Кога поникна първото зъбче

  • 4 572
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 708
Кога започнаха да никнат зъбчетата на вашите бебчета? При нас започват, а ми се струва малко раничко  newsm78

# 1
  • Мнения: 414
Незнам как да гласувам, че при мен са две Simple Smile

Илко - 8 месеца първите две долни.
Ани - 4 месеца първите две долни.

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи все още няма зъбче. Мъчи се от 3-тия месец. Ти по какво позна, че ви излиза зъбче?

# 3
  • Мнения: 2 807
При Дани - долните 2 резеца - > 8-я месец.
Ива още няма  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 2 708
Габи все още няма зъбче. Мъчи се от 3-тия месец. Ти по какво позна, че ви излиза зъбче?

Ами вижда се, даже са 2 Simple Smile Едното май скоро ще пробие ... и дано  Praynig Че милинката как се мъчи  Cry

# 5
  • Мнения: 4 187
Два ,три дни преди 9 месец, поникнаха два долни! Сега чакам горните два да пробият  Wink!

# 6
  • Мнения: 1 032
На сина ми на 3 месеца Shocked
На дъщеря ми на 4мес. Simple Smile
В тази анкета майчетата с повече от едно детенце как да гласуват? newsm78

# 7
  • Мнения: 317
Първите два отдолу на 6 месеца и преди няколко дена т.е в 9 месец един от горе Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 708
На сина ми на 3 месеца Shocked
На дъщеря ми на 4мес. Simple Smile
В тази анкета майчетата с повече от едно детенце как да гласуват? newsm78

 Embarassed Ами ако може да пояснят отдолу  Embarassed

# 9
  • Мнения: 46 516
Габи все още няма зъбче. Мъчи се от 3-тия месец. Ти по какво позна, че ви излиза зъбче?

Ами вижда се, даже са 2 Simple Smile Едното май скоро ще пробие ... и дано  Praynig Че милинката как се мъчи  Cry

Почти всички майки сме се заблуждавали на вашата възраст. Има едни бебешки кистички, които са нормални за всички бебета и изчезват от само себе си. Така че докато не тракне на лъжацата не се настройвай за зъбче.

При нас на 6 месеца и половина излезе първото. Как да гласувам  newsm78

# 10
  • Мнения: 5 255
Лора беше на 8 месеца, когато и изби първото зъбче - долу среден  Flutter

# 11
  • Мнения: 2 529
Точно в деня, в който навърши 7 месеца му излезе долния десен резец. Grinning Само че след това като се наредиха един след друг ехееее Laughing Сега на година и два месеца ни остават още 2 кучешки и последните 4 кътника  ooooh!. За щастие дотук всички зъби му излезнаха без никакви проблеми от сорта на мрънкане, температура и т.н. Praynig

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 8 месеца и половина.

# 13
  • Мнения: 5 183
Преди да навърши 4 месеца му изби зъб4е - около 3 месеца и половина. И аз мислех 4е е много рано, но е факт. На 6 месеца беше с 4 зъба, а на 10 - с 8.

# 14
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Лора беше на 8 месеца, когато и изби първото зъбче - долу среден Flutter
Къде точно е долу средния зъб.

Малко извън темата. МНОГО ТИ Е СЛАДКО МОМИЧЕНЦЕТО. Да ти е живо и здраво

# 15
  • Мнения: 5 183
[Едното май скоро ще пробие ... и дано  Praynig Че милинката как се мъчи  Cry
Със сигурност й е доста некомфортно на малката душица, но така или ина4е, трябва да се въоръжите с търпение, 4е това са зъбки, а те ... не са 1 или 2, бая време се вла4ат, докато изпълнят устицата. То си е до организъм, гени и т.н., но съм 4увала, 44е колкото по-рано, толкова по-безболезнено... май. Поне при нас беше много рано и по4ти без особени страдания.
-Айде, скоро да се похвалиш със зъб4е!!!
+

# 16
  • Мнения: 5 255
Лора беше на 8 месеца, когато и изби първото зъбче - долу среден Flutter
Къде точно е долу средния зъб.

Както е казала Кiki29 - резец  Sunglasses

Цитат
Малко извън темата. МНОГО ТИ Е СЛАДКО МОМИЧЕНЦЕТО. Да ти е живо и здраво
Благодаря   bouquet

# 17
  • Мнения: 5 250
Първото зъбче на Йоан изби като беше на 9 месеца и половина, но все още е само с 3 зъбчета, а е на 1 година  Rolling Eyes Най-лошото е, че мъките започнаха като беше на около 4 месеца и продължават до днес  ooooh! Безсънни нощи,ревове,мазила,сиропи....няма гаранция кога ще избият,но доколкото знам колкото по късно стане, толкова по болезнено става за тях(бебоците) Confused

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
първо зъбче на 5 1/2, второ на 6 1/2, вече сме на 8 1/2 а още ни тормозят горните без да са излязли Sad

# 19
  • Мнения: 10 758
На щерката на 8 месеца, на сина - на 6.

# 20
  • Мнения: 4 629
[quote author=Никол link=topic=38769.msg731630#msg731630 date=1124050943

Почти всички майки сме се заблуждавали на вашата възраст. Има едни бебешки кистички, които са нормални за всички бебета и изчезват от само себе си. Така че докато не тракне на лъжацата не се настройвай за зъбче.
Цитат

 И при Алекс имаше такава фалшива тревога с трези бели петънца, докато педиатърката не ме светна, че това не е зъб. Първото зъбче се появи на 6 месеца  Grinning

# 21
  • Мнения: 5 577
Някъде към 6 месец.  Hug

# 22
  • Мнения: 8 505
На 7 1/2м първия,а втория я мъчи 20 дни още.Сега е с 5,единият е чисто нов от вчера Wink

# 23
  • Мнения: 730
Na 5meseca  iztraka lyjichkata,sled niama i sedmica pak!Imame si 2dolni zybcheta,izobshto ne sme gi usetili,dai boje i drugite da izbiat taka bezbolezneno:applaud:

# 24
  • Мнения: 2 784
7 месеца и 10 дена първо долно, 3 дена по-късно второто. Но ни бяха замъчили от 5 месец... Cry

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 903
На 4,5 месеца ни излезе първото долно зъбче. Няколко дена след това и второто. Вече сме със 16 зъба.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Първото зъбче излезе като беше на 5 месеца. А сега му растат последните кътници, но още не са пробили, а е на 2,5 месеца. Имам чувството, че това е един безкраен процес от 2 години и отгоре. Единствено проблеми ни създадоха кучушките- докато пробиваха беше непрекъснато с хрема. Пробие ли някой кучешки хремата спираше, тръгваше ли друг пак потичаше носа .Беше ми писнало от запушен нос.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
но доколкото знам колкото по късно стане, толкова по болезнено става за тях(бебоците) Confused
А аз пък знам от бабините деветини,че колкото по-късно поникнат,ще са толкова по-здрави Wink LaughingА сега де GrinningНа Александър му изби първия зъб на 11 месеца,за другите няма признаци.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 77
Нашите долни два излезнаха в началото на 7 месец. Вече почти на годинка имаме 6.

# 29
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На 6 месеца и половина  имаше 6 зъбчета.

# 30
  • Мнения: 287
на 5 месеца и 5 дни му поникнаха първите два долни зъба. Simple SmileВ момента ни мъчат кътници, не е приятно но...

# 31
  • София
  • Мнения: 5 828
Брей, като чета на вашите колко рано са излезли зъбчета, на мойта дъщеря чак на 11 и половина месеца, почти годинка  newsm78
А от бабите знам, че колкото по-късно излязат толкова по-здрави ще бъдат - не знам дали е вярно, ама дъщеря ми е с много здрави зъби /да чукам на дърво/, на 10 години има една мини пломбичка.

# 32
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
На 10 месеца и 4 дни!

# 33
  • Мнения: 4 358
На 6 месеца се показаха двете долни зъбчета.

# 34
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На 9 месеца изникнаха 4. Сега е на 1,3 г. и има 10 зъбчета Grinning

# 35
  • Мнения: 3 932
В края на 5-я месец се сдобихме с първото зъбче, а вече са общо 12.

# 36
  • Мнения: 7 106
На 1г. 1м. поникнаха първите 2 долни зъбчета. Май за сега ние водим първенството по най-късно излязло зъбче Grinning.

# 37
  • Мнения: 2 596
Първото средно от долу в 10-тия, второто средно от долу в 11-тия, третото средно от горе този месец, а до него от страни другото пак сега, странно, не другото средно от горе, а от страни на вече излязлото. Така е за сега при нас.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 258
Ние все още си нямаме зъбче, но ми е интересно кога се е появило първото зъбче на децата ви. Знам от майка ми, че аз съм имала зъб чак на 11 м., а сестра ми още на 4.

# 39
  • Мнения: 8 505
Е,разписах се.На 7.

# 40
  • Мнения: 1 489
На 9 месеца.Даже се бях притеснила,че не ни излизат,но след това едно след друго като гъбки.

# 41
  • София
  • Мнения: 66
на 4 месеца вече бяхме с 2 долни зъба.А сега вече са 7 newsm47

# 42
  • Мнения: 2 241
На 6 месеца - голяма изненада беше, защото нямаше никакви признаци - да е неспокоен, да вдигне температура или да се чеше.

Просто чукна, както се мъчех да му натикам нещо в устата с лъжичка. Долно средно зъбче.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На 6 месеца,а сега на 10 месеца си имаме 6 зъба

# 44
  • Мнения: 2 609
На Яна и изникна на 7 месеца,но я мъчеха от 5-тия Close

# 45
  • София
  • Мнения: 505
Ние сме от куриозите - първо зъбче на 8 месеца, НО отгоре!

Сега на 2 г. и 4 месеца малкия има всички зъби.


А от бабите знам, че колкото по-късно излязат толкова по-здрави ще бъдат.

Да, това бабите го казват, за да успокоят майките. По този повод говорих с моя зъболекар и той каза, че това няма нищо общо със здравината на зъбите, а определящия фактор за това са гените!

# 46
  • Мнения: 1 613
Двата долните й избиха наведнъж, беше на 6 месеца.

# 47
  • Мнения: 816
След като навърши една годинка, тогава излезе първото зъбче Simple Smile

# 48
Ние сме на по4ти 10 м. и нямаме нито едно какво става?

# 49
На 5 месеца - долните два.

Общи условия

Активация на акаунт