Шофиране и спонтанен аборт

  • 3 531
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 433
Когато разбрах ,че съм бременна гинеколожката ми ми препоръча да спра да шофирам,тъй като принципно се предизвикват контракции и е опасно за плода.Но тъй като работата ми е свързана ежедневно с дълги пътувания и нямаше как още от първите месеци да спра,аз пренебрегнах тези указания и продължих..И понеже всичко беше ОК и на с ритъма на сърчицето,и с изследванията сметнах,че докато бебчо не си проличи няма от какво да се притеснявам..Но...в третия месец,както всичко беше наред пометнах и до ден днешен продължавам да се укорявам,че най-вероятно аз сама съм си виновна..Ако някой може да ми сподели опит в тази посока..!?

Последна редакция: чт, 18 авг 2005, 20:52 от Letizija

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Съжалявам за загубата ти. Не се обвинявай....просто продължи. Трябва са сме силни. Трябвало е....станало е. Колкото и грозно да звучи това. Ако се обвиняваш и съжаляваш нищо добро няма да се получи. Радвай се на живота и продължи напред. Успех Hug

# 2
  • Мнения: 3 376
Мила, човек не може да се откъсне от живота, когато забременее... Да, избягват се големите рискове, но принципно човек продължава да си има свои задължения, стремежи и т.н. Дори прекаленото вманиачаване в тези неща може да има вредни последици! Дори болнините за бременност и раждане се дават едва 45 дни преди термина, така че през по-голямата част от бременността си жената ходи на работа, отделно се грижи за къщата, поддържа социални контакти и т.н. Така че, според мен трябва да спреш да се обвиняваш. В живота се случват такива неща. Убедена съм, че следващият път всичко ще е наред и ще имаш едно сладко  baby_neutral

# 3
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Не мисля, че си виновна за каквото и да било. Не се самообвинявай. Природата си знае работата. Може плода да не е бил годен и за това да се е случило всичко. Не бива да мислиш че всичко се е случило заради теб.

Горе главата и гледай само напред !!!
Успех и късмет !!!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 302
Миличка, не се обвинявай. В никакъв случай ти не си виновна. Аз си шофирам и сега и миналия път, но не от това загубих бебето. И моята работа е свързана с много обикаляне. Е този път определено внимавам повече, но в един голям град сподред мен е по-лошо да се блъскаш в автобуси и маршрутки, отколкото да шофираш. Спокойно и дано след няколко месеца пак да се върнеш при бъдещите мами  Hug

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Мила, човек не може да се откъсне от живота, когато забременее... Да, избягват се големите рискове, но принципно човек продължава да си има свои задължения, стремежи и т.н. Дори прекаленото вманиачаване в тези неща може да има вредни последици! Дори болнините за бременност и раждане се дават едва 45 дни преди термина, така че през по-голямата част от бременността си жената ходи на работа, отделно се грижи за къщата, поддържа социални контакти и т.н. Така че, според мен трябва да спреш да се обвиняваш. В живота се случват такива неща. Убедена съм, че следващият път всичко ще е наред и ще имаш едно сладко baby_neutral
Аз пък като учех заместничката ми в офиса,толкова ме беше яд че не схваща и толкова се стараех да и обясня нещата,че от това получавах контракции CrazyНе си виновна ти,не си вменявай вина!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 723
Вината не е твоя. Аз не съм спирала да пътувам и за сега да чукам на дърво всичко е наред. Имам един аборт в 14 г.с. миналата година, и цяла година не спрях да мисля, че вината е моя, но от това полза нямаше Tired Така че горе главата. Сигурно ще прозвучи адски банално, но живота наистина продължава. Ще забременееш пак и ще имаш чудесен мъник Hug

# 7
  • Мнения: 772
Не мисля, че това е причина затова и не трябва да се укоряваш за нищо. Пред очите ми е моя братовчедка, която до последно си шофира, че даже и с колата си отиде да ражда.

# 8
  • Мнения: 58
Скъпа Letizija,
не се обвинявай... това е най-лошото, което можеш да направиш... не мисля, че това /шофирането/ е най-опасното нещо за една бременна и за плода.. аз като спазвах всички указания и правила, имах много лека бременност, всичко беше ОК, но.. бебчо не е бил добре... за съжаление го разбрахме като се роди...та и лекарите Shocked
...винаги можеш да намериш причина в себе си, че нещо не си направила както трябва... ако не беше шофирала, сигурно щеше да е друго... трябвало да стане.. гледай смело напред!   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 212
И на мен ми забраниха да шофирам, и не шофирах. Даже избягвах да се возя в кола, лежах много и какво стана?...... Cry . Не мисля , 4е е от шофирането.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
не мисля че шофирането е проблем, но имам два спонтанни аборта, за които обвинявам себе си , че  не се спрях, но третия път взе отпуск през втория и третия месец, после шофирах до дна преди раждането и всичко беше наред! Така че предпазването не беше излишно!! Желая ти успех!

# 11
  • Мнения: 3 591
Ако това беше вярно хората в страните където зависим изцяло от транспорта (аз примерно пътувам всеки ден час и половина до работа и още толкова до у дома) щяха да имат много по-висок процент на спонтанните аборти от БГ. А и сигурно знаеш, че освен в бившите соц страни, никаде другаде по света не се практикува изписването на дуфастони, и всякаквите му там задържащи лекарства. Общо взето до 3тия месец е принципа на естествения подбор.... и в края на краищата % на неуспешните бременности е същия като в страните където практикуват "задържане" и жените не карат ежедневно в трафика.
така,ч е за самообвиняване и търсене на причини дума неможе да става. Просто се успокой - каквото е станало е станало за добро. Господ първи прибира, тези които най-много обича.

Спонтанните аборти не стават заради:
-шофиране
-стрес
-секс
-уплаха
-колебания дали да задържим бебето
-ходене на работа
-домакинска работа
-вдигане на по-голямото дете
-кошмари
и т.н.

разбира се в горепосоченото "т.н." не влизат яздене на кон, злоупотреба с алкохол, лекарства или  екстремни спортове....
Но всичко което се вписва в "ежедневието" е безопасно. В това число ако усилено си спортувала и продължиш това няма да е причина за аборт. Но не и ако тепърва започнеш(т.е. променила си ежедневието) ....

И колкото и да е тъжно, 1 от всеки 5 бременности завършва преди 12 седмица. 90% от случаите причината остава неизяснена. Но шанса след 1 или 2 поредни аборта да износиш здраво бебе е същия % като и на жените които никога не са имали аборти.

# 12
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да,Деси е права пак.
Аз като бях във 2-3 месец се возих 400 км.на мотор и нищо не ми стана.Не че пак бих го направила.Това си е божа работа,понякога колкото и да се зорят да направят аборт,не успяват,а друг път(за съжаление..)-от нищо става.
...винаги можеш да намериш причина в себе си, че нещо не си направила както трябва... ако не беше шофирала, сигурно щеше да е друго... трябвало да стане.. гледай смело напред! bouquet

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз шофирах от първия до 8 месец и половина  и в нашата София и в провинцията... резултата - бебето обожава да се вози ...
Съжалявам, че така се е получила но 99% съм убедена, че не е от шофирането... Уви - така е било писано, може да е от стрес, но не и от шофирането! Можеше и да лежиш и пак да стане! Просто малкото е решило, че не е готово сега да дойде!
Почакай и то ще дойде пак! Успех и не се кори! НЯмаш вина! И дано следващата бременност е лека и успешна!

# 14
  • Мнения: 7 640
не се самообвинявай! Аз не шофирам, на не слизам от колата. Спрях да карам преди около месец заради корема, з-то трудно се врътя докато паркирам а и се чувствам напрегната като се провирам в задръствания.
Да допълня -понякога сексът и вдигането на тежка могат да навредят, според мен.

# 15
  • Мнения: 6 472
Миличка не се самообвинявай, защото най- вероятно причината не в шофирането Sad Ти не си начинаещ шофьор та карането на кола те първа да ти е причинявало стрес. Да не говорим, че страшно много жени карат коли и бременни (аз продължавам и в момента).

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Глупости ти е казала докторката ти.  #Cussing out

Аз шофирах до седмица преди да родя, в 5-тия месец даже спуках гума на магистралата и се прибрах в 10 вечерта и пак нищо ми няма.

Последната седмица се возех с такси и един таксиметров шофьор щеше да ме убие та ми причини доста по-голям стрес отколкото ако аз шофирах.

# 17
  • Мнения: 781
Не се обвинявай...всичко е относително Confused При първата си бременност се пазих от абсолютно всичко като дявол от тамян, но нещастието просто се случи  Sad Втория път, след като изчаках препоръчваните 6 месеца, бях далеч по небрежна или по-скоро не се вманиачавах толкова - шофирах си до края, даже катастрофирах два дена преди секциото Embarassed, но ето всичко си е ок - да чукам на дърво - здрав и хубав бебек си имам и както се бъзикаме с баща му - много, много жилав Wink

# 18
  • Мнения: 1 250
По мое мнение шофирането е по-безопасно от возенето в мрежата на Градския Транспорт. Не съм първата изръгана в корема от бабка, желаеща да седне на мястото, което току що се е освободило пред мен.

Обаче първата бременност си я изкарах лежайки до 5тия месец. Съвсем в началото, когато се придвижвахме, мъжа ми караше колата. Въпреки асфалта, постоянно му се карах да кара по-бано, защото корема ми се стягаше, дори на моменти е карал с 20  Crossing Arms
Просто майка ми е правила 2 спонтанни аборта в 4ти месец и ме пазеше много. Ставала съм само да отида до тоалетната и да хамна нещо в кухнята.

# 19
  • Мнения: 1 278
Много съжалявам за загубата ти, миличка.
Не се чувствай виновна. Шофирането само по себе си не може да доведе до това. По време на трите си бременности съм карала от първия до последния ден, понякога и твърде преуморена. С Иван даже се закарах до болницата, когато прокървих през шестия месец

# 20
  • Мнения: 178
Няма място за притеснения момичета!! EmbarassedИ аз имам един спонтанен аборт,но не се отказах. NaughtyЕто вече синът ми е на 12г. и е жив и здрав Heart Eyes.Колкото до шофирането- моето мнение е,че всичко е до организъм...шофирах през цялата си бременност и даже се закарах сама в родилното. PraynigСТОП на ПЕСИМИЗМА! Twisted Evil Смело на пред! Желая ви успех!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт