За и против детето да се кръщава на баби и дядовци

  • 16 144
  • 315
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 153
Детето трябва да е кръстено на себе си и това е!!!

# 31
# 32
  • Мнения: 2 070
против съм ,но е факт че и двете ми деца носят имената на бабите си ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 803
Аз съм против.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 996
Честито Лабрадорче! Да е живо и здраво и много да радва сем. Лабрадорови Simple Smile

Относно традицията - против, ако е насилствено и на всяка цена. Ако родителите харесват името и са съгласни - защо не. Съпругът ми е кръстен на баща си, името е хубаво, ако живот и здраве стигнем до този момент, може да продължа традицията.

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Против, защото е нещо, което едва ли не си длъжен да направиш, което обезценява традицията до степен да я направи почти противна.  Нещо много ми е на сила Simple Smile Или го искаш или не, но не и да бъдеш длъжен.

Освен това наслагва напрежение между майката и родителите на бащата обикновено.. и аз се чудя, защо все така се намира от тази страна на има недоволни. ... Включитлено "кръстените на мен деца ги обичам, не кръстените на мен не ща да ги знам" в най-изявените случаи.

Моето дете не е кръстено на баби и дядовци /макар да има лека закачка/. Ако някой ми беше обяснил как трябва, щеше да ме разубеди, дори да сме избрали точно това име преди това.

# 36
  • Мнения: 304
И аз мисля, че традицията е традиция, само ако се спазва с радост и вътрешно убеждение. Всичко останало е излишно опорочаване на събитието и на самата традиция, нищо повече.

На нашите деца ще дадем красиви по звучене и смисъл имена. Родителите ми също така са постъпили, така че в известен смисъл ще спазя нашата семейна традиция Mr. Green.

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз също вярвам, че името има значение.
Това е една от причиините да държа да не дам на детето си име на човек, който изисква внучето да е с неговата буква поне.
Има символика, енергия и т.н в името, който родителите усещат интуитивно и не би следвало да се върви срещу тях.

# 38
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Кой както си прецени. Аз харесвам имената и на двете баби, дори и подпитване не е имало от тяхна страна, как сме решили да си кръстим децата. Никога не съм и мислила, а и не одобрявам, сложни и донякъде неестествени комбинации, за да се уважат всички баби и дядовци с един удар.

Моите дъщери носят имената на бабите си с прибавена една и съща буква от мен.

# 39
  • Мнения: 3 621
Моето дете е кръстено на баща си, и на моя баща
Иначе мнението ми по темата е, че само майката и бащата трябва да решат как ще се казва детето им.
Не приемам когато едните или другите родители се опитват да оказват натиск в избора на име

# 40
  • Мнения: 581
 Не уважавам тази традиция, кръстили сме дъщеря ни с име, което на нас ни харесва без да се съобразяваме с мнението на баби и дядовци.
 

# 41
  • Мнения: 284
Лабрадор,да е живо и здраво детенцето ти! Hug
По темата - родителите преценяват на кого да кръстят децата си.

# 42
  • Мнения: 1 763
Не харесвам тази традиция, детето ми не е кръстено на никой.

# 43
  • Мнения: 2 401
За какво е темата всъщност? Искаше да споделиш ли?
Никога не съм разбирала идеята да кръстиш детето си на някого. Моите са с чуждоземски имена.  Mr. Green

# 44
  • Мнения: X
Аз също вярвам, че името има значение.
Това е една от причиините да държа да не дам на детето си име на човек, който изисква внучето да е с неговата буква поне.
Има символика, енергия и т.н в името, който родителите усещат интуитивно и не би следвало да се върви срещу тях.


Името е човекът. Или името ни представя. Аз от дете си знаех как ще се казва синът ми, та щеше да им е малко трудно на баби и дядовци да проявяват претенции.
Отрязвах ги от зародиш. И така.
Та по темата: абсолютно против.

Общи условия

Активация на акаунт