автоматично Wink

# 212
  • София
  • Мнения: 1 541
на децата само първото име е записано на първа страница нали , а на родителите трите имена ?
побут  Hug
Да, а като влезеш от менюто горе в раздел "Деца" ти излизат децата с по 3 имена, ЕГН и дата на раждане. Все пак си проверявай данните, макара и да са прехвърлени автоматично Wink
е аз точно за това попитах , да видя дали  и при вас е така , че да няма пропуск - на детето е само малкото има , а на родителите име и фамилия  Peace

# 213
  • Мнения: 345
на първа страница е само парвото име на детето, а на родителите са име и фамилия

# 214
  • Мнения: 3
Имам следния въпрос към екипа на ИСОДГ: в профила на първото дете-братче е посочено ОДЗ -то ,в което е прието миналата година , но на статус - липсва информация. Дали това е грешка при прехвърляне на профила или след това ще се оправи тази информация, защото това е важно за допълнителен критерий братче/ сестриче в същата градина.
Предварително благодаря за отговора!

# 215
Хора,защо питате неща ,които можете да си прочете в профилите!
Просто ги разгледайте!

# 216
  • Мнения: 1 255

Опитах всички възможни варианти да се логна и не става, влизам с ЕГН защото вече съм потвърден потребител, но ми изписва, че паролата или потребителското име са сгрешени. Като се опитам да сменя паролата от опция Забравена Парола, не ми дава нова парола, а ми пише, че този профил вече е активиран. Като вляза с ЕГН пак не става. Всички данни ги проверих по няколко пъти, правилно ги изписвам.

Ако сте потвърден потребител, трябва да влизате с е-поща. Не се притеснявайте, ще Ви помогнем. Пишете в обратна връзка, ако все още не може да влезете.

# 217
  • Мнения: 1 255
Имам следния въпрос към екипа на ИСОДГ: в профила на първото дете-братче е посочено ОДЗ -то ,в което е прието миналата година , но на статус - липсва информация. Дали това е грешка при прехвърляне на профила или след това ще се оправи тази информация, защото това е важно за допълнителен критерий братче/ сестриче в същата градина.
Предварително благодаря за отговора!

Не, не е грешка. Статусите не се показват още, за да ги сравним със списъците на записаните.

# 218
  • Мнения: 1 255
на първа страница е само парвото име на детето, а на родителите са име и фамилия

Да, така е.

# 219
  • Мнения: 2
 И аз да задам един въпрос, на който от ИСОДГ ми отговориха автоматично с линк, водещ към правилата, но нищо общо с моя въпрос.
КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА, ЧЕ ПРИ ПРЕХВЪРЛЯНЕТО НА ПРОФИЛА НА СИНА МИ ОТ КАНДИДАТУРИТЕ Е ИЗЧЕЗНАЛА ТОЧНО ДЕТСКАТА ГРАДИНА, КОЯТО Е ПЪРВО ЖЕЛАНИЕ ЗА НАС? ДО НАЧАЛОТО НА ТАЗИ СЕДМИЦА, ТАЗИ ДЕТСКА ГРАДИНА (113 цдг) СИ СТОЕШЕ КАТО ПЪРВИ ИЗБОР В КАНДИДАТСТВАНИЯТА НА СИНА МИ, А ДНЕС ИЗВЕДНЪЖ Я НЯМА???!!! Предварително благодаря на всички, които биха ми помогнали, защото явно от ИСОДГ няма да го направят!

# 220
  • Мнения: 1 255
...Ако кандидатстваш за първа градинска в ЦДГ свободните места са по-малко, защото има деца набор 2006, коити до март месец са навършили 3 години, предварителните им кандидатури са се активирали и те са приети според старата система чрез текущия прием и са записани да тръгнат от септември. Аки има още въпроси, оставам насреща Grinning
Аз имам въпрос във връзка с горния цитат. Всичко това някак не ми се връзва с новата система, която уж цели да даде равен старт на всички. В този смисъл, не трябва ли и навършилите вече 3 години също да кандидатстват наново? Старите класирания за одз-та са вече премахнати от профила ми и ще започне "класиране от нулата". Не виждам логика да е различно за цдг. Доколкото помня, промените в с-мата се правят за набор 2006 и по-малки. Или греша?

Не грешиш, така е, но така или иначе тези деца вече са приети. Минало свършено. Как и защо са въпроси, които могат да се поставят на протеста, а за мен по-резонен е въпроса защо изобщо набор 2006, който цяла година вися по опашките и мина през деветте кръга на ада миналата година тябваше да се прехвърли по новия регламент. Както и да е, дори и отписването на вече приетите деца набор 2006 няма да реши проблемите, така че предлагам да ги оставим поне тях да дишат спокойно, нашите нерви няма да спрат дори и всички места в ЦГГтата да са свободни. Определено не са 8000, така че е безмислено.

Отговорът на този въпрос е ясен. Родители, които миналата година не са искали да кандидатстват за ясла трябва да имат същите шансове тази година за 1-ва група. Следователно, новите правила трябва да се приложат към всички, за да има равнопоставеност. Разбираме, че родителите, които бяха в началото на опашките от миналата година сега са разочаровани, но няма как иначе. Всички трябва да бъдат класирани по едни и същи правила. Не може да има предимство за 1-ва група от септември само защото родителят миналата година е кандидатствал за ясла.

# 221
въпрос към екипа:

в секцията с критериите пише че някой ще са автоматични
това какво значи?
дали от ЕСГРАОн ще се вземат данните и ние само ще ги потвърдим, или трябва да ги въведем, а после newsm78

и относно адреса на родителите... има ли някакъв формат за въвеждане или е свободен текст?

# 222
  • Мнения: 1 255
И аз да задам един въпрос, на който от ИСОДГ ми отговориха автоматично с линк, водещ към правилата, но нищо общо с моя въпрос.
КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА, ЧЕ ПРИ ПРЕХВЪРЛЯНЕТО НА ПРОФИЛА НА СИНА МИ ОТ КАНДИДАТУРИТЕ Е ИЗЧЕЗНАЛА ТОЧНО ДЕТСКАТА ГРАДИНА, КОЯТО Е ПЪРВО ЖЕЛАНИЕ ЗА НАС? ДО НАЧАЛОТО НА ТАЗИ СЕДМИЦА, ТАЗИ ДЕТСКА ГРАДИНА (113 цдг) СИ СТОЕШЕ КАТО ПЪРВИ ИЗБОР В КАНДИДАТСТВАНИЯТА НА СИНА МИ, А ДНЕС ИЗВЕДНЪЖ Я НЯМА???!!! Предварително благодаря на всички, които биха ми помогнали, защото явно от ИСОДГ няма да го направят!

Точно в тази градина имаше проблем при обявяване на свободните места. Той вече е решен и ще видите кандидатурата още днес. При всички положения, ще може да добаяте кандидатури след ден.

# 223
  • Мнения: 562
Сега не искам да чета всички страници (прочетох първото мнение), за да видя дали има отговори на моите въпроси, а и тук задаваме въпросите не към останалите ни съфорумци, а към Екипа на ИСОДГ.

Искам да попитам тях:

1. Ясно е, че още не можем да променяме данните, но защо не можем да разглеждаме всички детски градини (не тези, за които сме подали кандидатура до сега, а всички)? Къде и кога ще се появят в системата? Когато можем да променяме ли?

2. Защо, когато сме в профила, не се виждат форматите - обратна връзка, форуми, новини, календар (а новините и календарът все пак са важни, ръководството за родители и въпросите с отговори също са от изключително значение) и т. н.? Дори когато си в началото на профила. Трябва да се даде начало на системата и ако си разглеждал из профила, трябва или да връщаш многократно назад, или да заредиш отново страницата на сайта. Това, макар и не толкова съществено и фрапиращо, си е неудобство, а преди се виждаха, щом си в профила. Ще го оправите ли отново така по-късно, защото ми се вижда редно да не е по този начин???


Поправям се: Защо трябва да сме извън профила, за да разглеждаме градините. Не ми се вижда добре ...

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 11:40 от Pavlina Nikolova

# 224
  • София
  • Мнения: 1 541
Хора,защо питате неща ,които можете да си прочете в профилите!
Просто ги разгледайте!
защото драги ми госте може да има пропуски за които е хубаво да се осведоми екипа на време

Общи условия

Активация на акаунт