остъкляване на тераса-за и против

  • 12 486
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 721


Не може да ме убедите, че с една тераса си решавате проблема с жилищната площ!  Peace

[/quote]
ооооо, напротив.аз за себе си решех именно така проблема.стаята на децата беше толкова малка, че нямаше възможност за две легла освен двуетажно и гардероб без почти никакво друго място .това обаче беше решение докато бяха малки.след приобщаването на терасата сега там има разположени двукрилен гардероб, две бюра, две легла, скрин, секция, масичка и пак изглежда достатъчно просторно, а не като стая наблъскана с мебели

# 31
  • Мнения: 743
Понеже си имаме една тераса,и хем ми беше хубава отворена,хем ми писна всеки ден да я чистя,решихме проблема,като я остаклихме от горе до долуи сложихме тройно плъзгане.И сега като се приберат 3-те прозореца,си е почти както преди.А като простра,ги събирам по средата,да става течение,и прането съхне и зимата за половин ден.Много съм доволна.Навсякъде е юг в къщи,никъде няма нито конденз,нито влага или мухъл,не е задължително да се появят.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 865
rozi-maxi това тройно плъзгане ме заинтригува,защото ми предстои остъкляване на тераса и имам желание да е с колкото е възможно повече отворено пространство през лятото.Дали е възможно да пуснеш снимка!:pray:
zllate,супер ти е!И аз реших така проблема с пространството в кухнята. Peace

# 33
  • Мнения: 672
sve, такова остъкление има на ресторант Космос, който е на Борисова до гарата. Вчера минавах от там и го загледах. Наистина е много практично.

# 34
  • Мнения: 8 999
Добре е да се направи изолация на приобщената тераса - отгоре и отдолу, но външна, а не вътрешна. За тази цел трябва да говорите със съседите, дали ще ви позволят.
Наши приятели усвоиха една тераса към хола и, въпреки, че под паркета сложиха вътрешна изолация, като застудя времето, на пода на бившата тераса изби конденз. Веднага взеха мерки и добре, че имат свестни съседи, които разрешиха да изолират откъм техните тераси.
Трябва да се има предвид и това, че терасите винаги са с по-тънка плоча от тази, която е вътре в апартамента. Та човек да си прави сметка какви мебели ще слага на това място.

# 35
  • Мнения: 721
добре е да се направи външна изолация на бившата тераса, ние нямаме такава само отдолу(вътрешна има) няма никакъв конденз но е доста студено зимата като стъпиш там където е била терасата.иначе не винаги плочата е по тънка.в нашия блок е излята от средата на стаята навън, а не отделно.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 1 865
_Nat_ ,благодаря ти!Като прочетох и се сетих за остъкляването на Космос и аз съм го заглеждала,но си мисля че rozi-maxi говори за друг тип,защото обяснява за събиране на стъклата по средата.Представям си нещо като плъзгащи врати,които се разминават.

# 37
  • Мнения: 1 059
От една друга тема разбрах, че на новото строителство трудно давали разрешително за остъкляване, особено ако сградата е на булевард (както е в нашия случай).Сега се чудя как да я обезопася заради детето ( в момента е на фаза да се катери навсякъде и да се кълчи Laughing), така че хем да имам столчета и масичка за кафе, хем да не треперя всеки път от страх за дъщеря ми.
Нещо от сорта на решетка от ковано желязо или иноксови парапети без стъкло наредени нагъсто дали ще се сметне пак за промяна на фасадата? Или от тези мрежи за домашни любимци да опънем  newsm78? Дали са надеждни?
Иначе аз също предпочитам открита тераса, особено от по-големите и с добра гледка.
Сенниците в различни цветове не променят ли също фасадата?

# 38
  • Мнения: 1 100
Сенниците в различни цветове не променят ли също фасадата?
Променят. Затова там, където държат на фасадите, сенниците в цялата сграда са едни и същи.
Климатиците и сателитите също загрозяват.
Примерно в центъра на Виена не може да се види фасада на сграда с подобни притурки.
За живущите не е приятно, но градът като цяло печели с по-добрия си вид.

# 39
  • Мнения: 36
Здравейте,много е нахално,но да Ви попитам-според Вас трегерът под прозореца,свързващ спалнята с терасата носещ ли е/блокът е от 82 година-панел

# 40
  • Мнения: 721
А4,най вероятно-да

# 41
  • Мнения: 36
ох,има ли къде да прочета кои са носещите стени в панелените блокова

# 42
  • Мнения: 721
не знам къде можеш да прочетеш, но се информирай много добре защото при панелните блокове е доста опасно.а защо не го оставиш трегера, аз съм в блок с пълзящ кофраж и не посмях да го махна

# 43
  • Русе
  • Мнения: 1 865
A4,както ти е казала zllate в панелните блокове е опасно и трябва много добре да се прецени как точно е при вас.За подпрозоречния не знам,но по-добре не пипай страничните.
zllate ,не е точно по темата,но мога ли да те попитам дали ти е удобен този вариант с големия неотваряем прозорец на дограмата на стаята и врата към терасата.Аз мисля да го правя по съшия начин,затова питам за мнение.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 861
Нашия блок е ЕПК. Почти всички тераси като нашата са остъклени с дограма.
Дори мисля да си вземем същата като другите - с 4 крила.
Така че няма да се наруши особено фасадата.
Обаче апартамента е 48 кв, от които терасата е 1/4 горе-долу!
Ако затворим само едната част, ще си добавим 3,84 кв към хола!
Другата все пак ще си я оставим, за да имаме балкон, въпреки че повечето апартаменти да затворили и двете.
Ох, с какво нетърпение чакам да почнем!

Общи условия

Активация на акаунт