Как се борите с плексита?

  • 13 107
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Това ми е въпроса. Купила съм си Волтерен - гел. Ще го пробвам довечера. Иначе вече от две седмици пия Кокстрал, но когато ме заболи много. Как да го изкореня? А възможно ли е плексита да е се е развил и като междуребрена невралгия? При мен болката е основно в ляво, което ме шашка допълнително.

# 1
  • Мнения: 3 804
Записвам се да следя темата,че и аз имам същият проблем.

# 2
  • Мнения: 372
С мазила и масажи. С кремчето докато се нанася е хубаво някой да те поразтрие и намачка. На мен ми действат добре и хапчета милгама за 3-4 дни. Съдържат витамини от гр. В, пия ги 2 пъти по 2 таблетки.
Имам плексит, ошипяване и дискова херния. За сега и с трите се боря така.Отшумява за няколко дни, после пак си боли, няма напълно оправяне, но поне малко намалява болката.

# 3
  • Мнения: 82
Аз ходя на масаж,много помага лед, замрази си няколко пластмасови чаши с вода в фризера, и след това слагай на болното място, леда се топи за секунди.И никога не слагай топло.

# 4
  • Мнения: 433
Аз ходя на масаж,много помага лед, замрази си няколко пластмасови чаши с вода в фризера, и след това слагай на болното място, леда се топи за секунди.И никога не слагай топло.
Плюс физиотерапия.Плексита и междуребрената невралгия нямат общо.

# 5
  • Мнения: 3 500
Единствено масажа ме отпуска. Никакви гелове не ми помагат. Преди пиех Диклофенак дуо, но не ми се тъпче с хапчета и ги спрях.

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
Масаж.

# 7
  • Мнения: 7 201
Аз ходя на масаж,много помага лед, замрази си няколко пластмасови чаши с вода в фризера, и след това слагай на болното място, леда се топи за секунди.И никога не слагай топло.
При мен е точно обратното-от студеното се изостря. Confused И най-вече през зимния период.
Масажът ми помага,и разните там гелчета за мазане,които са ми изписвали.Но от тях има само временен ефект.

# 8
  • Мнения: 82
Не бъркам нищо,аз също мислех че топлото помага,така че отидох под душа и се напарих хубаво,после цяла нощ обикалях апартамента ,виех от болка.На другият ден отидох при един масажист и като му казах какво съм правила той се хвана за главата.Препоръча ми лед,а масажа  беше точков,не на болното място а на стъпалата.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
При мен масажът е най-доброто решение. Другото е топъл душ.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А къде боли плексита?Защото мен от известно време ме болят кръста и гърба (особено кръста) исе чудя вече какво да правя. Лекарите ми казват да пия нимезил всеки ден, но според мен това е ненормално лечение.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Юмейхо терапия. Това е вид масаж, но дълбок (има много инфо в Гугъл).

# 12
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
А къде боли плексита?
Aми доколкото прочетох плексита е горе в рамото, там има сноп нерви, който се възпаляват по различни причини (вируси, простуда, травми и т.н.) При мен е от настинка мисля, цяла зима ставах по n-пъти изпотена, за да завивам дребосите и да подавам бибата на малката. Потих се на хормонална основа.
Мен ме боли лявото рамо, слиза към лявата ръка и между ребрета в ляво. Тук някой писа, че няма общо плексита с междуребрената невралгия, но се чудя дали не е едно и също - възпаление на нерв? На невролог съм чак след месец, ще я питам. Тя сега се е заела с мен с другите ми неврози и тези ги остави за накрая, каза, че има да "разплита кълбо". Но това че ме боли постоянно в ляво в комплект с екстрасистоли на нервна почва е просто ужасно. Мога ли да се намажа с Волтерен и в ляво по ребрата? Знам че при децата с Пулмекса се избягва тази зона... Thinking
Ще прочета и за Юмейхо терапията. Благодаря, ivonska.

# 13
  • Мнения: 82
Има два вида плексит:шийно-раменен и кръстно-поясен.При първият болката обхваща шия,рамената област,предмишницата,а вторият поясната и седалищната област.

# 14
  • Мнения: 1 650
От както вдигам гирички почти забравих за плексита.

# 15
  • Мнения: 433
Има два вида плексит:шийно-раменен и кръстно-поясен.При първият болката обхваща шия,рамената област,предмишницата,а вторият поясната и седалищната област.
Peace а тук можеш да прочетеш за невралгията
http://press-bg.com/article/1559

# 16
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ей този цитат от горния линк ме плаши най-много - "до появяване на междуребрена невралгия водят и сърдечносъдови заболявания (артериална хипертония, атеросклероза) вследствие на недостатъчния приток на кислород към нервите". При мен болката е само в ляво и това ме притеснява непрекъснато.

# 17
  • Мнения: 3 804
barfly -моя е такъв,имам си го от 4,5 години-слава Богу-нямам такива странични ефекти,дано и при теб да не се появят.

# 18
  • Мнения: 3 804
От скоро ми попадна масло или олио от розмарин- с него се мажа сутрин и вечер,поне при мен помага.

# 19
  • Мнения: 33
2 год ходих по мъките ,що хапчета изпих и нищо,плексита се изостряше.След това започнах да ходя на масаж веднъж в седмицата и така цяла година.Много съм доволна.В момента не ходя и нямам проблеми.

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 542
Получих плексит след грип,  прекаран ноември миналата зима. .Единственото, което ми помага е масаж с едно мазило от 110 билки.Има го на http://www.rsi-store.com. Същото лекарство помага на мъжа ми при запушен нос от сенна хрема, а на позната при болки в колената.Докато не пробвах не вярвах.Мисля , че беше 20 лв.Но май може да се поръчва по малко количество.

# 21
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Моят плексит е свързан с шипове във врата. И аз като Емили ходих няколко години по мъките с много хапове докато не открих че само масаж и процедури във физиотерапията ми помагат  - по един двуседмичен курс пролет и есен.
При остри фази пия нимизил като обезболяващо, милгама Н - това е единственото лечение и се мажа с Волтарен.
Няма лечение, има само пазене и облекчение.
Това за ледът много ме учудва - първото сериозно схващане получих от надухване на климатик и ми казаха да се пазя от студено. Горещото също влошава ситуацията поради опасност от охлаждане след това - изпитала съм го буквално на гърба си, когато реших да се възползвам от горещия минерален душ във Велинград при една командировка и се прибрах в София като бастун.
Мен като ме заболи, не ходя на невролог, защото ще ме отрови със силни хапове, а директно звъня на масажиската и почвам милгамата.  Peace

# 22
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
При мен за сега (да чукна на дърво) болка няма. Ходих на масаж при един много добър кинезитерапевт в града. Той ми каза, че болките ми са от остеохондроза. Каза ми да чета ето тук: http://healthmarket-bg.com/?cat=32. Ходих и при ортопед той ми изписа Фламексин 10 дни по 20 мг. Преди това ми сложиха и 3 Профенита инжекционно (по предписание на кинезитерапевта). Не знам от кое точно, но болката за сега изчезна.

# 23
  • Мнения: 3 929
С Невробекс. Масаж - също, но има определени точки, които се масажират. Мъжът ми ги налучква, ама аз не ги знам. Последният път ме натисна на едно конкретно място, усетих сякаш някакво топче се придвижи до врата по нерва и болката изчезна, плекситът - също.

Общи условия

Активация на акаунт