ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 608
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 4 030
Някой с новини относно кандидатстване на януари 2007 с 2006? Thinking

Аз още се чудя как от ИОСДГ ще прилагат нещо, което не  е записано в Правилата. Такава възможност там не се предвижда. Ако съм майка на дете, родено 2006, и някое януарче 2007 ме изпревари, ще оспорвам записването му.

# 886
  • София
  • Мнения: 607
Galaxy_26, аз също имам подобен проблем с тази разлика,че миналата година регистрирах за градина племенника ми на моя имейл,а тази в началото сина ми за ясла пак със същия имейл и сега след потвърждаването на регистрацията на сина ми не мога да пререгистрирам племенника ми може би заради един и същия имейл Twisted Evil и ми изписва моля свържете се с подръжка или нещо от сорта!
Аз ако мога да съм ви полезна Grinning Понеже се опитвам да помогна на различни майки без комп да си оправят профилите се сблъсках със случай в който бяха регистрирани две деца на един и същи емейл.Но не бяха прехвърлени та преди прехвърлянето успях да регистрирам нов емел.
Не знам дали го обясних добре  Rolling Eyes.ако искате помощ пишете на Лични  ако мога ще ви помогна. Peace

# 887
  • Мнения: 412
здравейте,

колкото и да опитвам не успявам и не успявам да извърша регистрация на близнаците ни в системата;
пише - Проблем в профилите, моля обърнете се към екипа са поддръжка.
също така в червено са означени и ЕГНтата на децата;
те са родени 2004 година;

моля помогнете как да успеем да се регистрираме и да се запишем в листа на чакащите на избраната градина?

Нова регистрация ли правите или и преди сте се регистрирали в системата? Защото ако имате предишна трябва само да я прехвърлите.

не успях да вляза в старата така че се опитвам да направя нова регистрация (до момента несполучливо)?

# 888
  • София
  • Мнения: 268
Някой с новини относно кандидатстване на януари 2007 с 2006? Thinking

Аз още се чудя как от ИОСДГ ще прилагат нещо, което не  е записано в Правилата. Такава възможност там не се предвижда. Ако съм майка на дете, родено 2006, и някое януарче 2007 ме изпревари, ще оспорвам записването му.
Абсолютно незаконосъобразно е да се приемат в детска градина деца, родени през 2007 г., ако и да са в първия ден на януари. Към септември те няма да са навършили три години, каквото е изискването на чл.18 от Закона за народната просвета.
Надявам се от ИСОДГ  да се ангажират поне с отговор на този въпрос, а най-правилно ще е да си отменят решението за възможност на тези деца да кандидатстват с набор 2006 г.

# 889
  • София
  • Мнения: 9 111
Абсолютно незаконосъобразно е да се приемат в детска градина деца, родени през 2007 г., ако и да са в първия ден на януари. Към септември те няма да са навършили три години, каквото е изискването на чл.18 от Закона за народната просвета.
Е то по тази логика и децата, родени октомври, ноември и декември 2006г. също няма да са навършили 3г.

# 890
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Някой с новини относно кандидатстване на януари 2007 с 2006? Thinking

Аз още се чудя как от ИОСДГ ще прилагат нещо, което не  е записано в Правилата. Такава възможност там не се предвижда. Ако съм майка на дете, родено 2006, и някое януарче 2007 ме изпревари, ще оспорвам записването му.
Абсолютно незаконосъобразно е да се приемат в детска градина деца, родени през 2007 г., ако и да са в първия ден на януари. Към септември те няма да са навършили три години, каквото е изискването на чл.18 от Закона за народната просвета.
Надявам се от ИСОДГ  да се ангажират поне с отговор на този въпрос, а най-правилно ще е да си отменят решението за възможност на тези деца да кандидатстват с набор 2006 г.

Ако тръгнем да преценяваме всеки според себе си кой критерии е незаконосъобразнен за мен е този "Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община - 3 т." , защото по този начин има голяма вероятност да се получи това
Здравейте. Колко време минимум може да работи някой от дядовците или бабите, като помощник - възпитател примерно (за К4 говоря), за да може да се вземат заветните 3 точки? От сега до класирането дали е достатъчно?

Хахахаха, ето това е българското мислене. Евала, Ганьо, евала блендо....
Ми , сигурно е достатъчно, само се чудя и точки за инвалидност дали се дават.. временно... така де , до класирането да сме с ТЕЛК над 71%.. после изведнъж ще се оправим...
Как дори не ви е срам...

# 891
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Абсолютно незаконосъобразно е да се приемат в детска градина деца, родени през 2007 г., ако и да са в първия ден на януари. Към септември те няма да са навършили три години, каквото е изискването на чл.18 от Закона за народната просвета.
Е то по тази логика и децата, родени октомври, ноември и декември 2006г. също няма да са навършили 3г.
Не е незаконосъобразно и има своята логика. Децата от средата-края на септември до декември също няма да са навършили 3 г., но предполагам, че няма да оспорвате приемането им.  Peace
Всъщност, ако ще се оспорва нещо, защо това да не са вече приетите деца, родени януари-март 2006 година, или както там беше (вече приети, защото са навършили 3 г. преди още да стане дума за първо класиране).
НО -- няма смисъл от оспорване, всички имат равен шанс според мен (с оглед разбира се на предимства и т.н.). Grinning

# 892
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Така...
Цитирам се :
Задавам въпроса си за трети път:

И аз с въпрос към ИСОДГ  - преди споменах за дете, което според мен е дублирано. Сега отново се повтаря в списъците. Но на двете места има различен!!! брой точки! Екип ИСОДГ. Възможно ли е едно и също дете, регистрирано от двама души с различни електронни пощи да се появява в списъците? Единят, който го е регистрирал да е попълнил част от данните, а другият - всички, и така да се получава разлика в точките за едно и също дете? Защото аз съм убедена, че не са две различни деца!
Вижте тук  http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo2OntzOjk6InJhdG … 6Im5ld193dCI7fQ== - става въпрос за № 41 и № 135. Името на детето е Aлекс Александров Александров (Пиша го, защото е възможно номерата да се променят!) А и вече казах, че ако след обновяването на списъците дублирането го има, ще кажа кое е детето. Това дете фигурира и в други градини, за същият район, но няма да ги изброявам.[
Ще ме накарате да проверявам всички имена поотделно. Това ще се превърне в лов на вещи, лов на духове... или и аз не зная на какво...
ИСОДГ, за да ни улесните подредете имената по азбучен ред. Така по-лесно ще намерим дублираните имена. А като ви сигнализираме ще си коригирате системата. И не ни убеждавайте повече, че няма възможност за дублажи...( защо пък не и умишлени - два пъти в кюпа - двойни шансове...)

В момента въпросното дете заема позиции № 44 и №45. Вижте http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo2OntzOjk6InJhdG … 6Im5ld193dCI7fQ== . Това потвърждава тезата ми, че едно дете е ригистрирано два пъти и два пъти е прехвърлен профила му. До преди няколко дни имаше различен брой точки на двете позиции, които заемаше, защото в един от профилите данните не са били попълнени  докрай. Сега, обаче, това е направено, и детето се е наредило само след себе си!

Екип ИСОДГ, очаквам (вече не помня от кога) вашето обяснение и предприемане на необходимите мерки по отстраняване на тези проблеми.
Не само аз посочвам такива грешки и пропуски (или това са нарочни случаи?), а Вие нищо не предприемате! След това ни казвате да Ви вярваме и да сме спокойни, че време имало много... но с този темп на действие... и с повтарящите се недопустими грешки... доверието някак си се изпарява!
Ще съм благодарна, ако на конкретният въпрос, който задавам за пореден път, отговори г-н Джонев!
Ако не отговорите на въпроса ми, ще го копирам всеки ден, докато не се отзовете! И на лични ще Ви го пращам, а в скоро време се замислям, дали да не попитам някой ТВ водещ - може пък той да е по-наясно със ситемата...

# 893
  • София
  • Мнения: 268
Абсолютно незаконосъобразно е да се приемат в детска градина деца, родени през 2007 г., ако и да са в първия ден на януари. Към септември те няма да са навършили три години, каквото е изискването на чл.18 от Закона за народната просвета.
Е то по тази логика и децата, родени октомври, ноември и декември 2006г. също няма да са навършили 3г.
Не zazu1, не е такава логиката и мисля, че е ясно : децата, родени през октомври-декември 2006 г. навършват три години в годината на кандидатстването - в СЪЩАТА календарна година. Това е логиката и никой не оспорва правото на тези деца. Това, обаче, не може да се отнесе и за децата, родени през януари 2007 г.

# 894
  • София
  • Мнения: 1 626
Абсолютно незаконосъобразно е да се приемат в детска градина деца, родени през 2007 г., ако и да са в първия ден на януари. Към септември те няма да са навършили три години, каквото е изискването на чл.18 от Закона за народната просвета.
Е то по тази логика и децата, родени октомври, ноември и декември 2006г. също няма да са навършили 3г.
Не zazu1, не е такава логиката и мисля, че е ясно : децата, родени през октомври-декември 2006 г. навършват три години в годината на кандидатстването - в СЪЩАТА календарна година. Това е логиката и никой не оспорва правото на тези деца. Това, обаче, не може да се отнесе и за децата, родени през януари 2007 г.


И какво, децата родени през януари да почакат да станат на 3 г и 8м за да тръгнат на градина, ако не са били приети на ясла преди това, ли?

# 895
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Ако ще си размахваме членове в лицето, чл. 18 от Закона за народната просвета гласи:   
(Изм., ДВ, бр. 36 от 1998 г.) Детските градини са за деца от 3-годишна възраст до постъпването им в първи клас.
Не е уточнено дали става въпрос за навършване на 3 години в годината на кандидатстване, и въобще, годината на кандидатстване не се споменава. Пък и това е закон от 1998 -- може би е време да се промени.

Второ, колко са децата, родени през януари 2007, че са такъв трън в очите на някои (да не говорим, че не всички ще изберат тази възможност, а има и такива, дето вече ходят на ясли, и съвсем не се интересуват от нея)? Не е ли все едно дали ще ви изпревари дете, родено на 31.12.2006, или дете, родено на 01.01.2007 -- може да ги делят часове?  Whistling

П.П. Да добавя само, че след като децата вече се приемат веднъж годишно, логично е да се направи подобно "изравняване", тъй като деца, които са на близо 4 години към септември октомври, не е много удачно тепърва да постъпват в първа група (но родителите решават дали детето им е готово или не, това е възможност, не е задължително). Мисля, че от край време е имало такава възможност, не виждам защо да не е законосъобразна.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 18:40 от Мяуче

# 896
  • Мнения: 128
Имам следния проблем.Направила съм си регистрация преди , но не поня мейла от който съм я направила, паролата помня. Може ли по някакъв начин да влезна в системата за да подновя профила. Предварително ви благодаря.

# 897
А как ще се доказват баби и дядовци, работещи в ДГ - ще се искат и актовете за раждане на родителите ли??

# 898
  • Мнения: 1 328
Имам следния проблем.Направила съм си регистрация преди , но не поня мейла от който съм я направила, паролата помня. Може ли по някакъв начин да влезна в системата за да подновя профила. Предварително ви благодаря.

Опита ли с всички мейли, които използваш? И във всички тях провери при регистрацията, нали се пускат автоматични мейли от kg...

# 899
  • Мнения: 7 947
А как ще се доказват баби и дядовци, работещи в ДГ - ще се искат и актовете за раждане на родителите ли??
както ще се доказва всичко - документално...сама си си отговорила всъщност.

За мейла - опитай с всички мейли, логично е, пък и последното актуализиране беше скоро, как не го помниш...Да не би да не си го актуализирала профила и да иска да влезеш с ЕГН на детето /както беше преди?

Общи условия

Активация на акаунт