Как да направя кожата си порцеланово бяла?

  • 57 239
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте . . . предварително се извинявам, ако темата е разисквана . . . но искам да попитам
как бих могла да направя кожата си порцеланово бяла . . . някакви кремове, лосиони или пък нещо друго, но без процедури в козметичен салон или гримове. . .Аз съм със светла кожа, но лятото става доста по-тъмна и искам да го предодвратя   . . . не говоря само за лицето, а за цялото тяло . . .
(и за всички сезони)

Благодаря!

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 19:02 от L e o

# 1
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Трудно ми е да разбера защо ти е чак порцеланова кожа  newsm78
Навремето имах колежка, която си пудреше лицето с бебешка пудра и приличаше на японска гейша, никак не е красиво.
Като искаш да не потъмняваш, просто избягвай слънцето.

# 2
  • София
  • Мнения: 708
Използвай кремове и плажни масла с много висок защитен фактор (примерно 50).
И на мен ми е любопитно защо искаш много бяла кожа? Хората на солариуми ходят....  Laughing

# 3
  • Мнения: 50
Да не си почитателка на "Здрач", че искаш "порцеланова" кожа? Но все пак по темата според мен няма начин да не хванеш поне малко тен през лятото, противно на това, което много хора мислят дори да използваш най-високия фактор слънцезащитен лосион пак ще придобиеш тен, но може би по-бавно, през лятото може би ако носиш очила и шапка с голяма периферия може би ще се предпазиш. Но няма как на 30 градуса да ходиш с дълги панталони и ръкави.  Thinking

# 4
  • Мнения: 14
Причината да искам много бяла кожа не е заради сериал, филм или нещо друго от този сорт . . . просто аз лично го намирам за красиво, аз самата се чувствам по-добре, когато съм с по-светла кожа  . . . друго е усещането . . . естествено, че е неизбежно получаването на загар, но ми се иска да е минимално . . .
Що се отнася до колежката с бебешката пудра . . . не съм я виждала , но съм убедена, че не е уловила същината на въпроса, тоест, че е придобила по-скоро странен вид, отколкото красив . . . няма как да не се излагам на слънчевите лъчи  . . . старая се, но понякога е невъзножно . . .е, дори и да не е порцеланова . . . ми се иска да запазя кожата си светла . . .
Искането ми се дължи на това, че се чувствам по-красива и по' себе си когато кожата ми е по- светла, а и тенът не ми отива особено . . .(да не кажа никак)

# 5
  • Мнения: 2 229
Ами просто използвай най-високият възможен фактор, на цялото тяло. Peace
Май най-високите вече са 50+, но в щатите съм използвала 75 преди години и нямаше нито зачервяване, за почерняване да не говорим. И използвай по-висок клас марки, не Нивеа или нещо от сорта.
Повече не можеш да направиш, няма как да си "избелиш" кожата по цялото тяло ей така. На лицето по-светъл фдт може да пробваш, но навсякъде няма как.
Не те съветвам да се мажеш с избелващи кремове - страшно агресивни, кой знае какви химии са вътре. Sick А и няма да имат ефект, със сигурност, най-много да си докараш някоя алергия.

# 6
  • Мнения: 451
Философията на по-голямата част от азиатската козметика се върти точно около избелването на кожата и азиатските марки предлагат много разнообразни продукти за постигането на този ефект. Потърси в нета Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 9 483
Причината да искам много бяла кожа . . . просто аз лично го намирам за красиво, аз самата се чувствам по-добре, когато съм с по-светла кожа  . . . друго е усещането
Хм, колко странно наистина! Thinking
Отразяваш 1:1 и моето светоусещане относно идеалът ми за хубава кожа!  Peace
Аз също съм голяма почитателка на бялата кожа и затова те разбирам перфектно!  Hug Толкова благородство има в бялата кожа и затова и точно тя е най-трудна за постигане.  Wink
Не случайно, най-скъпите мазила в козметика са не за потъмняване -не-това става естествено и е естествено толкова, както остаряването на клетките и въобще  кожата-най-трудното и съответно най-скъпото в козметиката е именно запазването и постигането на този благороднически бял цвят на лицето.
Затова е създадена пудрата още от веки веков, за да се покрива и придава по-светъл цвят на лицето. Жената от древността до наши дни винаги се е стремяла към това съвършенство. Бяла кожа.
А и в днешно време избелващите процедури, пилинги и пр. имат една цел- по-бистър и по-светъл тен на лицето.

Аз лично много държа на бялата си кожа и целогодишно ползвам за лицето си слънцезащита. А лятото съм задължително с 25-50 ф-р. Пудра отделно - за туширане на лъскавината слагам.
За избелване след бременността съм ползвала един лосион от серията на Пола Бигън с AHA компоненти. Имаше ефект, но от пролетта нататък наблягам на слънцезащитата най-вече. Peace

# 8
  • Мнения: 0
Причината да искам много бяла кожа . . . просто аз лично го намирам за красиво, аз самата се чувствам по-добре, когато съм с по-светла кожа  . . . друго е усещането
Хм, колко странно наистина! Thinking
Отразяваш 1:1 и моето светоусещане относно идеалът ми за хубава кожа!  Peace
Аз също съм голяма почитателка на бялата кожа и затова те разбирам перфектно!  Hug Толкова благородство има в бялата кожа и затова и точно тя е най-трудна за постигане.  Wink
Не случайно, най-скъпите мазила в козметика са не за потъмняване -не-това става естествено и е естествено толкова, както остаряването на клетките и въобще  кожата-най-трудното и съответно най-скъпото в козметиката е именно запазването и постигането на този благороднически бял цвят на лицето.
Затова е създадена пудрата още от веки веков, за да се покрива и придава по-светъл цвят на лицето. Жената от древността до наши дни винаги се е стремяла към това съвършенство. Бяла кожа.
А и в днешно време избелващите процедури, пилинги и пр. имат една цел- по-бистър и по-светъл тен на лицето.

Аз лично много държа на бялата си кожа и целогодишно ползвам за лицето си слънцезащита. А лятото съм задължително с 25-50 ф-р. Пудра отделно - за туширане на лъскавината слагам.
За избелване след бременността съм ползвала един лосион от серията на Пола Бигън с AHA компоненти. Имаше ефект, но от пролетта нататък наблягам на слънцезащитата най-вече. Peace

Много съм радостна да разбера,че има и други жени,с които споделям това мнение   bouquet
На мнение съм,че бялата кожа е по-женствена,по-естетически издържана.. и също се стремя да постигна блед(но здравословен) вид,което си е трудна задача..
Често правя хубав пилинг на тялото и лицето за избистряне на тена,използвам светла пудра и мисля,че постигам желания порцеланов ефект,но не изцяло,затова приветствам всякакви предложения за продукти и процедури,които допринасят за желания вид на кожата.
За красива бяла кожа пример мога да дам със Скарлет Йохансон ...изглежда прекрасно,и много женствено главно заради цвета на кожата си  Flutter

http://img219.imageshack.us/img219/8112/sca22agp4.jpg
http://www.teenproblem.net/stars/i/42/5218_1229708998_b.jpg
http://www.slava.bg/images/content/4894/scarlett-johansson-n-woody-allen-06.jpg
http://www.slava.bg/images/content/8933/fb6ddd9d55bcdbe190be9d5d4be6ccca.jpg

 Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 0
Съветвам те да се разровиш хубаво из нета..има интересна информация за методи и процедури за избелване на кожата .. ето пример http://www.coiffure-beauty.com/statii.php?id=30 или просто напиши в Гугъл 'продукти/начини/средства за избелване на кожата'
 Hug

# 10
  • Мнения: 22 440
А, ето и аз да се запиша тук. ))))
Чудесна тема, макар и за момента да не мога да ти помогна точно в насоката, която ти искаш.

Аз също съм с много светла кожа и буквално преди години се побърквах като дойдеше пролет-лято и започвах да изгарям ужасно и да ставам цялата като рак червена в лицето.
Сега това слава богу го контролирам със слънчезащитен крем, гледам да е с фактор поне 40.
Честно казано не разбирам защо момичетата полудяват да ходят по солариуми и т.н., за да се правят черни. За мен това не изглежда никак добре, но всеки си има вкус. )

# 11
  • Мнения: 239
Аз също не се харесвам с тен особено на лицето и предпочитам бялата кожа.Това,от което видях най-голям ефект за мене,а мисля,че и полезно за кожата е перленият прах.Продават го в дрогериите и май в китайските магазини.Правя си маска с него и розова вода,а също сипвам малко количество върху пудрата,която използвам за лицето и се пудря.Става много добре.В инструкциите дават и директно само с него да се пудри лицето,но на мен този вариант ми идва много добре.

# 12
  • Мнения: 14
Нямате представа какво облекчение почувствах, когато разбрах, че не съм единствената, която може да оцени красотата на бялото и чисто лице, и какво е усещането да имаш такова . . .Винаги е хубаво когато срещнеш съмишленици   . . . Какви са продуктите със сф 50, които ползвате и цените?
Аз също не мога да разбера, защо всички, и мъже и жени, дават мило и драго, за тен, който често придобива оранжев нюанс от солариумите . . . първо тези солариумни лъчи са много вредни, после резултатът (поне за мен) е незадоволителен . . .но всеки с разбиранията си не сме тук да съдим никого, а да намерим, с общи усилия, най-добрия, ефикасен и здравословен начин да постигнем една красота само за ценители . . .

Аз си правя маска с (жива) мая и прясно  мляко и съм много доволна от резултатите . . . също и пилинг, но внимавам с продуктите, защото кожата ми е много чувствителна . . . мажа се с лимони, купих си маски от китайски магазин за избелване, имат наистина чудесен ефект и също перлен прах- отново съм доволна . . . ползвам крем с лимон, който избистря тена . . .сега съм много доволна с времето, че е мрачно и дъждовно (освен, че ми харесва такова време, не се мъча на слънце  . . . защото си е мъка) . . .

Споделете как се грижите за светлите си кожи . . . ще съм много благодарна!
 

# 13
  • Мнения: 2 448
Странно като си със много светла кожа как без да се излагаш на слънце правиш тен. Аз ако не ходя на плаж никакъв тен не правя, потъмняват ми може би леко ръцете и това е. При все, че не мога да кажа за себе си, че съм с порцеланов цвят на кожата, по скоро бяло - розовеещ. Но пък аз се харесвам с лек тен, а ми е трудно да го постигам, защото солариума вече не ми понася, а мразя да се пека на слънце и си ходя бяла целогодишно.  Confused

# 14
  • Мнения: 0
Innamoramento,разбира се,че не си единствена  Hug
Ще следя темата и ще споделям всичко интересно и актуално,което знам,свързано с поддържането на кожата тип 'слонова кост'.Аз също се радвам да разбера,че има много жени(а и мъже),които ценят красотата на бялата порцеланова кожа.  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 0
Pasi,аз съм със средно светла кожа,не съм сигурна какъв тип с води, но никога не изгарям,а след слънце или солариум получавам лек загар,който е задоволяващ,но пък не се стремя към това.
По-скоро искам да постигна ефект на естествено изглеждаща наистина бяла порцеланова кожа,..лице,деколте и тяло,но изглеждаща не бледа като труп,а здравословно бяла,с лека руменина,а това изисква много средства,продукти и процедури,и грим разбира се.
Очевидно всеки търси 'своя' ефект...някои залагат на соларуим,други на избелване и т.н.
Надявам се темата се разрастне и всяка от нас споделя своите начини за добре изглеждаща бяла кожа. Flutter

# 16
  • Мнения: 2 448
,а здравословно бяла,с лека руменина,а това изисква много средства,продукти и процедури,и грим разбира се.

Явно всеки търси каквото няма, защото на мен това ми е естественото  Flutter , а аз все искам поне лятото малко загар.  Confused Сега като чета, че някои се стремят към това, няма да ме е яд толкова, че трудно хващам тен.  Party

# 17
  • Мнения: 14
Аз съм със светла кожа, но пък не ми е трудно да хвана тен . . .особено по ръцете . . . , но ми се иска да е колкото се може по-малко . . . Кажете все пак . . . какви продукти със висок сф ползвате и на какви цени са, от кое сте най-доволни?

# 18
  • София
  • Мнения: 708
Аз съм ползвала плажно мляко на Vichy с фактор 50. Определено с него трудно ще хванеш тен.

# 19
  • Мнения: 3 447
Още две красиви порцеланови дами - Дита фон Тийс и Шерилин Фен.
Бялата кожа обаче изисква меки, женствени форми. Мускулите на Мадона не седят добре, според мен.

# 20
  • Мнения: 2 448
Абсолютно съгласна съм с Dona , че мускулестото тяло не изглежда добре с много бяла кожа, както и руса коса.

# 21
  • Мнения: 14 490
фактор поне 30 дори в града, на плажа 50.
ползвала съм компактен фдт от серията dior snow  - с висок фактор (струва ми се, че беше 50 но не съм сигурна, щото беше преди две лета) и същевременно избелват, по-точно правят лицето да изглежда много бяло

# 22
  • Мнения: 0
Dona   bouquet Дита фон Тийс е една от любимките ми в това отношение.. красавица е  Crazy

Аз си правя най-различни пийлинги със скраб и прочее,а за грима използвам от много време една обикновена пудра на Севънтийн No.300 whiskey,която лично за мен прави чудеса.
Кремове със фактор 40 на Авен използвам сега,от време на време мажа със 'Здраве',което също има избелващ ефект.

# 23
  • Мнения: 0
Приятелка ми препоръча Ducray Melascreen за избелване на лицето.. тя работи в дерматологично студио и мисля да й се доверя.Някой има ли отзиви за този крем ?

# 24
  • Мнения: 14
Дита фон Тийз . . . е ненадмината в това отношение . . . аз също съм й почитателка . . . радвам се, че я споменахте!

# 25
  • Мнения: 3 267
Само че за съжаление бялата кожа май е по-капризна и изисква много грижи. Бяла, чиста кожа е много красиво. През лятото съм с кремче на Ла Рош с фастор 50, предпазва напълно.

# 26
  • Мнения: 146
Бихте ли споделили от къде купувате този перлен прах?
  bouquet

# 27
  • Мнения: 239
Innamoramento аз съм с такава кожа каквато ти искаш.Мога да ти кажа,че ми отнема много време и средстава,за да я поддържам такава.
Само да ми се появи една малка пъпчица и ще ми извади очите,защото адски се откроява в/у бялата ми кожа.
Иначе,за да я предпазвам от слънце използвам слънцезащитем крем с фактор над 35.

# 28
  • в белята
  • Мнения: 536
Стана ми интересно за перления прах.Каква по точно маска си правите с него?разяснете рецептата?

# 29
  • Мнения: 636
Присъединявам се към вашата групичка. Кожата ми е бяла, използвам винаги най-светлите ФДТ. Имам доста пигментни петна от бременностите, но ги прикривам. В момента използвам един крем на Estee Lauder, но съм в началото и не мога да споделя за ефекта. Споменатите красавици са порядъчно гримирани. Виждала съм порцеланово бяло лице, в красивия му смисъл - една сестра в болницата. Минали са повече от 12 години, но образът й ми се е запечатал в главата.

От природните продукти, хумата има в повечето случаи изсветляващо действие.

Иначе съм върл противник на солариума, на морето на плажа не се пека  Grinning

П.С. Често се случва да сънувам парфюми, но снощи сънувах ФДТ Photogenic на Lancome и утре отивам да го търся  Grinning

# 30
  • Мнения: 22
Присъединявам се към вашата групичка. Кожата ми е бяла, използвам винаги най-светлите ФДТ. Имам доста пигментни петна от бременностите, но ги прикривам. В момента използвам един крем на Estee Lauder, но съм в началото и не мога да споделя за ефекта. Споменатите красавици са порядъчно гримирани. Виждала съм порцеланово бяло лице, в красивия му смисъл - една сестра в болницата. Минали са повече от 12 години, но образът й ми се е запечатал в главата.

От природните продукти, хумата има в повечето случаи изсветляващо действие.

Иначе съм върл противник на солариума, на морето на плажа не се пека  Grinning

П.С. Често се случва да сънувам парфюми, но снощи сънувах ФДТ Photogenic на Lancome и утре отивам да го търся  Grinning

Може ли да споделиш нещо повече за този ФДТ.

# 31
  • Мнения: 0
Съгласна съм,че дадените за пример жени са професионално гримирани ,за да изглеждат така,но вижте цвета на тялото..имам предвид ,че такава бяла кожа е природна даденост,генетично предразположено е...но с полагането на съответните грижи с подобаващите продукти,мисля,че ефекта няма да закъснее.
Днес взех рекламна книжка на крема Ducray Мelascreen SPF15 и мисля да се възползвам.Пише,цитирам:Съдържа 2 основни съставки с ясно изразен избелващ ефект-вит.C,който инхибира синтеза на меланин и висока концентрация на ниацинамид,който блокира трансфера на меланин към клетките на епидермиса.Съдържа и слънцезащитн филтри.

Моята кожа поначало винаги е била светла,но се стремя да подсиля този ефект със подходящите грижи,за да наподобява поне малко на жените,които сме дали за пример.
Всеки с номера си ..  Blush  Hug

# 32
  • Мнения: 14
Перленият прах и мнооого маски и други китайски продукти, които си купувам и , от които съм доволна има в китайски магазин на Пиротска!

# 33
  • Мнения: 2 697
Да се запиша и аз сред феновете на аристократичната кожа Flutter Имам щастието да притежавам точно такава порцеланова кожа, но за разлика от авторката на темата доста лесно изгарям, но трудно почернявам... Радва си ме кожата ми макар че дори и най-малкият недостатък явно да личи...

Този перлен прах ме зариби Wink

# 34
Здравейте на всички,
ровя си аз из чичо Google и попадам на Вас, направо камък ми падна от сърцето! Тъкмо си мислех, че нещо полудявам и само на мен ми харесва бялата кожа, но... имам съмишленици  Grinning
Аз имам няколко въпроса, ако е възможно да ми отговорите относно продуктите с които се мажете - фДТ, слънцезащитни лосиони и т.н. Та въпроса ми е понеже моята кожа се омазнява по-бързо имали някакъв продукт който да не омазнява кожата, а напротив да я матира или просто да не и позволява да се омазнява?
А колкото за избелването намерих една книга на майка ми от '85 година където има поне 7-8 маски за избелване на кожата и точно в момента изпробвам една с лимон и мед, та стискайте палци да подейства. А иначе съм си правила маска с белтък и кислородна вода и много ми допадна  Wink

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 23:22 от elektri4ka

# 35
Лелееее аз съм буквално с порцеланово бяла кожа и  само като дойде лятото направо ми иде да умра.Правя всичко възможно за да хвана поне малко тен,че ме е срам да се съблека с това бяло тяло .. Ужас .. Мисля да ходя на солариум,че направо се дразня .. Как може да харесвате бяла кожа?  Grinning

# 36
  • Мнения: 14
А колкото за избелването намерих една книга на майка ми от '85 година където има поне 7-8 маски за избелване на кожата и точно в момента изпробвам една с лимон и мед, та стискайте палци да подейства. А иначе съм си правила маска с белтък и кислородна вода и много ми допадна  Wink

Здравей, определено предизвика интереса ми . . .
Може ли да те помоля, да напишеш рецептите за избелване тук, за да можем всички дружно да се възползваме от тях (или поне аз )  Grinning Ще ти бъда много благодарна!   bouquet

# 37
  • Мнения: 17
Може да Ви се стори смешно, но майка ми много години правеше следното: седефени копчета / от старите ризи на дядо ми  Laughing / в сока от един лимон. След 1-2 дена се получаваше бяла течност. Слагаше течността в хладилника и всяка вечер с едно тампонче нанасяше на лицето. Тази процедура се прави лятото за бяла кожа. Това е от мен   bouquet

# 38
  • Сф
  • Мнения: 13
Не е смешно това за копчетата, аз също съм за бабините рецепти Laughing
От майка ми знам една -на филия хляб изцеждате няколко лъжици кисело мляко, докато стане гъста смес и му слагате едно хапче аспирин, счукано предварително, че по-бавно се разтваря,и се седи към 20-30 минути, но ако ви засърби, това е от аспирина, измийте се по-рано, значи ви действа  Wink и изчакайте да се успокои, но не се мажете веднага с крем, тъй като самото мляко подхранва достатъчно! Кожата на майка ми е като коприна и бяла като сирене, цял живот е правила тази маска, аз съм по-несериозна, но през зимата си я правя, много избелва и заглажда и подхранва, аз лично много я харесвам тази маска! Heart Eyes а от едно момиче знам подобна, но със салицилов спирт 1% и аспирин, маже се спамуче, но се стои доста по-малко, първо страшно избеелва, а лицето ми става като бебешко дупе, но тази маска е за по-проблемни кожи, за суха определно не става! Аз съм си я правила хиляда пъти, но аз съм склонна да експериментирам доста, а вас ако ви е страх с киселото мляко е идеален вариант! Grinning
Колкото до крем Здраве, някой беше писал по-нагоре, моля ви, внимавайте, защото много изсушава кожата и лесно може да получите бръчки при редовна употреба, той има предимно изсушаващо действие, не подхранва в никакъв случай! Wink

# 39
  • Мнения: 56
Аз също съм с мноого бяла кожа (пуканка), отделно имам и лунички, които пролетно мажа с разни избелващи кремове, но ефекта е нулев. На плажа лятото почернявам и луничките не си личат.

Иначе за избелване... 100% трябва да има нещо, което е обратното на автобронзант  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 14
Аз също съм с мноого бяла кожа (пуканка), отделно имам и лунички, които пролетно мажа с разни избелващи кремове, но ефекта е нулев. На плажа лятото почернявам и луничките не си личат.

Иначе за избелване... 100% трябва да има нещо, което е обратното на автобронзант  Rolling Eyes

Относно луничките, които искаш да избелиш . . . моето мнение е , че са нещо очарователно и придават особено красив вид!

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Е, чак порцеланова кожа нямам, но съм бяла. Бързо почернявам и много, но това виждам само аз. Когато се върна от море, все ми казват: "Ама ти на море ли беше? Никак не си почерняла...". Laughing Иди обяснявай, че основата е твърде бяла... Laughing
Не харесвам черните хора, особено препечените със солариум. Точно така си представях пемикана, когато четях индиански книги като дете.  Mr. Green
Не харесвам и лицето си, ако хване слаб загар. Предпочитам го бяло, затова се опитвам да го пазя (доколкото е възможно).
Преди години мазането със сметана вършеше работа, но сега вече няма истинска сметана.  Rolling Eyes (Имам предвид заквасена сметана.)
Основни природно избелващи продукти са магданозът, лимонът и пак - сметаната. Освен външно, хубаво е да се приемат и вътрешно. Например кисело мляко (една кофичка) с нарязана връзка магданоз. Чудесна закуска, а освен за кожата (избистряне, свеж тен и аристократична белота Laughing) е много полезно за зрението.
Което ми напомня, че е крайно време да изкарам един пролетен курс от две седмици и аз.  Party
П.П. С тази дълга и хаотична реч реших да кандидатствам в клуба.  Grinning

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 102
В епохата на Възраждането като еталон за красота е била бялата кожа,да се присъединя и аз към клуба на аристократките  Laughing
Спомням си ,като бях ученичка/преди доста годинки,де/ в автобуса едно малко момиченце,дърпа майка си и :"мамо,мамо виж Снежанка" Embarassed Crazy
Бялата кожа изисква доста грижи,суха е,поне мойта е такава,затова използвам хидратиращи продукти.Сега в момента съм си купила на Bioderma -мицеларен разтвор,за почистване на грима,много добре ми хидратира в дълбочина кожата .
Ще следя темата с интерес

# 43
  • Мнения: 14
Да моята кожа също е суха . . . но не прекалено . . .
Радвам се, че темата предизвика такъв интерес, винаги съм си мислила, че абсолютно всички са луди по това да имат загар и много се радвам, че ме опровергахте!

Както бях писала по-горе аз си правя маска с "жива" мая разбъркана с прясно мляко и съм наистина мнооого доволна, а другото  хума и ягоди намачкани - също перфектно!

elektri4ka, много ще съм ти благодарна  ако ни кажеш рецептите за избелване от книгата на майка ти . . . или поне заглавието на книгата !

# 44
  • Мнения: 676
Моята кожа е много бяла (леко синкава на слепоочията и шията) и това понякога е голям проблем, тъй като и най-микроскопичното несъвършенство си личи от километри. Изложена на слънце изгаря почти веднага, за тен дума да не става. За изравняване на тена и заличаване на недостатъците ползвам бяла бебешка пудра. Всякаква друга козметична пудра, дори и най-светлата, ми придава болнав и жълтеникав вид. Лятото ползвам лосиони с най-високия възможен SPF на който попадна. Като цяло този "тен" се поддържа доста трудно, но и аз като някои от вас съм на мнение, че придава аристократичен вид.

# 45
А колкото за избелването намерих една книга на майка ми от '85 година където има поне 7-8 маски за избелване на кожата и точно в момента изпробвам една с лимон и мед, та стискайте палци да подейства. А иначе съм си правила маска с белтък и кислородна вода и много ми допадна  Wink

Здравей, определено предизвика интереса ми . . .
Може ли да те помоля, да напишеш рецептите за избелване тук, за да можем всички дружно да се възползваме от тях (или поне аз )  Grinning Ще ти бъда много благодарна!   bouquet

Разбира се, че ще ти напиша рецептите,  Simple Smile нали за това сме се събрали:

"Маски при петна, лунички и замърсяване на лицето (избелващи маски)
Маска от белтък и кислородна вода. Към един белтък разбит на пяна, прибавете 1 чаена лъжичка кислородна вода (3%). Сместа нанесете върху лицето и шията на няколко слоя за около 15 мин. пазете веждите и миглите, за да не се изрусят. Измийте маската с хладка вода.
Маска от бяла глина, цинков окис и кислородна вода. Смесете 40 гр. бяла глина с 10 гр. цинков окис. Една чаена лъжичка от сместа се размива с 3% кислородна вода докато се получи кашица, която се нанася на лицето за 15-20 мин. Тази маска не само избелва, но и изсушава кожата.
Медено-лимонова маска. Прецедете през памуче сока от 1 лимон и го смесете с 2 чаени лъжички течен мед. Натопете в тази смес марлени парчета или книжни салфетки и ги поставете на лицето, като ги сменяте 2-3 пъти за по 15-20 мин. Измийте се с топла вода. В хладилник сместа може да издържи до 7 дни. Правят се 15-20 маски през интервал от няколко дни според поносимостта на кожата. Ако кожата ви е суха предварително я намажете с мазен крем.
Перхидролова маска. Прилага се при суха кожа, силно пигментирана и с много лунички. Към 20 гр. безводен ланолин при постоянно бъркане прибавете на капки 5 гр. (1 чаена лъжичка) перхидрол. С този крем мажете лицето за 10-15 мин. през интервал от няколко дни.
Дрождена маска с кислородна вода. прилага се при мазна и нормална кожа. Десетина грама дрожди (хлебна мая) се стриват на дребно и при постоянно бъркане се прибавя 3% кислородна вода, докато се получи гъстотата на сметана. Намазва се лицето за 10-15 мин., след което се изтрива с влажен памук. Правят се 10-15 маски през няколко дни.
Дрождена маска с лимонов сок. Прилага се при всякаква кожа. Стриват се на дребно 15-20гр. дрожди (хлебна мая) и се разбъркват с една чаена лъжичка лимонов сок. Към тази смес се прибавя при постоянно бъркане прясно мляко, докато се получи рядка кашица, която се нанася на лицето с памук. След 20 мин. лицето се измива с топла вода и се правят няколко студени компреса.
Картофена маска. Към един суров, обелен и ситно настърган картоф прибавете няколко капки зехтин, 1 супена лъжица прясно мляко и тоалетни (бадемови трици), докато се получи кашица, с която намажете лицето за 20 мин. След като се измие лицето се намазва с подходящ крем.
Известно избелващо действие имат и белтъчно-лимонова маска, плодови (витаминни) маски, доматена маска, дрождена маска"

Аз съм ползвала маската с белтък и кислородна вода от която съм много доволна, защото ми изсушава кожата (моята е леко мазна), а също така съм ползвала и лимоново-медената, но пък от нея ми се омазнява или поне на мен така ми се стори  Wink

П.С. Книгата се казва "Красива Всеки ден", автори са Г. Козловски, Л. Хубев, М. Пушкарова, К. Трошев. Издателство Медицина и Физкултура, издадена 1985   Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 15:42 от elektri4ka

# 46
Преди няколко дни си взех тестери на Avene от една аптека този който ползвам в момента е SPF 50+ за нормална и комбинирана чувствителна кожа (защото мойта е леко мазна) и чесно казано съм сравнително доволна, кожата не ми лъщеше, след цял ден прекаран под яркото слънце, което си е цяло чудо  Grinning Единствения минус е, че много ми тежеше, все едно се бях намазала с 1 пръст фдт. Кажете вие с какво се предпазвате.
P.S. Вчера влизам в една аптека и аптекарката ми предлага някакво мазило с фактор 30+ на неизвесна за мен марка, питам я дали имат тестери, защото не мога да си купя нещо без да видя как ми действа, а тя направо ми се расърди.

# 47
  • Мнения: 14
Хиляди благодарности за рецептите!   bouquet  bouquet  bouquet

# 48
Какво стана, изпробва ли някоя от маските?  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 0
Сега като е лято използвате ли тези маски? На мен ми се иска да опитам някои от тях, но мисля да изчакам до есента. Thinking Вие как процедирате?

# 50
Аз лично поне един път в седмица ползвам, защото тези маски ми изсушават кожата и я почистват. Но задължително я правя след залез слънце, защото кожата след маска е много чувствителна и не трябва да попадат слънчеви лъчи  Grinning

# 51
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Аз също съм много бяла и по принцип много трудно хващам забележим за околните тен  Mr. Green Аз си го виждам, но другите - тц. Харесвам бялата си кожа, но не се притеснявам и от малко летен тен. Единственото, което ползвам е слънцезащитен крем, защото иначе има опасност от 1-часова разходка с количката да се прибера червена като рак.

# 52
  • Мнения: 14
Какво стана, изпробва ли някоя от маските?  Simple Smile

Все още не съм . . . но смятам в най-скоро време да го направя!

# 53
  • Мнения: 72
аз четох днес за крем за лице фактор 50+, матиращ, нa Eucerine. струваше около 20+ лева, смятам него да си взема , защото и аз искам бяла кожа ... Гледах в нета някаква серия на NeutrogenA избелваща, 3 стъпки, нещо такова. Пробвали ли сте?
Перленият крем, не разбрах, избелва ли? Simple Smile
Пробвах и розова вода+камфоров спирт+кислородна вода - много съм доволна, мисля, че дори предпочитам пред тоника на Neutrogena.

# 54
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
AwayFromOmelas тази комбинация розова вода+камфоров спирт+кислородна вода не изсушава ли кожата доста?

# 55
  • Мнения: 2 132
И аз се записвам тук, но не защото искам да си направя кожата бяла, а защото тя по принцип си е такава. На лицето хващам лек тен(от мъртвешки бяло става на светло бяло Grinning) , но да ми видите краката колко са бели.. Една колежка един път ме пита дали това са моите крака, че и седяха много бели Laughing
Кожата ми е смесена и използвам най-светлия цвят ФДТ. Мажа се с овлажняваш крем за да има свеж вид кожата. Ползвам и био розова воса. Освен това гледам да ходя веднъж месечно на почистване на лице пак за освежаване и подхранване на кожата.
На солариум не съм ходила до сега. На слънце избягвам да се излагам. На плаж рядко ходя. Предпочитам да седя на сянка под чадър или в кафенцето на плажа, отколкото да се пека Grinning И за това си ходя бяла, а народа около мен черен Laughing

Иначе има доста продукти, които имат избелващо влияние. По принцип си пише в описанието на продукта, но конкретна марка не мога да кажа, защото аз ги избягвам, че за мен по бяло няма накъде Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1
Mojesh da probvash izbelvashtiqt krem na "Kokona maika".  Maika mi go izpolzva zashtoto poluchava leki pigmentacii ot slancheto i e strashno dovolna.  Shato taka pridava na kojata edin svetal i ravnomeren tsvqt.

# 57
  • Мнения: 14
Mojesh da probvash izbelvashtiqt krem na "Kokona maika".  Maika mi go izpolzva zashtoto poluchava leki pigmentacii ot slancheto i e strashno dovolna.  Shato taka pridava na kojata edin svetal i ravnomeren tsvqt.

Каква му е цената?

# 58
  • София
  • Мнения: 9 483
На солариум не съм ходила до сега. На слънце избягвам да се излагам. На плаж рядко ходя. Предпочитам да седя на сянка под чадър или в кафенцето на плажа, отколкото да се пека Grinning И за това си ходя бяла, а народа около мен черен Laughing
Все едно за себе си чета! Laughing

Иначе аз това лято, както и миналото съм с Daylong 25 SPF. Ползвам го за лице и тяло. Досега нито съм се зачервявала, нито потъмнявала с него.  Simple Smile
За лице имам и пудрата-бял шоколад на Буржуа, която допълнително придава по- светъл и озарен вид на лицето. Много е подходяща за лятото!  Hug

# 59
  • Мнения: 72
а някоя ползвала ли е на Виши 50+ кремчето? Simple Smile че аз си го взех.. и  се чудя  дали не трябваше Eucerine все пак да взема.  Thinking

# 60
  • Мнения: 0
Mojesh da probvash izbelvashtiqt krem na "Kokona maika".  Maika mi go izpolzva zashtoto poluchava leki pigmentacii ot slancheto i e strashno dovolna.  Shato taka pridava na kojata edin svetal i ravnomeren tsvqt.

Каква му е цената?
ето го крема





Аз го ползвам този крем.Цената му е около 5лв. в аптеките го има.Мисля,че взе да ми омазнява кожата,защото го ползвам от 4-5 години.Искам да си взима някакъв крем с фактор,който да не омазнява кожата.Аз имам и лунички и от слънцето ми стават още повече...ако имате предложения за такъв крем помагайте  Praynig   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт