Жено, чуваш ли ме?

  • 6 054
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 585
Абе, я да ви питам, жени, вие слушате ли мъжете си?
Нямам предвид дали правите, каквото ви кажат. Чувате ли ги какво ви говорят.
То е ясно, че ги чувате, че говорят. Вниквате ли във смисъла на казаното от тях,
запомняте ли го, можете ли да го възпроизведете със свои думи?
Счупи се капака на тоалетната чиния. Чопчето, пласмасовото на основата. И викам, споко, ще го направя по-здраво. Вземам от работата винтоверт и свредло, купувам от железарски магазин болт, гайка и две шайби, всички поцинковани, и се прибирам. Инженер ли съм, или лукова глава. Да, ама не. Вълчицата изхвърляла капака. Защото й пречел.
Снощи и разправям как се боядисват яйца. В малки бурканчета, от лютеница, от старите. И й викам, първо боядисваш зелени и сини, после смесваш боята и добавяш зеленото капсулче с боя. Два пъти обясних. А също обясних как се варят - на един ред в тенджерата, да не са плътно едно до друго, а свободно, защото телата се разширяват при повишаване на температурата. Да, добре, добре, ама нанай. Мани дето има спукани, ами напърнила пет-шест буркана тип омния с вода и сипала боята. И ми мяца, че ставали бледи. Както казваше един стар Вълк, дядо ми - с таквиз коне - такваз кошия. Той казваше още - е/и, учи, е/и, учи - се не нае/ано, се ненаучено. Аз бях малък, не го разбирах.
Може би възприемате говора на мъжовете си като звуков фон, и като млъкне, казвате да , добре! Кура му добре.
Като гледам стари филми, едно време мъжете са говорели по-бавно, по-тежко, и с по-малко приказки. Може би така трябва? Така добре ли е?

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 16:00 от Вълкът с дълъг ник

# 1
  • Мнения: 2 388
Чувам по принцип.
Когато обаче времето между развалянето на капака и донасянето на иструменти вкъщи, с цел оправянето му премине извън разумни граници и аз изхвърлям. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 194
Това със зеленото капсулче и аз не го разбрах Crazy

Инъче, чувам.

# 3
  • Мнения: 2 478
Вълчо,разсмя ме.
По принцип чувам какво говори,ама зависи от настроението ми дали го слушам.Не понасям да ми дава акъли в домакинството.

# 4
  • Мнения: 4 916
Държа да чуя версията на Вълчицата.

Иначе по принцип чувам, каквото и разправя мъжа ми  Whistling

# 5
  • Мнения: 2 196
Избирателно чувам аз.
Вълчо, аз лично бих те оставила ти да свариш и да боядисаш яйцата. Я как хубаво им разбираш.  Laughing

# 6
  • Мнения: 641
Абе, аз чувам, ама там дето не му е работа да не се бърка.
Аз давам ли акъл как да си смени свещите на колата? А?
Че яйца да ме учи как да боядисвам. Амаха! Crossing Arms

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 16:20 от Галена ПрИхвалена

# 7
  • Мнения: 673
 Аман от дървени философи! Tired Като сте такива големи разбирачи ,вместо само мозък да ръсите ,да се бЕхте хванали и някаква работа по същество да свършите. То с дудняне е най-лесно. Crossing Arms

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За капака щях да чуя и да напомням 3-4 дни до седмица(толкова ми е предела и капацитета на запомненото чуване), после хвърлям.
За яйцата щях да отвърна - или си ги боядисваш както си знаеш, или ако аз ще ги боядисвам, акъл не искам.
Тъй е в наш'та къща - който знае и вижда какво трябва да се направи, хваща се и го върши.
А най-добре чувам, когато ми обещава нещо, после си го търся като наследство.

# 9
  • Мнения: 353
Слушам избирателно, нооо съм забелязала че и той ме слуша избирателно Stop

# 10
  • Мнения: 12 662
Предполагам, не боядисва за пръв път яйца.  Как се е справяла досега.

# 11
  • Мнения: 515
Слушам избирателно, нооо съм забелязала че и той ме слуша избирателно Stop

И аз така, но пък сме си добре, купон да става , кой чул, кой недочул, кой чул пак се прави на недочул и така  Joy

# 12
  • Мнения: 503
Спирам да слушам от момента, в който залитне към излишни подробности. В общи линии и двамата се чуваме.
Оцветяваш първо сините и жълтите, Вълк. После смесваш боите и получаваш зелено.

# 13
  • Мнения: 4 585
Точнж така, но като изсипя и зелената боя, става с 33% по-концентрирано зелена.
Тебе трябвало да зема, Галл.

# 14
  • Мнения: 511
Ооооооо,пак някой се е размрънкал и е решил да дава акъл
та да не боядисва и вари яйца за първи път
за капака и аз ако чякам два дена и хайде на боклука
Защо не ни оставите сами да си вършим работата,ако имаше толкова желание бих те оставила да ги свариш и боядисаш сам-само после на мен да не ми харесат
а аз щях да си изляза на кафееееее

# 15
  • Мнения: 465
Избирателно слушам аз.Чувам ,ако ми отърва.Гледам да запомня сроковете на изпълнение в думите на моето побеляло момче.Там куцаме.Моето "сега" и неговото "сега" не са по едно време.На "звукова аларма" или "в боклука ще иде"-реагира моментално.
Най-чувам ,ако ме е послушал и подмазал преди това.
Ако беше сложил кърпа на дъното на тенджерата,можеше и на два ката да вариш яйцата,Вълчо.Аз съм в отбора на Вълчицата.
Брех,тази термодинамика hahaha

# 16
  • Мнения: 581
 Чувам, слушам и запомням отлично.И какво от това като после правя каквото си искам.
 

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Трудно ли да се сложат повече пакетчета/хапчета боя?
Яйцата се варят накуп, много ясно и от спуканите се прави салата.

# 18
  • Мнения: 4 138
ох, и аз имам същите дертове като вълчо..........не ме чуват, после рев.......
живея с един 48 годишен дърт ерген. и ръцете са му заврени да не кажа къде.........

но като наредя нещо, се изпълнява, щото инак ставам много отровна и зла. за 6 години се научи..........ама ако не го дебна, своеволия стават. акъл обаче също много обича да дава........от всичко отбира, всичко разбира..........
като се развали нещо, естествено казва, че ще го оправи, после обаче едно кумене пада............верно, като направи нещо е винаги почти перфектно, ама трае векове докато го оправи.

и аз не съм вече първа младост и се дразня от много неща. явно решението е да не си го турга много на сърце човек....
вълчо, не се кахъри, има и по-големи трагедии.

и аз искам да чуя версията на вълчицата.........

а мъже не слушам. нямам нужда. акъл и сама си имам. за битовизмите. ако за толкова години съзнателен живот не съм научила елементарни неща и нямам логично мислене, каквито и да е съвети ще са излишни.

това май е повече за споделете..... hahaha

# 19
  • Мнения: 468
 Слушам, чувам и запомням. Мога не само да разкажа със свои думи, но и да цитирам. Резултата- тоалетната ми е с капак и яйцата- почти без фира в наситен цвят bowuu

# 20
  • Мнения: 1 470
НЕ,не го чувам...В началото се опитвах,но той не спираше да дава акъл...След 10години,той не спира да говори,но за това пък аз спрях да го слушам... Hug

# 21
  • Мнения: 3
Чувам  жена си избирателно. newsm78Но пък следва монолог.
От наколко години не обеснявам ,а сам  боядисвам и украсявам яйцата. Joy
Жените слушат,много рядко чуват.То,май вси сме си така. Thinking
Е,хайде,че е ракиено време...

# 22
  • Мнения: 4 585
     Версията на Вълчицата се надявам да не чуете никога.
Навярно ще е като на Матакосмата, само дето скоро ще стана на 51.
Товяа бяха само примери да разберете кякво имам предвид. Все пак ме успокоихте, ако беше само моята, щях да си мисля, че е дефектна.
 И двадесет пакетчета боя да имам, пак бих постъпил по същия начин - за зелена боя бих смесил останалите жълта и синя, и всичката зелена. Принципът е важен.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Принципоно си има зелена боя.

Ако някой ще ми сътворява Света - да върви в бараката на двора, в онзи далечния край, отъдето експлозиите се чуват по-слабо, молим учтиво аз.

# 24
  • Мнения: 194
Едно си баба знае, едно си баба бае Crazy Laughing

това, за зелената боя

# 25
  • Мнения: 2 448
В кухнята акъли не приемам от мъжа си. Ако си отвори устата за нещо, директно бива подканен да го стори сам и се отказва.  Laughing
За ремонтите положението е обратното. Аз съм тази, която не го оставя намира докато не го поправи.

п.п Вълчо, аз боядисвам и лилави от синята и червената.  Laughing

# 26
  • Мнения: 2 792
 Аз понеже много добре чувам, от това което чух, мисля, че Вълкът баш за слушане си пита, не чуване...

# 27
  • Мнения: 15
Ей ,мъже я си стойте където  ви е мястото.Само  напътствия и съвети.
Не чувам  и не искам да чувам.
Всяка жаба да си знае гьола.
Който не е доволен,хваща се и го прави.Така го разбирам аз.Без много приказки.

# 28
  • Мнения: 17 546
Изобщо не го интересува как се варят яйцата или да дава акъл как се прави, нито имам нужда той да ми постави капака на тоалетната чиния, нито да ми пробие дупка с бормашината. Като си върша всичко това сама и с удоволствие (държа да отбележа!), никой не намира повод да ми мрънка и да се оплаква, че не го слушам. Нито пък го интересува дали са бледи или наситени цветовете, колко яйца са спукани и други подобни. В нашата къща аз съм поела цялата женска и част от мъжката работа, а той останалото, което колкото и да искам, не мога да свърша и финансовата страна, като моят принос към нея, също не е незначителен. Хората се допълват Вълк, а не си търсят кусури след толкова години съжителство, че този давал съвети, пък онзи не слушал. Peace Само не ми казвай, че ти слушаш и с двете уши като почне да ти дава акъл Вълчицата - да помниш къде точно ти стоят дрехите и че няма как да са в хладилника; да не хъркаш; да купиш яйца и мляко, и да не се оправдаваш, че си взел брашно и маргарин, защото ТЯ ти била казала така; да не изкарваш телефона си виновен, за това, че не може Вълчицата да те намери след 100 позвънявания, пък ти си нямал никаква вина, че батерията ти е за зареждане, нищо, че тя е пищяла от снощи, ама к'во пък... Ей такива работи. Ама с тях се свиква и знаеш, че не са от лошотия, просто жените са от Венера, а мъжете от Марс. Laughing

# 29
  • Мнения: 2 829
чувам избирателно
помня това, което ми изнася Mr. Green

# 30
  • Мнения: 2 622
За курабиите ми даде акъл днеска и след като го послушах резултатът беше в пъти по-добър Peace Принципно не го питам за нищо,защото по презумция не може да знае повече от мене,камо ли пък как се боядисват яйца Mr. Green

# 31
  • Мнения: 843
    Май да...  надявам се. / Замислих се  и се надявам да е ДА/ Confused
    Опитвам се да не чувам репликите от сорта :
" Маце, нали ти ще къпеш детето"  или
" Иди я облечи ти,  аз вече  изтерясах",    
"  Тези 2 баки боя РЕМОНТ ли означават...а..ммм ...ПАК?!"
" Аз само за малко ще се опъна на диванчето... ако захъркам,  бутни ме..."  Ми  само си го завивам , какво ще го бутам.. Laughing
  и още много:-))

   капака си го поправям сама,  ако става нещо от него.  Пък и ти даде идеята вече:-§§ Laughing
   


# 32
  • Мнения: 1 761
Избирателно чувам аз.
Вълчо, аз лично бих те оставила ти да свариш и да боядисаш яйцата. Я как хубаво им разбираш.  Laughing

И аз така бих постъпила.

# 33
  • Мнения: 3 634
Никога съпругът ми не ме е съветвал. Аз имам пистолет и спя с мачЕте под възглавницата, вероятно това го възпира.  Thinking

Спомням си веднъж майка ми беше искала някакъв дребен ремонт от баща ми и той все го отлагаше. След около 2 седмици тя му предложи да го подстриже с машинката преди семеен празник. На следващия ден баща ми трябваше на всички да обяснява защо е с почти гола глава.  Laughing

# 34
  • Мнения: 465
А,не така. Joy
(Ей ,мъже я си стойте където  ви е мястото]Хич и да не ми стои дето му е работата.Залепва за мишката на компютъра.И ми бяга в комуникацията.Иска да ме учи.Развивала съм се.На експо за дрелки ходихме.Жени ги рекламираха-красиви и доволни били.След 3 часа започваме яйцата.Да вим ,кой ще слуша и кой ще дава акъл. Joy

# 35
  • Мнения: 453
Има в пъти по- важни неща от казанче и боя за яйца...
Това да са ви проблемите!

# 36
  • Мнения: 789
Ами като преценя,че е прав,слушам.И не само слушам,ами и чувам даже Laughing.

# 37
  • Мнения: 5 710

Счупи се капака на тоалетната чиния. Чопчето, пласмасовото на основата. И викам, споко, ще го направя по-здраво....

Снощи и разправям как се боядисват яйца. В малки бурканчета, от лютеница, от старите. И й викам, първо боядисваш зелени и сини, после смесваш боята и добавяш зеленото капсулче с боя. Два пъти обясних. ....

Първо, и аз сигурно бих я изхвърлила. Просто не искам да стане по-здрава и да трае още 40 години. Искам нова и веднага. Разбирам я жена ти, че ѝ е досадила тоалетната ви чиния. Струват сигурно 5 лв и иска нова с рибки и мидички нарисувани на нея, а ти с тоя инструмент, който си домъкнал да я поправяш сигурно си я отчаял жената...

Второ,мразя тази теоретична и нахално-настойчива компетентност на много мъже по всички въпроси - как се чисти, как се готви, как се правят нещата изобщо и по принцип. Мъжът ми и той много знае кое как се прави, ама шансът  да свари яйца, или да ги боядиса лично е равен на този да го видя как каца с летяща чиния на двора. Нахалство го наричам аз това " обясних ти как се прави", да не кажа, че ми е обидно някак да ме учат на работа с реплики от дивана. Напълно разбирам що се опъва Вълчицата ...


Никой не слушам, с две думи:)))

# 38
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
И слушам, и чувам. Мъж ми разбира от всичко и е най-добрия!
Обаче:
12 години сме семейство .
12 години чорапите МУ седят на едно също място
12 години ми се задава въпроса : къде са ми чорапите?
Барем да им бях сменила мястото да има за какво да пита.
Е на това сега какво му викаш?
Аз бих била благодарна за капака. Криза е.

# 39
  • Мнения: 5 940
Иска ми се сутринта да бях чула като ми обясняваше, че не е разумно да газя боса по росната трева. Сега нямаше да ме тресе и да съм с температура.
По принцип почти всички решения, които се отнасят за семейството ни,  дори и такива битови, взимаме заедно, решили сме да си се слушаме.
От някои неразумности обаче никой не може да ме спаси.

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 20:47 от valerie

# 40
  • Мнения: 4 138
не вълчо, не ти е дефектна жената..........
всички сме такива. и вие мъжете също. Mr. Green
от опита на 45те си години казвам, да не се сменяме, щото следващите са още по-зле...........

я дай да видим яйцата.........и ако има козунаци, също. ти ли месиш козунаците или тя, а Flutter
против смесването на боите нямам нищо. практично е.........

# 41
  • Мнения: 14 654
Oх  Laughing Смешно ми стана. Моят мъж много досажда за неща, които не похваща, но дава принципни съвети - как се подправя боб със зелени доматчета и трева, как трябва да сложа сол заради осмотичното налягане като варя месо, как трябва да замесвам хляб, ама не все едно меся кайма а по-инак. Колко прах за пране да сложа, защото указаното на опаковката е много погрешно, понеже... Само казва, без да пипва  Grinning
За тоалетната имаме също спор, само че е заради казанчето - искам ново, защото на старото му се разваля онова, което освобождава водата, ама той го поправя с една жичка и така...

# 42
  • Мнения: 6 993
Твърдеше, че не го нито чувам, нито слушам.
Ама не че той мен ме слушаше  Laughing

# 43
  • Мнения: 110
Чувам ама това което не ми е харесало ми прелита като муха  покрай ухото.

# 44
  • Мнения: 593
Олеле, Вълк, че ти мрънкаш като свекърва!  Shocked

Моят мъж не ми се меси в кухнята, даже и да не ми е много сполучлива манджата, пак не се оплаква, че у дома  "който не харесва на мама манджата, си ляга гладен".

Все едно аз да му обяснявам как да кара колата...

Иначе го слушам, де...
Незнам, ако има някакви оплаквания - да се разпише.  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 686
И моят мъж не ми се меси в кухнята.Днес направихме голяма мацаница с каката в кухнята,докато мъжете се забавлаваха в хола.Чувам го какво говори,понякога избирателно,но в повечето случаи си струва да се заслушам в думите му. Grinning

# 46
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вълчо, ще ме умориш.  Joy
Както би казал Големия трол: "Доста си досадничък!"
Само че това го казва на мен, уви.  Laughing Аз съм тази, която все дава акъл, командва и нарежда и накрая се сърди, че никой не я слуша.  Crossing Arms
А аз слушам. Хем с двете уши и поВня, поВня-я-я-я! Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 517
Вълчо, да взема да ви събера с моя...че да ви тегля по една дряновица неокастрена  Mr. Green
Днес 100 пъти ми звъня да ме проверява докъде съм стигнала със задачите, които ми е поставил рано сутринта, докато аз спейки съм го ЧУЛА Joy Че и се сърди, а ко не си чуя телефона  Crossing Arms
"Взе ли козунаците"
"Свари ли агнешките дреболии" (правих му дроб-сърма...не знам така ли се пише )
"Ама иди сега ги вземи" (нищо, че в момента аз правя друго)
"Купи ли от магазина..." (каквото там е поръчал)
"Да не забравиш и..." еди какво си
Че аз децата си не контролирам така  #Cussing out
Накрая за капзк, като се прибра, 5 пъти ми се омота в краката, докато аз се вихря в кухнята. Акъл дава как се готви дорб-сърма с ориз  ooooh! а знае, че я правя хубава.

Не се случва често, но като го прихванат...и не го прави, щото ми няма доверие, а така, по навик  ooooh!

# 48
  • Мнения: 822
Случил си на жена, Вълчане. Пази я и й се радвай. Някои жени при непрестанно странично боботене стават агресивни и току виж ти запратили инструментите за поправка на тоалетната чиния към онова яйцеподобно образувание, прикрепено за врата ти...
Боядисвам яйца, поправям тоалетни чинии, ремонтите мога да си правя също сама, имам и елементарни технически познания за бушони и реотани... Все пак отчитам, че моята половинка е доста добър в сферата на техниката и го оставям да се вихри там, за да не се чувства съвсем безполезен все пак. Когато искам да слушам нещо или някого, си пускам радиото...
Защо съм си го взела ли?... Преди време една умна жена ми каза, че преди да родя дете, е по-добре първо да отгледам тинейджър, за да съм готова и да зная, какво ме очаква, та затова си отгледах първо него... Да, добре е, мъжът да си знае мястото и да не прекрачва позволените граници...

# 49
  • Мнения: 4 300
Чувам. Но някои неща обичам да правя както аз си знам.

# 50
  • Мнения: 4 585
Вие сте опасно агресивни бе. Добре, че съм достатъчно анонимен в нета,
да не ми хвърлите един бой. Дъската на тоалетната чиния я смених, яйцата,
като изсъхнаха по-биват. Допустимо е за Вълчицата да не е съгласна с нещо,
но защо не го е казала, а е действала в друга насока? Ккато казват на щатските сватби - ако някой има нещо да казва, да го казва, или да замълчи завинаги.
Така семейните усилия са некоординирани, някак, като на пиле без глава.
Единият мъкне капак към контейнера, другият мъкне инструменти, единият мъкне нова дъска, другият я монтира.
Разбира се, че обичам да дававм ъкъл. Обичам да наблюдавам, да измислям как ще стане, как ще стане най-лесно, как ще стане с най-малко средства, как ще стане най-бързо, защо не стана. Може да е професионално увреждане, с това си вадя хляба. Ако стана дотеглив
и вълчицата почне да чатка със зъби се спасявам, имам обходни маршрути към гаража, парка, мазата, стаичката на междустълбищната площадка, градинката, кръчмата.

# 51
  • Мнения: 5
Слушам и чувам аз,
ама аз акъл си имам акъл ми не трябва пари ми трябват!
Слушам за всички проблеми в работата,за всички калпави шофиори на пътя,за всички лоши политици и т. н.,
ама какво и как ще става в кухнята той ме слуша и както аз се старая да бъде всичко ок и той за ремонтите е така!

# 52
  • Мнения: 804
И аз слушам моят хубавец.Обаче.........откакто не чувам с едното ухо съм много добре-акъл в кухнята ми от мъж........забрави,няма как да стане,иначе предоставям я на него,кухнята де.

# 53
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всеизвестно за познатите и приятелите ни е, че мъжът ми е много добро момче. Неизвестно им е с какво го подправям, че се усмихва и не бяга  Mr. Green

Така че:
- Не ми е натяквал така като свекърва нивгаж. Може да е бивало деликатно (от деликатности не разбирам) или да е давал личен пример (нивгаж не отказвам), но не и да се месим един на друг в делата.
- Аз обикновено съм права.
- След почти 9 години заедно продължава да твърди, че бил щастлив-СТокхолмски синдром  Mr. Green


ПП. Аз за такава дивност с тоалетната чиния ще запаля и така ще нареждам, фуча и вия... Ходи, пали свещ, че ти е разбрана жената.

# 54
  • Мнения: 4 300
но защо не го е казала, а е действала в друга насока? Ккато казват на щатските сватби - ако някой има нещо да казва, да го казва, или да замълчи завинаги.
Така семейните усилия са некоординирани, някак, като на пиле без глава.

Ами понякога просто не се получава, за да обясня защо нещо е по добре да стане по моя начин, ще са нужни кански усилия и време. Малко сляпо доверие в такива случаи няма да е излишно, но кой го дава така лесно в наши дни.
А и все пак, дори и в брака, сме индивиди.

# 55
  • Мнения: 465
А така.Мъж не смее да влезе в темата вече. Embarassed
Отвори ни работа Вълкът преди Великден.
Да ги има винаги под ръка;да са тихи,но и да отговарят;да слушат и да пропускат ,ама нежно.Мъжете в живота ни.Ще ги разпъваме ли? Joy

# 56
  • София
  • Мнения: 12 103
Вълчо ти си в таргет-а на новата реклама на Каменица, май, без да се обиждаш. Wink

# 57
  • Мнения: 46 511
Слушам много внимателно, и като чуя, че знае как трябва да се свърши с нещото, направо му го предоставям Hug ти що не боядиса яйцата, като знаеш как? М?

Но съм много разсеяна  Laughing

# 58
  • Мнения: 4 585
Вълчо ти си в таргет-а на новата реклама на Каменица, май, без да се обиждаш. Wink
Фен съм на Загорка, но дай линк, може и в таргет-а на Каменица да съм.
Слушам много внимателно, и като чуя, че знае как трябва да се свърши с нещото, направо му го предоставям Hug ти що не боядиса яйцата, като знаеш как? М?

Но съм много разсеяна  Laughing
Това е много често срещан начин да прехвърлиш работа на партньора си.
Щом знаеш, направи го!
Прекалено стар и опитен вълк съм, за да мине. Да, боядисвал съм яйца. Голяма работа. Слагат се четири бурканчета от старите от лютеница с гореща боя на най-голямата проча на печката, включва се от време навреме по за малко, и се боядисват. В боята се слага една лъжица олио, да станат шаренки. Шаренки се боядисват само яйцата с бели черупки. Накрая се правят мешаниците. Примерно сипваш малко от червената боя в синята и боядисваш две, пак сипваш от червенат и пак боядисваш две. Фасулска работа. Яйцата започваш да боядисваш веднага след сваряването, докато са горещи. Най накрая ги лъскаш к парцал и оцет. Фасулска работа.

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 23:10 от Вълкът с дълъг ник

# 59
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Да, боядисвал съм яйца. Голяма работа. Слагат се четири бурканчета от старите от лютеница с гореща боя на най-голямата проча на печката, включва се от време навреме по за малко, и се боядисват. В боята се слага една лъжица олио, да станат шаренки. Шаренки се боядисват само яйцата с бели черупки. Накрая се правят мешаниците. Примерно сипваш малко от червената боя в синята и боядисваш две, пак сипваш от червенат и пак боядисваш две. Фасулска работа. Яйцата започваш да боядисваш веднага след сваряването, докато са горещи. Най накрая ги лъскаш к парцал и оцет. Фасулска работа.

Малка поправка, в боята се слага оцет,а яйцата се льскат с олио.

Иначе по темата, не винаги го слуШам,но ела да видиШ пьк той как ме слуШа когато гледа спорт....точно ниЩо не чува.

# 60
  • Мнения: 15 619
Уж чувам, ама бързо забравям.

# 61
  • Мнения: 4 138
вълчо, мъж ми каза да ти предам, че и той даже знае, че яйцата се лъскат с олио..........

# 62
  • София
  • Мнения: 12 103
Наистина, ако се капне олио в боята яйцата стават шарени, защото на местата докоснали олиото остават бели, а останалата част оцветени. Красиво е.

# 63
  • Мнения: 4 585
вълчо, мъж ми каза да ти предам, че и той даже знае, че яйцата се лъскат с олио..........
Кои яйца, явно те слуша с половин ухо.
Аз говорая за кокошите, великденски.

# 64
  • Мнения: 46 511

Това е много често срещан начин да прехвърлиш работа на партньора си ...

Не виждам нищо лошо, ако единия е добър в нещо, а другия не, да го направи този, който може, а ти го наричай както искаш Peace

# 65
  • Мнения: 2 759
                         За да те слушат, трябва да имаш авторитет. Поработи над себе си!
                         И от мен комплименти за разбраната ти жена. Ако бях аз, надали щях да те оставям жив. Но като гледам ССФ добре ти показа откъде изгрява слънцето  hahaha.
                         И да, точно с олио се излъскват. Боядисаните.

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 01:06 от Виргиния

# 66
  • Мнения: 419
Вълчо ти си в таргет-а на новата реклама на Каменица, май, без да се обиждаш. Wink
Фен съм на Загорка, но дай линк, може и в таргет-а на Каменица да съм.

И аз за рекламата се сетих http://vbox7.com/play:5d590b34  Thinking

# 67
  • Мнения: 4 138
вълчо, мъж ми каза да ти предам, че и той даже знае, че яйцата се лъскат с олио..........
Кои яйца, явно те слуша с половин ухо.
Аз говорая за кокошите, великденски.

давай да видим твоите тогаз, кат ги лъскаш с оцет Mr. Green

и аз за тях говоря..................

# 68
  • Мнения: 4 585
Не държа да ме слушат, да съм едноличен и едновластен вземач на решения.
Благодаря, рекламата хваща. Утре ще пробвам Каменица.

# 69
  • Мнения: 2 759
Не държа да ме слушат, да съм едноличен и едновластен вземач на решения...
                          Направи си копие от темата, и си го препрочитай при необходимост  Twisted Evil.

# 70
  • Мнения: 4 585
http://images25.snimka.bg/005703583-big.jpg
Тия са миналогодишните, заедно ги правихме.

# 71
  • Мнения: 4 138
добри са. най-добре е наистина заедно да се правят нещата.........в разбирателство и обич.........
мечти...........

# 72
  • София
  • Мнения: 1 524
 Joy Joy Joy Joy
Раждане-пубертет-мрънкане-критическата.
Това са мойте 4 фази за мъжете -
А дано дълго останеш във втора, но като гледам с бодра крачка маршируваш към трета, а тя е страшно къса.
Миналогодишните яйца са ви трепач, но си личи че са лъскани с олио - блестят та дрънка. Ако не се лъснат с олио ще пуска боята по ръчичките.
Тази година наблъсках яйцата плътно едно до друго, сложих сол и ги варих на силен огън - нямах грам време - резултатът е от 35 яйца само едно счупено, но според мен си е било пукнато преди да го сложа.
Боята не я смесвам, освен при нужда - купувам си българската 5+1 - общо 6 цвята хем ефтинко, хем многоцветно.
Ето част от вчерашните творения.
http://media.snimka.bg/2714/011683868-big.jpg

За тоалетната чиния - е извинявай, но да гледам години наред болт и гайки нищо, че са подцинковани- по-добре нова.
Ей сетих се още нещо - аз яйцата ги боядисвам в кофички от кисело мляко - намалявам възможността от счупване.

Дали слушам - ооо слушам аз - моят е умник.  Mr. Green рядко дава акъл.

# 73
  • Мнения: 4 138
закла го Mr. Green

# 74
  • Мнения: 2 759
                           И ако сега вече си порядъчно отчаян, Вълчо, да ти кажа, че имаше полза от темата ти - научих, че мога да сложа кърпа, докато варя яйцата - получи се страхотно   bouquet. Иначе излъсках с олио, и не смесвах цветове... май така и не те чух в крайна сметка.

# 75
  • Мнения: 4 585
Наистина с олио се лъскали яйцата. Извинявайте.
Аз се самоанализирах и разбрах защо съм крив по Великден. Вие ми помогнахте. Няма нищо общо с критическа и с ушите на Вълчицата.
И тъй, и тъй съм още крив, да продължавам - meggyv, съдът ти изобщо не се връзва с яйца. Поне да е дървен, глинен или плетен. В тоя съд си направи яйчена салата от великденски яйца, ако станат. С намачкани яйца и пресен лук се прави. И жълтото е спукано, то е видно. Завърти го надолу, или го премести по-назаден план.

# 76
  • Мнения: 1 212
По темата : половинката знае, че чувам само гласовете в моята си глава и не се хаби изобщо .
Тъжно е , но факт .  Simple Smile

Честито Возкресение !
Ще разгледам подробно темата , хубави методи видях , че споделяте  Grinning

# 77
  • Мнения: 606
Никой никого не слуша.
Всеки си бае монолозите.
И аз чакам деня в който Деси няма да паркира, затапвайки кофата за боклук.  Laughing

# 78
  • Мнения: 651
Преметнах 6-те страници набързо и реших, че съм дефектна АЗ  Cry , почти всички женоря тук удариха с голямата балтия - всяка жаба да си знае гьола...и т.н.
А аз, аз слушкам много  Flutter ...

Хайде....
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ ...

# 79
  • Мнения: 606
Вземам те!  Joy

# 80
  • Мнения: 4 138
това са ми яйцата            http://www.matakosmata.snimka.bg/album.php?album_id=230224&pid=11685253

а това козунаците          http://www.matakosmata.snimka.bg/album.php?album_id=230224&pid=11685364

мен някой ще ме вземе ли Flutter мъж ми дава и 5 лева отгоре........
това е този, дет лежи сред козунаците.

Христос возкресе


вълчо, много ти е арна вълчицата. видя ли ние кви сме харпии. целувай ръка, пали свещ и бай бабо да не те среща мечка, така де, съфорумка.
представи си, че беше попаднал на някоя кат нас. брррррррррррррр

# 81
  • Мнения: X
Понякога нарочно си правя оглушки, но то е в случаите, в които съм съвсем сигурна какво правя, а той примерно се опитва да ми открие топлата вода. Иначе  поднесени със благ и търпелив тон съвети приемам.
Аа, Воистина возкресе!

# 82
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Естествено, че никога не чувам!
Винаги съм контра! Mr. Green

Христос возкресе
 

# 83
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
И слушам, и чувам. Ако не го чуя, как ще му обясня, че не е прав?  Laughing

# 84
  • Мнения: 2 132
И слушам, и чувам. Ако не го чуя, как ще му обясня, че не е прав?  Laughing
И аз тъй. Peace

# 85
  • Мнения: 604
Аз го слушам, но само когато ми изнася го чувам Mr. Green·
Христос воскресе!

# 86
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
О чувам го прекрасно  Sunglasses но понякога не го отразямам  Mr. Green

демек правя си квоТ си знам  Whistling


Весел празник  Wink

# 87
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Чувам, но не слушам Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 159
По тази линия мисли пускам следващ въпрос:"Мъжо,чУВАш ЛИ МЕ?" #2gunfireНещо съм се поизнервила покрай празника,простете!Ама хич не ме слуша този човечец!Писна ми през половин час да повтарям фразата:"Аз ти казах,че няма да стане!"

# 89
  • София
  • Мнения: 1 524
Наистина с олио се лъскали яйцата. Извинявайте.
Аз се самоанализирах и разбрах защо съм крив по Великден. Вие ми помогнахте. Няма нищо общо с критическа и с ушите на Вълчицата.
И тъй, и тъй съм още крив, да продължавам - meggyv, съдът ти изобщо не се връзва с яйца. Поне да е дървен, глинен или плетен. В тоя съд си направи яйчена салата от великденски яйца, ако станат. С намачкани яйца и пресен лук се прави. И жълтото е спукано, то е видно. Завърти го надолу, или го премести по-назаден план.

Кои яйца си гледал?
http://media.snimka.bg/2714/011683868-big.jpg

  newsm78 Тази огромна снимка и ..... Съдът е плетена кошничка - всъщност е панерчето за хляб. Жълтото е цяло - това което виждаш е изкуственна трева?

Айде сега и аз да си призная - и аз съм крива този Великден.  Blush  не беше редно на теб да си го изкарам. Извинявай.

P.S. Време ти е за очила.  Whistling

Матакосмата - страхотни яйца - идвам да хапна козунаци- лигите ми потекоха

# 90
  • Мнения: 651
:"Аз ти казах,че няма да стане!"
Ама човека се старае всякакси да ти угоди. Щом си рекла, че няма да стане защо да го направи тъй, че дда стане и да те разочарова.

Верно ли го повтаряш през половин час  #Crazy и да не би да очакваш нещо да стане  ooooh!
...и други работи няма да могат да стават....тогава  Thinking

# 91
  • София
  • Мнения: 3 406
Слушам, как да не слушам.
И без това моят мъж е леко темерут и рядко си отваря устата, а когато това се случва, застивам и слушам в захлас Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 2 481
Ние си знаем кой по какво е специалист и когато тръгнем да си говорим или действаме по "специалностите", се слушаме. Аз в мъжките работи-ремонти, поправки и пр. не се меся, само помагам, ако изрично бъда помолена; обратното също  важи-докато готвя човекът кима одобрително и не си дава мнението. Е, опитал се е един-два пъти, но... Twisted Evil

# 93
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
То мъжете по принцип от всичко разбират. Слушам , но не значи , че правя това което казва , просто не изпадам в излишни спорове Laughing

# 94
  • Мнения: 447
Слушам аз, че и даже чувам. Цял месец слушах как точно ще смени капака на тоалетната, а накрая взех, че го смених аз..... Явно трябва да си сложа филтър на ушите Mr. Green много внимателно слушам...

# 95
  • Мнения: 3 371
аз съм пълна глухарка Twisted Evil

 - е/и, учи, е/и, учи - се не нае/ано, се ненаучено. Аз бях малък, не го разбирах.
...
това е яко Laughing Laughing Laughing

# 96
  • Мнения: 3 621
И двамата се чуваме много добре, но в интерес на истината когато решим се чуваме доста избирателно
Но пък нито аз му се меся в неговите работи /капака или се сменя или се оправя в разумни срокове, или следва тих семеен спор/, нито той в моите /боядисвам яйцата както аз си реша/

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 19:18 от Nefertity

# 97
  • Мнения: 2 199
Зависи къде съм, ако съм зад компа е ъпсурд да чуя какво ми говори  Mr. Green, ако сме в леглото пак същата работа, но виж каже ли ми ето ти пари купи си нещо го чувам веднага, Mr. Green

# 98
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Слушам го аз, слушам ... Ама си правя, квот ми говори вътрешният глас.

# 99
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Откакто не остана у дома неповреден уред и мебел без нужда от поправка - ушите ми са запушени за всичко.

# 100
  • Мнения: 1 517
Аз като реша да чувам избирателно и ме взема в пожарната да ми промива ушите с големия маркуч  Mr. Green

# 101
  • Мнения: X
Ти много обичаш да поучаваш, нали? Къде за размера на аватари и подписи, къде за боядисване на яйцата. Всичко трябва да е под контрол?  Sunglasses

# 102
  • Мнения: 4 585
Родина помнит своих героев. 

# 103
  • Мнения: 465
Да вземем да извъртим темата към "Мъжо,ти разбираш ли..? Joy

# 104
  • Мнения: 1 849
И мойто мъж е от дървените философи...винаги всичко разбира, ама то генетично... свеки е много по-зле...  Joy Успяла съм да го науча пред мен да не философства много или го скъсвам от бъзик... Но си имаме разпределение. В кухнята си знаем, че единия като готви другия не дава акъли. Слушам единствено като става дума за техника, компютри и коли, макар, че последните което съм казала, че е проблем и не ме е послушал .... после се оказва, че съм била права и се налага ни теглят по магистралите...  Twisted Evil Но така сме е напаснали, че никой не налага мнението си на другия и не прави трагедии ако нещата не станат по неговите представи...
Вълчо, твоята жена да не е на 20 и да не знае кое как се прави, ако бях аз щях да ти връча яйцата и да отида да си плета с комшийката на кафенце и да обсъждаме мъжете...  Joy

# 105
  • София
  • Мнения: 38 485
Хич даже не го слушам.
Имам си мои методи почти за всичко.
И мразя някой да ми дава акъл.
Даже и да му поискам акъл за нещо, пак го слушам с половин ухо.
Въпроса е той дали ме чува, особено за поправките в къщи.

# 106
  • Мнения: 4 585
Вълчо, твоята жена да не е на 20 и да не знае кое как се прави, ако бях аз щях да ти връча яйцата и да отида да си плета с комшийката на кафенце и да обсъждаме мъжете...  Joy
Първо разговорът за яйцата не се водеше в кухнята.
Второ, тя мълчеше, което за мен е знак, че е съгласна, всичко е ясно и въпроси няма.
Не е на 20, защото скоро ще направим четвърт век съпружески живот.
Това с връткането и отиването в комшийката в Делиормана не е добра идея.

# 107
  • Мнения: 1 849
Въпроса беше риторичен. Wink
Това с връткането и отиването в комшийката в Делиормана не е добра идея.
Какво им се случва на жените в Делиормана, като не слушат мъжете си?

# 108
  • Мнения: 4 585
Нищо не им се случва, защото слушат.
Иначе гледаме изпод вежди, говорим със стиснати зъби и юмруци и те слушат.

# 109
  • Мнения: 0
ВЪЛЧО ТИ ВЪВ ВСИЧКО ЛИ СИ ТОЛКОВА БЪРЗ И КОМПЕТЕНТЕН

# 110
  • Мнения: 822
Мисля, че Вълчан пусна темата по-скоро за шеги и закачки и някоя друга сериозна дума помежду тях... Накарахме го да съжалява... Насадихме го на кокоши яйца (че и боядисани)... Но нека не приемаме всичко чак толкова сериозно, че и да даваме оценки... Надали ще измислим нещо ново. Вълкът вече си е копирал темата. Сигурно най-важното си е принтирал и лепнал на хладилника... Яйцата вече са начупени. Капакът е сменен. Не е ли време за ключ? Или поне мъдростите ни да отплават в небитието...

# 111
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Вълчо, аз лично бих те оставила ти да свариш и да боядисаш яйцата. Я как хубаво им разбираш.  Laughing

Ей точно същото си мислех и аз! Wink
И аз така. Sunglasses

# 112
  • Мнения: 4 585
Направо си ме насадихте на яйца. То не е нужна много съобразителност да вденеш, че в женски форум друг няма да е развоят. Зевс се включи с един постинг, колкото и той да проплаче.
Абе имаше един филм в който жени стояха в гараж заключени, защото мъжът и като и обеснявал, тя го слушала до третата дума за охранителната система и след това се отнесла.
Слушам, как да не слушам.
И без това моят мъж е леко темерут и рядко си отваря устата, а когато това се случва, застивам и слушам в захлас Simple Smile
това много ми хареса, но не минава. Като се правя на темерут с речник "да, добре" жената окупира всичкото време за разговори и толкова.

# 113
  • Мнения: 5 370
Ете па, слушам го, оти он има мАкедонска жилка, и то много яка. Mr. Green
Язе съм болярка, он е шопско маке, горкото дЯте. Mr. Green

# 114
  • Мнения: 431
Мисля си, че мъж като теб не бих слушала. Simple Smile Същинска свекърва. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 2 018
Аз не разбрах, колко време мина от повреждането на тоалетната чиния, докато ти реши да я поправиш, а тя взела, че я хвърлила.  Laughing

А дали чувам? Може би, зависи как ми го кажат. Ако е от сорта: Знам, че ще направиш много красиви яйца /както винаги си ги правила Mr. Green/, но нали знаеш, че ако ги сложиш много нагъсто в тенджерата ...
Е, тогава няма как да не чуя.  Laughing

# 116
  • Мнения: 4 585
Мисля си, че мъж като теб не бих слушала. Simple Smile Същинска свекърва. Simple Smile
То затова не си ми жена, Лизбет.
Аз не разбрах, колко време мина от повреждането на тоалетната чиния, докато ти реши да я поправиш, а тя взела, че я хвърлила.  Laughing
25-30. Много ли са? LaughingНо тя е изхвърлила капака преди 20.

# 117
  • Мнения: 2 018
25-30. Много ли са? LaughingНо тя е изхвърлила капака преди 20.

Познава си те.  Wink

# 118
  • Мнения: 431
Мисля си, че мъж като теб не бих слушала. Simple Smile Същинска свекърва. Simple Smile
То затова не си ми жена, Лизбет.


Тя ти Е жена и пак не те слуша. Нещо повече, даже не си прави труда да ти опонира, да каже "не", а си действа. Симпатична ми стана на фона на делиорманския мачизъм. Simple Smile Нещо ти е грешен подходът.

# 119
  • Мнения: 2 978
Аз пък завидях на жена ти.

М'че така де..искам и моя да ми дава съвети, за кухнята..а не да вика, ти се оправяй, това е твоя територия. Ми не искам бе..аз пък искам да ми помага.
Омръзна ми все да съм силна жена...баааси.

За много неща го слушам, е...за много и неща се инатя..Ма защо и аз не знам..ей така..от женски инат.

# 120
  • София
  • Мнения: 1 524
Вълчо, Вълчо...
четвърт век - браво.  Peace
Как не си предвидил хвърлянето на капака?

# 121
  • Мнения: 2 478
Дами,защо се впрягате толкова?Темата е майтапчийска,Вълкът е готин събеседник,предполагам и съпруг също.
На мен лично ми е много забавно да чета всички в тази тема,които не се вземат на сериозно Wink

Общи условия

Активация на акаунт