ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 201
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 255
Обаче ми няма бутона за ВХОД В СИСТЕМАТА .............. Rolling Eyes

В момента качваме нова функционалност. Системата е заключена.

# 766
  • Мнения: 1 255
Добро утро!

Препоръчваме следните интернет браузъри:

Mozilla Firefox 3.0.x и Microsoft Internet Explorer 8.0.x.


По-старите браузъри създават проблеми с табовете в системата.

# 767
  • Мнения: 1 255
А по критерия К4. Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община  как да се разбира?
Дядото на детето работи в детско заведение за умствено изостанали деца,в София,които обаче са над 12-15годишни.Това значи ли,че работи в детско заведение? newsm78

Копирам въпроса си и тук,тъй като виждам,че от ИСОДГ отговарят тук!Благодаря!


Да, имаше друг такъв случай и от Дирекция "Образование" помолиха да отиде там, за да му дадат специално писмо.

# 768
  • Мнения: 1 255

АКТУАЛИЗАЦИЯ НА ПРОФИЛИТЕ Е АКТИВНА!

# 769
  • София
  • Мнения: 448
При мен не става.

# 770
  • Мнения: 547
Защо не могат да се добавят детски градини.

# 771
  • Мнения: 1 255
Абе пак ли сме до тук?!?

пак ли ще скочи някой да ме обвинява , че недоволствам! Това е безочие! Просто нямам думи! вече няма да пестя епитетите и задавам ребром въпроса: какви идьоти работят по създаването на тази система!? Как може една година да не могат да подкарат проста база данни!?!?! Проста! Алгоритмите сигурно се броят на пръстите на едната ми ръка! Да пробваме ли да дадем заданието на 9-10 клас от някоя математическа гимназия да видим те за колко време ще я вдигнат, без грам проблеми!?!?!
Защо не прочетеш постовете назад?!?!?! Не програмистите, а държавата е виновна!  Имали са един месец за да направят системата! Като толкова ти знае устата ела и я направи!!!!!!
Знае ми, ама не ми плащат за това. А един месец е напълно достатъчен , че и това е работа за 5 дни. Съпругът ми е програмист, той и всичките му колеги падат от смях само като видят грешките които дават. Така че мнението не е само мое, а на всички хора които дори БЕГЛО разбират от програмиране и база данни! А и като имаш задание го работиш, а не си почиваш. Защото заданието явно има дедлайн, който те превишават. не можеш ли да свършиш работата връщаш кинтите и плащаш неустойки. Дали им един месец- ония са приели.От там на татък всяко забавяне е по ТЯХНА ВИНА

 hahahaсъщото казва и моя програмист
Peace
И на мен пределно ясно ми е , че Общината и държавата ни дори, са виновни за липсата на места за ясли и ДГ в София, но... и тези от СИРМА , яко се нагушкаха с пари и още по-яко се изложиха и нон стоп се оправдават , от миналата година още.

Така е, момичета. Съгласна съм с вас.  Peace А и едва ли трябва да се ядосваме с k33p_walk1ng. На мен ми намирисва на ядосано програмистче или друг от Екип ИСОДГ, който обаче няма право да изказва тези думи от името на фирмата. Не че изобщо има право де ... Аз на тяхно място бих се засрамила и би ме било страх какво ще си помислят родителите след поредното "утре".  ooooh! Както и да е ...

Но дори да греша, искам да напомня на k33p_walk1ng, на всички нас и разбира се на Екип ИСОДГ, че държавата - това сме всички ние!!!
Ако всяка една от чистачките си чисти добре, ако абсолютно всички депутати ходят в Народното събрание вместо на риболов примерно, ако всеки си върши неговата си работа добре, тогава няма да обвиняваме нито държавата, нито никого, НО това трябва да върши всеки начело с хората на отговорни общински и държавни позиции!

Е - честито на всички ни! Има шанс системата да проработи днес!  Simple Smile

Екип ИСОДГ, все пак ви пожелавам спорна и успешна работа днес! Стискам ви палци!  Praynig И ако всичко мине гладко, заслужава си да го отпразнувате!!!  Peace

Лек и весел ден на абсолютно всички - Екип ИСОДГ, съфорумци и всички други!   bouquet

Добро утро!

В горенаписаното има доста едностранни коментари. Разбирам програмистката гледна точка, но тя просто не е адекватна в тази ситуация.

Въобще не се засягат най-съществените въпроси:

Тази година децата в София ще бъдат приети по ясни правила, без субективен фактор и с голяма прозрачност!

Смеем да твърдим, че такъв процес е без прецедент не само в България.

Въобще не се споменава, че с новите правила и системата ще се избегнат денонощните физически опашки!

При дефицит от 50% (най-високият до сега!), физически опашки от поне две денонощия за 20 000 (двадесет хиляди!) човека щяха да предизвикат големи обществени сътресения – да не говорим за изгубеното време и нерви на хората.

Защо фокусирате върху технически проблеми, който нямат никакво дългосрочно значение за процеса на прием?  Защо не се запитахте как са създадени новите правила? Как са постигнати техните качества? Как се сравнява тази публична услуга по отзивчивост към потребителите с други такива в България? Дали има въобще прецедент за подобна система? Каква е обществената стойност на тази услуга?

Добре е да знаете, че вече година и половина експлоатираме, поддържаме и развиваме системата безвъзмездно. Защото се чувстваме отговорни към всички родители. Защото, ако не бяхме изиграли на нашата ключова добре, сега положението щеше да е плачевно.

Новият регламент е създаден по наша инициатива и с наше ключово участие. Заданието бе изработено паралелно с регламента и финализирано преди седмица. До преди две седмици не беше ясно как точно ще стават нещата, дали ще има физически опашки, дали ще има субективен фактор. Ако сме сгрешили за 1, допринесли сме за 100. Напълно спокоен съм пред себе си, че сме свършили добра работа в обществен интерес.

Сега трябва да отдъхнем малко, защото ни чака още поне една седмица изключително натоварване.

Поздрави,

Явор Джонев
Ръководител ИСОДГ

# 772
  • Мнения: 14
Защо не могат да се добавят детски градини.
Отгоре има бутон добави ДГ

# 773
  • Мнения: 562
Екип ИСОДГ, опитах се да Ви пиша чрез формата за обратна връзка, но все още има "невъзможност за създаване на ново съобщение в момента". Знам, че вмомента продължава да Ви е изключително натоварено и всички родители имат въпроси, но кога ще имаме възможност да си кореспондираме от профила?

Ето и зададеният от мен въпрос:
"Здравейте!
Започна се голямото питане! Simple Smile
Бях Ви попитала дали майка-студентка редовно обучение, но по майчинство за една учебна година със запазени студентски права и съответно водеща се студентка, която съвсем нормално ще продължи обучението си през септември (както работещите в майчинство ще продължат да работят след изтичане на срока), ще си получи точката също както и майките в отпуск по майчинство. Отговорихте ми, че ще се възползвам от тази точка, но сега виждам, че този критерий се "изчислява автоматично" и се притеснявам да не стане объркване - да се изчислят само студентите, които са записали учебната година. Тъй като аз все пак не съм записвала година, въпреки че на практика СЪМ студентка, се притеснявам. Има ли опасност да стане объркване и да не получа точката си? Ако това се случи, как може да се оправи проблемът? Вие ще може ли да ми помогнете като ръчно въведете 1 т.?
Предварително благодаря за отговора!
Поздрави за свършената работа!!!"

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 09:13 от Pavlina Nikolova

# 774
  • Мнения: 1 255
Защо не могат да се добавят детски градини.

За деца, родени 2005 и по-големи, които са по стария регламент засега сме ограничили възможността за добавяне на кандидатури. Ще я върнем, когато се подготвим да възстановим ежеседмичните класирания за текущите групи.

# 775
  • Мнения: 7 386
                        KG,поздрави !При нас всичко е на 6! Peace Искам да попитам - кога най-рано може да се види виртуалната опашка /вече с точки/ пред градините ? Питам за да не влизам по 100 пъти от любопитство какво става! Embarassed

# 776
  • Мнения: 11
Кога ще имаме входящи номера?

# 777
  • Мнения: 562
                        KG,поздрави !При нас всичко е на 6! Peace Искам да попитам - кога най-рано може да се види виртуалната опашка /вече с точки/ пред градините ? Питам за да не влизам по 100 пъти от любопитство какво става! Embarassed

Извинявай, не съм от екипа, но мисля, че ще трябва родителите да въведат данни, за да се случи това.  Peace
И докато всички не въведат, опашката няма да е окончателно оформена. Освен това до класирането винаги желанията могат да се разместват, така че ... чакай окончателните опашки на 21. 05.  Simple Smile Преди това ще са само ориентировачни и информативни.  Peace

Но наистина е интересно кога ще се въведат точките, които се изчисляват автоматично. Екип ИСОДГ???

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 08:25 от Pavlina Nikolova

# 778
  • Мнения: 562
Кога ще имаме входящи номера?

В понеделника след първото класиране.  Peace Такива номера ще имат само децата в гранични групи с равен брой точки. Това го има описано.

# 779
  • София
  • Мнения: 448
При тези два критерия:

ДК1. Детето има брат/сестра, които са записани в детската градина и не тръгват на училище от септември      
ДК2. И двамата родители на детето работят (вкл. в отпуск по майчинство) или са редовни студенти

Имаме нула точки,а се изчислявали автоматично.Ако е така,би трябвало да имаме точки.

Общи условия

Активация на акаунт