ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 892
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4
правилно ли да разбирам, че независимо дали родителят е в платен (до 2г. възраст) или неплатен (2-3 годинки) отпуск за гледане на дете, все тази категория за заетост се отбелязва и винаги ли се дава точка за това, ако по принцип родителят има трудов договор? извинявам се, ако е било дискутирано в предишните теми, не успявам да изровя отговора.




Имам същия въпрос.

# 211
  • Мнения: 223
правилно ли да разбирам, че независимо дали родителят е в платен (до 2г. възраст) или неплатен (2-3 годинки) отпуск за гледане на дете, все тази категория за заетост се отбелязва и винаги ли се дава точка за това, ако по принцип родителят има трудов договор? извинявам се, ако е било дискутирано в предишните теми, не успявам да изровя отговора.




Имам същия въпрос.

Щом си на трудов договор се дава 1 т. за гледане на дете до 2 годишна възраст и съответно 1 т. за шесте месеца неплатен отпуск за гледане на дете до 8 год.В трудовия статус на родителя се записва "отпуск за гледане на дете".

# 212
  • София
  • Мнения: 1 715
Aз съм в обикновен неплатен, повече от 1 месец. Питах и ми казаха, че ако си внасям осигуровките, се дава точка. Доказва се с бележка от НОИ. Една друга мама обаче беше питала същото и на нея и написаха, че до датата на неплатения получава точка, после - не newsm78

# 213
  • Мнения: 223
Aз съм в обикновен неплатен, повече от 1 месец. Питах и ми казаха, че ако си внасям осигуровките, се дава точка. Доказва се с бележка от НОИ. Една друга мама обаче беше питала същото и на нея и написаха, че до датата на неплатения получава точка, после - не newsm78
Обади се в НОИ и попитай за твоя случай.Според мен щом си на трудов договор и той не е прекратен,а ти е отпуснат отпуск който по закон се зачита за трудов стаж не би трябвало да имаш проблем.Аз лично се обадих в НОИ за моя случай и ми отговориха,че нямам никакви проблеми,което се потвърди и от ИСОДГ.Впрочем в НОИ смятат,че от общината не са съвсем наясно с този казус.В крайна сметка от тях ще искат сведения за статута ни.

# 214
  • Мнения: 3 886
а колко точки трябва да има  1 дете че да не му трябва  входящ номер???

# 215
  • Мнения: 418
Aз съм в обикновен неплатен, повече от 1 месец. Питах и ми казаха, че ако си внасям осигуровките, се дава точка. Доказва се с бележка от НОИ. Една друга мама обаче беше питала същото и на нея и написаха, че до датата на неплатения получава точка, после - не newsm78
Обади се в НОИ и попитай за твоя случай.Според мен щом си на трудов договор и той не е прекратен,а ти е отпуснат отпуск който по закон се зачита за трудов стаж не би трябвало да имаш проблем.Аз лично се обадих в НОИ за моя случай и ми отговориха,че нямам никакви проблеми,което се потвърди и от ИСОДГ.Впрочем в НОИ смятат,че от общината не са съвсем наясно с този казус.В крайна сметка от тях ще искат сведения за статута ни.
На мен ми отговориха така,че няма да получа точка след изтичане на месеците от неплатения за гледане на дете и наистина е логично защото там те осигуряват за тр.злополука,безработица и майчинство,а след това няма върху какво.После се плащат само здравни осигуровки от теб,но наистина трябва да се попита НОИ защото едва ли от общината са съвсем наясно с тези неща.А и като си проверих в сайта на НОИ статуса за соц.осигуряване там данните излизат с 2 месеца назад.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 715
Обади се в НОИ и попитай за твоя случай.Според мен щом си на трудов договор и той не е прекратен,а ти е отпуснат отпуск който по закон се зачита за трудов стаж не би трябвало да имаш проблем.
Ами само един месец се признава за стаж. А съм в неплатен за поне 6 месеца. И още не съм наясно дали е разрешено сама да си внасям други осигуровки, освен здравни.

# 217
На мен историята с входящите номера ам хич не ми е ясна....
Давам пример за да си задам въпроса :
свободни места 15 - 5 деца имаме с 10 т + 5 деца с 9 точки назад всички са с 8, 7, 6 и т. н.  точки..
За останалите 5 места - кой ще взема входящ номер?? Тези с 8 точки  щото са най близо или всички на опашкат???

П.С това е само началото на моите въпроси Grinning

# 218
  • София
  • Мнения: 752
Доколкото аз разбрах са тези с 8

# 219
  • Мнения: 3 886
Доколкото аз разбрах са тези с 8
а не ми е ясно как стават в няколко градини да има някой 10+точкиили всички се пишат работещи ама май повечето са студенти ми да зема и аз да се запиша белким имам предимство

# 220
  • Мнения: 1 255
Aз съм в обикновен неплатен, повече от 1 месец. Питах и ми казаха, че ако си внасям осигуровките, се дава точка. Доказва се с бележка от НОИ. Една друга мама обаче беше питала същото и на нея и написаха, че до датата на неплатения получава точка, после - не newsm78
Обади се в НОИ и попитай за твоя случай.Според мен щом си на трудов договор и той не е прекратен,а ти е отпуснат отпуск който по закон се зачита за трудов стаж не би трябвало да имаш проблем.Аз лично се обадих в НОИ за моя случай и ми отговориха,че нямам никакви проблеми,което се потвърди и от ИСОДГ.Впрочем в НОИ смятат,че от общината не са съвсем наясно с този казус.В крайна сметка от тях ще искат сведения за статута ни.

Да. В общи линии така стои въпроса - докато се води трудов стаж, получавате точка. Идеята е след това да се върнете на работа, разбира се.

Планираме среща с хората от НОИ идната седмица. Те са едни от малкото институции, освен МОН, които наистина искат да ни помогнат.

Я.Дж.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 715
Аз пък питах на обратната връзка ще има ли заявка за входящ номер за градини, които вмомента са обявили нулев прием, но има опашка от деца с еднакъв брой точки. Или това ще е чак когато се обявят местата (септември-октомври, както обеща директорката)?  
Още не са отговорили.
Ако кандидатствам чак септември за тази градина, независимо дали сме приети в друга, значи ли, че ще имаме по-голям входящ номер newsm78

# 222
  • Мнения: 1 255
На мен историята с входящите номера ам хич не ми е ясна....
Давам пример за да си задам въпроса :
свободни места 15 - 5 деца имаме с 10 т + 5 деца с 9 точки назад всички са с 8, 7, 6 и т. н.  точки..
За останалите 5 места - кой ще взема входящ номер?? Тези с 8 точки  щото са най близо или всички на опашкат???

П.С това е само началото на моите въпроси Grinning

За останалите 5 места се взимат децата с 8 точки по Вашия пример. Ако те са повече от 5, това е гранична група. Само за децата в граничната група ще се изискват входящи номера. По тези номера ще бъдат подредени във възходящ ред и първите 5 ще бъдат класирани. Това е въпросното третично подреждане. Първичното е по основни точки, вторичното - по подточките по допълнителните критерии.

Я.Дж.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 715
Да. В общи линии така стои въпроса - докато се води трудов стаж, получавате точка. Идеята е след това да се върнете на работа, разбира се.
Благодаря за отговора. Ама няма как да се върна, ако няма къде да си оставя детето... Та ще е добре да има по-голяма яснота може ли да се внасят лично Thinking Остава и вариантът с трудов договор при близки...
Има ли значение дали е на 4 или на 8 часа?

# 224
  • Мнения: 1 255
Аз пък питах на обратната връзка ще има ли заявка за входящ номер за градини, които вмомента са обявили нулев прием, но има опашка от деца с еднакъв брой точки. Или това ще е чак когато се обявят местата (септември-октомври, както обеща директорката)?  
Още не са отговорили.
Ако кандидатствам чак септември за тази градина, независимо дали сме приети в друга, значи ли, че ще имаме по-голям входящ номер newsm78


Кандидатурите, заявени преди 23.05.2009 г. ще носят една и съща дата - 23.05.2009 г. Така няма да има значение кога точно е заявен входящ номер за тях.

Кандидатури, които са добавени впоследствие ще носят датата и часа на добавяне. Т.е. това ще бъде реален входящ номер за тези кандидатури. В рамките на групи с равен брой точки и подточки, тези кандидатури ще се подреждат СЛЕД тези от 23.05.2009 г.

Я.Дж.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт