За пюретата

  • 1 757
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Аз започнах с най-малките бурканчета на Хип /плодово/. Давах по няколко лъжички, остатъкът - в хладилника за другия ден. Обикновено пробвах преди обедното кърмене.
Но, ако детето ти все още има колики не ти препоръчвам да го захранваш засега. Или поне пробвай със зеленчукови пюрета /морков, тиква, картоф/.

# 16
  • Мнения: 4 292
Захраних дъщеря ми няколко дена преди да навърши шест месеца. Започнах с картоф, аз го приготвих. После тиква, морков и тиквички. Днес мисля да въведа и броколите.
До момента е опитвала и два плода - синя слива и круша. Дъщеря ми е със запек по принцип. Сок нямам намерение изобщо да давам.

Така. Твоето дете явно не е понесло добре сокчетата. Следователно, не бих те съветвала да почнеш с плодово пюре. Води се по детето. Ако се изхожда редовно, можеш да почнеш с безмлечна оризова каша или пюре от морков. Ако се запича  като моето дете, тогава варианта е да предложиш картоф или тиква.

Нова храна се въвежда 5-7 дена. Дава се сутрин, за да се проследи през деня за евентуална реакция. Първоначално се почва с две-три лъжички и постепенно се увеличава дозата.

Аз лично предимно приготвям домашни пюрета, когато купувам готови са на Хип или Семпер.

# 17
  • Мнения: 2 013
Ако желаееш можеш да изчакаш още 3-4 седмици и най-добре е да започнеш със зеленчукови.Тиква или картоф.Аз давах на обяд отначало 1-2 лъжички,следващия ден 4л и така всеки ден увеличавах по-малко.Давах на Хип.

Това е и моят съвет!
Аз самата съм решила да захранвам бебка след 5м с пюретата на Хипп.
Най-добре със зеленчукови-картоф,морков или тиква,може и с оризова каша. Peace
Но за сок изчакай няколко месеца поне.

# 18
  • Мнения: 32
Клото , и ние сме със страхотен запек, моля те кажи ми как даваш двата плода , т.к. знам че и двата са за разхлабване . Аз давам сок от круша , но не ни помага ...

# 19
  • Мнения: 4 292
Плодовите пюрета ги купувам.  Най-вече, защото на тези плодове не им е сезонът и няма как да ги правя домашни. Давам следобед, след кърмене по половин пюре. Полът по принцип е за десерт, не за наяждане.
Когато ги въвеждах (един по един, не заедно), давах да опита сутрин към десет часа. На дъщеря ми и действат много добре.

# 20
  • Мнения: 2 376
За запека, стомахчето на бебето може да се затегне също от плодове и зеленчуци, които традиционно са разхлабващи. Моят начин е да я оставя на кърма като аз ям храни, които действат разхлабващо. Беше започнала да ходи през ден, два. Сега след едноседмична млечна диета, си ходи по 1-2 пъти всеки ден Simple Smile

# 21
  • Мнения: 693
За запека, стомахчето на бебето може да се затегне също от плодове и зеленчуци, които традиционно са разхлабващи.

Абсолютно  Peace

# 22
  • Мнения: 99
аз започнах с тиква на Хип, а за сокче от ябълка пак на Хип Peace

# 23
  • Мнения: 4 292
За запека, стомахчето на бебето може да се затегне също от плодове и зеленчуци, които традиционно са разхлабващи. Моят начин е да я оставя на кърма като аз ям храни, които действат разхлабващо. Беше започнала да ходи през ден, два. Сега след едноседмична млечна диета, си ходи по 1-2 пъти всеки ден Simple Smile
Всяко дете е различно и трябва да се подхожда строго индивидуално според особеностите му.
Дъщеря ми беше изцяло на кърма, никога не съм я дохранвала с АМ, но запек си има откакто се е родила. Рекордът и е седем дена без да се изходи. Мислиш ли, че не съм яла разхлабващи храни?  Simple Smile При нея това не действа и се примирих.
Когато захраних с картоф, той не я запече допълнително. Затова пък тиквата и морковът го направиха. Тиквичката имаше по-скоро регулиращ ефект, а когато въведох синята слива, всичко се оправи.
Всеки един зеленчук и двата плода съм въвеждала по минимум пет дена и между тях я оставях за един ден само на кърма, за да си почине стомахчето.
Освен това, все още не съм заместила хранене, пък и нямам намерение.
Сори за офтопика.

# 24
  • Мнения: 2 376
Клото, аз отговорих по повод сока от круша по-нагоре. А запека или по-скоро неизхождането при изцяло кърмено бебе си е една друга тема.

# 25
  • Мнения: 4 292
Ясно, аз помислих, че говориш на мен.

# 26
  • Мнения: 456
Ние ядем пюренцата на Хипп, в началото и дадох ябълка, но тя не я хареса. Обича ранни моркови и тиква

# 27
  • Мнения: 4 433
Аз започнах с плодови пюрета на Ганчев,наобяд давах постепенно до заместване на едно хранене.
Но както са ти казали изчакай,щом има още колики Hug

# 28
  • Мнения: 177
Аз започнах с плодови пюрета на Ганчев,наобяд давах постепенно до заместване на едно хранене.
Но както са ти казали изчакай,щом има още колики Hug
И аз започнах със плодови ,но ние имахме колики от ябълково сокче,но от пюретата нищо  Hug  

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......
Но според мен щом сте имали колики от плодовите пюрета ще е по добре да започнеш със зеленчуковите или с каша ние също бяхме с тоя проблем а иначе се дават по няколко лъжички (2,4,6 до достигане на количеството за 1 хранене)на обяд.......

 Peace Аз захраних с каша, препоръчително е оризова- безмлечна (най-щади стомахчето) . Ако искаш може да захраниш и със зеленчуково пюре. Някои бебета, захранени с плодово пюре, после не ядат заленчуковите (хитраци големи са, нали е сладичко  Crazy ) Аз захраних с плодово най накрая  Peace

Общи условия

Активация на акаунт