ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 549
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 30
  • Нови искър
  • Мнения: 253

Моля, не преекспонирайте проблемите!


Повечето потребители нямат проблем с обновяването на профилите, критериите, кандидатурите или списъците. Те и не пишат във форума, защото нямат нужда.

Много често за проблеми, които се дискутират във форума и засягат малко потребители се създава впечатление, че са масови. Това най-често въобще не е вярно. Има проблеми с някои профили и ние ги решаваме, но масови проблеми няма.

Моля, имайте предвид този ефект на преекспониране на проблемите, когато четете и дискутирате тук.

Благодаря за разбирането!

Я.Дж.

Добър ден,
извинявам се но кога ще има решение на този "малък" проблем с подновяването?
Писах и на обратната връзка, също така не съм обновявала профила на дъщерями последните 72 ч. , резултат за промяна няма .
Ще изчакам още ,но докога ??!?!!?!?

# 31
  • Мнения: 1 255
Добър ден,
извинявам се но кога ще има решение на този "малък" проблем с подновяването?
Писах и на обратната връзка, също така не съм обновявала профила на дъщерями последните 72 ч. , резултат за промяна няма .
Ще изчакам още ,но докога ??!?!!?!?

Ако говорите за списъците, просто проверете дали утрешните списъци съответстват на точките във Вашите профили.

# 32
  • Мнения: 1 255

ВНИМАНИЕ! От 22 ч. днес до 7 ч. утре системата ще бъде спряна за поддръжка.

# 33
  • София
  • Мнения: 316
ДО ИСОДГ:
До кога възнамерявате да прилагате тази практика профилите да не се обновяват на момента, а към 24 ч.
И респективно значи ли това, че ако сте решили да я прилагате до края - на 21.05.  18.00 ч. - който каквито промени направи в профила си те няма да бъдат отразени на момента а чак в 24 ч. и съответно никой няма да има представа за реалната подредба  #Crazy
за каква прозрачност говорим всъщност  Crossing Arms

Ама моля Ви се пускайте съобщение СИСТЕМАТА Е ВРЕМЕННО ОТВОРЕНА И НАПЪЛНО НОРМАЛНО РАБОТЕЩА така поне да не висим по цял ден а само в този мечтан период   bouquet

# 34
# 35
  • Мнения: 1 255
ДО ИСОДГ:
До кога възнамерявате да прилагате тази практика профилите да не се обновяват на момента, а към 24 ч.
И респективно значи ли това, че ако сте решили да я прилагате до края - на 21.05.  18.00 ч. - който каквито промени направи в профила си те няма да бъдат отразени на момента а чак в 24 ч. и съответно никой няма да има представа за реалната подредба  #Crazy
за каква прозрачност говорим всъщност  Crossing Arms

Ама моля Ви се пускайте съобщение СИСТЕМАТА Е ВРЕМЕННО ОТВОРЕНА И НАПЪЛНО НОРМАЛНО РАБОТЕЩА така поне да не висим по цял ден а само в този мечтан период   bouquet

Профилите се обновяват веднага, разбира се. Става дума за списъците.

Както казахме многократно - списъците в момента НЕ СА индикация за шансовете Ви за прием. В началото на май ще въведем реална индикация.
 
Не разбираме какво точно и пречи на прозрачността, това че списъците се обновяват веднъж дневно?
Вие знаете ли за някоя друга по-прозрачна обществена услуга?

# 36
  • Мнения: 1 981
Вместо запис да споделя какво ми отговориха на въпрос: чак след като синът ми стане на 3г. ли ще мога да кандидатствам за ЦДГ?
Отговор: Предварителни кандидатствания вече няма да има. Ще можете да кандидатствате за ЦДГ, когато се обяви прием за м. септември 2010г.
Мисля, че в предната тема имаше подобни въпроси, така че дано да съм била полезна!

# 37
  • Мнения: 435
С отключването на функциите за добавяне на дете и родител към профилите на семейството, планирани за утре, ще приключат промените в системата на този етап.

Явор Джонев
Ръководител ИСОДГ
Бих искала да попитам на кой етап ще бъде дадена възможността за отразяване на желанието, дете родено Януари 2007 да кандидатства с набор 2006?
Подбутвам този въпрос, който остана незабелязан.

# 38
  • Мнения: 881
Цитат на: ИСОДГ
Цитат на: Мотивация
Аз друго искам да питам,
Съпругът ми е редовен студент в СУ "Климент Охридски", защо системата ви не го генерира автоматично и не му дава точки? Посочила съм и местоработата му, да не би тези критерии да се бият помежду си?! Или това да е само във вашата система?!?


"К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител"

K2 и К3 се изключват взаимно. Може да получите максимум 2 т. общо по двата критерия. Ако едновременно работите и сте редовни студенти, няма значение кое ще обявите като трудов статус.

И как така се изключват взаимно? Нали са критерии- 1. мъжът ми работи, 2.е студент, и то редовен?!? Кой и къде е посочил че се изключват взаимно?!?
Смисъл на тези два критерия е един и същ - родителят не си е вкъщи и не може да гледа детето, това че съвметсява повече от едно неща поради условията в държавата не е от значение. По принцип, ако си редовен студент, не би трябвало да можеш да работиш, щом успяваш - ок, но не получваш за това 2 точки.

Смисъл не може да се търси. Аз като съм си вкъщи логиката е, че си гледам детето сиреч за какво ми е градина. Никой не мисли, че без пари не може да се живее. Ако не ни приемат на първото класиране губя точка за работещ, защото вече нямам никакви отпуски. Мисля, че трябваше да измислят този критерий както със самостоятелните ясли - да имаш минимум 6 месеца осигуровки през последните 12 месеца, към датата на записване.  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 288
 Simple Smile
и аз се записвам да чета поредните стотина страници, преди следващата нова тема....   ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 280



Профилите се обновяват веднага, разбира се. Става дума за списъците.

Както казахме многократно - списъците в момента НЕ СА индикация за шансовете Ви за прием. В началото на май ще въведем реална индикация.
 
Не разбираме какво точно и пречи на прозрачността, това че списъците се обновяват веднъж дневно?
Вие знаете ли за някоя друга по-прозрачна обществена услуга?

До към 15 май, вероятно няма голямо значение колко пъти дневно ще се обновяват списъците, НО..
Преди да заключите системата на 21 май в 18ч...АКО последното обновяване е било на 20 май в 24Ч (21 май в 00ч), то...ВСИЧКИ промени от 21 май ще са ...невидими за нас простосмъртните..
Това би означавало, че ако на 20 май съм имала шанс детето ми да е прието, но на 21 май някой е добавил дете в моя списък с повече точки от моите, то...детето ми няма да е прието, а аз ще си живея с илюзията, че ще бъде..
Така може да пропусна да го преместя на друга опашка в която ще има шанс..(пък..може и там да няма..знам ли..)
С две думи..МОЛЯ, ако е възможно, да поработите въху идеята след 15 май промените да се обновяват при настъпването им..т.е...ежеминутно...(и без това се очаква пореден срив на 21 май..след обяд..то поне до тогава да сме се ориентирали за какво иде реч..ако е възможно..)
 Peace

# 41
  • Мнения: 562
Екип ИСОДГ, здравейте!
Знам, че това не е най-наложащият въпрос точно в този момент, но в крайна сметка за мен е първостепенен засега, а вярвам, че вълнува и много други родители.
Какво е развитието по темата за пускането на пробен обратен брояч? Ще го въведете ли и ако да - кога?
Предварително благодаря! Лек ден и лека вечер!   bouquet

# 42
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Запис

# 43
  • Мнения: 829
и при мен излиза проблем, че точките в профила на детето ми са повече (8, 7, 6 и т.н.), а в съответните градини са 3, 2, 1 и 0!!! Не разбирам как и защо става това, ще проверя и утре, но съм силно разтревожена от факта.




Профилите се обновяват веднага, разбира се. Става дума за списъците.

Както казахме многократно - списъците в момента НЕ СА индикация за шансовете Ви за прием. В началото на май ще въведем реална индикация.
 
Не разбираме какво точно и пречи на прозрачността, това че списъците се обновяват веднъж дневно?
Вие знаете ли за някоя друга по-прозрачна обществена услуга?

До към 15 май, вероятно няма голямо значение колко пъти дневно ще се обновяват списъците, НО..
Преди да заключите системата на 21 май в 18ч...АКО последното обновяване е било на 20 май в 24Ч (21 май в 00ч), то...ВСИЧКИ промени от 21 май ще са ...невидими за нас простосмъртните..
Това би означавало, че ако на 20 май съм имала шанс детето ми да е прието, но на 21 май някой е добавил дете в моя списък с повече точки от моите, то...детето ми няма да е прието, а аз ще си живея с илюзията, че ще бъде..
Така може да пропусна да го преместя на друга опашка в която ще има шанс..(пък..може и там да няма..знам ли..)
С две думи..МОЛЯ, ако е възможно, да поработите въху идеята след 15 май промените да се обновяват при настъпването им..т.е...ежеминутно...(и без това се очаква пореден срив на 21 май..след обяд..то поне до тогава да сме се ориентирали за какво иде реч..ако е възможно..)
 Peace
подкрепям напълно  newsm78

# 44
  • Мнения: 30
Здравейте, имам въпрос към г-н Джонев -  как системата автоматично изчислява критерий СК9. Дете с неизвестен родител или с родител с отнети родителски права – 3 т. ? Аз никъде нямам опция къде да отбележа, че имам присъдени пълните родителски права?!
Предварително благодаря за отговора, за мен е важно, защото ми се полагат тези допълнителни точки и затова очаквам помощ!

Общи условия

Активация на акаунт