Пъпчици след скарлатина

  • 2 946
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Привет момичета, искам да задам някоко въпроса относно скарлатината,тъй като разбрах, че в групата на сина ми е имало болно дете от скарлатина.Та искам да знам какъв е инкубационният период на болестта?Какви са симптомите като цяло?Понеже сина ми е със сополи от няколко дни, но пък нищо друго,гърлото е спокойно, температура не е вдигал, не кашля.
Благодаря предварително!  bouquet

# 16
  • Мнения: 399
Ами да го беше питала, как ти изписва рецепти без поставена диагноза?! Shocked

Изчетох доста от темите за скарлатина и точно на моят въпрос отговор не намерих. Затова реших да попитам. .А ти  дишай по-леко. Приемам, че заядливоста ти е от подскачащите хормони в момента. Ако някой може да се включи с отговор на въпроса ми - ок, ако не - здраве да е.

# 17
  • Мнения: 1 428
Helen-mama права си, че задължително трябва да се пие антибиотик. Дори да ти се струва, че детето се е оправило трябва да се направи пълния курс на антибиотичното лечение, което лекаря е назначил, защото иначе причинителят на заболяването остава в организма и придобива устойчивост срещу антибиотика.
Може би просто не е излекувана от предната скарлатина? Колко време е минало от тогава?



Ами да ти кажа невъзможно е да не е излекувана от първия път , защото лежахме в болница и бе на много силни антибиотици.Накрая дори за 100 процентова сигурност и биха и Бензацилин.След време повторихме всички изследвания и и нямаше нищо.Чудна работа е това-днес забелязах ,че още един пръст от ръката и се бели жестоко. Най-неприятното е ,че няма къде да повторим изследванията, защото нито една лаболатория не работи.

# 18
  • Мнения: 399
Привет момичета, искам да задам някоко въпроса относно скарлатината,тъй като разбрах, че в групата на сина ми е имало болно дете от скарлатина.Та искам да знам какъв е инкубационният период на болестта?Какви са симптомите като цяло?Понеже сина ми е със сополи от няколко дни, но пък нищо друго,гърлото е спокойно, температура не е вдигал, не кашля.
Благодаря предварително!  bouquet

Прочети това:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=2106
В старите теми във форума има доста информация също.

# 19
  • Мнения: 1 900
Ами да ти кажа невъзможно е да не е излекувана от първия път , защото лежахме в болница и бе на много силни антибиотици.Накрая дори за 100 процентова сигурност и биха и Бензацилин.След време повторихме всички изследвания и и нямаше нищо.Чудна работа е това-днес забелязах ,че още един пръст от ръката и се бели жестоко. Най-неприятното е ,че няма къде да повторим изследванията, защото нито една лаболатория не работи.
Гледам си от Раковски, може да отидеш в частна лаборатория в Пловдив. Ще ти излезе по-скъпо, но ще си спокойна.  Peace

# 20
  • Мнения: 207

Моето дете изкара скарлатина декември,по-точно беше носител.Ние също имахме болни деца в градината и аз имах едно на ум.Кашляше седмица преди това и имаше сополи.Заведох го при личната да го прегледа,каза че му няма нищо.След ден през ноща вдигна Т и беше неспокоен-нищо друго.След 24 часа по тялото му избиха ситни пъпчици,никакви други симптоми.Заведох го пак при личната,гледа,гледа и каза че това са пъпки от високата Т.Нямаше червено гърло,нямаше по лицето изобщо нищо-само обрива по тялото.Тогава направихме гърлен секрет и се оказа ,че има тези бета хемолитични.....пи няколко дена клацид.Аз също си направих гърлен секрет за да съм сигурна,че не съм носител и пак да го заразя.Ако нещо те притеснява направи му гърлен секрет и ако има нещо то ще покаже.Минахме скарлатината сега караме варицела ooooh!живот

# 21
  • Мнения: 284
Здравейте!Дъщеря ми ,на 12 години,вдигна температура 38 преди 3 дни,гърлото и беше зачервено.От мчера сутринта е с обрив и поставиха диагноза скарлатина,но гърленият секрет е отрицателен.Вече няма температура,обривите/като зачервено от слънце по тялото/ започнаха да избледняавт.Притеснена съм,защото диагноза не поставиха.Прилича на скарлатина,но гърленият секрет е отрицателен.Включиха Клацид,защото е с алергия към пеницилинови АБ.
Ще съм ви благодарна ,ако споделите за подобни случаи.И какви изследвания да й пусна,защото се притеснявам от какво може да е обрива!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 428
Здравейте!Дъщеря ми ,на 12 години,вдигна температура 38 преди 3 дни,гърлото и беше зачервено.От мчера сутринта е с обрив и поставиха диагноза скарлатина,но гърленият секрет е отрицателен.Вече няма температура,обривите/като зачервено от слънце по тялото/ започнаха да избледняавт.Притеснена съм,защото диагноза не поставиха.Прилича на скарлатина,но гърленият секрет е отрицателен.Включиха Клацид,защото е с алергия към пеницилинови АБ.
Ще съм ви благодарна ,ако споделите за подобни случаи.И какви изследвания да й пусна,защото се притеснявам от какво може да е обрива!  bouquet





При боледуване от скарлатина се покачва АСТ /антистрептолизиновия титър/.Два пъти сме я карали и всеки път ни пускат тези изследвания,които са пълни и показателни. ПКК, ДКК, СУЕ ,АСАТ, АЛАТ,АСТ,  уреа ,креатинин , билирубин и урина.Добре е да повторите гърления секрет , но в друга лаболатория. Направете тези изследвания /ако искате/и пишете какви са резултатите.

# 23
  • Мнения: 284
Благодаря,Helen mama.Педиатърката ни каза,че другата седмица ще пуснем изследвания -ПКК,ДКК и урина.Ще настоявам да й се изследват АСАТ,АЛАТ и всичко,което ми написа.Гърленият секрет също ще повторя.
Благодаря ти много,че ме насочи какви показатели да следя!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт